Inregistrare Asigurari online +
.
 eugenol.ro    

rezidentiat?

discutie din eugenol.ro : as dori sa stiu ce inseamna "timpul util" in care se vor da publicitatii numarul de locuri pentru rezidentiatul ...

Reveniti   eugenol.ro > Zona Studentilor la Medicina Dentara > Forumuri Studenti > Rezidentiat
Ati uitat parola? Inregistrare

Raspunde

LinkBack Uneltele subiectului
Vechi 23-06-07, 04:58   #1
La primele mesaje
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Default rezidentiat?

as dori sa stiu ce inseamna "timpul util" in care se vor da publicitatii numarul de locuri pentru rezidentiatul de anul acesta.
si care e data limita de inscriere, de exemplu...
tematica si bibliografia le-am gasit, am inteles ca anul trecut abia in ultimul moment s-a stiut clar cate locuri si ce specialitati au intrat, dar atunci nu ma interesa si asadar nu am ca reper rezidentiatul 2006.

data aceea limita mi-ar fi de folos, daca are cineva idee care este!

multumesc, si spor si bafta candidatilor!
silvian este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 25-06-07, 12:25   #2
Maestru
MD Endodont
Fara status.

.

termenul legal e de 6 luni inaintea examenului.... mai departe, te gandesti si tu
Vechi 25-06-07, 20:33   #3
Ucenic Sef
Tehnician Dentar
Fara status.

.

anul trecut "timpul util"a insemnat o luna...
mircealaslau este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 26-06-07, 05:55   #4
La primele mesaje
Medic Stomatolog
Fara status.

.

ok...
mersi de raspunsuri. deci inca nu se stie daca va mai figura si chirurgia dento-alveolara. era interesant de stiut din vreme, nu?
.
Vechi 26-06-07, 10:02   #5
Maestru
MD Endodont
Fara status.

.

nu.
Vechi 27-06-07, 09:53   #6
Maestru
Medic Dentist
Fara status.

.

Romania...tara tuturor posibilitatilor....alternativa=sa inveti ca prostul 1 an de zile....nu se stie sigur pentru ce...dar pune mana si invata!!!!! ....si dupa ce iti tocesti neuronii si nerviii cu tot felul de lucruri aberante ,,,si concentratii de fenoale si alte prostii care orcum nu-ti vor folosi decat la pierderea a jumatate din neuroni....aflii si surpriza....nu mai sunt locuri la rezi...sau daca sunt sunt doar 7 pe tara,,,,si de ele aflii cu 1 luna inainte....
AND I SAY ROMANIA IS MY COUNTRY....la la la la la...

Kitty1604 este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 28-06-07, 03:50   #7
La primele mesaje
Medic Stomatolog
Fara status.

.

asta cu ROMANIA tara mea... uof! acum ma interesa data aceea limita de inscriere sa stiu cand revin in minunata patrie, si daca sa ma mai agit pentru atat de inalte... brrr!! nu vreau sa ma mai gandesc azi! da' tinem legatura!
pe internet nu am izbutit sa gasesc, asa incat ramane valabil ca am nevoie de termenul pana la care m-as putea iscali ca aspirant la un glorios loc in competitie! va rog dati-mi de stire!
.
Vechi 23-10-09, 08:26   #8
Ucenic timid
Student M. Dentara
Fara status.

.

spuneti mi va rog....am vrut sa mi comand cartile pt rezi pe net dar editiile nu corespund cu cele din programa,adica sunt mai noi ...endodontia editura 2002 am gasit o din 2005
rolfy este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 23-10-09, 09:51   #9
Ucenic Sef
MD Endodont
Fara status.

.

Rolfy, in ceea ce priveste Endo poti linistit sa inveti si editia din '80 toamna ca e aceeasi chestie. Modificari au aparut in Parodontologie pe care a mai umplut-o de cateva 'studii personale' si Chrurgiile. In rest....spor si nervi de otel!
Toma Cristina este offline   Raspundeti cu citat
.
Raspunde

Bookmarks

Tag-uri
.., ..., aberante, alternativa, anul, aspirant, editia, endo, endodontie, euro, felul, folosi, gandesti, invata, legal, locuri, lucruri, luna, luni, mana, parodon, parodontologie, pune, rezi, roma, sigur, surpriza, tea, twisted

Uneltele subiectului

Subiecte similare
Subiect Scris de Forum Raspunsuri Ultimul mesaj
rezidentiat alina mihali Rezidentiat 7 14-07-10 13:43
rezidentiat ciuca anca Rezidentiat 2 09-07-07 22:43
rezidentiat cosmident Rezidentiat 3 05-02-07 23:12

Timpul (GMT +3) vindeca aproape orice. Da-i timpului (15:35) timp.

Alegeti schema de culori preferata: