Inregistrare Asigurari online +
.
 eugenol.ro    

medic stomatolog roman in Germania..chiar se poate?

discutie din eugenol.ro : Angajăm din nou! ANGAJĂM MEDIC DENTIST PENTRU GERMANIA Creştem, investim, ne dezvoltăm şi vrem un coleg/colegă nouă în echipa ...

Reveniti   eugenol.ro > Zona Profesionala Stomatologica > Forumuri profesionale > Lucrul "afara"
Ati uitat parola? Inregistrare

.
Like Tree100Multumiri

Raspunde

LinkBack Uneltele subiectului
Vechi 05-04-17, 20:55   #229
Ucenic Sef
Medic Dentist
Fara status.

.

Angajăm din nou!

ANGAJĂM MEDIC DENTIST PENTRU GERMANIA

Creştem, investim, ne dezvoltăm şi vrem un coleg/colegă nouă în echipa noastră, aşa că suntem în căutarea unui Medic dentist pentru oraşul Plauen/Germania.
Sursa eugenol.ro : eugenol.ro http://www.eugenol.ro/forum/lucrul-afara/8899-medic-stomatolog-roman-germania-poate/
Cum ar trebui să fie această persoană că să fie şi ea şi noi mulţumiţi de colaborare?

Profesional:

1.Cunoştinţe profesionale bune/foarte bune. Dar mai important decât asta, să aibă dorinţa şi disponibilitatea să se dezvolte mereu (cărţi, cursuri de pregătire continuă etc).
2.Să fie o persoană migăloasă. Calitatea manoperelor dentare trebuie să fie un punct forte pentru candidatul ideal.
3.De preferinţă să aibă „Approbation“-ul luat. (Pentru cei care nu au „Approbation“-ul luat, nu de mult timp, se cere în toate Land-urile Germaniei nivel de limbă C1, care nu e departe de nivelul limbii materne).
4.Preferabil minim 3 ani de experienţă
5.Cunoştinţe de limba germană bune/foarte bune.

În General:

1. Să aibă o atitudine pozitivă şi să fie mereu cu zâmbetul pe buze. Vrem doar persoane care văd partea plină a paharului, pentru că acesta e un principiu de viaţă pentru noi toţi.
2. Să fie de gaşcă. Ne înţelegem super bine în cabinet şi nu vrem să stricăm această atmosfera.
3. Să fie dispusă să înveţe. Dacă nu învaţă, nu creşte, dacă nu creşte, Praxis-ul nu creşte.
4. Să fie harnică. Lenea nu are ce căuta la noi în cabinet!
5. Să fie descurcăreaţă şi persistentă.
6. Să fie disponibilă să lucreze în echipa şi să îi ajute pe ceilalţi.
7. Să ştie să conducă şi evident, să aibă şi carnet.
8. Să fie o persoană sinceră.

Ce o să facă această persoană?

1.Tot ceea ce face un medic stomatolog. În momentul actual pentru implanturi colaborăm cu un chirurg, după care noi continuăm protetică pe implanturi. Direcţia cabinetului e că în viitor să punem şi implanturi în cabinet.
2. De preferat, noul medic să fie “stăpân” pe partea de protetică.
3. … lăsăm loc liber pentru ce ne mai vine în minte pe parcurs.

Ce îi oferim?

1. Distracţie (nu este opţional)
2. Salariu fix
3. Bonusuri
4. Biblioteca cu multe cărţi pe care să le citeşti în timpul orelor de lucru - nu toată ziua, dar în fiecare zi câte ceva.
5. Şef bun şi înţelegător
6. Atmosfera de lucru plăcut
7. Posibilitatea de promovare în cadrul Cabinetului/Cabinetelor
8. Seriozitate (salariul şi bonusurile le vei primi fără întârzieri... de fiecare dată!)

Dotatea cabinetului: Unit-uri Kavo, Motor endo VDW Gold Reciproc, Radiografie panoramică analog, radiografie retroalveolara digitală, sterililare Melag, Program evidenţă pacienţi/Abrechnung: Z1 Pro, Röntgen –Dexis, etc.

De când avem nevoie?
Cât mai repede. Am dori chiar de mâine.

Dacă ai citit acest anunţ, te entuziasmează ideea de a lucra cu noi şi te potriveşti cu descrierea noastră, trimite-ne un mail cu CV-ul tău sau întrebări legate de acest post la adresa Link [Necesita inregistrare pentru acces.]

Te aşteptăm în echipa.

Ps. Da te rog un SHARE. Poate ai un prieten/prietenă care să fie în căutarea unui loc de muncă atractiv.

Mulţumesc!
Lönhardt Marrcelius

Will Smith
LonMar este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 06-04-17, 20:33   #230
La primele mesaje
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Citat:
Publicat initial de LonMar View Post
Buna seara, am citit mesajul dvs si suna tentant.Eu am studiat germana pina la nivelul B1 dar asta a fost cu 2 ani in urma, deoarece ma gindeam pe atunci sa plec in Germania dar m-am razgindit.Eu activez de 10 ani ca medic dentist, limba asi putea sa o invat din nou, a mai ramas Approbation-ul de luat ceea ce e mai greu.Daca va intereseaza oferta mea atunci am putea in continuare comunica.Va multumesc
darmi este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 09-04-17, 00:35   #231
Ucenic Sef
Medic Dentist
Fara status.

.

V-am scris mesaj privat. O zi buna!

Will Smith
.
Vechi 18-04-17, 09:59   #232
La primele mesaje
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Citat:
Publicat initial de LonMar View Post
V-am scris mesaj privat. O zi buna!
Am trimis mesajul, sper ca l-ati primit.
LonMar a multumit.
darmi este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 19-05-17, 19:11   #233
La primele mesaje
Student M. Dentara
Fara status.

.

Bună ziua ,

Cineva dintre voi este sau cunoaște un medic dentist vorbitor de limbă română în zona Renania de Nord-Westfallia ?
S.Vlad este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 05-10-17, 23:30   #234
Ucenic Sef
Medic Dentist
Fara status.

.

Angajăm din nou!

ANGAJĂM MEDIC DENTIST PENTRU GERMANIA

Creştem, investim, ne dezvoltăm şi vrem un coleg/colegă nouă în echipa noastră, aşa că suntem în căutarea unui Medic dentist pentru oraşul Plauen/Germania (oras cu aproape 70.000 locuitori, si aproximativ 50 de medici stomatologi).
Cum ar trebui să fie această persoană că să fie şi ea şi noi mulţumiţi de colaborare?
Profesional:
1.Cunoştinţe profesionale bune/foarte bune. Dar mai important decât asta, să aibă dorinţa şi disponibilitatea să se dezvolte mereu (cărţi, cursuri de pregătire continuă etc).
2.Să fie o persoană migăloasă. Calitatea manoperelor dentare trebuie să fie un punct forte pentru candidatul ideal.
3.Să aibă „Approbation“-ul luat. (Dreptul de lucru ca medic dentist in Germania).
4.Preferabil minim 3 ani de experienţă.
5.Cunoştinţe de limba germană bune.

În General:

1. Să aibă o atitudine pozitivă şi să fie mereu cu zâmbetul pe buze. Vrem doar persoane care văd partea plină a paharului, pentru că acesta e un principiu de viaţă pentru noi toţi.
2. Să fie de gaşcă. Ne înţelegem super bine în cabinet şi nu vrem să stricăm această atmosfera.
3. Să fie dispusă să înveţe. Dacă nu învaţă, nu creşte, dacă nu creşte, Praxis-ul nu creşte.
4. Să fie harnică. Lenea nu are ce căuta la noi în cabinet!
Sursa eugenol.ro : eugenol.ro http://www.eugenol.ro/forum/showthread.php?t=8899
5. Să fie descurcăreaţă şi persistentă.
6. Să fie disponibilă să lucreze în echipa şi să îi ajute pe ceilalţi.
7. Să ştie să conducă şi evident, să aibă şi carnet.
8. Să fie o persoană sinceră.

Ce o să facă această persoană?

1.Tot ceea ce face un medic stomatolog. În momentul actual pentru implanturi colaborăm cu un chirurg, după care noi continuăm protetică pe implanturi. Direcţia cabinetului e că în viitor să punem şi implanturi în cabinet.
2. De preferat, noul medic să fie “stăpân” pe partea de protetică.
3. … lăsăm loc liber pentru ce ne mai vine în minte pe parcurs.

Ce îi oferim?

1. Distracţie (nu este opţional)
2. Salariu foarte bun
3. Bonusuri
4.Posibilitatea de a lucra cu materiale si tehnici de ultima generatie
5. Biblioteca cu multe cărţi pe care să le citeşti în timpul orelor de lucru - nu toată ziua, dar în fiecare zi câte ceva.
6. Şef bun şi înţelegător
7. Atmosfera de lucru plăcuta
8. Posibilitatea de promovare în cadrul Cabinetului/Cabinetelor
9. Seriozitate (salariul şi bonusurile le vei primi fără întârzieri... de fiecare dată!)

Dotatea cabinetului: Unit-uri Kavo, Motor endo VDW Gold Reciproc, Endo Activator, Lupe magnificatie 2.8, Radiografie panoramică analog, radiografie retroalveolara digitală, sterililare Melag, Program evidenţă pacienţi/Abrechnung: Z1 Pro, Röntgen –Dexis, etc.
Directia cabinetului pentru viitor: estetica dentara, implantologie.

De când avem nevoie?
Inceputul lui Decembrie 2017.

Dacă ai citit acest anunţ, te entuziasmează ideea de a lucra cu noi şi te potriveşti cu descrierea noastră, trimite-ne un mail cu CV-ul tău sau întrebări legate de acest post la adresa Link [Necesita inregistrare pentru acces.]

Te aşteptăm în echipa.

Ps. Da te rog un SHARE. Poate ai un prieten/prietenă care să fie în căutarea unui loc de muncă atractiv.

Mulţumesc!
Lönhardt Marrcelius

Will Smith
.
Vechi 22-03-18, 19:12   #235
La primele mesaje
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Buna!Poate cineva care a obtinut recent Approbation in Baden Wurttenberg sa spuna daca mai este necesar Certificatul de conformitate,care eventual sa fie promotie de inainte de 2009.Multumesc!
Raspunde

Bookmarks

Tag-uri
.., ..., 2014, afara, ajutor, buna, caut, complet, dentis, dentist, discutiile, eugenol, forum, gata, germania, gramada, iga, imposibil, intrebare, la inceput de drum, limba, loc, medic dentist, medici, medicina dentara, munca, noua, povesti, practica, practice, pregatire, pur, roma, salut, simplu, standarde, stoma, traduceri, vand, vara, zilele

Uneltele subiectului

LinkBacks (?)
LinkBack catre acest Subiect: http://www.eugenol.ro/forum/lucrul-afara/8899-medic-stomatolog-roman-germania-poate/
Publicat de For Type Data
medic stomatolog roman in Germania chiar se poate? - info Sanatate! This thread Refback 15-04-10 02:01

Timpul (GMT +3) vindeca aproape orice. Da-i timpului (11:49) timp.

Alegeti schema de culori preferata: