Inregistrare Asigurari online +
.
 eugenol.ro    

in sala de asteptare,oare ce se intampla?!

discutie din eugenol.ro : Multumesc pentru primirea cordiala Eu cu atatea 0-uri in profil ma simt de-a dreptul o "nulitate",am chiar putin trac ...

Reveniti   eugenol.ro > Zona Profesionala Stomatologica > Forumuri profesionale > Management
Ati uitat parola? Inregistrare

Like Tree10Multumiri
  • 2 Scris de radualionte
  • 2 Scris de drcalinc
  • 1 Scris de Neagu Stefan
  • 1 Scris de Dragos Dinulescu
  • 2 Scris de nest
  • 2 Scris de titiluka

Raspunde

LinkBack Uneltele subiectului
Vechi 22-02-10, 16:43   #1
La primele mesaje
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Default in sala de asteptare,oare ce se intampla?!

Multumesc pentru primirea cordiala

Eu cu atatea 0-uri in profil ma simt de-a dreptul o "nulitate",am chiar putin trac in fata atator galoane,pe drept meritate,tot respectul!
Sunt si pacienti care ar mai dori sa asculte si o stire,pentru ca altfel au toate sansele sa adoarma,chiar odata demult am avut un pacient ,care,ramand singur in sala de asteptare nu a gasit altceva mai bun de facut decat sa mane porcii la jir(sonor);altii doi,mai de varsta a doua,au incins o partida de table!Se pot rezolva integrame,sudoku,o doamna mi-a spus cu un soi de repros ca ea data viitoare isi aduce andrelele!E un parc in apropierea cabinetului care,vara ii imbie la plimbare,si pana una-alta se mai destind si nu mai sunt asa morocanosi,cand se intorc,daca se mai intorc-deh,si asteptarea in sine e un chin!
Sursa eugenol.ro : eugenol.ro http://www.eugenol.ro/forum/management/10005-sala-asteptare-oare-intampla/
Sunt sigura ca si Domniile voastre v-ati confruntat cu situatii mai mult sau mai putin hazlii;sa scormonim nitel prin cenusa amintirilor...
Adinutza este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 22-02-10, 18:19   #2
Avansat bine
Medic Dentist
Bazinga!!!

.

Adinutza,doar pentru ca ai 0 la profil nu inseamna ca esti 0 ca medic.Te-ai inscris mai tarziu in Eugenol,ca multi altii.
Legat de subiectul tau,in general pacientii rasfoiesc revistele mele de moda aduse de acasa sau se uita la televizor.Cei care adorm cel mai des sunt copiii.Imi aduc aminte ca unul mai rasfatat,cat era mama la tratament,si-a pus fata in fata scaunele din sala,s-a descaltat,s-a facut covrig si a adormit.No stress!
Vechi 22-02-10, 18:55   #3
Initiat
MD Chirurg Oral
Fara status.

.
+1 (+1/-0)     

Eu evit sa-i adun in sala de asteptare.
Sursa eugenol.ro : eugenol.ro http://www.eugenol.ro/forum/showthread.php?t=10005
Stiu de cand eram spital, ce povesti de groaza si ce tratamente dupa ureche isi recomandau ei in sala de asteptare. Si nu le face bine la motivatie si optimism.
Mi s-a intamplat prin iarna sa-mi vocifereze o baba in sala ca inca mai are probleme cu proteza si ca venise deja de cateva ori. Nu se pune ca baba avea probleme la cap, si oricum ii placea sa socializeze cu oricine si oriunde si gasise un loc caldut si dragut unde sa faca poteci.
Alta pacienta imi barfea tehnicianul ca i-a gresit culoarea si acum venise a doua oara. Dar isi dadea cu pararea ei de experta ca tehnicianul cabinetului e de rahat. Ca sa nu mai pun ca i-am facut dinti total fizionomici din compozit la pret de acrilat. Si stia ce favoare ii facusem.
Astea sunt ce am prins eu si-mi venea sa-i strang de gat.
Comentariile astea nu sunt binevenite pt nou veniti si nici in general.
Ana_Karr este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 22-02-10, 19:17   #4
Avansat
Medic Dentist
Fara status.

.
+1 (+1/-0)     

Nu e bine sa-i aduni in sala de asteptare ... ptr ca :
1 nu e elegant.
2. aflii tot ce s-a mai intamplat in telenovele . lucru care sincer NU ma intereseaza
3. politica la greu ....
4. aflii toate barfele din bloc si cine pe cine ....mai ....
5. sunt obositori .....cel putin ptr mine lucrez presat de timp ....
Vechi 22-02-10, 19:25   #5
Moderator eugenol
Medic Stomatolog
come & go

.

La mine, n-au avut timp sa se intalnesca in sala de asteptare pentru ca aveam programari foarte stricte, sunt foarte punctual si am desfiintat "asteptatul la medic". Cel putin la mine...
dany76 si Mikiba au multumit.
Vechi 22-02-10, 20:57   #6
SUNT BANAT!
MD Implantolog
Fara status.

.

mie mi-au furat un radio, niste boxe, acuma au inceput sa rupa paginile interesante din reviste si sa le duca acasa pt un studiu mai aprofundat.
drcalinc este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 22-02-10, 21:11   #7
Initiat
MD Chirurg Oral
Fara status.

.

Am uitat sa adaug si eu ca sunt stresanti. Si nu-mi place sa ma grabesc. Deobicei incerc sa-i ignor si sa-mi fac treaba in ritmul meu. Dar nu sunt invizibili si nici muti si ma streseaza.
De furat, mi s-au furat doar telefoanele, dar de unul care cica venise sa intrebe preturi.
.
Vechi 22-02-10, 21:20   #8
Avansat bine de tot
Medic Stomatolog
Fara status.

.

bun venit, Adinutza!
...tot hazliu, nu e din sala de asteptare:
O baba, venita la "plombat", nu se putea despartzi de o bomboana albastra, pe care o molfaia cu pofta; ce a facut? si-a lipit-o de bavetzica , s-o pape mai tarziu; cand a deschis gura, avea o limba albastra, de parca mancase cerneala...
Mona Lisa este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 23-02-10, 01:50   #9
Ucenic
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Cel mai tare unu care-si taia unghiile, acu am montat o camera si s-au potolit, nu-si mai indeasa buzunarele cu paste de dinti, nu mai pleaca acasa cu reviste, nu mai lipesc guma sub scaune, nu-si mai aranjaza chilotii pe sub fusta.....
iulian52 este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 23-02-10, 15:36   #10
Ucenic Sef
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Citat:
Publicat initial de Ana_Karr View Post

Mi s-a intamplat prin iarna sa-mi vocifereze o baba in sala ca inca mai are probleme cu proteza si ca venise deja de cateva ori. Nu se pune ca baba avea probleme la cap, si oricum ii placea sa socializeze cu oricine si oriunde si gasise un loc caldut si dragut unde sa faca poteci.

eu patisem chiar opusul. un batranel simpatic, in cele cateva minute cat avea de asteptat, incepea cu marketingul, astfel ca, pacientul urmator intra in cabinet bine motivat. pe unul l-a convins ca eu sunt singurul in stare sa ii rezolv acea problema

apropos, noua ne-au furat "aromatizatoarele". revistele si maruntisurile alea nu se pun
Vechi 23-02-10, 15:48   #11
Mare Maestru
Medic Dentist
de dreapta

.

am vreo 2 camere de filmeaza sala de asteptare si intrarea, am si in cabinet una. am monitor langa scaun in care vad ce se intampla peste tot.

cu toate astea intr-o zi 3 puradei lucrand in echipa, la stat de shase si operat au intrat si au ciordit un plic cu 30j de lei de pe o masa; nu i-am mai prins decat pe inregistrare; am prins in schimb alti 2 pusti de clasa a 5-a care vopseau peretii p-afara cu niste spray-uri;
Vechi 23-02-10, 20:14   #12
Initiat
MD Chirurg Oral
Fara status.

.
+2 (+2/-0)     

Citat:
Publicat initial de Bakai Attila View Post

eu patisem chiar opusul. un batranel simpatic, in cele cateva minute cat avea de asteptat, incepea cu marketingul, astfel ca, pacientul urmator intra in cabinet bine motivat. pe unul l-a convins ca eu sunt singurul in stare sa ii rezolv acea problema
Ehhh. Mie mi s-a intamplat si mai si. Am trimis un pacient fidel sa-i faca o radiografie lu' nevasta-sa ca eu nu aveam Rx. Si s-au dus unde au vazut cu ochii. Adica la o clinica de lux unde i-au pus sa astepte in sala de asteptare impreuna cu altii.
Si stand tipul acolo, a inceput sa-si arate lucrarile din gura si sa spuna si cat l-au costat. In 5 minute i-a incolonat pe toti si i-a adus la mine. 2 dintre ei mi-au ramas pacienti fideli, care ma suna de sarbatori sa ma felicite.
.
Vechi 23-02-10, 22:42   #13
Ucenic Sef
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Citat:
Ehhh. Mie mi s-a intamplat si mai si. Am trimis un pacient fidel sa-i faca o radiografie lu' nevasta-sa ca eu nu aveam Rx. Si s-au dus unde au vazut cu ochii. Adica la o clinica de lux unde i-au pus sa astepte in sala de asteptare impreuna cu altii.
Si stand tipul acolo, a inceput sa-si arate lucrarile din gura si sa spuna si cat l-au costat. In 5 minute i-a incolonat pe toti si i-a adus la mine. 2 dintre ei mi-au ramas pacienti fideli, care ma suna de sarbatori sa ma felicite.

asta e poanta zilei
Vechi 23-02-10, 23:32   #14
Avansat
Medic Dentist
Fara status.

.

Citat:
Deci... DA! Omu` ala e bun la casa ...a...dentistului! Nu-l inchiriezi?
Vechi 23-02-10, 23:37   #15
Avansat bine de tot
Medic Stomatolog
Fara status.

.
+1 (+1/-0)     

Citat:
...Da´ oare catzi or fi facut invers..
(daca te-ai "trezit vreodata cu sala goala, atunci stii de ce )
.
Vechi 24-02-10, 07:42   #16
Avansat
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Citat:
Publicat initial de radualionte View Post
La mine, n-au avut timp sa se intalnesca in sala de asteptare pentru ca aveam programari foarte stricte, sunt foarte punctual si am desfiintat "asteptatul la medic". Cel putin la mine...
Si eu ma straduiesc.
Candva m-am chinuit cu un deranjament de tranzit intestinal si-am fost nevoit sa merg des la toaleta.Nu v-as dori!
Singurul pacient din sala ma saluta militareste de cate ori ieseam din cabinet.
A cam avut de asteptat.
Neagu Stefan este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 24-02-10, 09:30   #17
Mare Maestru
Medic Dentist
de dreapta

.

ai toiletu antifonat sau dadeai fuga pana acasa?
Vechi 24-02-10, 09:46   #18
Avansat
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Lou,nici una,nici alta,desi le-am renovat si-i pacat sa le folosesti.Daca pacientul are nevoie,unul din cele trei cabinete ii inmaneaza cheia,pe care o returneaza.Se face controlul imediat daca s-a folosit civilizat.Sunt cu rezervorul situat jos,fiindca la cele vechi le furau frecvent lantul.Necazul e ca nu prea e spatiu de intors,un folos de altfel,ca la constipatie poti strange in dinti clanta usii.

P.S.,fiindca am reeditat:unu a plecat acasa cu telecomanda tv;ii trebuia.
dododent a multumit.

Modificat ultima data de Neagu Stefan; 24-02-10 la 10:08.
Neagu Stefan este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 24-02-10, 12:53   #19
Avansat
Medic Dentist
Fara status.

.

...Citesc ce scrieti si "ma rad" de numa`! Stiu! Ca prostu`! Ca mi se pare de Kafka sa pleci cu lantul de la wc. Sau sa furi dintr-un cabinet. Nu stiu...E ABSURD!
Dar, daca spuneti ca vi s-au intamplat chestii din astea, inseamna ca...SE POATE! Bine ca macar sunt prevenit de ce se poate intampla, ca sa fiu cu ochii`n 4 cand mi-oi face clinica!

(Da tot "ma rad", vizionand cu ochii mintii cum sapientu` se cocoata sa dea lantzu` jos, si apoi cum medicu telescopeaza ochii ca la melc, ca n-are de ce trage apa! Hai recunoasteti ca e funny! )
sonila stefoni a multumit.
Vechi 24-02-10, 13:02   #20
Avansat bine de tot
Medic Stomatolog
Fara status.

.

..eu m-am tot intrebat ce-or face cu lantzu´. mi-e greu sa imi inchipui la ce mai poate fi folosit in afara de tras apele
(Trebuie pus un bodigard care sa le dea peste mana, mamalorazisimaine)
.
Vechi 24-02-10, 13:14   #21
Mare Maestru
Medic Dentist
de dreapta

.

si la noi au furat odata rezervorul de apa daca va vine sa credeti; e din ala jos; ce dracu or fi facut cu el nu stiu; acuma tot la cheie dam si noi voie.

nu scapam de astia niciodata; numa sa bagam o lege prin care sa le taie o mana hotilor.
Vechi 24-02-10, 13:21   #22
Avansat bine de tot
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Ma, si cu cheia la cabinet, pana la urma tot dracu' ala e...Acum vreo doi ani, dupa amiaza, pe la 6. Caldura mare, monser. Ca sa va pun in tema: la toaleta intri intr-un "hol" comun, unde este chiuveta, si doua toalete - una pentru personal, una pentru pacienti. Urca scarile o "doamna", repede,repede - o vad din cabinet, eu lucram. Aud usa de la baie. Zambesc complice catre asistenta:" N-are cheie". Aud din nou usa de la baie, apoi usa de la intrare si o vad coborand repede,repede. Dupa ce termin pacientul, ma duc asa, de curiozitate. Era o balta in fata usii de la toaleta pacientilor. Si nu mi se sparsese nicio teava...
PS Nici nu vreau sa ma gandesc cati barbati au facut si altceva decat sa se spele pe maini la chiuveta...
radualionte si titiluka au multumit.
.
Vechi 24-02-10, 14:28   #23
Ucenic
Medic Stomatolog
Fara status.

.
+2 (+2/-0)     

Citat:
Alta pacienta imi barfea tehnicianul ca i-a gresit culoarea si acum venise a doua oara. Dar isi dadea cu pararea ei de experta ca tehnicianul cabinetului e de rahat.
Astea sunt ce am prins eu si-mi venea sa-i strang de gat.
Comentariile astea nu sunt binevenite pt nou veniti si nici in general.
Parca am gasit niste mesaje, pe diverse forumuri, semnate de tine. Cam muscai in stanga si-n dreapta, asa ca de ce sa nu patesti la fel? Poate ma-nsel... dar tocmai asta mi-a ramas in cap afurisenia....
.
Vechi 24-02-10, 19:55   #24
Avansat
Medic Dentist
Fara status.

.

Adineauri citeam unui prieten de "lantu de la wc". Si ne radeam amandoi. La care el imi zice...
-"Auzi? Da` e ce nu le zici tu ce se intampla la tine?"
Yo belesc ochii mari, sunt oleaca siderat, si intreb:
-"Da` ce se intampla la mine?"
-"Pai ce, tie nu-ti intra pacienti in laborator? Ce ochi fac aia, cand te vad cu cate un cauciuc inauntru? Sau cu cate un motor de masina, "explodat" prin tot laboratorul?"
Pun fata asta:, apas botonu` de "riplai" si scriu ce am scris mai sus!

p.s. Baiatu` are dreptate, la mine e cateodata mai degraba atelier mecanic decat laborator dentar-veterinar (care yeste...) Multi cunoscuti m-au intrebat: Ba, tu ce faci aici? Dinti, repari motoare, compresoare, polizoare?
Vechi 24-02-10, 22:00   #25
Initiat
MD Chirurg Oral
Fara status.

.
-1 (+0/-1)     

Citat:
Publicat initial de iulian52 View Post
Parca am gasit niste mesaje, pe diverse forumuri, semnate de tine. Cam muscai in stanga si-n dreapta, asa ca de ce sa nu patesti la fel? Poate ma-nsel... dar tocmai asta mi-a ramas in cap afurisenia....
Chestiile astea li se intampla tuturor. Nu numai mie.
Si ce este diferit in aceste situatii, este faptul ca problemele erau imaginare. Culoarea hai sa zicem ... numai ca aia trebuiau sa fie dinti metalo-acrilici, nu total fizionomici. Asa ca avand in vedere favorul, mai bine iti tii parerile despre tehnician doar pt tine, avand in vedere ca tot el iti reface culoarea.
Si daca eram afurisita ... cred ca nu mi se nazarea aiurea.
.
Vechi 25-02-10, 15:32   #26
Ucenic
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Citat:
Si daca eram afurisita ... cred ca nu mi se nazarea aiurea.
Stai linistita ca nu scapa nimeni. Din pacate nimeni nu e usa de biserica, trebuie doar sa ai grija cand dai cu batul, ca nu se stie unde crapa, mai ales cand nu sti cu cine te certi.
.
Vechi 25-02-10, 16:02   #27
Moderator eugenol
Medic Dentist
tmb

.

ce aud si cum interpreteaza ce aud, pacientii din sala de asteptare?
copila, 17 ani, 11 cor ceram, cu prag....zic "cu prag" pt ca e imp....
sta in sala de asteptare, seful ii zice lu nevasta-sa (medic si ea): " 26 ala care l-ai pus la mine sa-l fac, are un prag naspa pe una din radacini si nu stiu daca pot sa-l desfintez"
fata intra la mine si zice "acum ca mi-ai facut prag la dintele asta n-o sa-l mai poti desfinta, asa-i?"
hahahaha
dany76 si giani au multumit.
.
Vechi 25-02-10, 17:39   #28
Avansat bine de tot
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Inainte de a renova cabinetul , aveam un frigider mic in sala de asteptare, intr-un colt.Tineam in el ser fiziologic, materiale de albire , etc.Ei, cu o trusa de Opalescence xtra boost au disparut odata.Oare s-or fi albit dintii ?Da' gingiile ?
Si mi-au furat si scara de la pod.

Buna ideea cu cheia de la baie, doar ca va fi un du-te -vino continuu pe usa cabinetului pentru ea.
Vechi 25-02-10, 19:25   #29
Mare Maestru
Medic Dentist
de dreapta

.

nu e chiar asa; sa stii ca prefera sa se tina decat sa vina sa o ceara

nu merita frate, si uite asa iti vine sa emigrezi dracu in tzarile calde unde sa tratezi uameni nu animale.
Vechi 25-02-10, 22:40   #30
Avansat
Medic Dentist
Fara status.

.

Citat:
Publicat initial de laura tanase View Post
Inainte de a renova cabinetul , aveam un frigider mic in sala de asteptare, intr-un colt.Tineam in el ser fiziologic, materiale de albire , etc.Ei, cu o trusa de Opalescence xtra boost au disparut odata.Oare s-or fi albit dintii ?Da' gingiile ?
Si mi-au furat si scara de la pod.

Buna ideea cu cheia de la baie, doar ca va fi un du-te -vino continuu pe usa cabinetului pentru ea.
Hai ca lantzu` de la veceu...il mai baga animalu` in buzunar, da SCARAAAA?
Da` cum Doamne-fereste , au plecat cu ea? Tu unde erai? Adica... Are macar 2 metri, nu?
Vechi 25-02-10, 23:06   #31
Avansat bine de tot
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Io lucram, unde sa fiu?
Cea mai buna solutie mi se pare a fi interfonul, dom'le !
Vechi 25-02-10, 23:17   #32
Initiat
MD Chirurg Oral
Fara status.

.

Cea mai buna solutie este sa stea o asistenta cu ochii pe ei. Dar sa stea pe ei, nu pe Mess. Mie mi-au furat 2 celulare cu 2 asistente langa ei. Dar nu erau atente ce face "pacientul" care venise sa intrebe preturi. Eu slefuiam si eram concentrata pe treaba mea. Stiind ca am 2 asistente afara, ma "separasem" de lumea din jur . Surpriza a fost dupa vreo 2 ore cand am vrut sa sun tehnicianul. Si am constat ca nu stiam nici un numar de telefon pe de rost. Decat pe al lui barbati-miu.
Sa va salvati numerele de telefon si intr-o agenda. Ale tehnicienilor macar.
.
Vechi 25-02-10, 23:24   #33
Moderator eugenol
Aspirant la MD
IT-ist de serviciu :)

.

Citat:
Publicat initial de laura tanase View Post
Cea mai buna solutie mi se pare a fi interfonul, dom'le !
nu e buna...
din experienta, cind suni la un cabinet medical la interfon ti se deschide fara sa fii intrebat cine esti, deci poate intra oricine... plus ca, sa te ridici sa raspunzi de fiecare data cind suna cineva, nu e intotdeauna la indemina... e la fel de enervant ca si atunci cind suna telefonul din 5 in 5 minute in timp ce tu lucrezi...

un ciine de paza, asta ar fi cea mai buna solutie
Vechi 25-02-10, 23:30   #34
Mare Maestru
Medic Dentist
de dreapta

.

Citat:
Publicat initial de nico View Post
un ciine de paza, asta ar fi cea mai buna solutie
sa te pazeasca de hoti si de pacienti nu?
Vechi 25-02-10, 23:32   #35
Moderator eugenol
MD Ortodont
Fara status.

.

Citat:
Publicat initial de drLouis View Post
ai toiletu antifonat sau dadeai fuga pana acasa?
tare asta.... de eram eu la raspuns, iti spuneam ca fugeam acasa, ca stau la etaj iar cabinetul e la parter, decdi e mai usor sa merg acasa la baia MEA

In dorinta de a fi Limitat la Ortodontie

www.romedic.ro/dentis-orto
sonila stefoni este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 25-02-10, 23:44   #36
Moderator eugenol
Aspirant la MD

.

Citat:
sa te pazeasca de hoti si de pacienti nu?
numa' de omu' spin

ps: oare l-as putea trece la cheltuieli deductibile? (pe ciine, nu pe spin)
Vechi 25-02-10, 23:45   #37
Avansat bine de tot
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Citat:
Cea mai buna solutie este sa stea o asistenta cu ochii pe ei. Dar sa stea pe ei, nu pe Mess. Mie mi-au furat 2 celulare cu 2 asistente langa ei. Dar nu erau atente ce face "pacientul" care venise sa intrebe preturi. Eu slefuiam si eram concentrata pe treaba mea. Stiind ca am 2 asistente afara, ma "separasem" de lumea din jur . Surpriza a fost dupa vreo 2 ore cand am vrut sa sun tehnicianul. Si am constat ca nu stiam nici un numar de telefon pe de rost. Decat pe al lui barbati-miu.
Sa va salvati numerele de telefon si intr-o agenda. Ale tehnicienilor macar.
...O asistenta caratista , care cum ii vede ca se foiesc, cum jap! una cu maturoiu!!
...mamalorazisimaine...
.
Vechi 25-02-10, 23:51   #38
Mare Maestru
Medic Dentist
de dreapta

.

sau o asistenta cu strabism;ii fixezi ochiul câsh spre sala de asteptare, desi, si una normala obligata, cu timpul se strabizeaza.

daca mai are si caracter de porcsor isteric e perfecta.
Vechi 26-02-10, 12:44   #39
Avansat
Medic Dentist
Fara status.

.

Citat:
Publicat initial de nico View Post
numa' de omu' spin

ps: oare l-as putea trece la cheltuieli deductibile? (pe ciine, nu pe spin)
Aoleo ce porumbel ti-a iesit din gura! Cum, nu stii? "Sediul" OTDR a fost "dotat" cu caine. Evident, cainele exista de ceva timp, numai ca, sediul fiind acasa la madam prezident de OTDR, s-a gandit ca ar putea sa-l treaca pe cheltuieli. Inclusiv un salar de ingrijitor de caine... Ca de, saracu` "aminal" trebuia hranit si ingrijit, nu?

p.s. Gurile rele spun ca madam a iesit cu o "gaura" in buget de vreo 200 de milioane. Din banii prostilor care au cotizat. Va dati seama cat mananca un caine?
Vechi 26-02-10, 12:46   #40
Avansat
Medic Dentist
Fara status.

.

Citat:
sau o asistenta cu strabism;ii fixezi ochiul câsh spre sala de asteptare, desi, si una normala obligata, cu timpul se strabizeaza.

daca mai are si caracter de porcsor isteric e perfecta.
"Comenteeeeeeeezi?"
Vechi 26-02-10, 12:47   #41
Mare Maestru
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Sper ca glumesti cu cainele si salariu de ingrijitor.
Vechi 26-02-10, 13:00   #42
Moderator eugenol
Aspirant la MD

.

sico, tu credeai ca (doar) america e tara tuturor posibilitatilor?
Vechi 26-02-10, 19:41   #43
Avansat
Medic Dentist
Fara status.

.

Citat:
Publicat initial de sico View Post
Sper ca glumesti cu cainele si salariu de ingrijitor.
Nu, nu glumesc! Dureros, nu?
Vechi 26-02-10, 22:15   #44
Initiat
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Da televizoru" vi l-au furat?..mie da,prin "93! Au intrat 3 sau 4 in sala de asteptare,doi in cabinet, au tras usa dupa ei, au inceput sa intrebe de-ale pacientilor dupa care s-au "carat" si nu erau colorati.Era un televizor sport alb-negru care pierdea imaginea din cind in cind si trebuia sa-i aplic vreo doi pumni sa-si revina,asa ca m-au facut cu unul nou.Cel mai rau era cind dispareau haine mai bune la pacientii care le uitau in sala de asteptare,sau bunuri din masinile care erau la 6 m de fereastra cabinetului.
Ali Baba este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 25-04-10, 10:44   #45
Mare Maestru
Medic Stomatolog
sence and simplicity

.
+1 (+1/-0)     

La mine nu se prea aduna ca sunt strict si punctual cu programarile.

Insa au venit 3 "domni" care au dat tv-ul pe taraf-tv si la maxim. Cand ma duc sa vad astia dansau............... Eu am dat search automat asa ca sunt toate posturile pe tv.
.
Vechi 27-04-10, 20:36   #46
Avansat
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Default programari sticte

incerc cu programari stricte ca sa lucrez relaxat...ca la oras...dar reversul medaliei e intrebarea :cam bate vantul pe la dvs domnu doctor....de obicei astia sunt pac de care nu ai nevoie..dar se mai intampla...
altfel reviste furate,lasate aiurea,guma lipita de calorifer,hartia igienica furata,plante cu ambalaje de ciocolata...
Vechi 27-04-10, 20:42   #47
Mare Maestru
Medic Stomatolog
Fara status.

.

eu am avut fratele micut al unui pacient care se juca in sala de asteptare si vine in cabinet cu doua pistoale de jucarie (avem jucarii in sala de asteptara).
cand da sa plece maica-sa ii zice sa le lase ca nu is ale lui. si copilul le lasa...problema este ca noi nu avem pistoale cu care sa se joace copii
asa ca nu stim cine le-a adus si le-a uitat,dar le-am retras din cauza violentei
Vechi 28-04-10, 08:51   #48
Mare Maestru
Medic Stomatolog
sence and simplicity

.

Citat:
incerc cu programari stricte ca sa lucrez relaxat...ca la oras...dar reversul medaliei e intrebarea :cam bate vantul pe la dvs domnu doctor
Exact la fel patesc si eu. Astia nu vin de acolo unde se sta claie peste gramada in sala de asteptare ca inseamna ca ala e dr bun ca are pacienti.
.
Raspunde

Bookmarks

Tag-uri
.., ..., afara, america, buna, cabi, cabinet, cabinet medical, camere, cheltuieli, data, deschide, echipa, experienta, laura, lucrezi, medic, medical, mine, minute, monitor, opera, pacienti, pare, programari, rece, solutie, spray, telefonul, vara

Uneltele subiectului

Timpul (GMT +3) vindeca aproape orice. Da-i timpului (10:44) timp.

Alegeti schema de culori preferata: