Inregistrare Asigurari online +
.
 eugenol.ro    

despre parfumuri pentru femei

discutie din eugenol.ro : cel mai mult la diversele reuniuni unde sint f multe doctorite, imi plac mirosurile de parfumuri bune, care mai ...

Reveniti   eugenol.ro > Zona de relaxare > Relaxare > Loc de joaca
Ati uitat parola? Inregistrare

.
Like Tree11Multumiri

Raspunde

LinkBack Uneltele subiectului
Vechi 12-09-09, 17:30   #1
Moderator eugenol
Aspirant la MD
IT-ist de serviciu :)

.
-1 (+0/-1)     
Default despre parfumuri pentru femei

cel mai mult la diversele reuniuni unde sint f multe doctorite, imi plac mirosurile de parfumuri bune, care mai de care mai diferite si mai interesante... o adevarata placere ... nu ma intereseaza cum sint imbracate, nici ce pantofi sau bijuterii poarta, in schimb parfumurile pe care le lasa in urma ma dau gata... si imi vine mereu in minte un vers dintr-un cintec: "un parfum din tari franceze se tinea dupa ea"... (singura conditie e sa nu simt parfumul de la 10 metri distanta, ca atunci totul devine din placut... agresiv/ostentativ si oarecum dezagreabil)

anul asta de ziua mea am fost rasfatata, am primit 3 parfumuri... diferite, dar toate imi plac la fel de mult... am o slabiciune deosebita pt parfumuri ... poate ca ar trebui sa ma tratez

voua ce parfumuri va plac? sinteti fidele unuia singur sau nu va puteti opri in cautarea celui perfect?

naomi ramine parfumul meu favorit (desi nu cred ca e considerat a fi dintre cele de firma): are un miros dulceag care ma innebuneste... e singurul parfum pe care mi l-am cumparat a doua oara (ma rog, l-am primit... la cerere )

imi plac f mult: sensi (armani), addict (dior), london (burberry)... mi-a placut si eau (kenzo) atunci cind l-am cumparat... acum mi se pare doar un parfum obisnuit si nimic altceva...

pour femme (bvlgari) mi se pare foarte feminin si delicat

bineinteles ca am si citeva noname-uri prin casa... le consider umplutura ... imi plac cum miros, dar mirosul tine mult prea putin... si sigur ca asta nu e singura diferenta intre un parfum ieftin si unul scump...

mai am un parfum care imi place tare mult: cabaret (cred ca nici el nu e de firma), pe care l-am primit de la o colega de forum c-asa a vrut ea ... merci din nou

ps: daca e cineva interesat de discutii pe tema parfumurilor pt barbati, il/o rog sa faca topic separat. merci.
Vechi 12-09-09, 18:49   #2
Avansat bine de tot
MD Ortodont
Fara status.

.

aha barbatii doar sa "decarteze"
Vechi 12-09-09, 18:50   #3
Moderator eugenol
Medic Stomatolog
come & go

.

Draga Nico,
Inteleg ca topicul este despre parfumuri...topic pt. gagice dar, poate, ar fi util si chiar necesar sa afli si parerea baietilor la parfumurile pt. fete, din simplul motiv ca ei le cumpara si le fac cadou gagicelor, iar gagicele le folosesc, printre altele, pentru ei.
Sunt dulci sau amare, cu esente de flori sau...(?), volatile sau persistente, etc. fiecare se potriveste ca o manusa la o anumita femeie careia ii completeaza modul personal de a fi si o pune in evidenta sau o poate estompa...Baietii pot eventual spune de ce cumpara un anumit parfum si de ce. Oricum, parfumul este un cadou intim si, daca nu cunosc foarte bine persoana respectiva, nu cumpar decat la "cerere".
Dr.Mada a multumit.
Vechi 12-09-09, 18:55   #4
Moderator eugenol
Aspirant la MD

.

Citat:
Publicat initial de radualionte View Post
Draga Nico,
Inteleg ca topicul este despre parfumuri...topic pt. gagice dar, poate, ar fi util si chiar necesar sa afli si parerea baietilor la parfumurile pt. fete, din simplul motiv ca ei le cumpara si le fac cadou gagicelor, iar gagicele le folosesc, printre altele, pentru ei.
da, corect.... bineinteles ca sint si barbatii bine primiti aici... poate nu am pus titlul cel mai potrivit... ceea ce vroiam e ca discutia sa se limiteze la parfumurile pentru femei... dar, bineinteles ca poate participa toata lumea...
--------------------------
hai ca schimb titlul
Vechi 12-09-09, 20:39   #5
Initiat
MD Chirurg Oral
Fara status.

.

Eu folosesc Eden - Cacharel , Amarige - Givenchy si Poeme - Lancome.
Sursa eugenol.ro : eugenol.ro http://www.eugenol.ro/forum/loc-joaca/8063-parfumuri-femei/
Astea le folosesc de foarte multi ani, si vreau sa le schimb ca m-am plictisit de ele. Tot imi promit sa merg la vreun magazin si sa-mi dau pe mana cu alte mirosuri. Nu cu mai mult de 2 ca uit cu ce m-am dat.

De vreun an, cineva mi-a facut o combinatie cu un tip care vinde parfumuri la jumatate de pret. Nu numai astea 3. Orice parfum. La alea masculine nu e cine stie ce manevra, ca oricum nu sunt asa scumpe. Dar Poeme-ul meu e 5 milioane in comert si mi-l da cu 250 RON. Adica alea de 100 ml le vinde cu maxim 250 RON, oricare ar fi. Si testere cu 170 RON. Daca nu le iau sa le fac cadou, pt mine iau testere ca sunt mai puternice si mai ieftine .
Parfumurile sunt pe bune, nu contrafacute, asa ca daca va intereseaza va dau nr lui. Vine cu un Passat plin de parfumuri. Dar e mai bine sa stii ce vrei sa cumperi, pt ca am facut greseala sa ma dau cu vreo 6 odata (de la incheietura pana la cot), si sa-mi placa unul spre seara, dar sa nu mai stiu cu ce m-am dat.

Mi-as dori sa-mi recomandati ceva, dar nu se poate asta, fiecare cu gusturile lui. Il rugam pe el sa-mi recomande altceva, si incerca dar ...
Mie imi plac parfumurile dulcege, dar nu foarte ... Desi Edenul si Amarige-ul nu prea sunt dulci.
Ana_Karr este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 12-09-09, 22:12   #6
Initiat
MD Chirurg Oral
Fara status.

.

Cineva m-a intrebat in privat daca parfumurile nu sunt contrafacute . NU ! Sunt adevarate ! Eu pana sa incep sa cumpar de la el, aveam numai parfumuri cumparate din Duty Free-ul din Tel Aviv. Sunt la fel. Te tine mirosul de dimineata pana noaptea si inca se simte la dus.
In fine, am incercat sa scriu mesajul privat, dar dupa ce am scris de m-am spetit, am aflat ca userul a ales sa nu primeasca mesaje private .
Nu stiu daca e bine sa-i scriul nr de tel aici, mergand pe ideea ca nu stiu cat e de legal acest comert. Dar il pot da privat.
.
Vechi 12-09-09, 22:15   #7
La primele mesaje
Asistenta
Fara status.

.

Dior cu toate variantele lui : Diorissimo, Addict, Miss Dior si toata gama de Poison - Pure poison, dar, mai ales, Tendre poison (adevarata "otrava dulce"), care este preferatul meu . Din cind in cind Cerruti si Dolce & Gabbana.
EUGENIA 110 este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 13-09-09, 02:34   #8
Mare Maestru
Medic Stomatolog
Fara status.

.

parfumurile de femei care imi plac cel mai mult sunt:
1.lolita lempicka
2.alien(thiery mugler)
3.l'eau d"issey(issey miyake)

problema este ca sunt destul de scumpe mai ales alien.
la cabinet avand inevitabil si paciente,simt in ultima vreme o gramada de femei care utilizeaza Lolita Lempicka.
Vechi 13-09-09, 04:35   #9
Avansat
Medic Dentist
Fara status.

.

apa si sapun , cel mai bun parfum ....uite o rima, acuma sunt la o nunta , revin cu un reply mai incol
Vechi 13-09-09, 09:08   #10
Initiat bine
Medic Dentist
Fara status.

.

Dintre toate parfumurile pe care le-am avut, parca Poeme de la Lancome mi-a placut cel mai mult. Partea proasta e ca am peste 10 parfumuri de firma primite, pe care din curiozitate le-am inceput pe toate , si nu imi vine sa mai cumpar altele, din ratiuni de spatiu, nu mai am unde sa le depozitez. Iar de terminat....grea treaba...dar ma stradui...
Vechi 13-09-09, 11:27   #11
La primele mesaje
Medic Stomatolog
Fara status.

.
-1 (+0/-1)     

imi plac parfumurile grele ,sunt la al 2 flacon de hypnotic poison de la Dior asta e ultima mea iubire in materie de parfum,dar am de la yves saint laurent -niu ,bvlgari -iasmin noir ,burberry-london,kenzo-jangle(elefantul....tigrul e duceag ptr.mine) D&G -the one ,gucci -rush 2(asta il folosesc vara )...depinde de femeie,de personalitate,de momentul zilei,un parfum trebuie sa imbrace ,sa completeze o femeie sau nu barbat -de ce nu ?
adela2009 este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 13-09-09, 15:45   #12
Moderator eugenol
Aspirant la MD

.

Citat:
Publicat initial de Ana_Karr View Post
Mie imi plac parfumurile dulcege, dar nu foarte ...
testeaza sensi de la armani... s-ar putea sa-ti placa, se incadreaza in ce ai scris mai sus...
Vechi 13-09-09, 16:14   #13
Moderator eugenol
Medic Dentist
tmb

.
+1 (+1/-0)     

ce topic fain.....hihihi
pana acum 2 ani nu ma pasionau parfumurile si alte "cochetarii feminine".....dar, acum 2 ani, dintr-o data au inceput sa-mi placa si sa ma ataraga....varsta oare?
deci, preferatele mele....sunt mare fan TOM TAILOR (si la haine, aceeasi firma)
1.body talk
2.new experience
3.ocean
.
Vechi 13-09-09, 20:02   #14
Initiat
MD Chirurg Oral
Fara status.

.

Citat:
Publicat initial de nico View Post
testeaza sensi de la armani... s-ar putea sa-ti placa, se incadreaza in ce ai scris mai sus...
OK. O sa ma duc pe la Ina / Sephora sa-l miros si mi-l comand. Chiar vreau ceva nou ! Multumesc frumos !
.
Vechi 13-09-09, 20:32   #15
Ucenic
Medic Dentist
Fara status.

.

1)be delicious- DKNY
2) pour femme- bvlgari
Vechi 13-09-09, 20:33   #16
Ucenic Sef
Medic Stomatolog
Nu poti raspandi lumina daca
nu arzi

.

Default mmmm...

Consider ca este deosebit de importanta alegerea parfumului potrivit!!!
Personal cred...ca fiecare parfum are propria poveste,imi place sa merg intr-o parfumerie si sa zabovesc ....mi se pare ca este locul unde s=au adunat toate emotiile din lume,iubirile,povestile,simturile,fericirea,dragostea,senzatia...
augustin a multumit.
Vechi 13-09-09, 20:54   #17
La primele mesaje
Asistenta
Fara status.

.
+1 (+1/-0)     

Citat:
Publicat initial de SebastianF View Post
apa si sapun , cel mai bun parfum ....uite o rima, acuma sunt la o nunta , revin cu un reply mai incol
Parfumul / nu exclude apa si sapunul.....uite alta rima!!!
Citat:
Publicat initial de RAMODENT View Post
Consider ca este deosebit de importanta alegerea parfumului potrivit!!!
Personal cred...ca fiecare parfum are propria poveste,imi place sa merg intr-o parfumerie si sa zabovesc ....mi se pare ca este locul unde s=au adunat toate emotiile din lume,iubirile,povestile,simturile,fericirea,dragostea,senzatia...
Da, fiecare parfum are propria poveste, incepind cu testarile din laborator pentru obtinerea insusirilor dorite, prelucrarea materiilor prime in distilerii, pina la alegerea ambalajelor cit mai reprezentative pentru produsul finit.....e fascinant! Cuvintul "parfum" vine de la vechiul "per fumum" (prin fum, pe calea fumului), cind stramosii nostri obtineau mirosuri placute arzind diverse betisoare din lemne mai deosebite.
EUGENIA 110 este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 14-09-09, 12:53   #18
Maestru
Medic Dentist
Fara status.

.

Si eu am o pasiune pt parfumuri..se stie cand ajung acasa in Constanta unde este prima mea oprire...hehehe...in port in Zona Libera.. sa mai caut un parfumel...

Am cateva in topul preferintelor:
1-Obsession Night -Calvin Klein
2-Angel-Thierry Mugler
3-Verry Irresistible(mov)-Givenchy
4-Ultraviolet-Paco Rabanne
5-Diamonds si Sensi -Armani
6- primul meu parfum..pe care nu il mai gasesc din pacate...Ralph Lauren varianta turqoise..inca mai tin din el..ca amintire...

Kitty1604 este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 14-09-09, 13:02   #19
La primele mesaje
Medic Dentist
Fara status.

.

Parfumurile mele preferate (de acum) sunt: Angel-Thierry Mugler, Sensi - Armani si Valentino.
drior este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 14-09-09, 13:33   #20
La primele mesaje
Student Tehnica D.
Fara status.

.

Parfumul meu?Il port de ani buni de zile,se numeste ADDICT-CHRISTIAN DIOR.Nu am incercat niciodata sa-l schimb pentru ca-mi place mult si cred ca este singurul parfum care mi se potriveste....am devenit dependenta.....
Vechi 14-09-09, 14:08   #21
Maestru
Medic Dentist
Fara status.

.
+1 (+1/-0)     

Eu consider ca parfumul de seara trebuie sa difere de cel de zi.

Kitty1604 este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 14-09-09, 14:19   #22
La primele mesaje
Student Tehnica D.
Fara status.

.

Citat:
Publicat initial de Kitty1604 View Post
Eu consider ca parfumul de seara trebuie sa difere de cel de zi.
este foarte adevarat...parfumurile se aleg in functie de anotimp,de eveniment,de felul cum te imbraci.....addict este un parfum de iarna,are o aroma destul de tare,dar asa sunt eu...imi plac lucrurile tari
Vechi 14-09-09, 15:00   #23
Initiat bine
Medic Dentist
Fara status.

.

Mie imi place la nebunie nina ricci - nina
andracaravan este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 14-09-09, 15:13   #24
Ucenic timid
Medic Stomatolog
Fara status.

.

imi plac parfumurile cu tenta barbateasca..aspre.. Sunt fidela ceva ani insa parfumului de corp..Body Musk..este parte din mine..Toate parfumurile primite pana acum..si nu putine.. nu simt ca ma caracterizeaza..si niciodata n-am simtit nevoie acuta sa-mi cumpar un parfum..In schimb am o slabiciune pentru parfumurile barbatesti de calitate..cu tenta de tabac,aspre..
gkretzu este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 14-09-09, 18:42   #25
Ucenic Sef
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Parfumurile barbatesti imi plac si mie:cu miros de lavanda, paciuli si mosc.Dar cele de dama imi plac cele cu fres cum este de pilda Cool Water de la Davidoff.
reif_felicia este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 14-09-09, 21:15   #26
La primele mesaje
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Default despre parfumuri...

Eu am terminat stomatologia dar...mi-am deschis un site de parfumuri
Intotdeauna m-au pasionat si la momentul respectiv mi s-a ivit o okzie si m-am gandit ''de ce nu?''
Va invit sa il vizitati sa-mi spuneti daca va place
Cat despre parfumuri...hmmm,e greu...sunt atat de multe si brandurile se bat in a oferi ce e mai bun dar e problema de gusturi
Va astept la Romexpo intre 17-20 septembrie la targul de frumusete unde o sa avem stand de prezentare
P.s-eu sunt mare admiratoare de The One de la D&G dar acum e km ''la concurenta '' cu Versace Crystal Noir...e ''periculos'' parfumul asta
ank_xxs este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 15-09-09, 01:57   #27
Ucenic
Medic Dentist
Fara status.

.
+1 (+1/-0)     

Bvlgari - Jasmin Noir

Nu l-am primit de mult, dar este atat de diferit de restul parfumurilor... M-a impresionat inca din prima clipa..

Atat de misterios, senzual, intens... Inchid ochii si vad dune de nisip, iar o esarfa neagra mangaie trupul in vant .. E mai mult decat un parfum .. E o viziune.. exotica, orientala, fierbinte..
Corig6 este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 16-09-09, 17:30   #28
La primele mesaje
Student Tehnica D.
Fara status.

.

il asteptam de ceva vreme si azi a aparut...se numeste LADY IN BLACK-CREED....este superb
Vechi 08-10-09, 22:25   #29
Ucenic timid
Medic Dentist
Fara status.

.

hypnose-lancome
nu cred ca ar exista persoana careia sa nu-i placa
ELENA06 a multumit.
alicedarts este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 04-12-09, 22:00   #30
Initiat bine
Tehnician Dentar
Fara status.

.

bvlgari - BLV albastru inchis si Omnia Crystalline - argintiu - sticla cu o forma mai interesanta
christian dior j'adore
tommy hilfiger - tommy girl

Modificat ultima data de nico; 04-12-09 la 23:00. Motivul: parfumurile de barbati la topic dedicat
denta este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 04-12-09, 22:06   #31
Ucenic
Tehnician Dentar
Fara status.

.

Hypnotic Poison -C.Dior-
rafinament,mister,atidudine plus o poveste (...)

ps- scuze ca m-am bagat peste voi
Vechi 04-12-09, 23:02   #32
Ucenic Sef
Medic Dentist
Fara status.

.

eu de aici cumpar parfumuri si farduri pentru prietena mea de 5 ani...aduse pe somanda din SUA

Link [Necesita inregistrare pentru acces.] asta e site-ul tipului...un baiat de nota 10

si comenzile de obicei le fac de aici

Link [Necesita inregistrare pentru acces.]

si

Link [Necesita inregistrare pentru acces.]

mult "succesuri"
vlad este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 04-12-09, 23:05   #33
Moderator eugenol
Aspirant la MD

.

vlad, intrebarea principala a topicului e 'ce parfumuri va plac?' si nu 'de unde le cumparati?'
Citat:
Publicat initial de vicmac View Post
ps- scuze ca m-am bagat peste voi
esti binevenit
Vechi 05-12-09, 00:00   #34
Ucenic Sef
MD Parodontolog
Fara status.

.

noua achizitie:Insolence de la Guerlain.
cosminaG este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 05-12-09, 01:08   #35
Maestru
Medic Stomatolog
practica limitata la protetica
si restaurare odontala

.

Forever favourite: Diorissmo-Dior
Vechi 05-12-09, 03:02   #36
La primele mesaje
Medic Dentist
Fara status.

.

hi everybody!
va citeam raspunsurile cu mare curiozitate... incercati si Magnetism - Escada.. sau Narciso Rodriguez - For her. Eu le ador
asiatica este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 05-12-09, 09:41   #37
Initiat bine
Medic Stomatolog
Fara status.

.

amarige-ul de la givenchy este preferatul meu dar de la givenchy imi plac oricare dintre ele

vara de obicei folosesc anais anais de la cacharel care are un parfum floral deosebit de frumos dar este mai discret decat amarige-ul

astea doua le cumpar in mod constant
in rest niciodata nu consider ca am prea multe parfumuri
weber maria claudia este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 05-12-09, 09:58   #38
Moderator eugenol
Aspirant la MD

.

am mirosit si eu recent amarige si organza de la givenchy (am primit niste mostre)... unul e de zi, celalalt de seara... ambele imi plac mult si mi se par foarte altfel decit tot ce-am mirosit pina acum... au ceva aparte... probabil emblema casei givenchy

Citat:
Publicat initial de weber maria claudia View Post
in rest niciodata nu consider ca am prea multe parfumuri
idem, nu cred ca voi ajunge vreodata sa ramin fidela unui singur parfum...
Vechi 06-12-09, 12:12   #39
Avansat bine
Medic Stomatolog
Fara status.

.

bvlgari notte (blv)
jhon varvatos
very iresistible givenchy
Radu este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 16-01-10, 11:16   #40
Initiat bine
Medic Dentist
Fara status.

.

Am mai descoperit doua acum, de sarbatori
Ange ou Demon de la Givenchy, pe locul intai si pe locul al doilea Visit de la Azzaro
Vechi 16-01-10, 11:23   #41
Moderator eugenol
Aspirant la MD

.

patricia, te faci colectionara ... tocmai ziceai ca ai prea multe

daca ma intrebi pe mine, niciodata nu sint prea multe... mie imi place sa ma dau in fiecare zi cu altceva... am senzatia ca daca m-as da cu acelasi parfum in fiecare zi, as ajunge sa nu-i mai simt mirosul... pe cind daca le tot schimb, mirosul fiecaruia pare ca se amplifica, prin contrast cu cel de ieri...
dr. patricia a multumit.
Vechi 16-01-10, 12:35   #42
Ucenic Sef
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Am primit cadou recent de la fiica mea Cerruti 1881.Imi place mult mai ales dupa ce trece putin timp.
Dar preferatele mele raman Davidoff Cool Water si Versace Briht Crystal care au mai mult multa prospetime.Pe vremuri imi placea Chanel 9 ;oricum parfumurile Chanel sau Miss Dior ma incanta si acum.
reif_felicia este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 16-01-10, 12:49   #43
Avansat bine de tot
Medic Stomatolog
Fara status.

.

"Eau des Merveilles" de la ~~~~~~, insa cand vreau sa ma "duc la sigur", prefer minunatul si eternul "Rive Gauche" - YSL - a propos Paris cu al sau Rive Gauche - malul stang al Senei....
...Fain topic!!!
Mona Lisa este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 16-01-10, 12:50   #44
Initiat
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Citat:
Publicat initial de reif_felicia View Post
Am primit cadou recent de la fiica mea Cerruti 1881.Imi place mult mai ales dupa ce trece putin timp.
Dar preferatele mele raman Davidoff Cool Water si Versace Briht Crystal care au mai mult multa prospetime.Pe vremuri imi placea Chanel 9 ;oricum parfumurile Chanel sau Miss Dior ma incanta si acum.
Incearca Davidoff Adventure....chiar daca este pentru barbati...
reif_felicia a multumit.
Ali Baba este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 17-01-10, 00:20   #45
Initiat
MD Chirurg BMF
Fara status.

.
-1 (+0/-1)     

Citat:
cel mai mult la diversele reuniuni unde sint f multe doctorite, imi plac mirosurile de parfumuri bune, care mai de care mai diferite si mai interesante... o adevarata placere ... [/B]
si eu ador parfumurile. cel care a facut mare vilva intre barbati, ei au spus-o, a fost dkny woman!.il recomand, insa, numai femeilor puternice. altfel, e doar un parfum obisnuit

Modificat ultima data de nico; 10-07-13 la 09:35.
sweetvanilla este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 17-01-10, 17:49   #46
Ucenic
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Mie imi plac chanel chance, euphoria Calvin Klein, lolita lempicka(cel cu sticluta mar si cel cu sticluta verde turtita cu margelute prinse pe o plasa aurie, nu mai stiu exact numele ca nu le mai am acum) , Lola, Silver rain, issey myake(l`eau ...), davidoff cool water si echo . Am avut demult unul Andy Warhol si mirosea f f fain, un pic dulceag, si foarte rezistent in timp, dar nu am mai vazut din acela. Si-mi placea mult in urma cu cativa ani si nu l-am mai gasit: Fendi-theorema, cu miros de tamaie si flori de portocal ,mmmmmm
Sursa eugenol.ro : eugenol.ro http://www.eugenol.ro/forum/showthread.php?t=8063

Iar in afara de parfum mie imi mai plac f mult si uleiurile de corp, acum folosesc unul cu aroma de vanilie slab si cacao mai puternic un pic.

Si gelul de dus cu cel mai fain parfum din cele folosite vreodata d mine se numeste Flying Fox , de la Lush, cu iasomie si faguri de miere, si scrie pe el `un gel de dus cu sex-appeal`...miroase super
laureea este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 26-02-10, 14:00   #47
Avansat bine
Medic Dentist
Bazinga!!!

.

Vaaai,ce topic 'aromat'Parca simt toate parfumurile descrise de voi.Cand eram in facultate,saraca fiind,nu-mi permiteam un parfum original...si stiu ca mi-am luat o imitatie facuta in magazinul Cocor dupa C.Dior-Diorissimo.Mi-am zis atunci:'Lasa,cand ma fac eu mare imi cumpar neaparat originalul".Si m-am tinut de cuvant.
Ce mai am eu in arsenalul de seductie?
DKNY Woman pentru primavara-vara e in top!
Femme de Montblanc
Cerutti 1881
Bvlgari Omnia Crystalline
Karl Lagerfeld-Sun Moon Stars
C K-Euphoria
Si febletea mea,ultima achizitie,GIANFRANCO FERRE-IN THE MOOD FOR LOVE....il recomand calduros
Imaginile atasate
Felul fisierului: jpg fotoG.jpg (17,2 KB, 238 vizualizari)
Vechi 12-03-10, 15:06   #48
Moderator eugenol
Aspirant la MD

.

selena, vezi ca e un topic de parfumuri pt barbati... acolo scriem si parerea noastra, a femeilor.
am mutat postul tau la locul potrivit.
Vechi 12-03-10, 16:25   #49
Maestru
Tehnician Dentar
No brain, no pain

.

Burjois? Mie mi-a placut... Sa zicem ca nu e safe sa fie folosit in cazul intalnirilor strict oficiale...
ncrstus este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 12-03-10, 17:13   #50
Avansat bine
Medic Dentist
Bazinga!!!

.

Citat:
selena, vezi ca e un topic de parfumuri pt barbati... acolo scriem si parerea noastra, a femeilor.
am mutat postul tau la locul potrivit.
Merci mult,nico.Chiar nu am stiut.
Vechi 12-03-10, 17:38   #51
Initiat bine
Medic Dentist
over the rainbow

.

Mie imi plac f mult parfumurile ptr tipi. Dar nu demult am descoperit Chanel Chance Eau FraƮche. I'm lovin' it
.
Vechi 12-03-10, 18:52   #52
Avansat bine de tot
Medic Stomatolog
Fara status.

.

pentru cele carora le plac parfumurile barbatesti: recomand Gaultier2, care este unisex, si miroase super!
(... o sa va bateti cu sotul/ iubitul de la el!! )))
Mona Lisa este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 12-03-10, 19:20   #53
Maestru
Medic Stomatolog
practica limitata la protetica
si restaurare odontala

.
0 (+1/-1)     

te invidiez nico...eu nu pot sa il schimb pe al meu.Imi place atat de mult Diorissimo,incat il port de ani de zile si inca imi place ca in prima zi.Si tot primesc cadou parfumuri,si tot imi caut un concurent,si le desfac pe toate ,ma dau de cateva ori cu ele,apoi le arunc pe undeva,incepute.Nici macar nu le mai pot face cadou la randul meu
Vechi 12-03-10, 19:47   #54
Avansat
Medic Dentist
Fara status.

.

Citat:
Publicat initial de ange_la View Post
Mie imi plac f mult parfumurile ptr tipi. :
nu e nimic rau in asta ....
Vechi 13-03-10, 14:27   #55
Initiat bine
Medic Dentist
over the rainbow

.

Multumesc pentru incurajare Nici nu ma gandeam ca ar fi ceva rau. Imi plac f mult si ceasurile de barbati, dar avand in vedere circumferinta incheieturii mainii mele , chiar ca nu as putea purta asa ceva.
.
Vechi 05-05-10, 18:53   #56
Moderator eugenol
Aspirant la MD

.

Citat:
zilele astea am aflat: e scos de pe piata de aprox 2 ani ...
nu stiu de ce, caci chiar era un parfum f reusit.
Vechi 20-12-10, 00:22   #57
La primele mesaje
Medic Dentist
Fara status.

.

chanel chance sau coco
doctoresa este offline   Raspundeti cu citat
.
Raspunde

Bookmarks

Tag-uri
.., ..., achizitie, afara, baie, cerere, cumpara, cunosc, doc, doctori, evidenta, femeie, fete, firma, folosesc, gagice, iv, manusa, mie, modul, motiv, necesar, nou, persoana, personal, place, pune, sigur, usa, vara

Uneltele subiectului

LinkBacks (?)
LinkBack catre acest Subiect: http://www.eugenol.ro/forum/loc-joaca/8063-parfumuri-femei/
Publicat de For Type Data
Ultimii refereri - - www.comanda-parfum.com Post #0 Refback 08-12-09 08:29

Timpul (GMT +3) vindeca aproape orice. Da-i timpului (08:31) timp.

Alegeti schema de culori preferata: