Inregistrare Asigurari online +
.
 eugenol.ro    

Chirurgie OMF CONTINUARE REZIDENTIAT IN STRAINATATE

discutie din eugenol.ro : Asi dori sa-mi continui rezidentiatul peste hotare, nu am terminata med. Generala. Oare am vre-o sansa sa gasesc vre-un ...

Reveniti   eugenol.ro > Zona Studentilor la Medicina Dentara > Forumuri Studenti > Rezidentiat
Ati uitat parola? Inregistrare

Raspunde

LinkBack Uneltele subiectului
Vechi 05-03-12, 13:37   #1
La primele mesaje
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Exclamation Chirurgie OMF CONTINUARE REZIDENTIAT IN STRAINATATE

Asi dori sa-mi continui rezidentiatul peste hotare, nu am terminata med. Generala. Oare am vre-o sansa sa gasesc vre-un spital care sa ma accepte.

Deschid acest topic aici cu speranta ca cel putin unul dintre cei care viziteaza aceasta pagina au reusit.

Sunt in anul I de rezidentiat si anul 3 de med generala.

Va multumesc
Elena stoma este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 06-03-12, 16:10   #2
Ucenic timid
Medic Dentist
Fara status.

.

O intrebare pentru tine: ca sa faci BMF(omf) pana la urma te poti inscrie la rezi si sa faci si generala in acelasi timp? sau trebuie sa ai ambele licente
Francisc este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 06-03-12, 19:24   #3
La primele mesaje
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Citat:
Publicat initial de Francisc View Post
O intrebare pentru tine: ca sa faci BMF(omf) pana la urma te poti inscrie la rezi si sa faci si generala in acelasi timp? sau trebuie sa ai ambele licente
Detinerea diplomei la cea de a doua facultate este obligatorie atunci cand dai examenul de specialitate, adica dupa cei 5 ani de rezidentiat. Poti sa faci facultatea de medicina generala in timp ce esti rezident.
Elena stoma este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 08-03-12, 00:35   #4
Ucenic timid
Medic Dentist
Fara status.

.

Deci, sa inteleg ca in toamna te inscrii la MG si apoi cand dai rezi poti opta daca ai punctaj pentru locurile la omf, sau dai rezi si daca iei te inscrii la MG?
Francisc este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 06-12-12, 10:45   #5
Ucenic timid
Medic Dentist
Fara status.

.

Default esti re....rd?

Citat:
Publicat initial de Francisc View Post
Deci, sa inteleg ca in toamna te inscrii la MG si apoi cand dai rezi poti opta daca ai punctaj pentru locurile la omf, sau dai rezi si daca iei te inscrii la MG?

Ti-a raspuns fata clar. Subiectul era altul. Da o cautare pe google in legislatie si citesti acolo. Fata are o alta problema.

On topic:

Cred ca e destul de complicat tocmai pentru ca esti si studenta la MG. Daca s-ar rezolva curricula de rezidentiat (armonizarea cu cea din tara respectiva), cea de MG .... e mai complicat! Cel mai indicat si sigur ar fi o scrisoare de intentie (e-mail) la un centru universitar care te-ar interesa. Am auzit ca sunt serviabili (cel putin cei din Franta) cu astfel de informatii.

O intrebare mai ...personala: De ce vrei sa pleci? In ce centru esti? - Daca se poate....

Iti doresc sa ajungi acolo unde iti doresti
roxxxycrist este offline   Raspundeti cu citat
.
Raspunde

Bookmarks

Tag-uri
.., ..., anul, dori, generala, hotare, intrebare, rezidentiat in strainatate, sansa

Uneltele subiectului

Timpul (GMT +3) vindeca aproape orice. Da-i timpului (10:26) timp.

Alegeti schema de culori preferata: