Inregistrare Asigurari online +
.
 eugenol.ro    

~~~ la bucuresti?

discutie din eugenol.ro : stie cineva ceva de prezenta ~~~ in bucuresti in aprilie 2010?...

Reveniti   eugenol.ro > Zona Profesionala Stomatologica > Forumuri profesionale > Lucrul "afara"
Ati uitat parola? Inregistrare

Like Tree5Multumiri
  • 1 Scris de Andiva
  • 1 Scris de mamacerghida
  • 2 Scris de Cosminf
  • 1 Scris de morsa1

Raspunde

LinkBack Uneltele subiectului
Vechi 18-04-10, 08:24   #1
Avansat
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Default ~~~ la bucuresti?

stie cineva ceva de prezenta ~~~ in bucuresti in aprilie 2010?
Vechi 18-04-10, 17:51   #2
Ucenic
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Ia legatura cu Alexina.
Succes !
Ariadna este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 18-04-10, 18:20   #3
Avansat
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Default nu sunt lamurit

se poate sa fii mai explicita?eu am primit mail de la ~~~ ca este pe 28 aprilie intalnire in Bucuresti...cine e alexina?
Vechi 19-04-10, 15:37   #4
La primele mesaje
Medic Stomatolog
Fara status.

.

E reprezentanta ~~~ in Romania, ALEXINA e numele ei pe forum, caut-o la "acte, ca sa putem pleca odata.............."

are si nr de tel pe forum
Dr.Daraban Bogdan a multumit.
Andiva este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 21-04-10, 07:55   #5
Ucenic timid
Medic Dentist
Fara status.

.
+1 (+1/-0)     

Eu am aplicat direct pe Link [Necesita inregistrare pentru acces.]. Mi-am postat CV-ul și imediat am început să primesc mesaje de contact. Dintre toate agențiile de recrutare am ales ZestMedicals și sincer, nu regret. Până la urmă merg prin ~~~~~ Dental și iarăși, până acum, nu regret. Sunt și ~~~~~ Dental la București. Avantajul este că puteți da interviul aici fără să mai faceți un drum până în UK.

Am avionul pe data de 3 mai, sper să nu-mi încurce socotelile vulcanul. Dacă nu, autocarul. Trei zile de mers....
ane_ane a multumit.
mamacerghida este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 21-04-10, 21:01   #6
Ucenic timid
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Default ~~~~~???

Mare grija ca i-au cam plecat medicii,Eu lucrez la ~~~~~ iar din feb 2010 au intrat in vigoare noile contracte 45 % partea ta in loc de 50 % si 55 % lab fees-in total lunar pierd cam 8 % din salar iar efortul depus e cam acelasi ca si inainte .multa baftaaa
--------------------------
--------------------------
Pentru cei din BC -nu mai veniti in Anglia ca ramane Bacaul fara dentisti,nu ca nu ar fi destui,si eu din Bc am plecat si inca nu regret .....
succes
cristian tudor este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 21-04-10, 22:30   #7
Maestru
Medic Dentist
Fara status.

.

Pai am inteles ca noua politica a firmei ~~~~~ e ca dentistii sa sponsorizeze modernizarea cabinetelor.
La cat mai mare sclavagismul...

Iar despre ~~~... ma abtin deocamdata, voi scrie o compunere cand voi avea timp. BTW, ca fapt divers, am auzit ca au introdus o noua clauza in contract, notice period de 6 luni, ceea ce echivaleaza cu aproape imposibil sa iti gasesti un alt job.
Ideea este: ochii mari, cu oricine veti semna vreun contract...
stomaflex si dia_nuca au multumit.
Cosminf este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 21-04-10, 22:57   #8
Initiat
Medic Dentist
Fara status.

.

ca si mare boierie e sa fii patron aici cu 50ron extractia si alte preturi de saracie pt pacienti saraci.
mai bine sclav cu 3000 lire pe luna

@mamacerghida
tu ai contract de tip nou, mai dezavantajos pt medic ?

ane_ane este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 22-04-10, 00:17   #9
Ucenic timid
Medic Stomatolog
Fara status.

.

inca nu pot sa ma decid daca e bine sa fii patron sau un mic sclav dar stiu sigur ca conteaza cu cat ramai la sfirsitul lunii,eu am inceput cu contract vechi adica 50% iar acum am 45 % am citit si am semnat ,toti medicii de la ~~~~~ au acelasi procent cred- cel putin colegii mei .Cu oricine semnezi -citeste analizeaza si apoi semneaza
cristian tudor este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 22-04-10, 01:51   #10
Maestru
Medic Dentist
Fara status.

.

Citat:
Publicat initial de cristian tudor View Post
inca nu pot sa ma decid daca e bine sa fii patron sau un mic sclav dar stiu sigur ca conteaza cu cat ramai la sfirsitul lunii,eu am inceput cu contract vechi adica 50% iar acum am 45 % am citit si am semnat ,toti medicii de la ~~~~~ au acelasi procent cred- cel putin colegii mei .Cu oricine semnezi -citeste analizeaza si apoi semneaza
Asta da intrebare intrebatoare...
Apropos, esti sigur ca ai 45%? (pt ca eu ma indoiesc..)
.
Vechi 22-04-10, 18:26   #11
Ucenic timid
Medic Dentist
Fara status.

.
+1 (+1/-0)     

Citat:
Publicat initial de ane_ane View Post
ca si mare boierie e sa fii patron aici cu 50ron extractia si alte preturi de saracie pt pacienti saraci.
mai bine sclav cu 3000 lire pe luna

@mamacerghida
tu ai contract de tip nou, mai dezavantajos pt medic ?
Nu, am 50%
.
Vechi 22-04-10, 18:36   #12
Initiat
Medic Stomatolog
north england

.

ptr mamacherghida:-daca vei lucra ptr ~~~~~, nu ai 50 la suta.cel mult 45 la suta desi ca si Cosmin ma indoiesc de asta.oricum daca esti multumita, asta e.trebuie sa incepi de undeva.si dupa ce te vei adapta in sistem, depinde de tine.eu am lucrat ptr ei si am plecat din cauza reducerilor ce intentionau sa le aplice.
morsa1 este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 22-04-10, 19:48   #13
Ucenic Sef
Medic Dentist
Fara status.

.
+1 (+1/-0)     

si eu am serioase indoieli ca dentistii sunt platiti cu 50% din valoarea REALA a contractelor cu PCT-urile. cred ca primim 45 sau 50% din cat declara compania (~~~,ADP, ~~~~~ samd) ca ar fii contractul. in zona in care sunt eu stiu ca PCT-urile platesc cam 26-28 de lire pe UDA si totusi nu am auzit de dentisti platiti cu 13-14 lire/UDA.acum depinde si cu cei 45%. prefer sa am 45% din 25-26 de lire decat 50% din 20 de lire.
Vechi 22-04-10, 23:31   #14
Maestru
Medic Dentist
Fara status.

.

Valoarea UDA e in general peste 23,24. In medie e 25, in zonele defavorizate sare de 30.
Tot am zis ca ma duc la un avocat sa vad care-i treaba, poate recuperez cateva zeci de mii "sutite"...
.
Vechi 23-04-10, 23:52   #15
Ucenic
MD Chirurg Oral
Fara status.

.
+1 (+1/-0)     
Default Buna Cosmin

Citat:
Publicat initial de Cosminf View Post
Pai am inteles ca noua politica a firmei ~~~~~ e ca dentistii sa sponsorizeze modernizarea cabinetelor.
La cat mai mare sclavagismul...

Iar despre ~~~... ma abtin deocamdata, voi scrie o compunere cand voi avea timp. BTW, ca fapt divers, am auzit ca au introdus o noua clauza in contract, notice period de 6 luni, ceea ce echivaleaza cu aproape imposibil sa iti gasesti un alt job.
Ideea este: ochii mari, cu oricine veti semna vreun contract...
Ne tot ameninti ca scrii acel review despre NHS sau firme, cand il scrii........??????
Vechi 24-04-10, 02:51   #16
Maestru
Medic Dentist
Fara status.

.

Nu amenint pe nimeni , nu am vrut sa scriu cat timp am lucrat pt ei, acum doar timp sa am. Cateva ore, ca e mult de povestit...
.
Vechi 24-04-10, 08:03   #17
Ucenic timid
Medic Dentist
Fara status.

.

Citat:
Publicat initial de morsa1 View Post
ptr mamacherghida:-daca vei lucra ptr ~~~~~, nu ai 50 la suta.cel mult 45 la suta desi ca si Cosmin ma indoiesc de asta.oricum daca esti multumita, asta e.trebuie sa incepi de undeva.si dupa ce te vei adapta in sistem, depinde de tine.eu am lucrat ptr ei si am plecat din cauza reducerilor ce intentionau sa le aplice.
O să lucrez în Irlanda de Nord unde nu funcționează metodologia UDAs-urilor. Voi avea un număr prestabilit de pacienți pe care trebuie să îi înregistrez și tratez, salariul este fix dar norma mi se pare absolut OK. De salariu eu sunt mulțumită...
.
Vechi 24-04-10, 10:35   #18
Avansat
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Default hai tuuu

Citat:
Publicat initial de Cosminf View Post
Nu amenint pe nimeni , nu am vrut sa scriu cat timp am lucrat pt ei, acum doar timp sa am. Cateva ore, ca e mult de povestit...
ne tot tii in suspans.....ce te retine? sau te simti URMARIT????
Vechi 24-04-10, 15:52   #19
La primele mesaje
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Default ~~~ bucuresti

Am cerut de acum doua luni de zile detalii despre intalnirea la Bucuresti( ora, locul de intalnire) iar azi mi-a venit raspuns ca nu le-am confirmat.
Ma asteapta cica pe 30 iunie ca acum e plin de dentisti. Sa incercam cu altii? Astept sfaturi colegilor!!!
bad_ici este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 26-04-10, 13:12   #20
Avansat
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Default cum adica?

vor inscriere in prealabil sau cum?nu inteleg...
Vechi 26-04-10, 16:38   #21
Initiat
Medic Stomatolog
north england

.

''O să lucrez în Irlanda de Nord unde nu funcționează metodologia UDAs-urilor. Voi avea un număr prestabilit de pacienți pe care trebuie să îi înregistrez și tratez, salariul este fix dar norma mi se pare absolut OK. De salariu eu sunt mulțumită... ''

Ai grja.Irlanda de Nord are particularitatile ei.vei vedea ca nici o companie de asigurari de pe main land nu acopera Irlanda de Nord.In consecinta toate cele care opereaza local vor avea preturi mai mari.Daca vei vrea sa te muti, nu vei prea avea unde, deoarece ~~~~~, e dominant in Irlada de Nord.Iar lista aia de pacienti poti fi sigura ca va fi astfel conceputa incat sa merite fiecare lira primita.In rest comunicarea si relatiile intre dentisti si personal sunt destul de bine manageriate in cadrul companiei. Multa bafta.
mamacerghida a multumit.

Modificat ultima data de morsa1; 26-04-10 la 17:01.
morsa1 este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 27-04-10, 14:36   #22
Ucenic timid
Medic Dentist
Fara status.

.

Citat:
Publicat initial de morsa1 View Post

Ai grja.Irlanda de Nord are particularitatile ei.vei vedea ca nici o companie de asigurari de pe main land nu acopera Irlanda de Nord.In consecinta toate cele care opereaza local vor avea preturi mai mari.Daca vei vrea sa te muti, nu vei prea avea unde, deoarece ~~~~~, e dominant in Irlada de Nord.Iar lista aia de pacienti poti fi sigura ca va fi astfel conceputa incat sa merite fiecare lira primita.In rest comunicarea si relatiile intre dentisti si personal sunt destul de bine manageriate in cadrul companiei. Multa bafta.
La ce faci referire când spui companie de asigurări?! La orice gen de asigurări sau la cele strict legate de profesie?!

De mutat?! Știu deja foarte multe despre locul unde o să lucrez, iar ca experiență de lucru, am în cârcă chiar mai multă decât necesar, deci, sunt destul de optimistă. Deși am avut și alte opțiuni de ales (locații), m-am orientat din start către Irlanda. Sigur, nimic nu este bătut în cuie, și tot va trebui să încep de undeva
.
Vechi 27-04-10, 21:31   #23
La primele mesaje
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Da, vor confirmare.
.
Vechi 04-05-10, 09:25   #24
La primele mesaje
Medic Stomatolog
Fara status.

.

a fost careva la intalnirea cu ~~~ la bucuresti?
.
Vechi 05-05-10, 02:39   #25
drv
La primele mesaje
Medic Stomatolog
Fara status.

.

da, la ultima
drv este offline   Raspundeti cu citat
.
Raspunde

Bookmarks

Tag-uri
.., ..., 36, abtin, buna, cabi, cabinetelor, citit, con, contract, dentis, dentistii, deocamdata, divers, fapt, firmei, idh, imposibil, inceput, intrebare, intrebatoare, job, luni, mari, medicii, noua, oasis, politica, procent, sigur

Uneltele subiectului

LinkBacks (?)
LinkBack catre acest Subiect: http://www.eugenol.ro/forum/lucrul-afara/10482-bucuresti/
Publicat de For Type Data
idh la bucuresti? - info Sanatate! This thread Refback 23-04-10 10:47

Timpul (GMT +3) vindeca aproape orice. Da-i timpului (18:17) timp.

Alegeti schema de culori preferata: