Inregistrare Asigurari online +
.
 eugenol.ro    

Caut carti pt admitere

discutie din eugenol.ro : Salutare tuturor! M-am hotarat foarte tarziu ce facultate vreau sa fac si de aceea va cer ajutorul rapid. Am ...

Reveniti   eugenol.ro > Zona de relaxare > Relaxare > Salut
Ati uitat parola? Inregistrare

Raspunde

LinkBack Uneltele subiectului
Vechi 03-07-11, 04:40   #1
La primele mesaje
Aspirant la TD
Fara status.

.

Default Caut carti pt admitere

Salutare tuturor!
M-am hotarat foarte tarziu ce facultate vreau sa fac si de aceea va cer ajutorul rapid. Am nevoie de BIOLOGIE – manual pentru clasa a XI-a

Autori: Dan Cristescu, Carmen Sălăvăstru, Bogdan Voiculescu, Cezar

Th.Niculescu, Radu Cârmaciu

Editura Corint, Bucureşti 2006
SI
CHIMIE- Manual pentru cls. a XI-a, C1 filiera teoretica, profil real

Autori: Mircea Iovu, Maria-Luiza Popescu, Teodor Octavian Nicolescu

Editura: Akademos Art 2006, 2007.
Va rog, daca cineva are aceste manuale sa nu ezite sa ma contacteze. Multumiri!
ada19 este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 05-07-11, 13:15   #2
La primele mesaje
Aspirant la TD
Fara status.

.

Post interesata de admitere la TD

Ce sa zic ce sa zic..?!?!? si asa nu prea i-am dat de cap acestui forum, dar nici raspunsuri nu am primit e toata lumea in vacanta? defapt de ce vb ca si eu sunt ocupata pana peste limite... dar va rog un mic raspuns si pt mine... si daca mai binevoiti sa veniti si cu detalii ce mi-ar fi de folos v-as fi recunoscatoare!
.
Vechi 05-07-11, 13:20   #3
Moderator eugenol
Medic Stomatolog
come & go

.

Uite un raspuns/intrebare: Cartile de care ai nevoie nu se mai gasesc? Nu sunt in librarii? Colegii tai de liceu nu le au?
Vechi 05-07-11, 13:33   #4
La primele mesaje
Aspirant la TD
Fara status.

.

Citat:
Publicat initial de radualionte View Post
Uite un raspuns/intrebare: Cartile de care ai nevoie nu se mai gasesc? Nu sunt in librarii? Colegii tai de liceu nu le au?
Ce sa zic am cautat in cateva librarii dar nu am gasit carti de acesti autori nici mai vechi nici mai noi.... acum stiu si eu poate nu am cautat unde trebuia, dar timpul ma omoara, pe internet am cautat de asemenea dar nici acolo prea mare succes..nu le ma au pe stoc... ce sa zic... am sperat ca voi gasi aici pe cineva care le are si nu ii mai sunt utile, si vrea sa faca si un ciubuc :P . Iar despre colegii de liceu... e o intreaga istorie...
.
Vechi 05-07-11, 13:38   #5
Moderator eugenol
Medic Stomatolog
come & go

.

Preobabil, fara aceasta explicatie, acesta este si motivul pentru care nu ti s-a raspuns pana acum. Parerea mea: incerca la cat mai multe librarii, chiar si din provincie (prin cunoscuti sau prieteni) si obligatoriu direct la edituri. Succes!
Vechi 06-07-11, 13:06   #6
La primele mesaje
Aspirant la TD
Fara status.

.

Mersi
.
Vechi 06-07-11, 21:20   #7
Initiat
Medic Dentist
tks

.

Vrei sa dai admitere la Tehnica denatara sau la Medicina dentara?
Din cate stiu admitere la tehnica se da doar la cluj.. nu vreau sa gresesc.
la Targu Mures sau alte centre se intra doar pe baza de dosare. Iar la Targu Mures.. de anul trecut e cea mai dotata facultate de Stoma din tara, fara sa o laud.
Carti de biologie gasesti in librarii asemanatoare nu cele mentionate mai sus, fa rost de cartea de teste si lucreaza in paralel si vei avea rezultate. Bafta!
Vechi 12-07-11, 13:03   #8
La primele mesaje
Aspirant la TD
Fara status.

.

Eu vreau sa dau la tehnica dentara dar in bucuresti, aici locuiesc... ideea este ca m-am hotarat extrem de tarziu ca vreau sa fac aceasta facultate ... si cum imi doresc sa intru la buget, voi lasa pt anul viitor... voi invata din timp, am de gand sa trec si printr-un cabinet... Oricum daca nu am facut asta pana acum nu va fi o problema inca un an...nu as fi avut timp cu 2 saptamani inaine sa invat avand in vedere ca programul meu de lucru e foarte incarcat(mi-am dat seama intr-un final). In rest ce sa zic, ma pasioneaza, acum aproximativ 5 ani am avut ocazia sa intru intr-un astfel de cabinet, dar atunci nu stiam ca asta voi dori la un moment dat sa fac si nu am dat prea multa atentie activitatii de acolo, imi amintesc doar ca ceea ce am vazut mi-a placut si mi s-a parut potrivit pt mine, dar au mai trecut ceva ani de atunci si abia acum imi dau seama ca ma vad facand asta, am rascolit sa imi amintesc ce am simtit, ce am gandit atunci si DA e ceea ce vreau sa fac!

Modificat ultima data de radualionte; 12-07-11 la 13:26.
.
Vechi 23-03-16, 20:21   #9
La primele mesaje
Student M. Dentara
Fara status.

.

buna,
are cineva Cartea de anatomie si fiziologie umana pentru admitere la facultatile de medicina Barons 2014?
dinu andreea este offline   Raspundeti cu citat
.
Raspunde

Bookmarks

Tag-uri
admitere, clasa, facultate, intrebare, manual, medicina dentara, taxa

Uneltele subiectului

Timpul (GMT +3) vindeca aproape orice. Da-i timpului (08:58) timp.

Alegeti schema de culori preferata: