Inregistrare Asigurari online +
.
 eugenol.ro    

utilitatea unui site al cabinetului 2010

discutie din eugenol.ro : la sugestia unui forumist, fac un topic nou pt aducerea chestionarului la zi... sa vedem ce s-a schimbat in ...

Reveniti   eugenol.ro > Zona Recenziilor > Recenzii eugenol > Soft medical
Ati uitat parola? Inregistrare

Rezultatul chestionarului: ai un site al cabinetului?
nu am , dar intentionez in scurt timp sa-mi fac unul 15 48,39%
da, dar sint bani aruncati 2 6,45%
da, si sint multumit de numarul de pacienti veniti in acest mod 5 16,13%
nu, si nici nu-mi doresc 4 12,90%
sint nehotarit daca sa-mi fac sau nu 5 16,13%
Au votat: 31. You may not vote on this poll

Like Tree3Multumiri
  • 1 Scris de nico
  • 1 Scris de nico
  • 1 Scris de eugenol man

Raspunde

LinkBack Uneltele subiectului
Vechi 02-11-10, 13:40   #1
Moderator eugenol
Aspirant la MD
IT-ist de serviciu :)

.

Default utilitatea unui site al cabinetului 2010

la sugestia unui forumist, fac un topic nou pt aducerea chestionarului la zi... sa vedem ce s-a schimbat in cei 3 ani de la primul chestionar pe aceeasi tema.

mai jos sint rezultatele chestionarului din 2007 (pt comparatie), chestionar care e inchis... topicul initial: Link [Necesita inregistrare pentru acces.]

ai un site al cabinetului?

nu am , dar intentionez in scurt timp sa-mi fac unul ..................... 29 voturi
da, dar sint bani aruncati.......................................................... 2 voturi
da, si sint multumit de numarul de pacienti veniti in acest mod ......... 7 voturi
nu, si nici nu-mi doresc ............................................................ 7 voturi
sint nehotarit daca sa-mi fac sau nu .......................................... 10 voturi
Radu Tepordei a multumit.
Vechi 03-11-10, 09:02   #2
Fondator eugenol
Medic Stomatolog
namE Eman

.

Pt cei care doresc sa fie prezenti online si vor o varianta cat mai simpla pot sa isi inscrie cabinetul (gratuit sau varianta contra cost cu mai multe optiuni) pe Link [Necesita inregistrare pentru acces.] si Link [Necesita inregistrare pentru acces.] (in engleza).
Vechi 09-11-14, 21:20   #3
Moderator eugenol
Aspirant la MD

.
+2 (+2/-0)     

2014 e aproape de final.... si pot sa spun ca utilitatea prezentei online in acest an tinde spre zero la mine (adica e aproape zero). Am site de 4 ani jumate si blog de 2 ani. Anul asta, practic toti pacientii noi au venit la recomandare. Online parca nici n-as exista.
Mentionez ca nu am platit nici macar 1 leu pt promovarea online. Tot ce am facut a fost pe "barba" mea.
(ca si costuri am platit doar realizarea initiala a site-ului la un informatician si platesc hostingul anual pt site... si atit)

Poate ca aici e buba (vezi citatul de mai jos).... habar n-am! (desi nr vizitatorilor a fost in crestere... asta ar trebui totusi sa insemne ceva... sau nu )
Citat:
Publicat initial de kenny View Post
De asemenea ganditiva ca nu orice site aduce pacienti , trebuie sa fie bine gandit , sa atraga , sa aiba continut etc etc.
KLMircea a multumit.
Vechi 10-11-14, 12:21   #4
Fondator eugenol
Medic Stomatolog
namE Eman

.

Din pacate pt bloggerul obisnuit daca nu tii pasul cu SEO google si nu ajungi pe anumite cuvinte cheie in primii trei in search atunci nu existi. Foarte rar cand cauti ceva ce se gaseste din belsug treci de prima pagina a search-ului.

Cei care sunt pe prima pagina platesc constant pt seo sa fie acolo si au 2-3 termeni la care sunt optimizati.
Cum termenii uzuali cautati de pacienti sunt f generici bataia este foarte mare. Pe punte ceramica probabil ca sunt toti optimizati si numai 10 intra pe prima pagina. Si daca esti pe prima pagina tot primii 3 conteaza.

Dar cu un astfel de site iti poti fideliza pacientii existenti (de ex...).
Dentamax a multumit.
Vechi 10-11-14, 21:26   #5
Moderator eugenol
Aspirant la MD

.

Citat:
Publicat initial de eugenol man View Post
daca nu tii pasul cu SEO google si nu ajungi pe anumite cuvinte cheie in primii trei in search atunci nu existi.
Poate ca ai dreptate cind spui de anumite cuvinte cheie. Dar atunci situatia trebuia sa fie la fel cu cea din anii trecuti, nu? Ca nici atunci nu am optimizat seo contra cost. E adevarat ca numarul de site-uri creste de la an la an, dar, cum spuneam mai sus, si numarul vizitatorilor mei a crescut (nu la modul strident, dar totusi a crescut). Insa numarul de pacienti noi in cabinet via online a scazut in mod mai mult decit evident fata de anii trecuti.

Nu-mi explic... dar probabil ca nici nu mai conteaza ce si de ce.
Raspunde

Bookmarks

Tag-uri
2007, 2010, ani, bani, cabi, cabinetului, doresc, engleza, eugenol, galbene, inchis, medical, nou, numarul, pacienti, pagini, primul, simpla, site, size, soft, tema, topic

Uneltele subiectului

Timpul (GMT +3) vindeca aproape orice. Da-i timpului (02:20) timp.

Alegeti schema de culori preferata: