Inregistrare Asigurari online +
.
 eugenol.ro    

asigurare noua malpraxis

discutie din eugenol.ro : Mi-a expirat asigurarea de malpraxis si Allianz, care m-a Link [ Necesita inregistrare pentru acces. ] ">asigurat pana acum ...

Reveniti   eugenol.ro > Zona Profesionala Stomatologica > Forumuri profesionale > Sfat URGENT!
Ati uitat parola? Inregistrare

Raspunde

LinkBack Uneltele subiectului
Vechi 10-01-11, 15:31   #1
Ucenic timid
Medic Dentist
Fara status.

.

Default asigurare noua malpraxis

Mi-a expirat asigurarea de malpraxis si Allianz, care m-a Link [Necesita inregistrare pentru acces.]">asigurat pana acum imi cere 500 lei pt o acoperire de 37000E, ceea ce nu mi se pare convenabil. Va rog, daca stiti ceva mai profitabil, spuneti-mi si mie cat mai urgent. multumesc.
coradanis este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 10-01-11, 15:45   #2
Ucenic timid
Medic Stomatolog
Fara status.

.

astra - 22.14 euro
Crisu este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 10-01-11, 18:36   #3
Ucenic
Medic Dentist
Fara status.

.

tot pt Astra sunt si eu ..am urmarit piata asigurarilor de medicina dentara si Astra este cea mai ieftina ..
Vechi 10-01-11, 21:08   #4
Initiat bine de tot
Medic Stomatolog
Fara status.

.

...cea mai ieftina,dar te si apara ?
drShimoN este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 10-01-11, 21:48   #5
Ucenic
Medic Dentist
Fara status.

.

in caz de malpraxis te apara ...acopera pana la 37000 euro

te surprinde prima de Link [Necesita inregistrare pentru acces.]">asigurare ca este asa mica , in comparatie cu alte firme de asigurarea . De exemplu la BCR prima de Link [Necesita inregistrare pentru acces.]">asigurare este de 70 euro ...pe cand la Astra am platit 23,31 euro

Stiu ca fiecare companie de asigurari se axeaza pe un domeniu sau mai multe domenii si au prime de asigurari mai mici decat alte companii pentru a atrage capital ...este o strategie de marketing

La fel am observat cand mi am facut RCA-ul. La o firma de asigurari era dublu decat la firma la care mi am facut pana la urma.
Vechi 13-02-11, 08:27   #6
La primele mesaje
Medic Stomatolog
Save energy...sleep in school

.

UNICA aigurari...cea mai ieftina 19 euro
coryna2005 este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 13-02-11, 09:11   #7
Ucenic Sef
Medic Dentist
Fara status.

.

astra 90 ron

Will Smith
LonMar este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 13-02-11, 17:53   #8
Ucenic
Medic Dentist
bomboane :)

.

se zvoneste ca se va scoate asig oblig de malpraxis
Vechi 14-02-11, 08:11   #9
Mare Maestru
Medic Stomatolog
sence and simplicity

.

Asta nu e normal dar nici acum nu e normal caci firmele alea de asigurari nu cred ca au dat ceva bani pacientilor in caz de malpraxis. Eu spun ca sunt doar inca un lucru de incasat tone de bani pentru nesimtitii aia de la asigurari din Romania. Cred ca in topul urii mele fata de ceva se afla firmele de asigurari si pe doi bancile.
.
Vechi 14-02-11, 11:08   #10
Fondator eugenol
Medic Stomatolog
namE Eman

.
+1 (+1/-0)     

Cred ca te superi gresit pe asiguratori. Asigurarea este un principiu foarte bun.
De ex daca esti sustinatorul familiei tale (ca barbat) si nu iti faci o Link [Necesita inregistrare pentru acces.]">asigurare de viata cu acumulare de capital dar mai ales cu despagubire pentru deces partea cea mai importanta esti putin iresponsabil sau in cel mai feiricit caz nestiutor.

Stiu ca e morbid dar daca iti doresti sa ai grija de familia ta trebuie sa te gandesti si la eventualitatea disparitiei tale premature. Ce se intampla atunci?
Tu ai acum o valoare = cu venitul tau pentru urmatorii 40-60 de ani cati mai ai de trait (statistic vorbind). Acea suma te asiguri ca familia ta o va avea si daca tu dispari si ei nu vor ajunge pe strazi. Dupa noi nu vine potopul.

Acum legat de malpraxis in momentul de fata medicii sunt acoperiti (chiar si atunci cand nu trebuie) si sansa de a folosi o Link [Necesita inregistrare pentru acces.]">asigurare de malpraxis este aproape nula. Apoi mai este si lipsa unei liste de evaluare a fiecarei situatii de malpraxis dupa care judecatorul sa se ghideze (ai taiat limba platesti xxx ...) In lipsa ei judecatorii nu vor acorda o suma de despagubire pt a nu crea un precedent.

Astfel momentan ai dreptate, ei doar incaseaza pt ca e sigur ca nu va fi nevoie sa plateasca. Dar asta nu va dura la nesfarsit. Si atunci va trebui sa citesti cu atentie contractul si sa alegi asigurarea care chiar iti plateste ceva si nu cea mai ieftina de pe piata pt ca te poti trezi cand ai nevoie sa iti spuna ca paragraful 59 aliniatul 3 le da dreptul sa nu iti plateasca. Si nu vor plati.
Sursa eugenol.ro : eugenol.ro http://www.eugenol.ro/forum/sfat-urgent/12813-asigurare-malpraxis/
Evident ca serviciul vine cu un cost. Daca poti sa pui in banca 100.000 EU si sa ii tii pt astfel de cazuri este mai ieftin (asta evident daca intelegi ceva din stomatologie )
Vechi 14-02-11, 12:10   #11
Mare Maestru
Medic Stomatolog
sence and simplicity

.
+1 (+1/-0)     

Eu nu sunt contra asigurarilor - din contra le sprijin ca idee - sunt contra firmelor de Link [Necesita inregistrare pentru acces.]">asigurare din Romania care mi se pare ca sunt doar niste societati de incasat bani, multi bani. Cand o sa ajungem ca in Suedia cand valabilitatea unei asigurari facuta acum 60 de ani de parinti pentru un copil sa dea roade o sa am incredere.
.
Vechi 14-02-11, 12:33   #12
Fondator eugenol
Medic Stomatolog
namE Eman

.
+1 (+1/-0)     

Mare parte din asiguratori sunt cei de afara sau au actionari firme vechi. E adevarat ca trebuie sa gasesti o firma cu ceva traditie. De ex firma care a Link [Necesita inregistrare pentru acces.]">asigurat Titanicul este pe piata desi a platit toata suma pt Titaninc (si evident ca era f mare avand in vedere ca Titanicul a fost construit sa nu poata fi scufundat).
Asa ca se poate
Vechi 17-02-11, 10:25   #13
Ucenic
Medic Dentist
bomboane :)

.
+1 (+1/-0)     

Citat:
Publicat initial de eugenol man View Post
Mare parte din asiguratori sunt cei de afara sau au actionari firme vechi. E adevarat ca trebuie sa gasesti o firma cu ceva traditie. De ex firma care a Link [Necesita inregistrare pentru acces.]">asigurat Titanicul este pe piata desi a platit toata suma pt Titaninc (si evident ca era f mare avand in vedere ca Titanicul a fost construit sa nu poata fi scufundat).
Asa ca se poate
totul e posibil
Vechi 09-05-11, 22:54   #14
La primele mesaje
Medic Dentist
Fara status.

.

ASTRA...cel mai sigur
.
Vechi 17-09-12, 17:42   #15
La primele mesaje
Student M. Dentara
Nu-ti fie teama ca inaintezi
prea incet. Teme-te daca te
opr

.

Link [Necesita inregistrare pentru acces.]
Tybyy este offline   Raspundeti cu citat
.
Raspunde

Bookmarks

Tag-uri
.., ..., 36, asigurare, asiguratii, astra, bcr, capital, casa, caz, dentara, domeniu, euro, firma, ieftina, lei, malpraxis, medici, medicii, medicina, mica, mici, mie, noua, pare, piata, prima, urgent

Uneltele subiectului

LinkBacks (?)
LinkBack catre acest Subiect: http://www.eugenol.ro/forum/sfat-urgent/12813-asigurare-malpraxis/
Publicat de For Type Data
asigurare noua malpraxis - Info.MultiCast.ro This thread Refback 10-01-11 22:21

Timpul (GMT +3) vindeca aproape orice. Da-i timpului (12:09) timp.

Alegeti schema de culori preferata: