Inregistrare Asigurari online +
.
 eugenol.ro    

Fonduri structurale europene pentru cabinete medicale

discutie din eugenol.ro : Deschid acest subiect pentru a afla cat mai multe de la colegi care doresc sau care au accesat fonduri ...

Reveniti   eugenol.ro > Zona Profesionala Stomatologica > Forumuri profesionale > Management
Ati uitat parola? Inregistrare

.
Like Tree8Multumiri
  • 1 Scris de Ali Baba
  • 1 Scris de eugenol man
  • 1 Scris de SebastianF
  • 1 Scris de SebastianF
  • 1 Scris de Ali Baba
  • 1 Scris de eugenol man
  • 2 Scris de Sabin FOTA

Raspunde

LinkBack Uneltele subiectului
Vechi 01-12-09, 14:57   #1
Initiat
Medic Stomatolog
Fara status.

.
+2 (+2/-0)     
Exclamation Fonduri structurale europene pentru cabinete medicale

Deschid acest subiect pentru a afla cat mai multe de la colegi care doresc sau care au accesat fonduri structurale europene.
Din cate am inteles de la un coleg care si-a depus dosarul,trebuie o activitate minima ,de un an pe SRL.( CU PROFIT).
Anul exista fonduri de START_UP pentru mediul rural, care nu s-au accesat in totalitate (au ramas bani necheltuiti).
Sursa eugenol.ro : eugenol.ro http://www.eugenol.ro/forum/management/9136-fonduri-structurale-europene-cabinete-medicale/
Banii se dau astfel: cu 30% vine medicul iar restul de 70% sunt nerambursabili.
Eu sunt foarte ofensat deoarece anul acesta mi-am deschis un cabinet modern la sat in care am investit cam 25.000 euro.Daca as fi auzit de aceste fonduri din timp ma interesau foarte mult.Acum faptul este consumat , dar prin acest subiect nou ,vreau sa atrag atentia asupra fondurilor si pentru alti colegi care doresc sa la obtina si sa nu fie prea tarziu.
Stimati colegi va rog sa postati pareri ,sugestii,indrumari,(demersurile care trebuie facute ). Ma adresez in special celor, care au obtinut fondurile structurale.
nokx83 este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 04-02-10, 10:24   #2
La primele mesaje
Medic Dentist
Fara status.

.

Default Fonduri EU

Salut. si eu sunt interesat si vad ca nu a raspuns nimeni. Este din cauza ca nu a citit nimeni sau nu ne-am adresat unde trebuie? Daca ai mai aflat ceva te rog da-mi si mie de stire. Si eu voi face la fel.Salut.
Toly este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 04-02-10, 12:14   #3
La primele mesaje
MD Rezident Ortodontie
Fara status.

.

am terminat de cateva luni facultatea si la fel ca si nokx83 am un cabinet la sat in care am investit destul de mult... am auzit si eu prea tarziu....
cred ca info suplimentare se pot obtine de la nivel judetean, la agentiile responsab. de evaluarea proiectelor ce solicita fonduri europene, fie ca e vorba de pensiuni, ferme sau cabinete stomatologice.....
maria-carmen este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 04-02-10, 12:20   #4
La primele mesaje
Medic Dentist
Fara status.

.

Eu as dori sa imi deschid un cabinet la sat dar nu stiu unde trebuie sa ma adresez si nici care sunt conditile.In satul respectiv mai este un cabinet care functioneaza in vechiul dispensar.Momentan sunt angajata intr-un cabinet particular, dar e cam slabut cu pacientii.Ma poate ajuta cineva cu un sfat?Pls
Marya este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 04-02-10, 18:05   #5
La primele mesaje
Medic Stomatolog
Fara status.

.

din cate stiu eu,nu se dau fonduri ca sa-ti deschizi cabinet,ci trebuie sa ai cabinetul sau spatiul inchiriat,eventual pe termen nelimitat.Trebuie sa functionezi de minim un an,an fiscal incheiat.Sa fie SRL,nu CMI,iar fondurile se dau pentru modernizare si extindere.Am inteles ca se dau pana la 200 000 euro.
danabv este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 04-02-10, 20:14   #6
Ucenic Sef
Medic Stomatolog
www.medicul.dentist

.

Citat:
Publicat initial de danabv View Post
din cate stiu eu,nu se dau fonduri ca sa-ti deschizi cabinet,ci trebuie sa ai cabinetul sau spatiul inchiriat,eventual pe termen nelimitat.Trebuie sa functionezi de minim un an,an fiscal incheiat.Sa fie SRL,nu CMI,iar fondurile se dau pentru modernizare si extindere.Am inteles ca se dau pana la 200 000 euro.
Ar fi o chestie ....
crazyleaf este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 04-02-10, 23:03   #7
Initiat
Medic Stomatolog
Fara status.

.
+1 (+1/-0)     

Eu sunt in faza a 2-a si pentru 45000 euro platesc 5000E la cei ce fac dosarul si vor toti banii inainte de a-i primi ...

...Link [Necesita inregistrare pentru acces.] ....pentru ca sunt bani de la bugetul de stat nu am garantia in momentul de fata ca-i voi recupera,afirm asta din cauza crizei, dar se poate face in mai multe faze si este mai sigur..eu l-am facut in doua faze.
nokx83 a multumit.

Modificat ultima data de Ali Baba; 05-02-10 la 08:06.
Ali Baba este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 05-02-10, 21:43   #8
La primele mesaje
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Salu mai multe informati gasit la: Link [Necesita inregistrare pentru acces.] masura 312.
Dosaru il poti face si singur daca urmezi ghidul nu trebuie firma de consultanta. Nu trebuie sa ai srl cu vechime se poate si fara. In legatura cu spatiu trebuie sa il ai in proprietate sau in chirie pe minim 10 ani. Bafta

Modificat ultima data de nico; 12-10-10 la 22:05.
DrVarga este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 11-02-10, 15:49   #9
Fondator eugenol
Medic Stomatolog
namE Eman

.

Mi-am permis sa fac subiectul important (ramane sus in lista subiectelor din forumul Management, mai usor de gasit)
Bafta.
In general nu prea e bine sa dai comisionul inainte (consultantului) pentru ca nu e foarte motivat sa il faca bine. Ar trebui sa fie macar combinat. Jumate inainte jumate daca se aproba.
GELAL a multumit.
Vechi 12-02-10, 16:31   #10
Avansat
Medic Dentist
Fara status.

.

Citat:
Publicat initial de Ali Baba View Post
...Link [Necesita inregistrare pentru acces.] ....pentru ca sunt bani de la bugetul de stat ....
Nu are nici o legatura cu topicul .....aici se discuta despre fonduri europene , ce ai luat tu sunt fonduri date de stat .
O alta magarie mioritica , sa dai niste bani inainte sa primesti ....creditul solicitat . Succes alibaba si sper sa nu pierzi cei 5 mii de euro ....
Ali Baba a multumit.
Vechi 12-02-10, 20:49   #11
Initiat
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Nu am alta varianta la SRL-ul meu....banii la consultant se dau daca se aproba,dar s-ar putea sa ramin cu aprobarea..

Eu ma intrebam de ce nu s-a discutat pina acum despre asa ceva si nici interes vad ca nu este,poate multi stiu ca este o cacialma.
.
Vechi 12-02-10, 22:00   #12
La primele mesaje
Medic Dentist
Fara status.

.

eu am depus in sesiunea din noiembrie 2009 un dosar la apdrp masura 312 si nu am apelat la o firma de consultanta.daca citesti instructiunile de pe site-ul lor te descurci singur.problema este ca iti trebuie timp sa umbli dupa multe aprobari,dar merge repede peste tot.eu am renuntat pentru ca ar fi trebuit sa-mi fac srl in conditiile in care am cmi.este o problema pt ei faptul ca cmi nu e inscris la registrul comertului, de aceea cer srl!!!in rest, persoanele peste care am dat eu au fost foarte amabile si dornice sa te ajute neinteresat sa obtii acei bani.succes celor care incearca!
rmoldovan este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 12-02-10, 23:31   #13
Ucenic timid
Medic Dentist
Fara status.

.

Citat:
Publicat initial de danabv View Post

Firma trebuie sa aiba profit in ultimul an fiscal incheiat. in mod logic ai dreptate avand in vedere limitarile impuse SRL-urilor de catre DSP. Nu vad alta maniera de a f-ctiona decat cabinet.
rbogdan este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 16-02-10, 21:45   #14
Avansat
Medic Dentist
Fara status.

.
+1 (+1/-0)     

AliBaBa nu e nici o cacialma ...e ceva tipic romaneste fiecare tine ptr el ...... nu te-ai obisnuit cu asta pana acuma ....
Ali Baba a multumit.
Vechi 17-02-10, 09:46   #15
Initiat
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Gata,ma risc,a venit a 3-a corespondenta in care mi se reproseaza ca am bagat un 5% mai mult fata de oferte( nu sti cind vin banii si atunci poti pierde la schimb,dobinda,etc si ceri ceva mai mult!.Vom corecta, ca vad ca respecta raspunsul la 30 de zile,al meu obligatoriu in 1o si voi da prima transa de 25000 pt endo.daca nu-mi dau banii pe prima transa ma supar .,si ramin asa poate.
.
Vechi 18-02-10, 15:10   #16
Initiat
Medic Stomatolog
Fara status.

.
+1 (+1/-0)     

drvarga mercy de informatie , dar cunosti colegi care EFECTICV au primit bani?
.
Vechi 22-03-10, 15:10   #17
La primele mesaje
Medic Dentist
Fara status.

.

Exclamation fonduri structurale???

ma poate cineva lamurii in legatura cu fondurile structurale??se poate deschide un cabinet,pe baza lor??cum se poate face rost de ele,unde se merge,etc...
valentyn_lucy este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 28-03-10, 20:42   #18
Ucenic timid
Medic Dentist
Fara status.

.

hello,

pentru cei care au depus proiect la adrvest in timisoara si au proiecte eligibile, as dori si eu sa-mi dati firma de consultanta cu care ati colaborat
mersi.
Freud este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 05-09-10, 13:00   #19
Avansat bine
Medic Dentist
Bazinga!!!

.

Zilele trecute a trecut pe la cabinet o doamna de la Libra Bank si a vorbit de aceleasi fonduri europene.Am intrebat-o care e interesul bancii in aceasta privinta,si a spus ca banca primeste un comision in functie de valoarea sumei primite de catre medic.Asadar,va puteti interesa si la aceasta banca.
Vechi 05-09-10, 15:11   #20
Avansat bine de tot
Medic Stomatolog
prezent discret

.

treaba cea mai naspa este ca nuesti eligibil decot daca esti srl. cei care sunt cmi ( inclusiv subsemnatul) stau pe bara. ghinion.
opreabogdan este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 05-09-10, 20:13   #21
Mare Maestru
Medic Stomatolog
sence and simplicity

.

Si mie mi se pare asa de aiurea asta.
.
Vechi 05-09-10, 21:52   #22
Ucenic Sef
Medic Stomatolog
Nu poti raspandi lumina daca
nu arzi

.

Am avut personal niste experiente extrem de neplacute cu cei de la LIBRA BANKasa ca...va rog sa deschideti bine ochii mai ales cand e vorba de acesta banca!!!
Vechi 12-10-10, 22:02   #23
Moderator eugenol
Aspirant la MD
IT-ist de serviciu :)

.

pt cei interesati:
Imaginile atasate
Felul fisierului: jpg P1070185.jpg (252,4 KB, 224 vizualizari)
Vechi 12-10-10, 22:55   #24
Ucenic
Medic Dentist
dinte peste dinte si deasupra
inca un dinte...

.

mi-au trecut si mie pe la ureche ceva lucruri despre banii proveniti din fonduri europene...ideea este ca cel mai bine te poate informa si ajuta un consultant care se ocupa de astfel de proiecte si care are si ceva experienta pt ca este evident, ca traind in Romania, exista multe chichite pt care unele proiecte sunt acceptate si altele respinse
in primul treb sa afli daca mai sunt bani pt zona in care traiesti si cam cate proiecte sunt depuse si cat de viabile sunt...si asta tot consultantul cu pricina iti poate spune cel mai sigur...
cat despre conditii, stiam ca iti treb un spatiu personal sau in chirie macar, o firma pe profit si cu experienta minim un an, evident al carei administrator sa fii tu, deoarece aceasta firma va primi echipamentele necesare unui cabinet intr-un fel de custodie, daca zic bine, minim 4 angajati...
Sursa eugenol.ro : eugenol.ro http://www.eugenol.ro/forum/showthread.php?t=9136
daca mai tin bine minte, cel care iti face proiectul, aka consultantul de care ziceam mai sus are un onorariu de 5-10% din suma pe care o ceri...si evident ca vrea jumate la inceput cand se apuca de proiect( bani pe care ii risti oarecum) si restul la final cd proiectul este aprobat...si mai ales treb sa ai acesti bani disponibili sa-i blochezi o perioada, asta in cazul in care ai succes cu proiectul...
evident ca si acesti 5-10% probabil pot fi recuperati ulterior din facturile pe care le vei avea...
dar cel mai bine si cel mai bine este sa gasesti pe cineva care se ocupa de asa ceva, dupa cum spuneam...altfel nu cred ca exista sorti de izbanda prea mari...
ps: sunt preferate proiectele legate de infiintarea unui cabinet stomatologic in mediul rural
.
Vechi 19-02-11, 14:34   #25
La primele mesaje
Medic Dentist
Fara status.

.

eu am un cabinet impreuna cu o colega : 50 - 50 , ea pleca din tara si vrea sa vanda partea ei
pot accesa ac fonduri pt a cumpara eu si cealalta jumatate de cabinet?

ar putea fi considerata o extinderea a cabinetului?

merci anticipat pt raspunsuri
alexandra25 este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 01-05-11, 14:06   #26
Initiat
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Acuma vreau sa depun un proiect pe masura 312 , pt zona rurala Link [Necesita inregistrare pentru acces.]
Am vb cu cineva in functie de conducere de la apdrp si mi-a confirmat ca sunt eligibil si cu cmi. Acuma caut o firma de consultanta in timisoara.
Recomanda cineva o firma...
Alte noutati ...................?
.
Vechi 02-05-11, 11:28   #27
Initiat bine de tot
Medic Stomatolog
Fara status.

.

e cam tarziu acum sa te apuci...
bolodoctoru este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 02-05-11, 23:46   #28
Initiat
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Citat:
Publicat initial de SebastianF View Post
Nu are nici o legatura cu topicul .....aici se discuta despre fonduri europene , ce ai luat tu sunt fonduri date de stat .
O alta magarie mioritica , sa dai niste bani inainte sa primesti ....creditul solicitat . Succes alibaba si sper sa nu pierzi cei 5 mii de euro ....
Nu a fost chiar asa cu consultantul...am platit un avans de 2000 ron si apoi la fiecare faza, esalonat,dupa ce am primit banii de la stat.Am mai intirziat cu plata si nu a fost problema.Am luat in prima faza tot ce se pune pe masuta(am pierdut Morita la licitatie din cauza unei firme din Constanta),am primit banii inapoi in 1,5 luni,mai putin tva si de 2 saptamini am platit un Puma eli 5 cu de toate(cu bani de la un prieten si asa am scapat de banca), astept aparatul si banii inapoi,tot fara tva si daca totul este ok urmeaza microscopul.Cei de la Bucuresti au fost deosebiti,fara sa ma faca sa ma "simt"ca-mi dau ei banii, cum fac bugetarii,si poate a fost si meritul consultantului. Suma pentru consultant in cazul meu este 5000 euro plus tva, dar nu te conditioneaza sau preseaza cu plata.
Sa aveti succes!
nokx83 a multumit.
.
Vechi 03-05-11, 10:14   #29
Initiat
Medic Stomatolog
Fara status.

.

ali baba deci tva nu este eligibil , trebuie sa il platesti tu din buzunar? plus cei 30% din suma finala? Pe ce masura ai luat ? Ceva mai detailat daca se poate te rog.multumiri anticipat
.
Vechi 09-02-12, 20:57   #30
cmi
La primele mesaje
Medic Stomatolog
Fara status.

.

a reusit cineva cu cmi sa obtina ?
si ce suma?
multumesc anticipat pentru raspunsuri
cmi este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 14-02-12, 10:34   #31
Avansat
Medic Dentist
Fara status.

.

Cu CMI in mediul rural se poate obtine. In urban nu, desi mi se pare o tampenie.
Dentamax este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 15-02-12, 22:39   #32
cmi
La primele mesaje
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Default intocmirea dosarului?

cu ce firma trebuie facut dosarul?
.
Vechi 15-02-12, 22:56   #33
Initiat
Medic Stomatolog
Fara status.

.

eu am depus cu cmi
.
Vechi 16-02-12, 01:23   #34
Initiat bine de tot
Medic Stomatolog
Fara status.

.

cmi, pai tu acum intrebi cu ce firma?
ia nene si descarca de aici, dar vezi ca exista un termen limita in fiecare an, care e undeva prin primavara
Link [Necesita inregistrare pentru acces.]
.
Vechi 16-02-12, 22:39   #35
Initiat
Medic Stomatolog
Fara status.

.

are timp pana in mai
.
Vechi 17-02-12, 15:05   #36
Ucenic timid
Student M. Dentara
Daca ai putin noroc...altfel e

.

am citit ghidul acela al aplicantului pentru masura 312 dar nu am inteles doua chestiuni: 1.daca nu ai spatiul necesar (teren/casa) pentru a ridica cabinetul, poti folosi fondurile pentru a face acest lucru?

2.suma maxima este de 50.000 sau 200.000 euro?

vorbesc de zona rurala.
Dr.DG este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 18-02-12, 20:34   #37
cmi
La primele mesaje
Medic Stomatolog
Fara status.

.

pentru pregatirea documentatie,in suceava, ce firma de consultanta recomandati?

Modificat ultima data de cmi; 18-02-12 la 21:01.
.
Vechi 19-02-12, 12:26   #38
Initiat bine de tot
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Citat:
Publicat initial de Dr.DG View Post
daca nu ai spatiul necesar (teren/casa) pentru a ridica cabinetul, poti folosi fondurile pentru a face acest lucru?
nu poti sa ridici cabinetul cu bani europeni pentru ca nu-ti poti infiinta cabinetul daca nu ai spatiul dotat, iar daca n-ai cabinetul...nu primesti banii. de aiai sunt mai rari medicii care acceseaza aceste fonduri, ideal ar fi sa ai cabinet nou infiintat (adica in ultimul an) pentru ca primesti punctaj in plus, iar cabinetul sa aibe dotarea minima obligatorie.
fondurile le vei lua pentru modernizare.
suma maxima este 50 000.
.
Vechi 19-02-12, 13:53   #39
Initiat
Medic Stomatolog
Fara status.

.
+1 (+1/-0)     

bolo, 200.000 e suma maxima, pana in 50.000 euro poti sa aplici fara licitatie
.
Vechi 14-03-12, 21:00   #40
La primele mesaje
Medic Dentist
Fara status.

.

Default Scriu in cunostinta de cauza

Buna seara tuturor,

Eu am depus in mai 2011 proiectul pentru infiintarea unui cabinet stomatologic in mediul rural. Am infiintat SRL-ul in luna aprilie 2011 (este un avantaj daca are < 1 an si nu are activitate financiara).
Situatia mea a fost asa:
Aveam terenul.
Am intrat in legatura cu o firma de consultanta si m-a sfatuit sa fac un proiect prin care sa solicit undeva la 100.000 euro (reprezentand 70% din suma fara TVA).
Zis si facut.
Acum astept raspunsul.... dureaza cam mult dar din experienta anilor trecuti acest tip de proiecte (pentru cabinete/clinici stomatologice) intrunesc un punctaj foarte bun si sunt finantate.
Sursa eugenol.ro : eugenol.ro http://www.eugenol.ro/forum/showthread.php?t=9136

Deci daca are cineva nevoie de ajutor ma puteti contacta si va explic mai detaliat.
Scrieti un pm in care va aratati interesati si lasati un contact.

Spor la fonduri!
ElenaF este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 14-03-12, 21:20   #41
Initiat
Medic Stomatolog
Fara status.

.

pe ce masura ai depus?
.
Vechi 14-03-12, 21:49   #42
Fondator eugenol
Medic Stomatolog
namE Eman

.

Citat:
Publicat initial de ElenaF View Post
Deci daca are cineva nevoie de ajutor ma puteti contacta si va explic mai detaliat.
Scrieti un pm in care va aratati interesati si lasati un contact.
Bine ai venit Elena,

Pentru usurinta in comunicare e mai bine sa postezi pe forum informatiile altfel vei fi nevoita sa le oferi pe email de ficare data cand cineva le solicita. Asa va fi de folos mai multor oameni chiar si atunci cand nu esti pe forum.
Bafta, sa iti iasa dosarul. Cred ca doar finantat de EU mai merita sa iti faci un cabinet in RO.
Iriss23 a multumit.
Vechi 15-03-12, 14:00   #43
La primele mesaje
Medic Dentist
Fara status.

.

Buna tuturor.

am inteles ca nu se poate aplica pentru fonduri daca am un cmi in oras si vreau sa fac un punct de lucru la tara,doar daca fac cmi la tara,asta inseamna sa inchid la oras sau sa mut sediul la tara. Dar daca ramane cmi la oras si fac un srl la tara, ce stiti despre asta?

multumesc
andofree este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 17-03-12, 08:04   #44
La primele mesaje
Medic Dentist
Fara status.

.

Default @andofree

Am depus pe masura 312.

Daca iti faci srl in mediul rural trebuie sa nu fi actionar unic in alt srl. In ceea ce priveste cmi-ul, nu stiu. Intreaba un avocat daca poti infiinta srl. Oricum, pentru acest tip de proiecte srl-ul trebuie sa aiba actionar unic.
ElenaF este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 22-03-12, 14:50   #45
La primele mesaje
Medic Dentist
Fara status.

.

Citat:
Publicat initial de andofree View Post
Buna tuturor.

am inteles ca nu se poate aplica pentru fonduri daca am un cmi in oras si vreau sa fac un punct de lucru la tara,doar daca fac cmi la tara,asta inseamna sa inchid la oras sau sa mut sediul la tara. Dar daca ramane cmi la oras si fac un srl la tara, ce stiti despre asta?

multumesc
In cazul tau trebuie sa iti faci SRL. Nu e nici o problema.
csilviu este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 26-05-12, 20:47   #46
cmi
La primele mesaje
Medic Stomatolog
Fara status.

.

am fost sunat zilele trecute de o firma de consultanta din suceava, care vrea 5% din suma
cum vi se pare?
.
Vechi 27-05-12, 01:11   #47
Initiat bine de tot
Medic Stomatolog
Fara status.

.

ok, cu conditia sa-i primeasca dupa ce iti intra tie banii.
.
Vechi 27-05-12, 21:29   #48
Initiat
Medic Stomatolog
Fara status.

.

cei 5% e comisionul standart din care tu platesti numai 5% ca restul e deductibil. pe masura 312 trebuie sa ai un punctaj de 70 sau mai mult ca sa prinzi sigur proiectul. eu acuma am un punctaj mic si nu o sa prind. O sa depun din nou in august
.
Vechi 28-05-12, 21:41   #49
cmi
La primele mesaje
Medic Stomatolog
Fara status.

.

sa inteleg ca 95% din comisionul firmei de consultanta se poate deduce?
.
Vechi 29-05-12, 22:17   #50
cmi
La primele mesaje
Medic Stomatolog
Fara status.

.

cum se calculeaza punctajul?
.
Vechi 29-05-12, 23:40   #51
Initiat
Medic Stomatolog
Fara status.

.

scuze 30 %
gasesti pe apdrp.ro masura 312 undeva scrie
.
Vechi 09-01-13, 19:09   #52
La primele mesaje
Medic Dentist
Fara status.

.

aveti idee daca mai e valabila masura 312 si in 2013?
dr.dorin este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 10-02-13, 10:07   #53
La primele mesaje
MD Parodontolog
Fara status.

.

Buna Dorin. M-am interesat pe site-ul apdrp.ro, exista o lista cu programele ce se desfasoara in fiecare an. Masura 312 pentru microintreprinderi nu se mai lanseaza anul asta oficial. Dar cine stie...
callina_9 este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 12-03-13, 15:10   #54
La primele mesaje
Medic Stomatolog
Nihil Sine Deo

.
+1 (+1/-0)     

as vrea sa infiintez un cabinet in mediul rural in judetul Mehedinti .... o sa va tin la curent cu pasii care i-am urmat si daca am reusit sa iau finantarea
Iriss23 si BRV au multumit.
Sabin FOTA este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 16-03-13, 19:07   #55
Initiat bine de tot
Medic Stomatolog
Fara status.

.

nu mai e finantare anul asta
.
Vechi 20-08-14, 00:35   #56
Maestru
Medic Dentist
Fara status.

.
+1 (+1/-0)     

Uite ca mai fost finantare si in 2014 in mai -iunie.Am 2 colegi carea au luat

Kitty1604 este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 18-09-14, 23:52   #57
La primele mesaje
Student M. Dentara
Fara status.

.

Citat:
Publicat initial de Kitty1604 View Post
Uite ca mai fost finantare si in 2014 in mai -iunie.Am 2 colegi carea au luat
Stii si ce au facut de au reusit sa acceseze fonduri europene ? Ce suma au accesat ?
popescu111 este offline   Raspundeti cu citat
.
Raspunde

Bookmarks

Tag-uri
.., ..., 2014, ajutor, cabi, cabinetul, cmi, endo, euro, extindere, fonduri, forumul, gasi, gasit, general, important, inchiria, inchiriat, lista, logic, macar, management, minim, permis, profit, rama, ramane, salut, spa, spatiul, srl, zilele

Uneltele subiectului

LinkBacks (?)
LinkBack catre acest Subiect: http://www.eugenol.ro/forum/management/9136-fonduri-structurale-europene-cabinete-medicale/
Publicat de For Type Data
Fonduri structurale europene pentru cabinete medicale - info Sanatate! This thread Refback 11-04-10 19:04

Timpul (GMT +3) vindeca aproape orice. Da-i timpului (00:59) timp.

Alegeti schema de culori preferata: