Inregistrare Asigurari online +
.
 eugenol.ro    

Absolvent TD.... somer

discutie din eugenol.ro : Ma numesc Anamaria si am absolvit anul acesta facultatea de Tehnica Dentara de la UMF iasi, fiind sefa de ...

Reveniti   eugenol.ro > Zona tehnicienilor dentari > Tehnicieni dentari
Ati uitat parola? Inregistrare

Like Tree1Multumiri
  • 1 Scris de annamarria

Raspunde

LinkBack Uneltele subiectului
Vechi 05-10-11, 21:10   #1
La primele mesaje
Student Tehnica D.
Fara status.

.

Default Absolvent TD.... somer

Ma numesc Anamaria si am absolvit anul acesta facultatea de Tehnica Dentara de la UMF iasi, fiind sefa de promotie.
Am facut practica 2 ani in mai multe laboratoare, dar din pacate nu am fost angajata in niciunul.
Am facut mai ales modelaj in ceara si ghips.
Pot da o proba daca este cineva interesat.
Multumesc!
P.S. In IASI
Dafaq a multumit.
annamarria este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 07-10-11, 22:55   #2
La primele mesaje
Tehnician Dentar
Fara status.

.

Salut.
Mai concret(detalii):ce stii sa faci bine: poti turna modele fara bule, montat in articulator, modelaj in ceara pt schelete ce urmeaza placate cu ceramica, etc.
Care e domeniul tau in care simti ca excelezi?
Nu ma entuziasmeaza daca stii de toate. As fi interesat daca stii fffff putin, dar acel putin poti sa-l realizezi perfect si rapid.
Succes, ti-ai ales o meserie f.usoara .
ceramist este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 09-10-11, 21:55   #3
La primele mesaje
Student Tehnica D.
Fara status.

.

Default Pt ceramist :)

Buna seara! In ceea ce priveste etapa de ghips- in laboratoarele in care mi s-a permis turnarea modelelor (cu/fara pini) am utilizat vacuum-malaxorul si masuta vibratorie, astfel ca modelele au iesit, in 99% din cazuri, fara bule . Am realizat deasemenea si montari in articulator atat prin metoda clasica, dar si prin metoda Zeiser, cu placuta de plexiglas.
Sursa eugenol.ro : eugenol.ro http://www.eugenol.ro/forum/tehnicieni-dentari/14780-absolvent-td-somer/
In etapa de modelaj am realizat in special macheta pentru scheletul care ulterior va fi placat cu mase ceramice si mai putin coroane turnate. Mi s-a dat posibilitatea sa realizez cateva portamprente individuale din placa foto, dar si sa realizez activitate de curierat.
Nu am experienta vasta, insa mi-as dori sa ma specializez pe etapa de modelaj. Sunt dispusa sa invat atat teoretic, dar mai ales practic orice presupune aceasta meserie.
In aceasta situatie consider oportuna sustinerea unei probe care poate fi mai mult decat elocventa. Dvs. ce parere aveti? Va multumesc si va urez o seara placuta!
.
Vechi 26-10-11, 17:52   #4
Maestru
Tehnician Dentar
No brain, no pain

.

ce pot sa zic... inca nu ai reusit sa gasesti? sa fie criza chiar atat de mare?
ncrstus este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 29-10-11, 23:27   #5
La primele mesaje
Student Tehnica D.
Fara status.

.

Am gasit un anunt in ziar si acum astept sa vedem ce si cum
.
Vechi 27-11-11, 21:00   #6
La primele mesaje
Student Tehnica D.
Fara status.

.

Citat:
Publicat initial de ceramist View Post
Salut.
Mai concret(detalii):ce stii sa faci bine: poti turna modele fara bule, montat in articulator, modelaj in ceara pt schelete ce urmeaza placate cu ceramica, etc.
Care e domeniul tau in care simti ca excelezi?
Nu ma entuziasmeaza daca stii de toate. As fi interesat daca stii fffff putin, dar acel putin poti sa-l realizezi perfect si rapid.
Succes, ti-ai ales o meserie f.usoara .
Aveti loc in laborator si pentru o studenta de anul I la TD pentru practica? Multumesc anticipat
Mada cu M este offline   Raspundeti cu citat
.
Raspunde

Bookmarks

Tag-uri
anul, ceara, proba, tehnica, umf

Uneltele subiectului

Timpul (GMT +3) vindeca aproape orice. Da-i timpului (02:24) timp.

Alegeti schema de culori preferata: