Inregistrare Asigurari online +
.
 eugenol.ro    

Congres International de Estetica Dentara-Bucuresti,7-9 mai

discutie din eugenol.ro : Organizat de SSER,vor participa: George Freedman,Joe Massad,Fay Goldstep,Tolomeo Boioli,Wolfgang Richter,Harald Hoehr (tehnician),Ross Nash,Andre Saadoun,Debra Engelhardt,Roberto Rossi ,precum si lectori ...

Reveniti   eugenol.ro > Servicii eugenol > Perfectionare profesionala > Perfectionare
Ati uitat parola? Inregistrare

.
Like Tree3Multumiri
  • 2 Scris de ann
  • 1 Scris de ann

Raspunde

LinkBack Uneltele subiectului
Vechi 22-03-09, 17:08   #1
ann
Avansat bine
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Default Congres International de Estetica Dentara-Bucuresti,7-9 mai

Organizat de SSER,vor participa: George Freedman,Joe Massad,Fay Goldstep,Tolomeo Boioli,Wolfgang Richter,Harald Hoehr (tehnician),Ross Nash,Andre Saadoun,Debra Engelhardt,Roberto Rossi,precum si lectori romani.
Sursa eugenol.ro : eugenol.ro http://www.eugenol.ro/forum/perfectionare/6554-congres-international-estetica-dentarabucuresti-79-a/
In 8 mai vor avea loc si sesiuni hands-on:
-Etapele procedurilor protetice cu sistemul Nobel Replace sustinut de dr Tolomeo Boioli (tarif 300 Ron)
-Obtinerea usoara a unorproteze de exceptie sustinut de dr Joe Massad (tarif 200 Ron).
(pachetul comun ce include ambele hands-on-uri este 400 Ron).
Pentru Congres taxa este de 500 Ron pentru nemembrii SSER,UNAS,AMSPPR,ANRO sau SRIOB si 400 Ron pentru membrii.
Taxa se achita pana la 1 mai 2009 la sediul SSER Bucuresti sau prin transfer bancar la BancPost Cosbuc ,in contul SSER nr R079 BPOS 8100 2708 198R OL01.Se mai poate achita taxa si la secretariatul congresului in zilele de 7-9 mai.
Congresul este creditat.

Detalii la tel 0213175864 ;email Link [Necesita inregistrare pentru acces.]; web Link [Necesita inregistrare pentru acces.].
sunshine_girl si clavalik1 au multumit.
Vechi 06-04-09, 23:10   #2
La primele mesaje
Medic Stomatolog
Fara status.

.

se acorda 24 credite de EMC
luna este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 07-04-09, 12:42   #3
Moderator eugenol
Medic Dentist
Fara status.

.

am primit chiar sms! Numai ca pe SMS imi ziceu ca e 300 de ron taxa!
Vechi 07-04-09, 13:25   #4
Maestru
Medic Stomatolog
Fara status.

.

de la 300roni ... in sus banuiesc

raulsiladi este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 07-04-09, 14:21   #5
Avansat
Medic Stomatolog
Fara status.

.

300 roni e la grup
rumbu este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 07-04-09, 15:41   #6
Avansat bine de tot
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Sper sa nu mai vina iar cu cine stie ce curs de umplutura,cum au venit anul trecut cu "Aspecte actuale privind microbiologia in medicina dentara"-dr. Dean Swift,si cum au mai facut-o in toti anii...Pai spuneti si voi,asta a fost curs pentru un congres de estetica?
Vechi 08-04-09, 19:41   #7
Initiat
Medic Dentist
Fara status.

.

stie cineva,s-a afisat tematica congresului?
madag este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 08-04-09, 19:45   #8
ann
Avansat bine
Medic Stomatolog
Fara status.

.

O gasesti aici:

Link [Necesita inregistrare pentru acces.]
madag a multumit.
Vechi 27-04-09, 23:22   #9
La primele mesaje
Medic Stomatolog
Fara status.

.

in aceeasi perioada (7-9 mai )se mai organizeaza un congres(conferinta!!!!)care e creditat cu30EMC la Facultatea de medicina ..de UNAS SI nu mai stiu cine... ce ziceti?
crinacor este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 28-04-09, 11:37   #10
Maestru
MD Endodont
Fara status.

.

@crinacor

te referi la Link [Necesita inregistrare pentru acces.]
Vechi 28-04-09, 14:48   #11
Moderator eugenol
Medic Stomatolog
come & go

.

In ultimul timp, vad tot mai des ce va intereseaza: congresul/conferinta X care are Y credite. De fapt, nu ar fi mai logic si mai util sa ne intereseze ceva ce invatam efectiv si ne va fi de folos in viitor, decat sa acumulam credite? Si EMC-urile trebuiesc facute ca sa ne pastram ALP-ul dar nu oricum si nu oriunde. Si inca mai este la moda: "platesc congresul, nu ma duc ca n-am timp si imi iau creditele si diploma". Oare asta ne-a facut medici, niste amarate de credite EMC??? Sau, mai degraba, dorinta de a sti, a face bine, corect, a tine cont de "evidence based" cazuri, din experienta altora, etc? Ce vrem, de fapt? EMC-uri, pe hartie, sau experienta si stiinta altora (de utilitate practica imdiata pentru fiecare)?
Vanati, fratilor, EMC-uri ca da bine la dosarul de ALP!
Vechi 28-04-09, 16:23   #12
Maestru
MD Endodont
Fara status.

.

Rabdare ....

Nu vanam EMC dar eu am tot fost la cursuri si o sa ma trezesc la sfarsit de an
ca nu am nenorocirile alea de puncte. Deci tre sa dau banul si la emc, da? Si prefer sa dau 120 ron pe 30 de credite decat 400 pe mai putine. La cursurile care ma intereseaza tot ma duc indiferent daca sunt emc sau nu. Poate acum e mai clar.
Raspunde

Bookmarks

Tag-uri
ati, cazuri, conferinta, congresul, cont, credite, diploma, dori, dorinta, dosarul, emc, estetica dentara, experienta, facute, fapt, fra, hartie, intereseaza, invatam, iv, logic, medici, moda, platesc, practica, stiinta, zilele
Uneltele subiectului

Subiecte similare
Subiect Scris de Forum Raspunsuri Ultimul mesaj
Primul congres international de endodontie , review drdream Endodontie 74 07-05-09 20:26
Congres International al Societatii Romane de Reabilitare Orala-Bucuresti,aprilie 2009 ann Perfectionare 8 30-03-09 21:00
eparty la Congres International de Endodontie 20 martie 2009 eugenol man Anunturi eugenol 118 24-03-09 19:41
Congres International de Endodontie - bucuresti martie 2009 ann Perfectionare 89 24-03-09 09:57
Congres de estetica 10-12 mai Ingrid Perfectionare 9 17-04-07 20:11

Timpul (GMT +3) vindeca aproape orice. Da-i timpului (06:56) timp.

Alegeti schema de culori preferata: