Inregistrare Asigurari online +
.
 eugenol.ro    

urgentele...

discutie din eugenol.ro : ana karrr...stii cum se intampla in strainatate? vine pacientul si cum nu ai loc fiindca ai caietul plin pe ...

Reveniti   eugenol.ro > Zona Profesionala Stomatologica > Forumuri profesionale > Relatia cu pacientii
Ati uitat parola? Inregistrare

.
Like Tree58Multumiri

Raspunde

LinkBack Uneltele subiectului
Vechi 08-01-11, 19:38   #172
Mare Maestru
Medic Stomatolog
Fara status.

.

ana karrr...stii cum se intampla in strainatate?
vine pacientul si cum nu ai loc fiindca ai caietul plin pe 2 luni pui pacientul pe lista de urgente si il suni cand se elibereaza un loc sau cand ai un pacient la care nu ai mare lucru de facut....uneori poate dura 1 ora alteori cateva zile... dar tare as vrea sa vad eu pe cineva care face un zbor de doua ore aproape plus timpul de asteptat in aeroport plus transportul la cabinet ... si orice oferta de zbor pe internet nu te costa jumate din 150 de lire mai ales cu cheltuielile aferente...
mi se pare o poveste draguta ,dar pentru un om zburat de cateva zeci de ori cu avionul iti spun ca nu e asa usor chiar... si sa ai un zbor dus intors in aceeasi zi mai ales cu un lowcost(adica nu prea se vand bilete dus intors in aceeasi zi)
Vechi 08-01-11, 19:42   #173
Initiat
MD Chirurg Oral
Fara status.

.
-1 (+0/-1)     

Eu spun ce mi-a relatat pacienta, venita cu un dinte cu pansament provizoriu, si care nu a fost tratat in Anglia (acolo unde locuieste pacienta) ci intr-un orasel spaniol.
Eu nu stiu ce as face daca nu as dormi de vreo 3 zile, si as fi torturata de niste dureri groaznice. Dar cred ca as zbura si eu. Ce alternativa as avea ?
Ana_Karr este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 08-01-11, 19:46   #174
Mare Maestru
Medic Stomatolog
Fara status.

.

ce fac toti ceilalti cu dureri oare? stai linistita ca si in anglia si oriunde exista cabinete de urgente... cauta pe net emergency dental office england sau london sau orice oras.
Vechi 08-01-11, 19:50   #175
Initiat
MD Chirurg Oral
Fara status.

.
-1 (+0/-1)     

OK, ai dreptate. Dar pacienta e romanca. Si ca roman, stai si te gandesti, sa dai 8 milioane pe o urgenta, te enervezi un pic, si incerci sa faci o smecherie.
Si eu cand caut ceva, nu ma opresc la primul pret. Studiez piata, compar, aleg. Toti o facem.
Ana_Karr este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 28-07-13, 02:08   #176
Avansat
MD Chirurg Oral
Fara status.

.
+2 (+2/-0)     

mi-am gasit topicul cred: :-))))

Culmea nesimtirii:
- acu vreo 5 ani, inca faceam garzi
stomatologice, dormeam la cabinet:
- vine un pacient la 4 dimineata si ma trezeste pt.
o "Urgenta"!!!!
- avea avion la 07:00 si un meeting f.f.f.f.
important... tipul era imbracat la costum (parea
scump), aranjat, stilat etc...

- sa-i fac DETARTRAJ ca nu se poate prezenta
asa la meeting

- ... evident am refuzat razand cu voce tare, el insa era DISPERAT si m-a amentintat ca ma da in judecata si o sa-mi ceara despagubiri daca nu-i iese afacerea.

- avea tone de tartru, se vedea de la o posta

- nici o data nu am savurat mai mult sa refuz un pacient... hihihihi

Scris dupa 40 minutes:

Funny:

1)
Pacienta 16 ani, vine cu parintii ei si prietenul noaptea pe la 3:

- nu mai poate inchide gura (Luxatie)
- repozitonez dupa Hipocrates, plecand de la idea ca s-a intamplat de la cascat ii zic sa evite sa caste etc...

- taica-sau mai in gluma mai in serios, dar destul de suparat zice: nu-i de la cascat, este de la sex oral :-))!!!!! interzicetii dumneavoastra, ca pe mine nu ma asculta

2)
Prostituata vine cu pestele, tot noaptea
- Prostituata avea dureri nasoale de masea
- erau din romania, eu n-am zis ca sunt si eu
roman si ca-i inteleg, deoarece n-avea Link [Necesita inregistrare pentru acces.]">asigurare
Sursa eugenol.ro : eugenol.ro http://www.eugenol.ro/forum/relatia-pacientii/371-urgentele/
si nu vroiam sa se milogeasca de mine sa-i
tratez gratuit
- avea carii multiple, si la 2 masele pulpita
- le fac un cost-estimate pt. 1) pansament cu Eugenol, 2) exstirpare vitala 3) varianta cea mai ieftina: rezeta cu analgetic

- Prostituata: disperata: ce sa fac, ce sa fac???... n-am bani....sa fac doar un dinte, cu celalalt sa mai astept??

- Pestele: Stii ceva? M-am saturat sa mi te vaiti ca te doare maseaua in timp ce mi-o ****!!!
Platesc eu si gata. Dar vreau spectacol cand ne intoarcem!!!

.... ce bine ca aveam masca pe mine si nu se vedea zambetul/rasul!!!

Scris dupa 25 minutes:

Nasol (pt. mine):

Betiv, rupt de beat cu fata rupta dupa cazatura pe fata... statea intins pe o parte... Nu era nevoie de anestezie locala s-ai cos fata... numai simtea oricum nimic... in schimb simt eu ceva cald pe picior, ma uit... urinase pe mine in somn!!! bleax!!!

Nasol (pt. ceilalti)

- baba dementa, insa foarte mobila
- nu mai stiu dece a fost internata la noi dar noaptea intra in toate camerele si se suia la alti pacienti in pat.... iar o data si-a facut nevoiile (cele mari) pe o pacienta "leguma" de la geriatrie
Dentamax, cosminaG, a.calin si alti 1 au multumit.

Modificat ultima data de Dr.dre; 28-07-13 la 02:08.
Dr.dre este offline   Raspundeti cu citat
.
Raspunde

Bookmarks

Tag-uri
.., ..., 36, afara, ajutor, ata, ati, buna, cazuri, consultatie, endo, extirpare, extractie, fericit, hidroxid de calciu, hiperemie, imediata, intrebare, lume, luni, multiple, opg, pacientii, pacientul, parodon, pereti, plange, primul, procent, programa, recomand, rezolva, sigur, solicita, termin, vand, zilele

Uneltele subiectului

Timpul (GMT +3) vindeca aproape orice. Da-i timpului (15:18) timp.

Alegeti schema de culori preferata: