Inregistrare Asigurari online +
.
 eugenol.ro    

CRB check

discutie din eugenol.ro : Buna, In legatura cu CRB check, pentru Dentisti e ok Basic Disclosure sau trebuie una din urmatoarele: Link [ ...

Reveniti   eugenol.ro > Zona Profesionala Stomatologica > Forumuri profesionale > Lucrul "afara"
Ati uitat parola? Inregistrare

.
Like Tree1Multumiri
  • 1 Scris de Dr.Medeea

Raspunde

LinkBack Uneltele subiectului
Vechi 27-04-13, 14:53   #1
Ucenic
Medic Dentist
Fara status.

.

Default CRB check

Buna,

In legatura cu CRB check, pentru Dentisti e ok Basic Disclosure sau trebuie una din urmatoarele: Link [Necesita inregistrare pentru acces.] sau
Link [Necesita inregistrare pentru acces.] ? Daca da, care dintre ele?

Am vazut undeva se cerea CRB completed with the last 12 months. Eu am Basic Disclosure iar aici nu e trecut nici un detaliu. E doar trecut NONE la Convictions si la Cautions.

Pe foaia suplimentara e scris Disclosure certificates must be destroyed within 90 days, deci e vorba de 3 luni nu de 12 luni.

Multumesc.
roscaanatol este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 01-05-13, 12:37   #2
Ucenic timid
Medic Stomatolog
Fara status.

.

este OK asta pe care il ai (Basic) pentru inscrierea in PCT. Legat de cele 12 luni probail ca scria whitin si cred ca se referea sa fie mai obtinut in ultimele 12 luni si nu la termenul de "valabilitate" al documentului sau altfel spus .. daca ai un CRB obtinut in ultimele 12 luni care spune ca nu ai condamnari si/sau nu esti luat in evidenta pentru cine stie ce ..offence.. atunci este ok! Cel putin asa inteleg eu, si afirm asta bazandu-ma pe faptul ca mie mi-au acceptat CRB-ul mai vechi de 3 luni atunci cand m-am mutat dintr-un PCT in altul.. (la acel moment CRB-ul meu avea 11 luni) si era tot unul basic...
ipsos a multumit.
Dr.Medeea este offline   Raspundeti cu citat
.
Raspunde

Bookmarks

Tag-uri
.., basic, dentis, las, legatura, luni

Uneltele subiectului

Timpul (GMT +3) vindeca aproape orice. Da-i timpului (02:12) timp.

Alegeti schema de culori preferata: