Inregistrare Asigurari online +
.
 eugenol.ro    

Adevarata programa rezidentiat 2010

discutie din eugenol.ro : Apar pe internet 2 programe de rezi 2010 medicina dentara ...una pe Link [ Necesita inregistrare pentru acces. ] ...

Reveniti   eugenol.ro > Zona Studentilor la Medicina Dentara > Forumuri Studenti > Rezidentiat
Ati uitat parola? Inregistrare

Raspunde

LinkBack Uneltele subiectului
Vechi 10-10-10, 22:47   #1
La primele mesaje
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Default Adevarata programa rezidentiat 2010

Apar pe internet 2 programe de rezi 2010 medicina dentara ...una pe Link [Necesita inregistrare pentru acces.] si una pe Link [Necesita inregistrare pentru acces.] . Oare care e cea reala ??? De ce nu e un site oficial unde sa vedem cu sigurantza tematica nu inteleg ????

Modificat ultima data de eugenol man; 11-10-10 la 10:20. Motivul: din filtru spam. fara linkuri pana la 10 mesaje plz
ioana_dntis2001 este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 11-10-10, 17:03   #2
Ucenic Sef
Medic Stomatolog
Cu status: love to love you

.

mai mult ca sigur ca al doilea link e cel bun. eu asa stiu ca bucur este acum pentru chirurgie. nu mai este burlibasa. cel putin eu bucur invat.
annyroc este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 11-10-10, 22:58   #3
La primele mesaje
Medic Stomatolog
Fara status.

.

da si eu...da oare cum putem fi siguri ??? ca sincer cand am vazut m-am panicat putin ..si nu inteleg de ce nu is informatii oficiale si apar prin reviste pe la colturi ..parca ar fi produse de contrabanda
.
Vechi 12-10-10, 01:11   #4
Ucenic Sef
Medic Stomatolog
Cu status: love to love you

.

daca te uiti atenta si la celelalte carti din primul link vei vedea ca sunt versiuni tiparite mai vechi. sincer nu cred ca anul trecut ar fi pus pentru rezidentiat parodonto din 2009 ca acum sa-l reintroduca pe cel din 1999 cum nu cred ca ar fi scos cartea de orto. si exceptand primul link cred ca daca dai un search pe google cu bibliografie rezidentiat medicina dentara 2010 cred ca vei gasi bibliografia din al doilea link.
annyroc este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 12-10-10, 09:18   #5
La primele mesaje
Medic Stomatolog
Fara status.

.

La ei e posibil orice si nu mai au logica in nimik ..sper sa aveti dreptate ...sa fie asa ...
.
Vechi 12-10-10, 11:06   #6
Moderator eugenol
Medic Stomatolog
come & go

.

off: anatomia nu s-a schimbat de la Testut incoace, indiferent de ce profesor ni s-a cerut si poti sa consulti orice manual (autori romani sau straini), chiar e recomandat sa vezi ce parere are si altul. La chirurgie, s-au modificat doar tehnicile chirurgicale de la Dan Teodorescu-Valerian Popescu-Burlibasa-Bucur. Esentialul (baza) este si va ramane aceeasi, simptomatologie, partial tratamentul (au aparut noile generatii de atb., etc)...Cred ca am spus destul pentru un off.
Vechi 12-10-10, 15:54   #7
Ucenic timid
Medic Dentist
Fara status.

.

Site oficial cu tematica:
Link [Necesita inregistrare pentru acces.]
booster este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 13-10-10, 08:50   #8
La primele mesaje
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Multumesc din suflet !!! M-am mai linistit . Spor tuturor celor care invatza
.
Vechi 13-10-10, 18:20   #9
Avansat
Medic Dentist
Fara status.

.

Link [Necesita inregistrare pentru acces.]
Vechi 17-11-10, 15:46   #10
La primele mesaje
Medic Stomatolog
Fara status.

.

in primul link am observat ca lipseste cu desavarsire ortodontia.... care acum e introdusa
--------------------------
--------------------------
am o prietena care a dat anul trecut a rezidentiat si a fost materia de la licentza si anume link-ul 2 unde apare ortodontia lui Stanciu si cea a lui Ecaterina
irina_zone este offline   Raspundeti cu citat
.
Raspunde

Bookmarks

Tag-uri
.., 2009, anul, bibliografie, bucur, burlibasa, cartea, carti, chirurgie, con, forma, gasi, informatii, inteleg, invat, link, medici, medicina dentara, orto, panica, parodon, parodonto, primul, produse, rezidentiat, sigur, versiuni

Uneltele subiectului

LinkBacks (?)
LinkBack catre acest Subiect: http://www.eugenol.ro/forum/rezidentiat/12017-adevarata-programa-rezidentiat-2010-a/
Publicat de For Type Data
Adevarata programa rezidentiat 2010 - info Sanatate! This thread Refback 02-11-10 10:11

Timpul (GMT +3) vindeca aproape orice. Da-i timpului (18:03) timp.

Alegeti schema de culori preferata: