Inregistrare Asigurari online +
.
 eugenol.ro    

m-am lasat de fumat!

discutie din eugenol.ro : Citat: Publicat initial de Neagu Stefan jr In restaurant, ca sa trec peste cheful de a fuma, imi frec ...

Reveniti   eugenol.ro > Zona de relaxare > Relaxare > Viata nu e o gangrena simpla
Ati uitat parola? Inregistrare

.
Like Tree125Multumiri

Raspunde

LinkBack Uneltele subiectului
Vechi 14-01-07, 21:24   #58
Fondator eugenol
Medic Stomatolog
namE Eman

.

Citat:
Publicat initial de Neagu Stefan jr
In restaurant, ca sa trec peste cheful de a fuma, imi frec piciorul de picorul mesei. Merge pentru distras atentia de la fumat, insa mare atentie sa nu va frecati piciorul de al domnului/doamnei de alaturi, mai ales cand nu ii stiti foarte bine!
Asta imi aduce aminte de o intamplare din copilarie cand stateam la coada la bilete la cinema si ma sprijineam de un stalp. M-a lovit o subita mancarime pe degetul mare de la picior si presupunand ca stalpul se continua sub mine, fara sa ma uit, am inceput sa ma scarpin. Brusc fata din fata mea s-a intors a tipat la mine nesimtitule si am incasat o palma.
Piciorul ei era intre stalp si degetul meu mare!
Asa ca daca va frecati de ceva, asigurati-va ca stiti de ce anume va frecati.
Accidente se intampla.
Vechi 16-01-07, 00:52   #59
Avansat bine de tot
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Azi (sau mai bine zis ieri...), o doamna mai in varsta, obisnuita cu atentiile, mi-a dat un pachet de tigari. I l-am dat asistentei, sa i-l dea prietenului ei...
nest este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 16-01-07, 05:12   #60
Ucenic Sef
MD Conferentiar
Fara status.

.

Apropos de inscriptiile din UE de pe pachetele de tigari.
Zice ca un spaniol intra intr-o tutungerie si isi cumpara un pachet de tigari. Citeste repede pe pachet "fumatul duce la impotenta". Se sperie putin si ii spune vinzatoarei "va rog sa-mi dati un pachet din care sa fac cancer"
Zahnfee este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 16-01-07, 18:13   #61
Avansat
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Doctorul:-De maine fumezi o tigare pe zi! Vii sa-mi spui cum te simti!
Dupa un timp,pacientul:- Foarte rau!...inainte nu fumam!
Neagu Stefan este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 16-01-07, 18:32   #62
Ucenic Sef
Fara status.

.

Nu inteleg ce mare lucru poate fi sa te lasi de fumat.

De lasat, eu ma pot lasa chiar de peste 20 de ori pe zi.

Amicalement.

Peter
drpstern este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 16-01-07, 20:49   #63
Moderator eugenol
Aspirant la MD
IT-ist de serviciu :)

.

Vechi 26-01-07, 02:54   #64
La primele mesaje
Medic Stomatolog
Fara status.

.

e prima data cand postez si stiu ca sunt subiecte mai interesante pe acest forum, dar zilele acestea ma preocupa tare sa ma las de fumat. fumez cu drag si spor de vreo 6-7 ani si stiu ca nu e bine pentru mine si pentru sanatatea mea, dar nu m-a speriat inca nimik. m-am cam saturat sa miros a tutun mereu (sunt singura fumatoare de la cabinetul unde lucrez) si stiu ca intr-o zi o sa-mi para tare rau ca am fumat atatia ani....dar mi-e teama c-o sa ma ingras (femeile astea!) si nu stiu daca as putea sa merg undeva si sa-i vad pe altii ca fumeaza....
As vrea sa stiu cum e mai bine...sa le raresti, sa te lasi brusc...
isis este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 26-01-07, 09:38   #65
Avansat
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Sunt alaturi de tine! Sa-mi schimb numele in Osiris?
Eu am o luna de cand nu mai fumez si asta dupa aproape 40 de ani! Sunt mandru de mine! Am mai facut pauze in trecut ,dar n-am rezistat mai mult de doua saptamani.Cum e dupa o luna?La fel de greu ca si-n prima zi de lasat de fumat.Sfatul meu e sa termini dintr-o data si cand iti vine mai bine bea un pahar cu apa si asta pana ajungi sa clipocesti.
Cand iti este greu scrie-mi cateva randuri in forum.Nu ma dezamagi! Stiu ca ai vointa.Foarte,foarte greu o sa-ti fie 1-2 zile (trec foarte repede) si ai sa vezi in foarte scurt timp cat de urat miroase tutunul ars!
.
Vechi 30-01-07, 21:58   #66
Avansat
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Isis,inca fumezi! Mirosi pana aici! La fel fumatorii de pe trotuarul de vis-a-vis! Fratilor si surorilor ce-ati fi facut cu banii cheltuiti timp de o luna pe tigari?
.
Vechi 30-01-07, 22:24   #67
Fondator eugenol
Medic Stomatolog
namE Eman

.

Am calculat pt un amic bun care fumeaza de mic. Ii ajungeau banii de un Passat !
Bravo celor care s-au lasat de fumat.
Daca va reapucati de fumat primiti ban
Vechi 01-02-07, 00:28   #68
Ucenic Sef
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Ai vazut cat sunt taxele pt un passat? si pe urma passat-ul il iau acum si peste 2 ani ii scade valoarea la jumatate, pe cand tzigarile......se scumpesc pe zi ce trece!
m_mosu este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 01-02-07, 00:34   #69
Moderator eugenol
Aspirant la MD

.

ar trebui sa mai fac un topic pe linga asta cu lasatul de fumat: cel despre cum sa dam jos kilogramele acumulate, sau cum sa nu ne ingrasam dupa ce ne-am lasat de fumat... ... fir-ar....
Vechi 15-07-08, 10:25   #70
Moderator eugenol
Aspirant la MD

.

Citat:
Publicat initial de Neagu Stefan View Post
Fratilor si surorilor ce-ati fi facut cu banii cheltuiti timp de o luna pe tigari?
nu am fumat primele 4 luni ale acestui an... am strins si bani (vreo 800 ron)... puneam in fiecare zi deoparte ehivalentul unui pachet de tigari... dar de aproape 3 luni fumez iar... ... mi-e o ciuda pe mine de mor...
Vechi 15-07-08, 10:31   #71
La primele mesaje
Student Tehnica D.
Fara status.

.

De ceva vreme fumez iar si nu vreau sa ma mai las niciodata.
Vechi 15-07-08, 13:50   #72
Moderator eugenol
Medic Stomatolog
statusless...

.

la naiba, eu nu reusesc sa ma apuc. pe bune , am fumat si eu dar n-am reusit niciodata sa ma apuc la stadiul in care sa-mi faca o placere reala sa fumez. de vreo 2 ani n-am mai fumat tigarete, doar tigari de foi si pipa insa doar la ocazii, la vreun coniac.
Vechi 15-07-08, 13:58   #73
Avansat bine de tot
MD Ortodont
Fara status.

.

in viata mea nu am tras decat un singur fum si atunci mi s-a facut rau))
Vechi 15-07-08, 14:02   #74
Moderator eugenol
Medic Dentist
tmb

.

Citat:
Publicat initial de f.dediu View Post
la naiba, eu nu reusesc sa ma apuc. pe bune , am fumat si eu dar n-am reusit niciodata sa ma apuc la stadiul in care sa-mi faca o placere reala sa fumez. de vreo 2 ani n-am mai fumat tigarete, doar tigari de foi si pipa insa doar la ocazii, la vreun coniac.
s-au cand e titiluka prin preajma....eu nu vreau sa ma las de fumat.....nici nu stiu daca-mi place s-au nu sa fumez....cateodata nu fumez deloc 12 ore si nici nu-mi trebuie, iar cateodata, mai ales in week-end le "mananc"....
.
Vechi 15-07-08, 14:04   #75
Moderator eugenol
Medic Dentist
tmb

.

Citat:
Publicat initial de mada View Post
esti sigur ca era tutun si nu iarba?hihi

Modificat ultima data de eugenol man; 24-04-12 la 15:18.
titiluka este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 15-07-08, 14:09   #76
SUNT BANAT!
Tehnician Dentar
Fara status.

.

Thumbs down si eu

Citat:
Si mie mi s-a intamplat, e nasol fumul.

Modificat ultima data de eugenol man; 24-04-12 la 15:18.
Td. Micky este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 15-07-08, 14:10   #77
Avansat bine de tot
MD Ortodont
Fara status.

.

Citat:
Publicat initial de titiluka View Post
esti sigur ca era tutun si nu iarba?hihi
foarte sigur am tras un fum din tigarea unei domnisoare (medic) hihihi)))
Vechi 15-07-08, 14:10   #78
La primele mesaje
Student Tehnica D.
Fara status.

.

Mancarea are E-uri,barbati prea multi strica,alcoolul iti suceste mintile...pai,macar cate o tigara sa mai bagam...
Vechi 15-07-08, 14:13   #79
Avansat bine de tot
MD Ortodont
Fara status.

.

Citat:
Publicat initial de ELENA06 View Post
Mancarea are E-uri,barbati prea multi strica,alcoolul iti suceste mintile...pai,macar cate o tigara sa mai bagam...
de la una se ajunge la un pachet... nici nu stiu cate tzigari are un pachet!!! 20??? adica... un pachet scurteaza viata cu 160 min (8min per tigara))
Vechi 15-07-08, 14:45   #80
La primele mesaje
Student Tehnica D.
Fara status.

.

Citat:
de la una se ajunge la un pachet... nici nu stiu cate tzigari are un pachet!!! 20??? adica... un pachet scurteaza viata cu 160 min (8min per tigara))
Mai,sa fie!Oare tigara este singurul lucru care ne scurteaza viatza?Depinde foarte mult de organism...Bunicul meu fumeaza doua pachete pe zi si are 86 ani.Stii ce este culmea?Nu urmeaza niciun tratament,sanatatea lui este ok....
Dr.Mada a multumit.

Modificat ultima data de eugenol man; 24-04-12 la 15:17.
ELENA06 este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 15-07-08, 14:49   #81
Moderator eugenol
Medic Stomatolog
statusless...

.

pai daca e si el in paradis cu tine atunci s-ar putea sa nu moara niciodata
ELENA06 a multumit.
Vechi 15-07-08, 14:49   #82
Avansat bine de tot
MD Ortodont
Fara status.

.

Citat:
Mai,sa fie!Oare tigara este singurul lucru care ne scurteaza viatza?Depinde foarte mult de organism...Bunicul meu fumeaza doua pachete pe zi si are 86 ani.Stii ce este culmea?Nu urmeaza niciun tratament,sanatatea lui este ok....
ai dreptate insa eu unul prefer sa previn nu sa astept efectulps: nici daca mi-ar da careva 1 milion dolari nu as fuma)
Vechi 15-07-08, 14:55   #83
La primele mesaje
Student Tehnica D.
Fara status.

.
+1 (+1/-0)     

Cineva mi-a spus asa:"cand e sa te ia dracu',te ia si din usa bisericii."...
Vechi 15-07-08, 15:02   #84
Avansat bine de tot
MD Ortodont
Fara status.

.

Citat:
Cineva mi-a spus asa:"cand e sa te ia dracu',te ia si din usa bisericii."...
macar nu ii intind o mana de ajutor, sa se chinuie si el putin)))
Vechi 15-07-08, 16:25   #85
ann
Avansat bine
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Eu incerc sa ma apuc de fumat......dar mai mult de un pachet la 3-4 luni nu pot...Si chiar nu are rost,pentru ca mai mult ma fac de ras fiindca nu pot sa trag in piept.Si asta fac de la 17 ani...Deci la ce categorie ma incadrez?...
Vechi 15-07-08, 16:37   #86
La primele mesaje
Student Tehnica D.
Fara status.

.

Citat:
Publicat initial de ann View Post
Eu incerc sa ma apuc de fumat......dar mai mult de un pachet la 3-4 luni nu pot...Si chiar nu are rost,pentru ca mai mult ma fac de ras fiindca nu pot sa trag in piept.Si asta fac de la 17 ani...Deci la ce categorie ma incadrez?...
Ann,daca poti mai bine NU...
Vechi 15-07-08, 16:38   #87
Ucenic Sef
Medic Dentist
Fara status.

.

fumez de 7 ani,as vrea sa ma las dar imi place!in concluzie nu vreau sa ma las ca imi place.Pacat ca m-am apucat
stomic este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 16-07-08, 12:49   #88
La primele mesaje
Aspirant la TD
Fara status.

.

Citat:
Publicat initial de ann View Post
Heh... nici eu nu pot sa trag in piept... Ce-i drept nici nu m-am chinuit pt ca nu prea m-atrage fumatul.
ipatec este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 19-07-08, 06:07   #89
ann
Avansat bine
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Loc pt fumatori...

Link [Necesita inregistrare pentru acces.]
Vechi 28-07-08, 22:34   #90
ann
Avansat bine
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Am mai gasit o chestie "faina"...
Imaginile atasate
Felul fisierului: jpg fumatul-ucide.jpg (96,6 KB, 9 vizualizari)
Vechi 21-08-09, 00:39   #91
Ucenic timid
MD Rezident Chirurgie
Fara status.

.

Smile In sfarsit nefumator!

Chiar daca nimeni nu crede exista si o metoda usoara de a te lasa de fumat! Aici gasiti ce m-a ajutat pe mine si nu numai...puteti macar incerca!
Fisierele atasate
Felul fisierului: pdf Allen Carr - In sfarsit, nefumator.pdf (1,08 MB, 60 vizualizari)
elizadr86 este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 21-08-09, 13:22   #92
La primele mesaje
Asistenta
Fara status.

.
+1 (+1/-0)     

Interesant subiect! Sint destul de multi dintre noi care pot sa vorbeasca despre acest viciu din experienta proprie. Eu am inceput sa fumez poate din cauza laturii nonconformiste a caracterului, poate pentru a masca timiditatea si nesiguranta( caracteristice unor copii crescuti in familii straine), poate ca o nevoie de satisfacere a nevoii de afectiune sau poate toate la un loc. Acum, dupa multi ani de cind nu mai fumez, pot sa spun cu siguranta ca nu poti renunta, decit atunci cind te convingi singur ca TREBUIE sa faci acest lucru. In continuare totul devine simplu, mai este nevoie doar sa alegi calea de urmat. Eu mi-am spus, intr-o zi a lunii mai, ca incepind cu data de 1 iunie (mi-am lasat o perioada de citeva zile pentru a-mi dovedi ca am puterea de a nu ma razgindi) nu voi mai fuma; a fost ca o promisiune pe care mi-am facut-o mie insami. A fost greu, mai ales ca cei din jur incercau sa ma necajeasc, facind pariuri ca nu voi reusi. Am inceput sa "rontai" tot timpul cite ceva, aveam poseta plina cu biscuiti, bomboane, covrigei......In primul an "am luat" 20 kg.( de la 48 kg. la 68 kg.). In anul urmator, fara a-mi propune acest lucru si fara niciun efort, am pierdut 10 kg. Cel mai greu mi-a fost sa scap de gesturile marunte care precedau sau urmau actului propriu, fumatul: "uitam" ca nu mai fumez si cautam disperata noaptea in bucatarie pe frigider sa gasesc tigarile...sau prin poseta...; visam ca fumez si ma trezeam cu o stare de anxietate; uneori trageam in piept cu mare pofta fumul lasat in urma de un fumator pe strada. Am ramas in continuare o fumatoare pasiva. Dupa citiva ani, la o petrecere, mi-am aprins o tigara. N-a mai fost la fel ca inainte. Si acum STIU ca nu mai sint dependenta si ca nu exista riscul de a cadea din nou in pacat. Stiu ca tigarile dauneaza, ne fac sa pierdem bani si sanatate, nu ii aprob pe fumatori, dar ii accept si, mai ales, cit de mult ii inteleg!!!!......
EUGENIA 110 este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 13-09-09, 23:27   #93
Ucenic timid
MD Rezident Chirurgie
Fara status.

.

am aproape o luna de cand am devenit nefumator..nu m-am ingrasat, nu duc lipsa...totul tine de creier..si cum ti-l educi nu ai de ce sa inlocuiesti tigarile...nu ai de ce le duci lipsa..nu te gandesti cat rezisti...te hotarasti sa fumezi o ultima tigara, dupa care incepe restul vietii tale...si cafeaua si petrecerile si mancarea si toate au acelasi gust, ba chiar mai bun!
Va urez succes! Poate cartea de mai sus va va ajuta cat de cat.
sico si curly au multumit.
.
Vechi 14-09-09, 13:15   #94
Maestru
Medic
Everybody lies and fakes

.

de 2 luni jumate nu mai inspir si expir tutun + excipienti......
da jur ca ai momente cand te ardeeee sa tragi ca nesatulu'....
daca le depasesti iti revii
.
Vechi 14-09-09, 14:38   #95
Ucenic timid
Medic Stomatolog
Fara status.

.

In urma cu 8 ani am incercat sa ma las prima oara..Citisem undeva ca ciocolata scade serotonina si mai atenueaza reactiile adverse..Am luat atunci 10 kg..si am rezistat doi ani si jumatate..Un revelion cu prietenii in romania..a fost de-ajuns ptru a reincepe..A tinut inca un an..dupa care a urmat decizia..de-a INCHEIA CAPITOLUL "tigari".. De fapt aici s-a produs schimbarea..A existat o motivatie..iar in locul "renunt la fumat"..sau "incerc sa ma las,sa vedem cat rezist".. am inlocuit cu.."am terminat cu tigarile".Astfel mi-am cumparat ultimul Pachet..sigilat,o carte.."Cum sa te lasi de fumat"..nu-mi amintesc autorul si Zayban..Tab ..
De atunci au trecut ceva ani..si un nou inceput..Merita incercat!!
gkretzu este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 12-03-10, 20:59   #96
Moderator eugenol
Aspirant la MD

.
+1 (+1/-0)     

Citat:
Publicat initial de denta View Post
Nico te-ai lasat ?
se poate cu un pic de ambitie iti spun din propria experienta - cam 2 ani si 3luni de cand m-am lasat iar al meu sot are 3ani si ceva....si eram fumaciosi
nu am incercat nimic gen plasturi, guma, tigari electronice ....doar ambitie si cel mai important pana nu ajungi tu singura la concluzia ca vrei sa te lasi nici nu are rost sa incerci , ca nu vei reusi
daca iti place sa fumezi va fi greu dar nu imposibil
si nu trebuie sa "ramaii" insarcinata cum sugera dentist4u
de ingrasat de vei ingrasa un pic ........dar le vei da jos repede
succese!!!!!
de aproape 2 ani fumez fara pauza... m-am lasat cel mult juma' de zi... dar acum nu-mi bat capul, fiindca sint intr-o faza din aia in care nu vreau sa ma las
Vechi 12-03-10, 21:38   #97
Maestru
Medic Stomatolog
practica limitata la protetica
si restaurare odontala

.
-2 (+0/-2)     

Eu dintotdeauna am fost in faza in care nu vroiam sa ma las,dar trebuie!
Vechi 13-03-10, 12:03   #98
Avansat
Medic Dentist
Fara status.

.

De la 1 ianuarie 2010 nu mai fumez .......asta dupa 11 ani de fumat ....
Vechi 13-03-10, 13:48   #99
Ucenic timid
MD Rezident Chirurgie
Fara status.

.

Felicitari! bine ati venit in clubul NeFumatorilor :P
.
Vechi 13-03-10, 17:51   #100
Maestru
Medic Stomatolog
si restaurare odontala

.
-3 (+0/-3)     

sebastian,la petrecerea eugenol din Bran de anul trecut le sudai,nu gluma!Chiar te-ai lasat?
Vechi 15-03-10, 16:45   #101
Avansat
Medic Dentist
Fara status.

.

Stiu andu ca le sudam .... m-am lasat ...incredibil dar adevarat ....
Vechi 15-03-10, 16:50   #102
Maestru
Medic Stomatolog
si restaurare odontala

.
-1 (+0/-1)     

Sebi,imi inchipui ca daca te-ai lasat de fumat nu iti amplifici celalalt viciu de mare vrajitor cu fetele
Vechi 16-03-10, 11:58   #103
Avansat
Medic Dentist
Fara status.

.

Atat .... ))) Incerc sa-mi pastrez un echilibru ....
Vechi 16-03-10, 14:50   #104
Maestru
Tehnician Dentar
No brain, no pain

.

Felicitari... Fara combustibil si catalizator (tigari/cafea) ma cazam demult in garsoniera capitonata... Si era cam greu sa butonez cu manecile legate la spate...

Modificat ultima data de ncrstus; 16-03-10 la 16:19.
ncrstus este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 16-03-10, 20:58   #105
Initiat
MD Chirurg BMF
Fara status.

.
+2 (+2/-0)     

Citat:
Publicat initial de nico View Post
aici este locul nou creat pt a discuta despre "efectele secundare" ale renuntarii la tutun... si nu numai...

eu m-am lasat de fumat de mai bine de 2 saptamini... intrebarea e: cit naiba ma va tine? oare am putea sa ne ajutam reciproc la acest capitol?... ma gindesc la un soi de "fumatorii anonimi" ...
Te salut si te pup pe amindoi obrajii ca pe o sora de suferinta. Eu m-am lasat de fumat acum un an de zile dar ajutata de champix.ALTFEL NU AS FI REUSIT.Toti prietenii mei care au folosit medicamentul au reusit sa se lase de la prima folie. Eu am simtit ca si cum mi s_ar fi luat o placere sublima, aceea de a fuma.am reust si eu tot de la prima folie.Dar medicamentul a avut citeva efecte secundare.Am devenit foarte melancolica.Fara gluma.M-a facut foarte sensibila.Timpul in care fumam a trebuit sa-l inlocuiesc cu ceva.Am inceput sa fac sport.Faceam si inainte dar acum fac mai mult.Nu mai sunt atit de agitata. Sunt mai calma.Daca vrei sa ma mai intrebi ceva, intreaba-ma.Eu inteleg cel mai bine.
sweetvanilla este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 21-01-11, 22:36   #106
Avansat
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Mai,mie iar imi vine sa fumez...wtf?Salivez numai cat ma gandesc....
Vechi 22-01-11, 22:14   #107
Moderator eugenol
Medic Dentist
tmb

.

Citat:
Publicat initial de Dr.Daraban Bogdan View Post
abtine-teeeeeeeeeeeeeeeee
Dr.Daraban Bogdan a multumit.
.
Vechi 22-01-11, 22:32   #108
Avansat bine de tot
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Citat:
Serveste o tigara electronica. Si nu mai fii nervos!

SELENA a multumit.
Mona Lisa este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 23-01-11, 00:03   #109
Initiat bine de tot
Medic Stomatolog
Fara status.

.
+1 (+1/-0)     

bolodoctoru este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 24-01-11, 23:25   #110
Avansat
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Sunteti foarte draguti...dar fumatul se face intr-un singur fel:civilizat,cu un tigaroi maaare in mana,eventual ceva fara filtru(tineti minte tigarile Bran? hai nu mintiti ca nu ati ramas fara bani in studentie...)...lucru valabil si pentru sex:cu o femeie faina....solutiile de mijloc nu-si au rostul....
Vechi 24-01-11, 23:30   #111
Avansat bine de tot
Medic Stomatolog
Fara status.

.

tigarile bran nu le stiu.
De-astea am fumat candva

ncrstus a multumit.
Mona Lisa este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 24-01-11, 23:34   #112
Moderator eugenol
Medic Dentist
Fara status.

.
0 (+1/-1)     

Citat:
...dar fumatul se face intr-un singur fel:.......lucru valabil si pentru sex:cu o femeie faina.....
Huoooooooooo! Misoginuleeeeeee! Daca erai femeie ziceai la fel?
Vechi 24-01-11, 23:40   #113
Avansat
Medic Stomatolog
Fara status.

.
+5 (+5/-0)     

Citat:
Publicat initial de augustin View Post
Huoooooooooo! Misoginuleeeeeee! Daca erai femeie ziceai la fel?

Am vrut sa fiu delicat ...am vrut initial sa zic ''o femeie,doua,cate mai pot''
Sa vina manutele rosii....
Edit:daca eram femeie ma gandeam sa zic la fel...barbatii sunt misogini

Modificat ultima data de Dr.Daraban Bogdan; 25-01-11 la 00:11.
Dr.Daraban Bogdan este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 15-07-11, 21:38   #114
Ucenic Sef
Medic Dentist
Fara status.

.

Citat:
Publicat initial de anduluta81 View Post
Eu apelez la bronzare organica. Cel putin nu iti afecteaza pielea. Cand aveam si eu 20 eram clienta fidela la solar,mi-au aparut niste alunite si m-am oprtit.Si oricum ,pana acum vara asta nu mi-am luat nici o zi de concediu,deci nici o sansa de soare sau bronzare naturala. Noroc cu artificialul=)) Alta chestie care ma enerveaza by the way,faza cu no concediu pana acum.
da ,treaba cu tigarile e f nasoala,tot zic ca ma las,dar am mult stres cu cabinetul.Mi-am facut obicei sa fumez intre pacienti. Pana la urma ma las eu.
Anduluta incearca tigara electronica.Ai sa vezi ca respiri mai usor .in timp,poate te lasi de tot.cu toate ca sunt persoane care pur si simplu le place gestul de a fuma,asta e.
Raspunde

Bookmarks

Tag-uri
.., ..., 36, achizitie, afara, ajutor, ani, ati, banii, calcul, cancer, cauza, chestii, cumpara, denta, dependenta, dori, facultate, frumos, fumat, greu, inceput, lasa, lasat, lase, lucru, luna, merita, mine, poarta, pur, safe, salut, sigur, simplu, subiecte, tau, vand, vara, zilele

Uneltele subiectului

Subiecte similare
Subiect Scris de Forum Raspunsuri Ultimul mesaj
boooomba zilei - m-a lasat ca la stomatolog Td. Micky Viata nu e o gangrena simpla 18 17-11-08 13:51
Am lasat-o cu gura cascata andracaravan Chirurgie 12 05-10-08 14:48

Timpul (GMT +3) vindeca aproape orice. Da-i timpului (15:31) timp.

Alegeti schema de culori preferata: