Inregistrare Asigurari online +
.
 eugenol.ro    

Pret atractiv la endo

discutie din eugenol.ro : Oare unii uita sa actualizeze preturile la tratamente? Nu mai vorbesc de sterlizare,manusi,etc...Sunt incluse? Link [ Necesita inregistrare pentru ...

Reveniti   eugenol.ro > Zona de relaxare > Relaxare > Viata nu e o gangrena simpla
Ati uitat parola? Inregistrare

.
Like Tree4Multumiri
  • 4 Scris de eugenol man

Raspunde

LinkBack Uneltele subiectului
Vechi 20-01-09, 00:44   #1
ann
Avansat bine
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Default Pret atractiv la endo

Oare unii uita sa actualizeze preturile la tratamente? Nu mai vorbesc de sterlizare,manusi,etc...Sunt incluse?

Link [Necesita inregistrare pentru acces.]
Vechi 20-01-09, 00:53   #2
SUNT BANAT!
Medic Stomatolog
Fara status.

.

imi place pretul atractiv la scos corpi straini din canale : 10 ron.

obturatia foto e cam scumpa ( 40 ron) adik cat 3 tratam endo.

oare chiar, cum justifica conditiile de asepsie si antisepsie la pretul asta?

ca nici de spirt nu ajung banii aia

daca as fi la sanepid sau la conducerea cmdr, cabinetele astea cu pret atractiv sr fi primele pe care le-as vizita sa vad ce si cum. ca indiferent de pret, nu poti justifica manopere safe pt pacient, medic si asistenta.

imi dau seama ce mult respect fata de siesi au cei care practica astfel de preturi si mai ales imi dau seama cata endodontie cunosc si ce bine o fac la pretul asta.

no comment.
Riga este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 20-01-09, 14:33   #3
Initiat bine
Medic Dentist
Fara status.

.

nu e chiar ieftineanu. se poate si mai putin, pt ca preturile alea sunt defalcate:
endo molar cu trei canale: anestezie topica (5ron) + anestezie locala (10) + extirpare (3x10) + obturatie canal (3x10) + obturatie provizorie (10) = 85
andracaravan este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 20-01-09, 15:31   #4
Fondator eugenol
Medic Stomatolog
namE Eman

.

As adauga
buna ziua 15 ron, puteti lasa hainele pe umeras 25 ron, clatiti 5 ron, zambete si glas mieros 20 Ron, sa aveti o zi buna 10 ron. E adevarat ca se tot aduna mai ales ca stai sa tot aduni ...
Si in fond e corect asa defalcat: poate nu vrea omul anestezie, sau poate nu vrea toate canalele obturate ... facem de cat plateste
Am auzit din povestite o vorba de la un tinichigiu auto:
Hmmmm e stricata toba ... De cat(i bani) sa v-o fac sefu' ? Pe cand aceasta noua abordare de marketing?
Sa va facem obturatiile pana la apex sa sa le lasam pierdute? Economisiti 10 ron asa.
Sursa eugenol.ro : eugenol.ro http://www.eugenol.ro/forum/viata-gangrena-simpla/5793-pret-atractiv-endo/
Uf nu stiu ce mi-a venit sa fiu asa acid dar mai curand as pune accent pe timp petrecut la manopera decat pe secvente in parte.
Un pacient va gandi ca daca sunt puse separat atunci sunt optionale. Ca altfel de ce le-ai mai pune asa. Daca sunt optionale si el le plateste posibil sa creada ca poate la el nu trebuiau toate trecute si asa iesim prost ...
Vechi 20-01-09, 18:30   #5
Ucenic Sef
Medic Stomatolog
Fara status.

.

oare foloseste diga, n-am vazut-o in lista sau mi-a scapat mie?
nu e pret mic, parerea mea, banuiesc ca dureaza max 30 min de cand se aseaza pacientul si pana la ultima clatire!
Vechi 20-01-09, 20:44   #6
Initiat bine
Medic Dentist
Fara status.

.

cred ca e pretul la canal pentru ca s-a saturat de atatea mb2 tratate moca si atatia incisivi cu 2 canale si atatia molari inferiori cu 5 canale..."ia ca imi scot eu parleala" si-a zis la un moment dat, scotand protaperul din canal...

edit: tataitza, nici eu n-am diga pe lista, dar o folosesc de o ia dreaq...doar ca nu-i taxez pt ea
mervey este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 20-01-09, 21:51   #7
SUNT BANAT!
Medic Stomatolog
Fara status.

.

departe de mine desideratul de a fi rau dar credeti ca la un pret de 10 ron pt a putea scoate un corp strain din canal se mai cauta mb2 sau se foloseste acea diga?

sa fimi bucuroase daca se va putea gasi cele doi canal pt premolarul unu si doi superior.
Riga este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 20-01-09, 23:37   #8
SUNT BANAT!
MD Implantolog
Fara status.

.

cam asa, cam asa....
drcalinc este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 21-01-09, 00:01   #9
Avansat
Medic Dentist
Fara status.

.

m-a lamurit .... drcalinc .... mersi frumos !! mi-am sters postul !!

Urat ce face !! No more comment !!
SebastianF este offline   Raspundeti cu citat
.
Raspunde

Bookmarks

Tag-uri
.., ..., abord, acid, anestezie, apex, auto, aveti, bani, canalele, corp strain, endo, fiu, lasa, lasam, manopera, marketing, noua, obtura, obturatiile, omul, opera, pacient, parte, pierdute, povesti, pune, separa, separat

Uneltele subiectului

Subiecte similare
Subiect Scris de Forum Raspunsuri Ultimul mesaj
CAT DE ATRACTIV E REZIDENTIATUL?????? mihnea cafadaru Rezidentiat 19 09-05-09 20:26
Chirurgie si endo sau numai endo ?? daniii Endodontie 33 02-03-09 14:11
conservam conservam dar cu ce pret? drdream Endodontie 9 01-08-08 20:44
targuiala la pret la dentist robbycarlos Sa ne descretim fruntea 4 06-12-07 20:14

Timpul (GMT +3) vindeca aproape orice. Da-i timpului (13:29) timp.

Alegeti schema de culori preferata: