Inregistrare Asigurari online +
.
 eugenol.ro    

inregistrat "coloarea"

discutie din eugenol.ro : am vazut de curand la ~~~~~~~ o jucarie care inregistreaza culoarea si 3d si cheia vita, intrebarea este: cat ...

Reveniti   eugenol.ro > Zona comuna Medic Dentist si Tehnician Dentar > Specialitati: medic dentist & tehnician > Protetica
Ati uitat parola? Inregistrare

.
Raspunde

LinkBack Uneltele subiectului
Vechi 22-01-07, 12:49   #1
Mare Maestru
Medic Dentist
Fara status.

.

Default inregistrat "coloarea"

am vazut de curand la ~~~~~~~ o jucarie care inregistreaza culoarea si 3d si cheia vita, intrebarea este: cat de bune sunt astfel de aparate? cat de fidele?
aurelian este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 22-01-07, 13:52   #2
Moderator eugenol
Medic Dentist
Fara status.

.

te ajuta destul de mult, insa tot iti trebuie si ochi. Da si costa...
Vechi 22-01-07, 15:14   #3
Mare Maestru
Medic Dentist
Fara status.

.

nu chiar fata de cat de des ar fi folosita si daca ar merge bine bine eu zic ca se merita, naiba e mai ieftina de cat un apexlocator...
.
Vechi 22-01-07, 15:40   #4
Moderator eugenol
Medic Dentist
Fara status.

.

credeam ca te referi la colorimetru digital easy shade. Asta la mine in catalog costa 15020,26 RON, adica vreo 4300 de euro. E muuuult mai mult decat un AL, chiar daca vorbim de Morita.

Pe de alta parte, eu pot lucra decent fara acest colorimetru, dar fara AL, am ajuns la concluzia ca nu.......
Vechi 22-01-07, 17:15   #5
Mare Maestru
Medic Dentist
Fara status.

.

mea culpa... am gresit cu matematica, la mine mai greu cu asta....
nu am vrut sa zic ca ar fi mai buna jucaria asta de cat un apex locator... mai intai tratamente si dupa protetica..., dar la pretul asta... nu mai e bun
.
Raspunde

Bookmarks

Tag-uri
3d, aparat, apex, apexlocator, buna, cheia, coloarea, culoarea, culpa, curand, etica, folosi, gresit, greu, ieftina, inregistrat, intai, locator, matematica, medimex, merge, merita, mine, pro, protetica, tratamente, vita

Uneltele subiectului

Subiecte similare
Subiect Scris de Forum Raspunsuri Ultimul mesaj
Asistenta "calificata" sau..."studenti"???? eliza_denisa Asistenta noastra 33 07-02-15 00:41
"Ca" vs "clorhexidina" vs "amestec intre ele" Cosminf Endodontie 40 09-02-14 01:13
Curs endodontie practica "State of the Art", Bucuresti 24-25 octombrie 2008 dentaleducation Perfectionare 0 22-09-08 15:49
reactie dupä cursul "modulul 3" - proteza scheletata (sibiu) coca ion Protetica 2 15-04-08 20:22

Timpul (GMT +3) vindeca aproape orice. Da-i timpului (04:15) timp.

Alegeti schema de culori preferata: