Inregistrare Asigurari online +
.
 eugenol.ro    

Q-Dental soft de cabinet

discutie din eugenol.ro : Ptr cei in cautare de soft de gestionare a p[acientilor in cabinet, eu v-as recomanda programul Q-DENTAL. E f ...

Reveniti   eugenol.ro > Zona Recenziilor > Recenzii eugenol > Soft medical
Ati uitat parola? Inregistrare

.
Like Tree4Multumiri
  • 1 Scris de nicom
  • 1 Scris de Dr. Ionescu Robert
  • 1 Scris de driulia
  • 1 Scris de Dr. Ionescu Robert

Raspunde

LinkBack Uneltele subiectului
Vechi 19-05-09, 05:29   #1
Moderator eugenol
MD Ortodont
Fara status.

.

Default Q-Dental soft de cabinet

Ptr cei in cautare de soft de gestionare a p[acientilor in cabinet, eu v-as recomanda programul Q-DENTAL. E f simplu de utilizat, interfata interesanta, si pret destuk de accesibil comparativ cu altele, adica 200euro,

Daca doriti, trimiteti-mi un sms ptr a va pune in legatura cu persoana de contact.

In dorinta de a fi Limitat la Ortodontie

www.romedic.ro/dentis-orto
sonila stefoni este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 19-05-09, 06:19   #2
Mare Maestru
Medic Dentist
de dreapta

.

are site exact cum se cheama, asa zice unq gogu.

oricum cine ar da 200E pe o chestie care azi e maine nu e; opendental are ani si ani de existenta in spate si nu costa nimiq; po' sa stochezi in el foarte bine ce ai nevoie
Vechi 19-05-09, 12:54   #3
Initiat
Medic Dentist
Fara status.

.

Chiar, care e faza cu open dental? Vad ca e tot open-source, dar e pe bani. Iei trial version. Or fi doar versiunile mai noi asa? Cu toate ca e GNU. Louis, tu il folosesti cu suPces?

EDIT: gata, sorry, am gasit subjectul cu opendental. Thanks again, master Louis.

Vechi 19-05-09, 13:06   #4
Mare Maestru
Medic Dentist
de dreapta

.

vezi ca e un thread dedicat p-aici pe form pe undeva; nu prea-l folosesc din cauza ca n-are cine sa stea sa bage datele'n el; ce sa mai... iti trebe o angajata sa faca numa chestia asta

ori ai doar 3 pac pe zi si iti permiti sa pierzi cate juma de ora sa le faci plan de trat pe calc. si sa le bagi datele in soft
Vechi 27-05-09, 10:14   #5
Moderator eugenol
MD Ortodont
Fara status.

.

si eu stiam ca open dental e pe bani. Am descarcat si eu o versiune si era doar trial. Si in plus nu stau sa caut eu asistenta care sa stie si engleza ca tb sa ii platesc si mai mult .

Iar q-dental e in romaneste si se updateaza dupa un an cu un abonament de 5eurio/luna. Un an e gratis updatarea. Si cred ca face diferenta faptul ca e in romaneste, nu?

.
Vechi 27-05-09, 12:10   #6
Maestru
Medic Dentist
Fara status.

.

Un alt soft , complet de care eu sunt foarte multumita este PRO DENT...are interfata placuta si poate fi folosit pentru programari,fisa pacientului ( anamneza) date personale,oglinda dentara inclusiv parodontala,iar cu ultimele updateuri poti monitoriza si recall-urile,programul anuntandu-te cand au trecut 3-6 luni etc de la manopera respectiva.
Ce am scris eu aici este pe scurt...pentru detalii Ciprian Branea -Brasov
0721750807

Kitty1604 este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 27-05-09, 12:58   #7
Initiat
MD Parodontolog
langa Geneva, cu fata spre
munte...

.

Citat:
Publicat initial de drLouis View Post
are site exact cum se cheama, asa zice unq gogu.

oricum cine ar da 200E pe o chestie care azi e maine nu e; opendental are ani si ani de existenta in spate si nu costa nimiq; po' sa stochezi in el foarte bine ce ai nevoie

partial de acord. openul cade des, este greoi si complicat si.............atat dai atat face. parerea mea.

si eu am luat Qdental si sunt f multumit iar 200 in 8 luni (rate) e 0.

tipul care l-a facut e f fain si f parolist , ia facut 2 update-uri si pana acum totul ok.

Maestre ai luat autoclavul de la orezari??
Vechi 27-05-09, 13:01   #8
Moderator eugenol
Medic Dentist
Fara status.

.

Citat:
Publicat initial de Kitty1604 View Post
Un alt soft , complet de care eu sunt foarte multumita este PRO DENT...are interfata placuta si poate fi folosit pentru programari,fisa pacientului ( anamneza) date personale,oglinda dentara inclusiv parodontala,iar cu ultimele updateuri poti monitoriza si recall-urile,programul anuntandu-te cand au trecut 3-6 luni etc de la manopera respectiva.
Ce am scris eu aici este pe scurt...pentru detalii Ciprian Branea -Brasov
0721750807

pe mine ma intereseaza daca are programul asta sau altul functia de cautare, adica suna cineva si zice : Alo, eu cand sunt programat?

Adica pot sa intreb softul si sa ii zica repede fara sa mai caut eu pe zile si cabinete? Si eventual daca imi poate da instant toate programarile unui pacient, in caz ca are mai multe.
Vechi 27-05-09, 13:09   #9
Maestru
Medic Dentist
Fara status.

.

programul este in perfectionare..din cate stiu eu nu are aceasta functie,dar daca vorbesti cu Ciprian se rezolva...noi toate ideile i le-am spus si asa am ajuns la faza cu recall-ul si altele..este un soft upgradabil cu tot ce doreste fiecare.

.
Vechi 27-05-09, 16:56   #10
Moderator eugenol
MD Ortodont
Fara status.

.

tot asa se procedeazasi la qdental kitty.... . Orice modificare se poate comunica persoanei de contact si el face modificarile..

Imediat incepem sa ne batem, de parca e programul lui mama sau tata si castigam ceva de pe el... "al meu e mai bun...." "Nu, al meu e cel mai bun"

.
Vechi 28-05-09, 01:41   #11
Initiat
Medic Dentist
Fara status.

.

Le-am sugerat celor de la qdental sa puna pe site niste screencasturi, ceva, sau un demo cu limita la salvare sau de-astea, sa ne dam si noi seama cum si ce. Spuneau ca acum termina o noua versiune si ca o sa puna screencasturi.

Poate asa ar trebui sa faca si prodent. Sugerati-le, cei care il folositi.

Am instalat opendental, e crima. E mult mult prea stufos, la inceput ma gandeam ca pur si simplu o sa ignor ce nu-mi foloseste, dar totusi e prea stufos, si nici prea ergonomic. Si daca ar fi in romaneste tot, la fel ar fi situatia. Parerea mea.

Vechi 28-05-09, 16:52   #12
Maestru
Medic Dentist
Fara status.

.

Citat:
Publicat initial de augustin View Post
pe mine ma intereseaza daca are programul asta sau altul functia de cautare, adica suna cineva si zice : Alo, eu cand sunt programat?

Adica pot sa intreb softul si sa ii zica repede fara sa mai caut eu pe zile si cabinete? Si eventual daca imi poate da instant toate programarile unui pacient, in caz ca are mai multe.

Am vb cu Ciprian si se poate face ceea ce vrei tu...

.
Vechi 28-05-09, 18:14   #13
Initiat bine
Medic Stomatolog
Fara status.

.

cata rapiditate kiti!!!!
Kitty1604 a multumit.
nicom este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 18-01-10, 23:39   #14
Ucenic timid
Medic Dentist
Fara status.

.

Smile Q Dental

Programul este exceptional iar cel ce l-a conceput este extrem de serios si dedicat si pasionat. De asemenea foarte fair. Am stat peste 4 ore intr-o sambata seara, eu venind de la Bucuresti, la el in birou la Targu-Mures si ne-a explicat in amanunt programul, directiile de dezvoltare, interesul sau pentru crearea unui program cu adevarat OK. Ceea ce si este! L-am achizitionat pe loc si sunt extrem de multumit. Si stiu sigur ca in viitor voi avea un software de cabinet din ce in ce mai performant. Va recomand programul calduros. Nici nu stiti ce pierdeti... Dar mergeti la Targu-Mures... Va veti convinge singuri!
Vechi 18-01-10, 23:58   #15
Ucenic timid
Medic Stomatolog
Fara status.

.

cat costa?
driulia este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 19-01-10, 14:17   #16
Initiat bine de tot
Medic Stomatolog
Fara status.

.

un demo ? screenshoturi ?
drShimoN este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 19-01-10, 18:10   #17
Ucenic timid
Medic Dentist
Fara status.

.

Wink Numai pe incercate!!!

Nu aveti nevoie de DEMO! Tipu se fereste sa dea demo, niste nemti i-au furat ideile!
Costa 200 euro, la care se adauga 100 pentru modulul 3D, care este in dezvoltare, dar deja arata super!
Va sfatuiesc sa faceti efortul sa-l intalniti, merita. Eu am plecat de nebun intr-o sambata la Targu-Mures ca sa vad cu ochii mei. Si nu regret. Pana atunci am evaluat foarte multe programe, ori nu mi se potriveau , ori costau cat un avans de masina.
Programul este in limba romana, foarte bun si pentru asistenta. Are cam tot ceea ce v-ar trece prin minte ca ati avea nevoie. Este updatat frecvent si dezvoltat impecabil, conform cu cerintele medicilor. Programul merge usor, are grafica super si face o impresie buna pacientilor. Deasemenea va ofera o baza de date excelenta.
driulia a multumit.
Vechi 19-01-10, 18:44   #18
Mare Maestru
Medic Dentist
de dreapta

.

phuuu, nu miroase a bine

mie mi-e lene sa ma duc si pana la paine d-apai pana la tg muresh; hai sa fim seriosi; open dental, moka, open source, istorie lunga (nu dispare peste nuapte, ex. cand isi gaseste job programatoru sau cand termina facultatea )

da in fine, sprijiniti industria autohtona de soft, nu e rau nici asa.
Vechi 20-01-10, 00:15   #19
Maestru
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Default someri

Hai mai Louis ca Radu Capota ( asa-l cheama pe cel ce dezvolta qdental-ul), este pe piata de vreo 8-9 ani, deci nu cred ca o sa renunte prea repede,

oricum si eu merg tot pe qdental
Dr. Pantel Marton este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 20-01-10, 00:23   #20
Ucenic timid
Medic Stomatolog
Fara status.

.

o adresa sau tel. de contact? multumesc
Dr. Ionescu Robert a multumit.
driulia este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 20-01-10, 12:44   #21
Ucenic timid
Medic Dentist
Fara status.

.

Thumbs up Si banii nostri sunt munciti!

Radu Capota 0726133835
Atentie, nu raspunde cand lucreaza. Preferabil sa trimiteti si SMS
Link [Necesita inregistrare pentru acces.] , ptr. contact prin mail.

In ultimele 2 luni am primit 4 up-date, 2 bonusuri, + oferta de colaborare de dezvoltare a programului cu anularea taxei anuale.
Programul insa acum se prezinta foarte bine, dezvoltarea fiind doar pentru a se plia la modul ideal pe dorintele medicilor. Insist: mergeti si vedeti programul, incercati-l, ascultati explicatiile. Sunt sigur ca veti fi incantati, dar si in cunostinta de cauza deplina inainte de achizitionare.
Eu cunosc mai multe amanunte, inclusiv cu privire la colaborarea lui Radu cu facultatea de la Targu-Mures, si nu exista nicio suspiciune privind calitatea, buna credinta si aptitudinile.......
driulia a multumit.
Vechi 20-01-10, 12:58   #22
Moderator eugenol
Medic Stomatolog
come & go

.

Daca este vorba de Radu Capota, subscriu si eu. Mi-a trimis acum vreo 7-8 ani o versiune demo a programului facut de el. Este f. serios si parolist. Nu-l cunosc personal dar ce a zis a facut.
Vechi 15-03-10, 03:39   #23
Moderator eugenol
MD Ortodont
Fara status.

.

Citat:
Publicat initial de Dr. Ionescu Robert View Post
Nu aveti nevoie de DEMO! Tipu se fereste sa dea demo, niste nemti i-au furat ideile!
Costa 200 euro, la care se adauga 100 pentru modulul 3D, care este in dezvoltare, dar deja arata super!
Va sfatuiesc sa faceti efortul sa-l intalniti, merita. Eu am plecat de nebun intr-o sambata la Targu-Mures ca sa vad cu ochii mei. Si nu regret. Pana atunci am evaluat foarte multe programe, ori nu mi se potriveau , ori costau cat un avans de masina.
Programul este in limba romana, foarte bun si pentru asistenta. Are cam tot ceea ce v-ar trece prin minte ca ati avea nevoie. Este updatat frecvent si dezvoltat impecabil, conform cu cerintele medicilor. Programul merge usor, are grafica super si face o impresie buna pacientilor. Deasemenea va ofera o baza de date excelenta.
e exact cum zice robert. Radu e om deosebit cu care iti place sa lucrezi

.
Vechi 31-03-10, 20:56   #24
Initiat
MD Parodontolog
langa Geneva, cu fata spre
munte...

.

Tocmai i-a fost adaugat Qdental-ului un modul GSM si softul aferent, care-i permite sa transmita SMS-reminder-re pacientilor si tehnicienilior.

Este o functie care nu este prezenta la nici un alt soft romanesc.

Bravo Radu!!
Vechi 29-04-15, 20:41   #25
La primele mesaje
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Buna ziua,

Ce mai puteti spune de qdental - soft-ul, se preteaza la o Clinica Stomatologica cu Laborator ??
.
Raspunde

Bookmarks

Tag-uri
.., 3d, acord, ani, ata, autoclav, buna, chestie, cos, cunosc, demo, dental, exact, greoi, luni, maine, nevoie, opendental, personal, programului, qdental, radiologia dentara, rate, serios, site, spa, spate, subscriu

Uneltele subiectului

Timpul (GMT +3) vindeca aproape orice. Da-i timpului (08:58) timp.

Alegeti schema de culori preferata: