Inregistrare Asigurari online +
.
 eugenol.ro    

Tau Clave 3000 Vacuum versus Dentsan Safe B

discutie din eugenol.ro : S-a aprobat de curand in consiliul de razboi achizitionarea unui autoclav in limita bugetului de 2600 Euro. Daca ati ...

Reveniti   eugenol.ro > Zona Profesionala Stomatologica > Forumuri profesionale > Sterilizarea
Ati uitat parola? Inregistrare

.
Raspunde

LinkBack Uneltele subiectului
Vechi 16-08-07, 00:17   #1
Ucenic timid
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Default Tau Clave 3000 Vacuum versus Dentsan Safe B

S-a aprobat de curand in consiliul de razboi achizitionarea unui autoclav in limita bugetului de 2600 Euro. Daca ati fi in locul meu, intre Tau Clave 3000 Vacuum si Dentsan Safe B ce ati alege? In sensul ca unul ajunge in jurul la 2600 Euro,este clasa S-asa afirma fetele de la Sensident; site-ul lor afirma ca ar fi clasa B, iar celalalt, distribuit de Dental Units din Constanta ajunge cam la 2200 Euro, cam cu aceleasi dotari. Este sau a fost cineva utilizator si/ sau posesor a unui astfel de autoclav (din cele 2 tipuri enumerate mai sus)? Daca da, ce parere aveti despre ele?
Nicola Razvan este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 16-08-07, 00:25   #2
Avansat bine
Medic Stomatolog
Fara status.

.

ceau
nu potzi sa dai avansul la unul mai serios ?
adica leasing sau ceva imprumut ...
alin dinca este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 16-08-07, 02:23   #3
Ucenic timid
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Tocmai asta-i ideea . La noi, in C-ta, aparent nu se uita ce clasa e autoclavul, dar, nu poti sa stii ce le umbla prin scafarlii. Asta-i bugetul limita ,avand in vedere ca am cabinetu' in mediul rural si doar ce mi-am revenit dupa achizitionarea unitului(am 2 luni de cand l-am luat) si nu stau asa bine cu banii(momentan).In rate il iau,daca e sa-l iau. Ideea era ca,intre timp il folosesc iar cand vor cere clasa B1 sau B2- gen Cominox, Euronda, und so weiter,care se invart la 4000 E, il marit. Momentan ma gandeam mai mult ptr.instrumentar- la pupinel distrug acele de NiTi. Deci, tre'sa scap de pupinel intai. Ai ceva date despre unul din astea doua modele?
.
Vechi 16-08-07, 10:07   #4
Moderator eugenol
Medic Dentist
Fara status.

.

nah, eu am un Tau Clave 3000 de vreun an, nu am avut probleme.
augustin este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 16-08-07, 23:57   #5
Ucenic timid
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Sar'na, nashu' !
.
Vechi 10-11-08, 11:49   #6
Initiat bine
Medic Stomatolog
Fara status.

.

sal vezi ca au fost ceva probleme cu tau steril 3000 vacumm...cauta sa-ti iei fractionat vacuum
lupusebastian este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 11-11-15, 00:10   #7
La primele mesaje
Medic Dentist
Fara status.

.

Eu am dentsan si am avut numai probleme cu el. Plus k cei de la care l am luat nu mi au raspuns la telefon, si nu am putut rezolva problemele legate de acest aparat.
Andreea Petcov este offline   Raspundeti cu citat
.
Raspunde

Bookmarks

Tag-uri
.., ..., ati, autoclav, aveti, cauta, clasa, clave, constanta, curand, dental, dentsan, dotari, euro, limita, locul, marit, meu, probleme, radiologia dentara, rate, safe, sensident, site, steril, tau, vacuum

Uneltele subiectului

Subiecte similare
Subiect Scris de Forum Raspunsuri Ultimul mesaj
RMN versus RCR Gdent Radiologie 4 01-03-09 22:22
amalgam versus compozite tooth21 Odontologie 56 08-04-08 22:30
Vitali versus Chirana Luka Aparatura stomatologica 1 21-03-08 15:35

Timpul (GMT +3) vindeca aproape orice. Da-i timpului (19:30) timp.

Alegeti schema de culori preferata: