Inregistrare Asigurari online +
.
 eugenol.ro    

idei noi??

discutie din eugenol.ro : cum putem atrage la cabinet mai multi pacienti pe timp de criza??m-am gandit la ceva fluturasi,dar am inteles ca ...

Reveniti   eugenol.ro > Zona Profesionala Stomatologica > Forumuri profesionale > Management
Ati uitat parola? Inregistrare

.
Like Tree6Multumiri
  • 1 Scris de radualionte
  • 5 Scris de anduluta81

Raspunde

LinkBack Uneltele subiectului
Vechi 04-02-10, 12:12   #1
La primele mesaje
Medic Dentist
Fara status.

.

Exclamation idei noi??

cum putem atrage la cabinet mai multi pacienti pe timp de criza??m-am gandit la ceva fluturasi,dar am inteles ca este ilegal o astfel de reclama!!adevarat sau fals?daca aveti idei noi,le astept cu placere...
valentyn_lucy este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 04-02-10, 12:32   #2
Moderator eugenol
Medic Stomatolog
come & go

.
+1 (+1/-0)     

Pagina web de prezentare a cabinetului, cea mai buna reclama: un pacient multumit iti aduce toata familia si prietenii, un tehnician bun (altfel poti sa inchizi), "calitate fara compromis", etc.
Td. Micky a multumit.
Vechi 04-02-10, 14:52   #3
Maestru
Medic Stomatolog
practica limitata la protetica
si restaurare odontala

.
+1 (+1/-0)     

exista doua retete pt a atrage pacienti:
-preturi mici,si asa iti vine tot cartierul,angajezi la procent medici si castigi din cantitate.Obligatoriu-nu cumperi materiale fitoase,cat mai ieftine
Cerinte:mult tupeu pt a dezarma pacientii care se intorc cu plangeri
-preturi f mari,iti aduni niste colaborari beton,si te specializezi in ceva.Pe specializarea ta cumperi tot ce e mai nou,mai bun,citesti de tampesti tot ce se poate.Extractiile nu le face decat chirurgul,parodonto-parodontologul,endodontia-endodontul.
PRACTIC,atragi pacientii cu un sistem rar practicat la noi(romanul e lacom si trateaza tot ce poate prinde chiar daca habar n-are cu ce se mananca).Sistemul specializarilor.Nu stai 7 ore sa tragi de un pac la o extractie face chirurgul in 1 minut.Pacientul este traversat prin toate specializarile fiind fermecat de ideea de calitate.Ai fi socata sa vezi cati oameni scot bani din buzunar cand simt cu adevarat ca li se face ceva diferit,in care au incredere.
Cerinte:muuulta rabdare pt a-ti pune la punct o echipa de medici f buni cu care sa colaborezi-si mai bine ar fi daca poti sa ii aduci sa ramana la tine in cabi permanent
puterea de a refuza pacientii care nu inteleg stilul tau..In final insa vei fi mai respectata asa.Unde auzi de medici care refuza pacienti cu banu in mana?
Concluzieana la urma poti sa faci mega reclama,tot ce iti iese din mana este reclama principala.Si pana acum nimic nu bate reclama din gura in gura,cea mai buna forma de reclama este chiar reclama pacientilor!

Modificat ultima data de anduluta81; 04-02-10 la 14:59. Motivul: litere mancate
anduluta81 este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 11-02-10, 15:44   #4
Fondator eugenol
Medic Stomatolog
namE Eman

.

Cauta pe forum (cred ca la Management) si vei gasi topicul lui Dr Savu in care explica ce a facut el la inceput. Merita ...
Bafta.
Vechi 11-02-10, 15:55   #5
Ucenic Sef
Medic Dentist
Fara status.

.

sa va povestesc eu ceva comico-tragic: intr-o clinica s-au facut fluturasi cu consultatia gratuita si reduceri pt studenti. Veneau pac pt consult grat,dar medicul,dupa spusele asistentei care lucra acolo, trimitea asist dupa ce iesea pac din cabinet si ii dadea bon pt consult,50 lei,zicea c-a expirat anuntul de pe fluturasi. cei mai multi plecau injurand,nici ca se mai intorceau...
anatooth este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 11-02-10, 16:08   #6
Maestru
Medic Stomatolog
si restaurare odontala

.

cat de adevarata faza
Vechi 11-02-10, 16:13   #7
Initiat bine de tot
Medic Stomatolog
Fara status.

.

mai bine emigrezi din tara pleci in alte tari macar un an sau doi ca iaic numai merge stomatologia decat pt cei care au pac formati , cei tineri care acum au terminat nu prea au sanse daca nu au pile relatii prin cabinete .am colegi care nu au facut nici macar o extractie toata facult si acum sunt angajati la o clinici luxoase de fite .
ce sa atragi in tara asta ??? daca i prieteni cu bani cunoscuti care sunt din lumea interlopa lucreaza in multinationale etc mai faci o treaba daca stai sa-ti vina din cartier mori de foame, nu castigi nici cat o femeie de servici mai ales daca esti angajat acolo la cabinet .deci stomatologia nu se mai renteaza in romania .
GELAL este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 11-02-10, 17:06   #8
Initiat bine
Medic Dentist
Fara status.

.

GELAL, fii mai optimist ! Nu e musai sa lucrezi intr-o clinica de lux ca sa faci treaba buna si bani.
Vechi 11-02-10, 17:20   #9
Maestru
Medic Stomatolog
si restaurare odontala

.
+1 (+1/-0)     

treaba buna poate,bani..eu nu stiu ce sa zic..depinde ce inseamna bani
Vechi 11-02-10, 20:54   #10
Initiat bine de tot
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Citat:
Publicat initial de AndreeaC View Post
GELAL, fii mai optimist ! Nu e musai sa lucrezi intr-o clinica de lux ca sa faci treaba buna si bani.
daca tu lucrezi la cineva care iti mai da din pac lui bafta ta tine-o tot asa , dar cand esti pe cont propriu in cartier e grea viata . zici ca lucrez in domeniul social nu mai este o afacere deja . si daca vrei sa zici ca plec de aici in alta parte unde sunt pac iti iei teapa ca dai peste aceleasi probleme cel putin in buc. e saracie in tara asta , dar ii apreciez pe pac mei modesti le lucrez cu diga si slefuire cu prag prefer sa stii intr-un fel sa le lucrez lor de cat unor fitosi aroganti desi aspectul finanaciar doare de multe ori
GELAL este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 12-02-10, 11:03   #11
Ucenic Sef
Medic Dentist
Fara status.

.

nu e deloc usor,intr-adevar. si eu lucrez de 3 luni intr-un oras nou,intr-un cabinet nou deschis,fara reclama fara nimic,doar astept sa-mi intre din strada,e aiurea,urgentele care vin raman dar nu intra urgente mereu...nici eu nu sunt f optimista la capitolul asta,mai ales ca vreau sa-mi deschid si eu si o voi lua de la capat. O idee ar fi preturile lasate mai mici,dar si aici se va selecta o anumita clientela pentru care conteaza cat costa,nu cat de bun e medicul..
anatooth este offline   Raspundeti cu citat
.
Raspunde

Bookmarks

Tag-uri
.., ..., bani, buna, cabi, cabinetului, calitate, cauta, clinica, compromis, consultatia, familia, forum, gasi, gratuita, inceput, lucrezi, management, merita, optimist, pac, pacient, pagina, prezentare, reclama, studenti, tehnician, web

Uneltele subiectului

Timpul (GMT +3) vindeca aproape orice. Da-i timpului (13:08) timp.

Alegeti schema de culori preferata: