Inregistrare Asigurari online +
.
 eugenol.ro    

Medic in Strasbourg?

discutie din eugenol.ro : Buna ziua Am o problema urgenta si vroiam sa stiu daca este cineva pe forum care lucreaza in Strasbourg ...

Reveniti   eugenol.ro > Zona Profesionala Stomatologica > Forumuri profesionale > Lucrul "afara"
Ati uitat parola? Inregistrare

Like Tree6Multumiri
  • 2 Scris de Dr.dre
  • 2 Scris de Dr.dre
  • 2 Scris de udem

Raspunde

LinkBack Uneltele subiectului
Vechi 27-03-13, 17:43   #1
La primele mesaje
Medic Dentist
Fara status.

.

Default Medic in Strasbourg?

Buna ziua

Am o problema urgenta si vroiam sa stiu daca este cineva pe forum care lucreaza in Strasbourg sau in imprejurimi? Am mare nevoie de un ajutor.

multumesc
sebastian_miclea este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 31-03-13, 20:22   #2
Ucenic
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Buna,eu sunt in zona,ce ai patit?
aphra_behn este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 01-10-14, 21:44   #3
La primele mesaje
Student M. Dentara
Fara status.

.

Buna ziua.
Sunt proaspat absolventa de medicina dentara si as vrea sa aflu cateva detalii legate de un job in Strasbourg sau imprejurimi, in cazul in care va aflati cumva acolo. M-ar interesa in perspectiva un job acolo, insa as fi interesata de ce posibilitati ar exista pentru un absolvent, avand in vedere experienta 0.
Multumesc mult!
irina_m este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 02-10-14, 01:23   #4
Maestru
MD Endodont
Fara status.

.
+2 (+2/-0)     

Ti-ai raspuns singura: zero
Vechi 27-10-14, 00:40   #5
Initiat
Medic Dentist
Fara status.

.

Nu dezamagi fata domn doctor ca toti am inceput de jos.
Icearca la inceput sa cauti anunturi de colaborare in zona si s-ar putea sa gasesti pe cineva de treaba pe care sa nu il intereseze neaparat cineva cu experienta.Depinde si cat de bine vorbesti limba si daca ti-ai dat cat de cat silinta sa lucrezi ceva prin facultate.daca nu se recomanda putina experienta in romania dupa care se incepe si in franta.Este grea acomodarea daca vii singura ,daca vii cu sot/prieten e mai usor.cel mai mare site frantuzesc nu merge din ro adica ABCDENT.FR dar poti gasi pe site-ul colegiului anunturi.mult spor
gaybriel este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 27-10-14, 18:53   #6
Cer
Ucenic
Student M. Dentara
Fara status.

.

Si eu iau in calcul Strasbourg-ul Preferabil Luxemburg dar daca nu iese combinatia ramane Strasbourg-ul. Oricum, fara experienta nici nu cred ca poti si este mai bine asa.
Cer este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 27-10-14, 19:49   #7
Avansat
Medic Dentist
AC/DC forever B-)

.

am crezut ca o dor dintii
k.Adina este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 27-10-14, 22:27   #8
Initiat
Medic Dentist
Fara status.

.

pe cine o dor dintii adina ca nu inteleg?
gaybriel este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 27-10-14, 23:44   #9
Ucenic
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Pai pe cel care cauta urgent un dentist in Strasbourg ! Ma insel, Adina?

Modificat ultima data de Kristina; 28-10-14 la 11:07.
Kristina este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 27-10-14, 23:45   #10
Avansat
Medic Dentist
AC/DC forever B-)

.

Aa, acu vazui ca tipul avea urgenta nevoie, iar fata intrase pe fir - dorm pe mine
k.Adina este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 28-10-14, 01:32   #11
Avansat
MD Chirurg Oral
Fara status.

.

... experienta se capata, lipsa de experienta se plateste cu un salariu mai mic.
Nici in franta, si nici in germania nu ai ca proaspat absolvent experienta... ca o capeti i Romania sau in strainatate "aproape" tot aia este. In sensul ca in romania uneori platesti din buzunarul tau ca se te invete cineva, sau sa te lase sa inveti, iar in strainatate esti platit(a) pt. prostiile care le faci.....:-D
Daca tot ai degand sa pleci, dece sa mai pierzi timpul prin romania, incercand sa capeti experienta???
Mai bine inveti sistemul de la bun inceput din tara unde vrei sa emigrezi!

cu cat pleci mai repede, cu atat mai bine si cu atat mai usor o sa-ti fie ...vazut pe termen lung... freci menta prin romania degeaba daca tot vrei sa pleci... parerea mea ;-)
cosminaG si k.Adina au multumit.
Dr.dre este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 30-10-14, 13:53   #12
Ucenic timid
Medic Dentist
Fara status.

.

Citat:
Publicat initial de irina_m View Post
Buna ziua.
Sunt proaspat absolventa de medicina dentara si as vrea sa aflu cateva detalii legate de un job in Strasbourg sau imprejurimi, in cazul in care va aflati cumva acolo. M-ar interesa in perspectiva un job acolo, insa as fi interesata de ce posibilitati ar exista pentru un absolvent, avand in vedere experienta 0.
Multumesc mult!
f bine ca incerci direct ! Este mult mai mult de lucru in FR si iti formezi mai repede mana.
Capo este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 31-10-14, 13:05   #13
Initiat bine de tot
Medic Stomatolog
Fara status.

.

problema este ca nu iti poti permite sa gresesti pe pacientii din Franta . cand esti fara experienta esti nesigur si faci greseli . trebuie sa gasesti un loc unde se tolereaza asa ceva , eventual in centrele mutualiste ????
GELAL este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 31-10-14, 13:20   #14
Avansat
MD Chirurg Oral
Fara status.

.

Citat:
Publicat initial de GELAL View Post
problema este ca nu iti poti permite sa gresesti pe pacientii din Franta . cand esti fara experienta esti nesigur si faci greseli . trebuie sa gasesti un loc unde se tolereaza asa ceva , eventual in centrele mutualiste ????
da pe pacienti romani iti permiti?
ce pacient crezi tu ca este dispus sa "tolereze" greseli?

p.s. sa inteleg ca ti-ai cautat niste cobaie, fara resurse financiare, care ti-au "tolerat" greselile ca sa inveti,...... si dupa ce ai invatat avansezi la cei cu bani unde nu-ti permiti sa gresesti, ca deh, au bani si au platit?
asta este mentalitatea?
weber maria claudia si Capo au multumit.
.
Vechi 31-10-14, 16:34   #15
Ucenic timid
Medic Dentist
Fara status.

.

Ce-i cu postarea asta, GELAL ? TOTI au gresit si vor mai gresi ! Dentara inseamna asumarea raspunderii ! cine nu se descura, la un moment dat , apeleaza la colegi ! Nu mai culegi laurii, dar se rezolva cazul ! Greseala "tolerata" nu exista nici in mutuelle , nici in RO !
.
Vechi 31-10-14, 23:40   #16
Initiat bine de tot
Medic Stomatolog
Fara status.

.

pe scurt ce am vrut sa spun este ca fara experienta nu poti pleca in alta tara sa lucrezi. trebuie sa ai o minima experienta in tara si dupa sa te aventurezi in alte tari.
GELAL este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 01-11-14, 00:06   #17
Ucenic timid
Medic Dentist
Fara status.

.

pot pleca si incepatorii ! Ba chiar au mai multe sanse sa isi formeze mana, pt ca in RO oricum nu au pacienti ! Isi gasesc cabinet cu 2 fotolii sau stau o vreme pe langa un medic si invata. Dar trebuie sa puna mana la lucru si la propriu si la figurat, ca sa se formeze ! Intai 3 pacienti pe zi, apoi 5, apoi tot mai mult . Castiga si viteza, cu timpul.
.
Vechi 01-11-14, 00:56   #18
Avansat
MD Chirurg Oral
Fara status.

.

nu cred ca are nimic de-a face plecatul cu pregatirea, cel putin pt. mine nu ar fi un criteriu.

Citat:
Publicat initial de GELAL View Post
pe scurt ce am vrut sa spun este ca fara experienta nu poti pleca in alta tara sa lucrezi. trebuie sa ai o minima experienta in tara si dupa sa te aventurezi in alte tari.
am inteles ce ai vrut sa zici, numai ca ai cam gresit cuvintele ;-)
.
Vechi 01-11-14, 05:35   #19
Initiat bine de tot
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Citat:
Publicat initial de Dr.dre View Post
da pe pacienti romani iti permiti?
ce pacient crezi tu ca este dispus sa "tolereze" greseli?
p.s. sa inteleg ca ti-ai cautat niste cobaie, fara resurse financiare, care ti-au "tolerat" greselile ca sa inveti,...... si dupa ce ai invatat avansezi la cei cu bani unde nu-ti permiti sa gresesti, ca deh, au bani si au platit?
asta este mentalitatea?
cobaii cu pricina se numesc pacienti ai facultatilor de medicina dentara. Fara existenta lor, am avea numai de pierdut.
Capo si dentistfranta au multumit.
udem este offline   Raspundeti cu citat
.
Raspunde

Bookmarks

Tag-uri
.., ..., ajutor, lucreaza, medic, nevoie, problema, urgenta

Uneltele subiectului

Timpul (GMT +3) vindeca aproape orice. Da-i timpului (08:14) timp.

Alegeti schema de culori preferata: