Inregistrare Asigurari online +
.
 eugenol.ro    

Internet in UK

discutie din eugenol.ro : Ma tot gandesc cum sa fac cu conexiunea de net, odata ajuns in UK...in afara de free wireless. Cam ...

Reveniti   eugenol.ro > Zona Profesionala Stomatologica > Forumuri profesionale > Lucrul "afara"
Ati uitat parola? Inregistrare

.
Like Tree1Multumiri
  • 1 Scris de tomjones

Raspunde

LinkBack Uneltele subiectului
Vechi 07-07-10, 23:55   #1
ivk
La primele mesaje
Medic Stomatolog
Fara status.

.
+1 (+1/-0)     
Default Internet in UK

Ma tot gandesc cum sa fac cu conexiunea de net, odata ajuns in UK...in afara de free wireless. Cam ce solutii as avea pentru un internet mobil pe notebook, pentru ca cel prin cablu iese din discutie macar prima luna...Voi cum ati facut ?
Vechi 08-07-10, 00:31   #2
Maestru
Medic Dentist
Fara status.

.

Mobile broadband "pay as you go".
Cosminf este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 08-07-10, 00:31   #3
Ucenic timid
Medic Stomatolog
Fara status.

.

T-Mobile, "3", vodafone,O2,( modemuri cu incarcare la luna sau cand expira creditul
byron este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 08-07-10, 16:33   #4
ivk
La primele mesaje
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Si cam care sunt costurile ? Pentru Vodafone, O2 sau T-Mobile nu trebuie abonament ? Si daca da, atunci trebuie sa am o adresa de domiciliu sau poti sta si la hotel ?
Multumesc pentru raspunsuri....
Vechi 08-07-10, 20:04   #5
Ucenic timid
Medic Stomatolog
Fara status.

.

S-a raspuns inainte, e pay as you go. Modemul USB costa cam 30 de lire, traficul depinde de la firma la firma (vodafone 15 lire pe 5 giga trafic, O2 15 lire/ pe 2 giga, `3` cred ca are cel mai mult cam 15 giga lunar la aceiasi bani. Viteza e de kko, cam ca un dial-up pe romtelecom acum 10 ani
ivk a multumit.
tomjones este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 09-07-10, 09:00   #6
ivk
La primele mesaje
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Vai ! Viteza de pana la 3Mb/s ! Pfff....chiar ca dial-up ! Macar nu mai astepti sa intri pe linie
Tot ce este peste 7 Mb/s, vad ca necesita contract de plus 12 luni....credeam ca nu am gasit eu chiar tot pe Google. Pentru contract banuiesc ca trebuie domiciliu stabil.
Tomjones, in ce oras esti ?
Vechi 09-07-10, 11:03   #7
La primele mesaje
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Daca iau din tara internet vodafone pot sa il utilizez in UK? Precizez ca nu sunt client vodafone in Romania.
Cei care sunteti in UK cum a-ti cumparat internetul mobil? De pe site-uri sau de la magazine specializate? Ar fi super daca as putea sa cumpar chiar de pe site-ul lor inca inainte de a ajunge acolo si sa imi fie trimis la adresa din tara
nicaeduard este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 09-07-10, 13:10   #8
ivk
La primele mesaje
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Vezi aici Link [Necesita inregistrare pentru acces.]
sau Link [Necesita inregistrare pentru acces.]

Modificat ultima data de ivk; 09-07-10 la 13:37.
ivk este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 09-07-10, 20:54   #9
Ucenic timid
Medic Stomatolog
Fara status.

.

De ce sa iei din tara internet? Iei din u.k. cate vrei si te costa mai putin. L-ai luat, ai internet in 5 min. Sunt destule magazine de specialitate si poate gasesti ceva mai ieftin. Uneori posta te poate costa mai mult ca modemul. N-ai nevoie de abonament.Te obisnuiesti si cu "melcismele".
byron este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 10-07-10, 00:32   #10
La primele mesaje
Medic Dentist
Fara status.

.

"Finland is now the first country in the world where every citizen is entitled to high-speed Internet connection, starting today."
More....Link [Necesita inregistrare pentru acces.]
Satriani este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 10-07-10, 14:28   #11
Ucenic
Medic Stomatolog
Fara status.

.

nu cred ca e o solutie cumparatul de acs; eu am avut intai pay as you go de la vodafone, la prima locatie mergea perfect,apoi cand m-am mutat trebuia sa ies pe pajiste cu laptopul sa-mi citesc mailul; daca netul wireless e ok,dc esti in aria de acoperire, poti vedea filme online, si poti vorbi pe skype acs, nu-s ca vodafone-ul din Ro; cred ca cel mai bine ar fi sa astepti sa ai domiciuliul stabil si apoi dc vrei un net mai serios pe acea adresta ar merge sky ,sau BT sau altele,ofertele se tot schimba rapid; oricum, ptr primele luni pana te mai dumiresti, cred ca wireless e foarte bun, ar costa cam 35 lire in prima luna si apoi doar top-up 10-15lire; si e mai bine sa il iei de aici ,ptr ca iti verifica aria de acoperire inainte sa-l cumperi,in functie de codul unde locuiesti,difera destul de mult ariile ptr 3,O2,vodafone
Sursa eugenol.ro : eugenol.ro http://www.eugenol.ro/forum/lucrul-afara/11225-internet-uk/

iar pentru vorbit ieftin in tara, pe fix , exista cartele lebara(4centi/min in reteaua fixa din ro), si mai sunt unele convenabile lyca. tot ce trebuie sa ai ptr asta e un telefon
laureea este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 10-07-10, 14:30   #12
Ucenic
Medic Stomatolog
Fara status.

.

tel decodat
laureea este offline   Raspundeti cu citat
.
Raspunde

Bookmarks

Tag-uri
afara, ariile, car, citesc, codul, cumpara, cumperi, exista, filme, fix, fixa, functie, ieftin, line, locatie, luna, luni, ofer, online, perfect, prima, primele, rapid, serios, solutie, telefon

Uneltele subiectului

Timpul (GMT +3) vindeca aproape orice. Da-i timpului (18:41) timp.

Alegeti schema de culori preferata: