Inregistrare Asigurari online +
.
 eugenol.ro    

Ajutor CAD CAM

discutie din eugenol.ro : Daca aveti materiale referitoare la Cerec, va rog sa ma ajutati. Multumiri anticipate...

Reveniti   eugenol.ro > Zona comuna Medic Dentist si Tehnician Dentar > Specialitati: medic dentist & tehnician > Protetica
Ati uitat parola? Inregistrare

.
Like Tree2Multumiri
  • 1 Scris de raulsiladi
  • 1 Scris de damaianty

Raspunde

LinkBack Uneltele subiectului
Vechi 12-12-09, 12:57   #1
Maestru
Medic Dentist
Fara status.

.

Default Ajutor CAD CAM

Daca aveti materiale referitoare la Cerec, va rog sa ma ajutati.
Multumiri anticipate
Cosminf este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 12-12-09, 14:45   #2
Maestru
Medic Stomatolog
Fara status.

.

vezi ce am postat la "congres budapesta"

p.s. se pare ca am postat cam degeaba acolo ... lumea nu se inghesuie cu comentariile si probabil parerile despre ce a mai ramas din curs n-o sa le mai pun

p.p.s poate trebuia schimbat numele topicului in congres bucuresti
Cosminf a multumit.

raulsiladi este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 17-12-09, 00:14   #3
Initiat bine de tot
Medic Stomatolog
Fara status.

.

ma bucur sa aud ca si la noi in tara tot mai multi au auzit de cad cam , de slefuirea cu rag de arcul facial si alte aseenea accesorii care duc la lucrari protetice de inalta clasa , dar totusi de unde pac care sa isi permmita asemenea lucrari . mai ales cum sunt eu la inceput nici macar nu imi permit sa-mi iau asa ceva .
deci ca urmare sunt fortat cumva sa lucrez asa cum nu tb, adik slefuiesc tangential , pt ca tehnicianul la cabinetul la care lucrez mi-a zis ca lui sa ii fac fara prag la metalo-ceramica . si multi medici sunt obisnuiti sa slefuiasca fara prag pt ca merge mult mai repede si este mai comod .
Sursa eugenol.ro : eugenol.ro http://www.eugenol.ro/forum/protetica/9275-ajutor-cad/
eu am personal o coroana metalo-ceramica fara prag pe un 2.5 de 7 ani si deja am probleme parodontale din aceasta cauza in ciuda unei bune igiene dentare. slefuirea fara prag condamna pacientul la parodontopatie.
cum as putea sa fac sa nu ajung sa fac si eu aceste compromisuri in meserie ?
GELAL este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 17-12-09, 00:34   #4
Mare Maestru
Medic Dentist
Fara status.

.

simplu, nu le faci
aurelian este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 17-12-09, 00:39   #5
Initiat bine de tot
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Citat:
Publicat initial de aurelian View Post
simplu, nu le faci

nu cred ca este atat de usor de vb cand lucrezi intr-un cabinet de cartier , ceilalti medici sunt reticenti la aceste metode de lucru , pacientii nu prea am .
mi-as dori si eu sa lucrez intr-o clinica unde aceste manopere sunt vazute ca regula sfanta se lucreaza cu tehnicieni experimentati si progresisti.
.
Vechi 17-12-09, 00:56   #6
Mare Maestru
Medic Dentist
Fara status.

.

man... nu conteaza unde lucrezi, nu conteaza medicii din jur, vrei sa faci bine sau nu, acum poate ca la unele se poate renunta, dar ... cred ca discutii de genu au tot fost si daca nu e bun tehnicianul il schimbi, daca vrei mai mult iti cauti tu in alta parte...
aurelian este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 17-12-09, 01:00   #7
Initiat bine de tot
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Citat:
Publicat initial de aurelian View Post
man... nu conteaza unde lucrezi, nu conteaza medicii din jur, vrei sa faci bine sau nu, acum poate ca la unele se poate renunta, dar ... cred ca discutii de genu au tot fost si daca nu e bun tehnicianul il schimbi, daca vrei mai mult iti cauti tu in alta parte...
da cred ca tb sa am si multa rabdare deocamdata sunt la inceput nici ssa slefuiesc cred ca nu stiu bine , tb sa recunosc limitele mele de acum ca sa pot avansa.
sa ma duc in alta parte e greu abia te angajeaza cineva mai ales ca tanar absolvent asta daca nu ai tu pacientii tai , ce a ce este exclus
.
Vechi 17-12-09, 01:08   #8
Maestru
Medic
Everybody lies and fakes

.

buey, iar va certati si contrati la unu noaptea?
iar un topic in care se vor spune multe...dureroase ...parca vad...
aurelian...amice...nu incepeti ceva ce poate degenera...

io nu ma mai bag...gata...
.
Vechi 20-12-09, 00:00   #9
La primele mesaje
Medic Dentist
Fara status.

.

Link [Necesita inregistrare pentru acces.]

uite aici niste informatii interesante
Cosminf a multumit.
damaianty este offline   Raspundeti cu citat
.
Raspunde

Bookmarks

Tag-uri
.., ..., ajutor, ariile, ati, aveti, bucuresti, budapesta, cad cam, cerec, con, congres, conteaza, curs, discutii, lucrezi, lumea, materiale, medicii, numele, pare, parte, posta, postat, pun, ramas, referitoare, simplu, tehnicianul

Uneltele subiectului

LinkBacks (?)
LinkBack catre acest Subiect: http://www.eugenol.ro/forum/protetica/9275-ajutor-cad/
Publicat de For Type Data
Ajutor CAD CAM - news Today! This thread Refback 25-11-10 10:47
Ajutor CAD CAM - info Sanatate! This thread Refback 31-03-10 20:25

Timpul (GMT +3) vindeca aproape orice. Da-i timpului (10:23) timp.

Alegeti schema de culori preferata: