Inregistrare Asigurari online +
.
 eugenol.ro    

Ce te-a enervat azi?

discutie din eugenol.ro : eu in locul tau ii faceam o serie de premolari frontal, ii ziceam ca asta am inteles din slefuiala ...

Reveniti   eugenol.ro > Zona de relaxare > Relaxare > Viata nu e o gangrena simpla
Ati uitat parola? Inregistrare

.
Like Tree1673Multumiri

Raspunde

LinkBack Uneltele subiectului
Vechi 23-04-08, 11:09   #115
Moderator eugenol
Medic Stomatolog
statusless...

.

eu in locul tau ii faceam o serie de premolari frontal, ii ziceam ca asta am inteles din slefuiala .
Vechi 07-05-08, 19:38   #116
SUNT BANAT!
Tehnician Dentar
Fara status.

.

S-a stricat cucta de termobaropolimerizare, pe care apoi am trimis-o la reparat.
Ca sa nu stau fara ea am mai cumparat una 4100 Ron, una mai buna cica. Am ajuns la laborator si cand sa o montez are altfel de racorduri decat cea dinnainte, ma duc le cumpar si o montez, polimerizez 2 ture de lucrari si cand sa o scot pe a 3-a nu se deschide usa la cucta noua, iar lucrarile trebuiau terminate si duse.
Intr-un final dupa 2 ore deschid usa, termin lucrarile si duc cucta innapoi, ei nu au alta asa ca mituiesc tehnicianul care o repara pe cea veche si o face pana maine.
Asta tot intr-o sg zi.
Td. Micky este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 07-05-08, 21:57   #117
Ucenic Sef
Medic Dentist
Fara status.

.

astazi a murit US,iar ieri piesa contraunghi.si maine este o zi!
tudor craioveanu este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 07-05-08, 22:05   #118
Initiat
Tehnician Dentar
Fara status.

.

tudor te-ai zdranganit?
TEOfil este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 07-05-08, 22:10   #119
Initiat
Tehnician Dentar
Fara status.

.

cand ma apropiam de final cu o coroana de porzolan o spal shi surpriza cade pe gresie direct pe colet shi se cuiobeste,asta e
.
Vechi 08-05-08, 12:20   #120
SUNT BANAT!
Tehnician Dentar
Fara status.

.

Azi ce ti s-a stricat Tudore?
.
Vechi 08-05-08, 12:21   #121
SUNT BANAT!
Tehnician Dentar
Fara status.

.

Mai bine treci la o cafea pe la noi in labor ca si asa esti aproape. Iti arat un caz de ZX27 care-l am acuma.
.
Vechi 08-05-08, 21:34   #122
Ucenic Sef
Medic Dentist
Fara status.

.

astazi au venit cei de la firma sa ia aparatul US(au spus ca vin ieri
),dar piesa doar saptamana viitoare.
.
Vechi 08-05-08, 21:51   #123
SUNT BANAT!
Tehnician Dentar
Fara status.

.

Ceea ce inseamna ca vin ei....... in doua saptamani, ca doar sunt seeriosi
.
Vechi 08-05-08, 21:56   #124
Ucenic Sef
Medic Dentist
Fara status.

.

US este trimis la bucuresti,iar piesa astept pana marti sa vina mesterul.noroc cu piesa de la endo it.
.
Vechi 13-05-08, 10:33   #125
SUNT BANAT!
Tehnician Dentar
Fara status.

.

Azi nimic, ... inca.
.
Vechi 13-05-08, 23:11   #126
Ucenic Sef
Medic Dentist
Fara status.

.

astazi este marti,si 13!mecanicul a dat tel.pe la ora 20 ca este inca in Deva.bine,dar piesa mea?ne vedem vineri la expozitie sa faca constatarea.aparatul US este inca la Bucuresti.a trecut doar o saptamana,asa ca nu ma enerveeeez...
.
Vechi 13-05-08, 23:43   #127
Maestru
Medic Dentist
Fara status.

.

Pana la 1 luna juma mai ai..atat am stat noi dupa un aspirator..!!!

Kitty1604 este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 13-05-08, 23:50   #128
Ucenic Sef
Medic Dentist
Fara status.

.

sper sa nu ai dreptate,Kitty.ansele luate la Oradea nu le-am incercat inca.
.
Vechi 14-05-08, 15:49   #129
Initiat bine de tot
MD Chirurg Oral
Fara status.

.

am scapat piesa unghi in cap... s-a indoit camasa in dreptul pusherului... trimisa la sexident ca ei se ocupa si cu trimisul mai departe in buch la reparat... saptamana trecuta a zis ca asteapta un aparat de indreptat camasi pentru piese de mana (mama, ce tare suna asta..."cum, dar pana acum n-au avut asa ceva???") iar azi mi-au dat vestea ca mi-o trimit inapoi ca nu au facut nimic...
M-AM NERVAT...
.
Vechi 14-05-08, 17:03   #130
Initiat
Tehnician Dentar
Fara status.

.

oameni buni n-ati patit nimic.
acum 4 ani cumpar de la ~~~~~~~ una bucata cuptor ceramica.dupa 8 luni incepe sa se decalibreze,sun reprezentantii si le spun situatia,ei se mira shi cadem de comun acord ca ne fiind ceva de nefolosit aparatul sa amanam seviceul pana au cuptor de service liber.
se intampla minunea imi trimit cuptor sa am cu ce lucra shi eu il trimit pe al meu la ei.
stau cuminte vreo 6 luni dupa care se repeta decalibrarea cu cuptorul trimis de ei,sun la service shi aflu ca al meu cuptor nu era temporar la ei ,ca nu e om la service bla, bla, bla.
dupa 2 luni dau de om,intre timp echipa service migrase catre sexident,binevoitor gaseste cuptorul il probeaza shi il trimite la mine.pun jucaria la treaba shi constat ca e tot asa cum l-am trimis(nu chiar avea cateva zgarieturi in plus) tot decalibrat .
sun la service shi constat shi eu shin inginerul ca nu exista nici o fisa nici o hartie de luare in evidenta.in cele din urma il timit inapoi la bucuresti unde se constata ca e problema mai ciudata shi pleaca la producator.producatorul rezolva problema shi mai sta la fabrica pe raft 7 luni pt ca baietii de la noi nu au avut bunavoita sa il aduca inapoi(de ce poate altadata?)
in final a ajuns cuptorul la mine dupa aproximativ 1 an shi 7 luni dar merge ca nou.
sa pastram discutia aceeasi firma dupa 2 ani tot nu mi-au adus bol pt vacuum malaxor cumparat initial de la ei.
mai astept de la voi shi despre altii.
.
Vechi 14-05-08, 17:16   #131
SUNT BANAT!
Tehnician Dentar
Fara status.

.

Am stat dupa accesoriile de la cuptorul de ceramica 1 an si ceva, am luat de la Westdental un Vita Vacumat 40T. Asta a fost acum 4-5 ani cand am luat primul cuptor de acest fel din tara. - poate de aia.
.
Vechi 14-05-08, 17:26   #132
SUNT BANAT!
Tehnician Dentar
Fara status.

.

Ultima cumpar o aspiratie ca aveam nevoie urgent, la pokadent aveau pe stoc dar eu nu, voiam una mai buna si comand ghici la cine ? tot westdetnal ca mi-au spus ca vine intr-o saptamana. Am stat 4 saptamani. Declar oficial ca a fost ultima comanda pt.ei, la aparatura cel putin.
.
Vechi 14-05-08, 17:40   #133
SUNT BANAT!
Tehnician Dentar
Fara status.

.

Azi m-a enervat taree cinewa ca m-a obligat sa tai o lucrare care s-a decimentat si a smuls un molar cu tot cu radacina afara. Nu e asta problema ci ca pe lucrare puteai sa plantezi morcovi, ceapa, cartofi si pun pariu ca rasarea. Si cea mai faina faza e ca a trebuit sa dau pauza de 1 ora sa aerisesc laboratorul dupa ce am taiat lucrarea, asta a fost acum 3 ore si inca si acum mi-e rau.
.
Vechi 14-05-08, 20:30   #134
Initiat bine de tot
MD Chirurg Oral
Fara status.

.

super tare, dentista: ar trebui sa ii pui sa stea langa tine cine te-a obligat
.
Vechi 14-05-08, 21:53   #135
Ucenic Sef
Medic Dentist
Fara status.

.

daca asa ceva este posibil ,compresorul a dat semne de boala.am asteptat mesterul 3 ore.cand a strans ceva cu cheia s-a rupt filtrul de aer(din plastic).dar merge si fara,nu?
.
Vechi 06-06-08, 20:57   #136
Initiat bine
Medic Dentist
Fara status.

.

Default cum mi-am pierdut doua ore din viata

In urma cu cateva zile mi-am dat seama ca sunt cu cotizatia neplatita la cmdr de la inceputul anului. Desigur, aveam nevoie sa demonstrez ca sunt cu ea platita la zi, ca altfel nu prea imi pasa.
Si cum stau cam departe de faimoasa strada Salcamilor am sunat sa vad daca nu pot plati in vre-un cont. Desigur ca mi s-a spus ca e de preferat sa vin personal pt ca e mai dificil prin banca, extrasele de cont nu vin la timp...... si..... "cu ocazia asta ne mai vedem si noi" (dupa cum s-a exprimat tanti la telefon).
Sursa eugenol.ro : eugenol.ro http://www.eugenol.ro/forum/viata-gangrena-simpla/3025-tea-enervat/
Azi dimineata mi-am propus sa merg pana acolo. Nu prea am cu ce sa ajung asa ca am luat masina. Trafic infernal desi 11-12 ziua nu e chiar ora de varf. Strazi mici si aglomerate. O ora mi-a luat sa ajung, m-am mai invartit putin pt ca nu gaseam. Si cand ajung........... VINEREA NU E PROGRAM CU PUBLICUL.
Inca o ora mi-a luat drumul de intoarcere............

E chiar asa greu sa nise ofere posibilitatea sa platim intr-un cont????
andracaravan este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 06-06-08, 21:19   #137
Moderator eugenol
Aspirant la MD
IT-ist de serviciu :)

.

andra, trebuie sa existe un cont.... eu numai prin banca platesc la cmdr de ani de zile...
Vechi 06-06-08, 21:25   #138
ann
Avansat bine
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Azi a fost ziua nervilor...si acasa si la cabinet!...Acasa s-a spart teava de apa calda...si s-a umplut totul de apa...la cabinet am avut o pacienta cu microstomie,hipersalivatie si hipermobilitate a limbii la care a trebuit sa-i cimentez inferior niste telescoape....
Vechi 07-06-08, 00:09   #139
Fondator eugenol
Medic Stomatolog
namE Eman

.

Citat:
Publicat initial de andracaravan View Post
I.... VINEREA NU E PROGRAM CU PUBLICUL.
Inca o ora mi-a luat drumul de intoarcere............
Daca puneai si tu o intrebare inainte sa te duci te ajutam ca stiu de programul lor lejer. Nici eu nu prea ajung la orele alea. Si tare frumos ar fi sa poti face plata online
Vechi 07-06-08, 10:01   #140
Mare Maestru
Medic Stomatolog
Fara status.

.

eu am facut joi o..."conjuctivita virala" de mi s-au umflat amandoi ochii dublu in doar 1 minut e adevarat ca aveam o conjuctivita de cateva zile,dar tot nu am mers la doctor asa ca am fugit la urgente...unde a fost ceva de genul moartea domnului lazarescu
acum...vad bine
Vechi 07-06-08, 11:28   #141
SUNT BANAT!
Tehnician Dentar
Fara status.

.

azi,..... nimic, dar ziua e luuunga . Ce e nasol ca azi nu lucrez, mi-am dat liber si cand sunt liber cheltuiesc cam mult, atata tot.
.
Vechi 08-06-08, 04:58   #142
ann
Avansat bine
Medic Stomatolog
Fara status.

.

si a fost liniste pana la 8.47...cand am pus eu intrebarea de la topicul tau......n-am avut intentia sa-ti stric sfarsitul de saptamana...dar totusi mai astept un raspuns...
sper ca ai avut spor la cheltuit multi bani...
Vechi 09-06-08, 08:44   #143
Moderator eugenol
Medic Dentist
Fara status.

.

Citat:
Publicat initial de ann View Post
Azi a fost ziua nervilor...si acasa si la cabinet!...Acasa s-a spart teava de apa calda...si s-a umplut totul de apa...la cabinet am avut o pacienta cu microstomie,hipersalivatie si hipermobilitate a limbii la care a trebuit sa-i cimentez inferior niste telescoape....
pai te plangi de cimentare? la slefuire cum a fost?
Vechi 09-06-08, 16:38   #144
ann
Avansat bine
Medic Stomatolog
Fara status.

.

la slefuire?......criminal!...am zis ca ii tai limba de nervi...
Vechi 09-06-08, 17:11   #145
Initiat
Tehnician Dentar
Fara status.

.

viitor "ciomu" ce esti ...
.
Vechi 09-06-08, 17:18   #146
ann
Avansat bine
Medic Stomatolog
Fara status.

.

A scapat pacienta...cu viata si intreaga...si eu fara un malpraxis...
Vechi 09-06-08, 17:23   #147
Initiat
Tehnician Dentar
Fara status.

.

chiar shi pe model urasc telescoapele.
.
Vechi 09-06-08, 21:15   #148
Ucenic Sef
Medic Dentist
Fara status.

.

astazi?pacienta de la 18 care da tel.si spune ca-i meci la19 si nu vine 2 ore la slefuit.....(dar vine ea miercuri,poate s-a terminat anestezicul )
.
Vechi 25-06-08, 05:58   #149
ann
Avansat bine
Medic Stomatolog
Fara status.

.

E sase dimineata...sunt moarta de somn si cu nervii la pamant...pt ca imi dau seama ca sunt o nulitate in ale calc si am facut varza thread-ul lui florin......Mea culpa!
Mai bine ma duc la somn si ii las pe altii mai priceputi sa rezolve ce stric eu...
Vechi 25-06-08, 07:02   #150
ann
Avansat bine
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Multumesc pt ajutor eman!
Vechi 25-06-08, 07:45   #151
Mare Maestru
Medic Dentist
de dreapta

.

de ce thread zici?
Vechi 25-06-08, 07:52   #152
ann
Avansat bine
Medic Stomatolog
Fara status.

.

...unul care mi-a dat batai de cap...vreo 3 ore...cu ceva muzikie...
Vechi 25-06-08, 08:05   #153
Mare Maestru
Medic Dentist
de dreapta

.

io n-am fost ruacher; nu stiai sa pui flashuri sau te-a luat durerile de cap de la plans pe muzichie?
Vechi 25-06-08, 08:12   #154
ann
Avansat bine
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Pai pe rock...nu poti plange...dar pe manele am auzit ca se poate.Stii ceva de asta?Sunt curioasa!
Vechi 25-06-08, 22:37   #155
Moderator eugenol
Aspirant la MD
IT-ist de serviciu :)

.

azi m-a enervat un chelner... asta in conditiile in care eu sint cea care se enerveaza pe comesenii care se iau in gura cu chelnerii ... dar m-a enervat asa de rau, ca i-am lasat bani ficsi: xx lei si 50 bani (o moneda de 50, desi merita din plin cinci monede de cite 10 bani )
Vechi 26-06-08, 08:02   #156
Fondator eugenol
Medic Stomatolog
namE Eman

.

Acum fiecare cu problemele lui. Eu am avut pofta de o inghetata si am luat maximum : inghetata cu 5 cupe Doar 3 au fost cupe, la ultimele a sters putin lingura pe marginea casoletei. Nu am avut chef sa fac galagie sdar am gresit. Trebuia sa ma cert cu ia sa puna cat trebuia. Altfel va mai fura.
Mi-a stat in gat inghetata ... dar nu trageti in problemele mele. Sunt in concediu asa ca fiecare cu problemele lui.
Si tot mai am chef de una generoasa.
Vechi 26-06-08, 08:29   #157
Maestru
Medic Dentist
Fara status.

.

Inghetata mea a fost foarrrrrrrrrteeee buuuuuuuuuunaaaaaaaaa...

Mai traduci niste butoane???

Kitty1604 este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 26-06-08, 12:06   #158
Initiat bine de tot
MD Chirurg Oral
Fara status.

.

m-a enervat o pacienta.
a venit ieri cu o ortopan imprimat pe hartie si plastifiat, cu un puseu acut paro (abces parodontal). Fusese la un doctor care i-a dat o gaurica in dinte, din care se vedea inca pulpa care atarna (sub anestezie desigur) ca sa ii dreneze dintele si in final a zis ca i-l scoate din cauza mobilitatii...

pacienta disperata ajunge la mine

i-am dat o radiografie retrodento si era o leziune paro (pe fondul unei boli parodontale generalizate), combinata artificial cu una endo (deh, dintele fusese vital, fara nici o lezine carioasa). Dintele cam hope less leziunea paro mezial ajunge la 2 mm de apex, dar distal e la jumatatea radacinii).
I-am aratat, i-am explicat, am programat-o... si nu a venit azi dupa ce mi-am aranjat programul dupa ea...

Nu as fi fost enervat daca nu i-as fi zis expres: daca nu veniti, am o singura rugaminte: sa imi dati un telefon...
.
Vechi 27-06-08, 02:09   #159
ann
Avansat bine
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Daca apare data viitoare...taxa suplimentara pt neseriozitate....
Vechi 27-06-08, 11:31   #160
Initiat bine de tot
MD Chirurg Oral
Fara status.

.

nu cred ca apare... imi mai lipsesc pacienti si nu ma enervez.. dar tipa asta era disperata ca isi pierde dintele, atunci am zis sa o ajut si cu toate ca nu aveam pacienti m-am dus la cabinet... am rugat-o sa sune daca nu vine.. si nu a venit... facere de bine...

cu siguranta isi va pierde dintele (sorry)... daca doctorul la care s-a dus i-a drenat endodontic dintele vital pentru abces paro... asta e...
.
Vechi 27-06-08, 13:38   #161
Maestru
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Lightbulb "mehr licht"...

pe mine ma chiar enerveaza faptul ca (inca) nu stiu ce s-a intamplat cu cazul "33/70+" al lui augustin...

si ca nu se ajunge la o concluzie...decat glume, bancuri , mustrari scrise si ...atat!

si, btw, cre ca ar trebui sa facem aproape toti o competenta in "medicina de urgenta"... ...da repede...

parerea mea

"Ceea ce e frumos ne e mereu drag!" Euripide
Link [Necesita inregistrare pentru acces.]
Link [Necesita inregistrare pentru acces.]
cristina ghita este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 27-06-08, 15:17   #162
Initiat bine de tot
MD Chirurg Oral
Fara status.

.

la noi in iasi e obligatoriu sa urmezi anual un curs de medicina de urgenta... altfel risti ca cmdr sa nu iti dea avizul / sau ce ai nevoie de la ei...
Link [Necesita inregistrare pentru acces.] > sub Foarte imprortant...
.
Vechi 28-06-08, 00:06   #163
Ucenic Sef
Medic Dentist
Fara status.

.

bravo Iasi pt.site cmdis!
.
Vechi 28-06-08, 00:25   #164
Ucenic Sef
Medic Dentist
Fara status.

.

I-am aratat, i-am explicat, am programat-o... si nu a venit azi dupa ce mi-am aranjat programul dupa ea...

Nu as fi fost enervat daca nu i-as fi zis expres: daca nu veniti, am o singura rugaminte: sa imi dati un telefon...[/QUOTE]

sunt multi care fac asa cum spui!cineva spunea sa taxam programarea ....sunt de acord.....am facut o singura data asa,si omul acela s-a tinut de tratament .dar restul........?
.
Vechi 28-06-08, 01:26   #165
Avansat
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Ca nu am chef
camellleom este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 28-06-08, 15:19   #166
Initiat bine de tot
MD Chirurg Oral
Fara status.

.

mai e un aspect: lucram cu oamenii. daca de ex un pacinet care nu vine la o programare a avut un accident... sau cine stie ce a patit.. nu cred ca nimeni dupa un accident se gandeste sa dea telefon la dentist sa ii spuna ca nu mai vine... intai isi revine , se duce sa vada ce a patit masina etc... apoi dupa o sapt isi aminteste ca plecase in drum spre magazinul de dinti
Exista uneori circumstante atenuante... dar asta nu te ajuta

Ca la facultate: erai bolnav, puteai sa vii tu cu ce adeverinta vroiai, pt ca preparatorul iti spunea: te inteleg, ai lipsit motivat, dar asta nu inseamna ca ai fost prezent... nu poti intra in examen (
.
Vechi 29-06-08, 00:18   #167
Guru eugenol
Medic Stomatolog
dreamy'

.

pa mine m-a enervat ggggggg ca e al mai dahstept din lume si ne facu albie de porci pa topicu cu edemu subpalpebral.
drdream este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 29-06-08, 00:23   #168
Avansat bine de tot
MD Ortodont
Fara status.

.

Citat:
Publicat initial de drdream View Post
pa mine m-a enervat ggggggg ca e al mai dahstept din lume si ne facu albie de porci pa topicu cu edemu subpalpebral.
si pe mine) l-as lua cu niste oltenisme dar momentan ma abtzin... nu de alta dar poate imi iau ban inaintea lui)
Vechi 29-06-08, 00:48   #169
Initiat
Medic Stomatolog
Fara status.

.

si pe mine tot gggggg m-a enervat
Va rog frumos spuneti-mi si mie unde e topicul cu imjuraturi ca la usa cortului sa-i las niste amintiri!!!!!
dumitriu_diana este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 29-06-08, 01:04   #170
Avansat bine de tot
MD Ortodont
Fara status.

.

Citat:
Publicat initial de dumitriu_diana View Post
si pe mine tot gggggg m-a enervat
Va rog frumos spuneti-mi si mie unde e topicul cu imjuraturi ca la usa cortului sa-i las niste amintiri!!!!!
daca exista asa ceva il gaseam primul))
Vechi 29-06-08, 01:07   #171
Fondator eugenol
Medic Stomatolog
namE Eman

.

In cazul in care sunt useri care va enerveaza si nu mai doriti sa le cititi posturile, in panoul de control e o functie de ignore user (unde treceti numele celui pe care doriti sa il ignorati),
Subiectele apar normal dar la mesajele celui ignorat apare un mesaj gol.
Operatiunea e reversibila.
Raspunde

Bookmarks

Tag-uri
.., ..., 2014, 36, 3d, absolventi, activitati, afara, ajutor, aparat rx, asociere, aspirant, aspirator, ata, baro, baza protezei, buna, cad-cam, chx, colegiul medicilor dentisti, concediu, destinatie, dori, drumul, endo, est, frumos, fura, gresit, gura, iga, ignora, intrebare, line, lingura, marginea, medic dentist, mesajele, mm, molarii, oala, online, orele, parul, plata, posturile, problemele, program, programul, proteza acrilica, rece, relatia cu pacientii, rtg, salut, sanident, semnatura, subiecte, tehnician dentar, telescoape, turnare, urbanism, validare, vand, vanzare, vara, zilele

Uneltele subiectului

Timpul (GMT +3) vindeca aproape orice. Da-i timpului (09:36) timp.

Alegeti schema de culori preferata: