Inregistrare Asigurari online +
.
 eugenol.ro    

Cabinete de vanzare in Franta

discutie din eugenol.ro : Ia ce primesc eu azi pe email! Mutuellele ma vor Harmonie Services Mutualistes membre du groupe Harmonie Mutuelle, fédère ...

Reveniti   eugenol.ro > Zona Profesionala Stomatologica > Forumuri profesionale > Lucrul "afara"
Ati uitat parola? Inregistrare

Like Tree116Multumiri

Raspunde

LinkBack Uneltele subiectului
Vechi 24-07-14, 23:07   #115
Ucenic Sef
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Ia ce primesc eu azi pe email! Mutuellele ma vor

Harmonie Services Mutualistes membre du groupe Harmonie Mutuelle, fédère en France un réseau de près de 500 établissements de santé dont 65 centres dentaires répartis sur l’ensemble du territoire. Dans le cadre de notre développement, nous recherchons pour plusieurs de nos centres dentaires des chirurgiens-dentistes à temps partiel ou complet. Une assistante et une secrétaire assistent le praticien dans son quotidien (prise de rdv, stérilisation…). Statut salarié.
Contact : Dr Emmanuelle SHARPS par mail Link [Necesita inregistrare pentru acces.]
Vechi 25-07-14, 08:13   #116
pup
Avansat bine
Medic Dentist
doi cocosi cu dintii scosi

.

Bonjour, par curiosite quel est le montant du salaire? nu s a prea vorbit de varianta salariala de aceea intreb ,ma gindesc ca "scapi" de o multime de alte obligatii,poate gresesc

merci d'avance, pup
pup este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 25-07-14, 20:17   #117
Ucenic Sef
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Citat:
Publicat initial de pup View Post
Bonjour, par curiosite quel est le montant du salaire? nu s a prea vorbit de varianta salariala de aceea intreb ,ma gindesc ca "scapi" de o multime de alte obligatii,poate gresesc

merci d'avance, pup
Nu stiu exact dar, din auzite, se situeaza intre 4000-5000 brut euro pe luna. Din care raman in sarcina salariatului plata impozitelor. Eu am vazut oferte cu bonuri de masa, Link [Necesita inregistrare pentru acces.]">asigurare de accident, de boala, transport, ce mai, ca un salariat adevarat.
Impozitele patronale, malpraxis, pensie si alte nebunii din-astea sunt platite de patron.

Pentru restul, pararile sunt impartite.
pup a multumit.
Vechi 05-09-14, 17:16   #118
Avansat
Medic Dentist
AC/DC forever B-)

.

Link [Necesita inregistrare pentru acces.]
camitzu si gigica_srl au multumit.
k.Adina este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 08-09-14, 21:19   #119
La primele mesaje
Medic Dentist
Fara status.

.

Citat:
Publicat initial de k.Adina View Post
Ești extraordinara! Sunt mulllte anunțuri, ffff multe, pe ce criteriu sa le selectezi? E greu pt mine care sunt in ro sa îmi dau seama ce potențial au aceste cabinete,,, oricum pt efortul tau toată aprecierea......
k.Adina a multumit.
alinavaleria este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 08-09-14, 23:27   #120
Avansat
Medic Dentist
AC/DC forever B-)

.

-pai, studiaza putin regiunea unde sunt cateva cabinete, apoi ia alta la rand, fa-ti rezumat -apoi, uita-te cam ce ti se potriveste ca si stil de viata, ritm;
- e de lucru, pana ajungi la faza de venit si vazut cabinete - nu-ti va da nimeni mai mult mura-n gura decat ai gasit aici pe site, pt ca s-a spus cam tot.
Spor !
.
Vechi 09-09-14, 15:27   #121
La primele mesaje
Medic Dentist
Fara status.

.

Citat:
Publicat initial de k.Adina View Post
-pai, studiaza putin regiunea unde sunt cateva cabinete, apoi ia alta la rand, fa-ti rezumat -apoi, uita-te cam ce ti se potriveste ca si stil de viata, ritm;
- e de lucru, pana ajungi la faza de venit si vazut cabinete - nu-ti va da nimeni mai mult mura-n gura decat ai gasit aici pe site, pt ca s-a spus cam tot.
Spor !
Dacă e un cabinet care a avut activitate se da împrumut in fc de cifra de afaceri, dar dacă vrei sa o iei de la zero, mai poți primii împrumut ? Merci
alinavaleria este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 09-09-14, 15:47   #122
Avansat
Medic Dentist
AC/DC forever B-)

.

e mai usor dpdv birocratic ca cumperi un cab, nu sa infiintezi tu unul, pt ca ai nevoie de acceptul primariei etc; da, e fc de cifra de afaceri a predecesorului
alinavaleria a multumit.
.
Vechi 14-10-14, 16:43   #123
Avansat
Medic Dentist
AC/DC forever B-)

.

mail de azi

Madame,

Je me permets de vous contacter car notre Cabinet recherche des Chirurgiens Dentistes pour le département de la Bourgogne.
Ces postes sont à pourvoir avec un statut de Salarié.

Cet établissement met à disposition un cabinet médical et bien entendu tous les équipements médico-techniques de pointe .

Si toutefois cette opportunité vous intéresse ou l'une de vos connaissances, n'hésitez pas à me contacter je serais ravie de répondre à vos questions.

Je vous remercie par avance.
Bien cordialement

Chantal LASKIER
CL CONSULTING
Dirigeante
06 45 15 83 56
mcwin2020 a multumit.
.
Vechi 24-11-14, 20:53   #124
La primele mesaje
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Buna seara si inca o data as vrea sa multumesc tuturor care se implica si ofera informatii pentru cei care au ajuns mai tarziu in Franta sau vor sa vina.
Postez in topicul asta sper sa fie bine, daca nu imi cer scuze .
Sotul meu are ocazia de a incepe din Ianuarie sa munceasca la Orleans, noi momentan suntem in Herault, voiam sa va intreb ce imi puteti spune despre regiunea Centre sau daca aveti prieteni/colegi care lucreaza deja acolo si v-au spus despre cum sta treaba, din ce am cautat eu pe net am vazut ca densitatea de stomatologi acolo este mai scazuta ca in sud.
Sau daca stiti ceva despre vreo oferta de colaborare sau daca vinde cineva un cabinet in zona si nu apare pe abcdent.
Ar fi bine sa sun la ordin acolo sa intreb? Voi cum ati proceda.

Multumesc
Eugenia78 este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 25-11-14, 16:24   #125
La primele mesaje
Student M. Dentara
Fara status.

.

Buna seara k.Adina , imi poti lasa si mie te rog adresa ta de mail pentru mai multe lamuriri..)
popa raluca este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 25-11-14, 17:00   #126
Avansat
Medic Dentist
AC/DC forever B-)

.
+1 (+1/-0)     

cam tot ce am scris aici e tot ce stiu;

Modificat ultima data de eugenol man; 26-11-14 la 23:37. Motivul: am sters adresa
.
Vechi 25-11-14, 17:51   #127
Fondator eugenol
Medic Stomatolog
namE Eman

.
+1 (+1/-0)     

Citat:
Publicat initial de popa raluca View Post
Buna seara k.Adina , imi poti lasa si mie te rog adresa ta de mail pentru mai multe lamuriri..)
Raluca, ideea este sa discutati pe forum nu in privat astfel Adina povesteste odata si apoi este de folos oricui intra sa citeasca.

Gandeste-te cum ar fi ca toti cei care vor sa afle ceva de Franta ii scriu Adinei ...
k.Adina a multumit.
Vechi 26-11-14, 22:55   #128
Avansat
Medic Dentist
AC/DC forever B-)

.

poti, de fapt, sa stergi mailul
.
Vechi 01-12-14, 22:40   #129
La primele mesaje
Student M. Dentara
Fara status.

.
-1 (+0/-1)     

Erau doar intrebari care nu tineau neaparat de angajare ci eram curioasa de gradinite pt copii care este demersul, viata de familie, unde ar fi mai ok ( regiune ) etc.
Nu era nimic secret , dar poate nimic care sa intereseze si pe altii
popa raluca este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 08-12-14, 08:55   #130
Ucenic Sef
MD Endodont
Fara status.

.
-2 (+0/-2)     
Default vand cabinet Lyon

Dragi colegi imi vand cabinetul de la Lyon. Vrea cineva?
Toma Cristina este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 11-12-14, 20:24   #131
Ucenic Sef
MD Endodont
Fara status.

.

Revin... Chiar nu glumesc. Schimb regiunea si chiar vreau sa-mi vand cabinetul. Daca e cineva interesat astept intrebari.
Toma Cristina este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 02-01-15, 19:55   #132
La primele mesaje
Medic Dentist
Fara status.

.

Da Cristina pe mine m-a interesează. Îți las adresa de email pt detalii. Link [Necesita inregistrare pentru acces.] aștept răspuns.
ovidiu_stoma este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 25-03-15, 21:32   #133
Initiat
Medic Stomatolog
Fara status.

.

interesant articol

ceva de genul am mai intrebat si eu, ce faci daca nu poti plati

Link [Necesita inregistrare pentru acces.]
mcwin2020 este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 25-03-15, 23:14   #134
Avansat
Medic Dentist
AC/DC forever B-)

.

treaba e ca, procentul care-ti ramane in buzunar dupa ce iti platesti darile, e mic ( ma refer la cei trecuti de perioada de 3 ani, cand s-au platit regularizarile anuale); dar, ai deja o imagine a cheltuielilor anuale si te intinzi cat ti-e plapuma; pana sa ajungi in al 3 lea an, te simti bine si-ti faci poftele linistit, fara sa pleci urechiusa la sfaturile contabilului si ale colegilor, dupa care, o iei in mufa urat de tot si , in fc de cat esti de obisnuit cu greul, strangi din dinti si rezisti, cu greu, dar reusesti; daca nu, dispari si o iei inzecit, ca sa nu mai vorbim de desfiintarea ta persoana respectabila, ca in Fr iti poti lua adio - nu scapi, ca tre platit pana la ultima centima, indiferent de unde te ascunzi -- cam atat
Sursa eugenol.ro : eugenol.ro http://www.eugenol.ro/forum/lucrul-afara/18040-cabinete-vanzare-franta/
a ! este un grup pe fb, al celor care lucram in Fr- se discuta multe lucruri arzande, ca de ex tema
oanadaniela si mcwin2020 au multumit.
.
Vechi 27-03-15, 15:14   #135
Ucenic timid
Medic Dentist
Fara status.

.

Adina, cum se numeste grupul fb de care spuneai?
Vechi 27-03-15, 15:21   #136
Initiat
Medic Stomatolog
Fara status.

.

s-a mai scris de acest grup deja de 2-3 ani, din cate stiu eu pt ca s-a scris despre asta(si s-a mai intrebat pe forum)nu poti accede in el decat daca esti deja prin franta dentist oficial
mcwin2020 este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 27-03-15, 16:18   #137
Avansat
Medic Dentist
AC/DC forever B-)

.

stomatologi in Franta
mcwin2020 a multumit.
.
Vechi 28-03-15, 08:38   #138
Ucenic timid
Medic Stomatolog
Fara status.

.
+1 (+1/-0)     

Deci!Tanti din ST Brieuc care a dat bir cu fugitii e o escroaca cu experienta,nu una care a dat de greu si d'asta a fugit.E una care are datorii la fisc neplatite din 2009 si-n Romania,iar acum are si aici.Cu banii castigati aici si-a cumparat Mercedes si Range Rover,nu isi platea tehnicienii,asistenta si cand s-a strans rau de tot latul in jurul gatului,a sters-o.
Un om normal,adica sanatos la cap,nu poate face asa ceva!Nu vii in Franta ca sa iti iei Mercedes in primul an.Vii pt o viata mai buna pt care muncesti mult,pt linistea ta sufleteasca ca viitorul devine mai sigur,pt copiii tai...
Primii 3ani stai cuminte,strictul necesar unei vieti linistite si atat.
mcwin2020 si DrGC au multumit.
dr_rux_pux este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 30-03-15, 00:29   #139
Ucenic
Medic Dentist
Natus Vincere

.

Primii 6 ani sunt grei, pân' ajungi in anul 3
Piulitzul a multumit.
a.calin este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 19-06-15, 21:05   #140
La primele mesaje
Medic Dentist
Fara status.

.

Default Cabinet franta

Buna seara.pentru cine este interesat scot cabinetul meu din franta (13 Aix en Provence)la vanzare.L-am preluat acum 4ani si din pacate din motive personale trebuie sa-l parasesc.ma ofer sa acord tot sprijinul administrativ necesar pentru o instalare in conditii cat mai bune.pentru detalii contactati-ma pe mail Link [Necesita inregistrare pentru acces.]
multumesc.
gabriela13 este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 06-01-21, 15:59   #141
La primele mesaje
Medic Dentist
Fara status.

.

Default Inchiriere Cabinet Dentar Franta

Inchiriem 1 sau 2 cabinete stomatologice in Franta, in regiunea Côtes-d'Armor , la 10 min. de mare

Conditi oferite :
- Cabinet cu fotoliu 2018
- Acces (radiologie panoramica,sterilizare + dependintele cabinetului )
- Instrumentar
- Radiologie de cabinet
- Amprenta Optica Cabinet
Sursa eugenol.ro : eugenol.ro http://www.eugenol.ro/forum/showthread.php?t=18040
- Programari Pacienti minim 3 luni
- Secretara care se ocupa de programari
- Asistenta care face sterilizarea
- Tehnician dentar in incinta
- Laborator dentar dotat cu CAD-CAM,…..ETC
- Utilitati

Cerinte: Seriozitate, Cunoasterea limbi franceze, experienta ca doctor stomatolog min. 1 an

PS: Se poate obtine un venit intre 5000 si 25000 euro (in mana) lunar ( cu 2 luni de vacante)

Detalii :

Tel : 0033782056163 tehnician Lungu Florin

E-mail : Link [Necesita inregistrare pentru acces.]
Dr Lungu este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 27-05-21, 12:29   #142
Ucenic
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Default Vand cabinet dentar lyon franta

Buna ziua, Vand cabinet dentar situat in Lyon, cabinet luminos,pozitie excelenta, 2 fotolii noi Kavo Primus 1058 Life si Sirona Intego, radiologii in fiecare cabinet, sala de radiographie panoramica Planmeca, laser Lasotronix,motor endo Reciproc,clima, acces persoane cu handicap autorizare, termodesinfecteur,autoclav nou,asistenta la fotoliu .
Cabinetul este de omnipractica.
Ma mut in alta regiune unde voi practica ortodontie
Pentru mai multe informatii va rog sa ma contactati pe whatup la telefon:0033-647180089
aphra_behn este offline   Raspundeti cu citat
.
Raspunde

Bookmarks

Tag-uri
.., ..., anunt, autoclave, cabi, cabinet franta, fra, franta, intrebare, nou, subiecte, vanzare

Uneltele subiectului

Timpul (GMT +3) vindeca aproape orice. Da-i timpului (15:23) timp.

Alegeti schema de culori preferata: