Inregistrare Asigurari online +
.
 eugenol.ro    

Ceva sfaturi vis a-vis de achizitionarea unui unit dentar nou?

discutie din eugenol.ro : Buna dimineata, Doresc sa imi achizitionez un unit dentar nou. Bugetul maxim este de 13 000 euro in momentul ...

Reveniti   eugenol.ro > Zona Recenziilor > Recenzii eugenol > Aparatura stomatologica
Ati uitat parola? Inregistrare

Raspunde

LinkBack Uneltele subiectului
Vechi 07-06-19, 11:15   #1
Ucenic Sef
Medic Dentist
Fara status.

.

Default Ceva sfaturi vis a-vis de achizitionarea unui unit dentar nou?

Buna dimineata,

Doresc sa imi achizitionez un unit dentar nou. Bugetul maxim este de 13 000 euro in momentul de fata.
Initial ma hotarasem pentru Chiromega Dual dar am preferat sa aleg OMS Esse. Am o oferta de 12 500 euro la el de la o binecunoscuta firma din Bucuresti.
Desi am batut verbal palma cu ei, totusi daca puteti sa ma ajutati:
- a lucrat cineva cu OMS? Dar cu Chiromega?
- inafara de aceste doua unituri, exista altceva fiabil in acesti bani?

Comparati cu ce am eu acum ar fi irelevanta - am un Dental Progress cu motorizare Kavo care a facut deja 18 ani. Merge inca, problemele sunt estetice ( decolorat, murdar, apa merge cand vrea, rupta pedala de "acceleratie", si mici neajunsuri acum cand a facut majoratul).
Initial ma gandeam sa dau cateva mii de lei poate sa il restaurez ( vopsit, piese etc ) dar piese originale nu se mai prea gasesc si avand in vedere ca am schimbat aparatura din cabinet inafara de unit, am zis sa fac si aceasta investitie.
Sursa eugenol.ro : eugenol.ro http://www.eugenol.ro/forum/aparatura-stomatologica/20750-sfaturi-vis-avis-achizitionarea-unit-dentar/
Va multumesc si astept sfaturile voastre!
Raspunde

Bookmarks

Tag-uri
ati, euro, firma, nou, unit

Uneltele subiectului

Timpul (GMT +3) vindeca aproape orice. Da-i timpului (10:57) timp.

Alegeti schema de culori preferata: