Inregistrare Asigurari online +
.
 eugenol.ro    

despre parfumuri pentru femei

discutie din eugenol.ro : Ce stiti despre parfumul cu feromoni, si daca are ceva efect? msk anticipat....

Reveniti   eugenol.ro > Zona de relaxare > Relaxare > Loc de joaca
Ati uitat parola? Inregistrare

Like Tree11Multumiri

Raspunde

LinkBack Uneltele subiectului
Vechi 28-12-10, 17:39   #58
La primele mesaje
Tehnician Dentar
Fara status.

.

Ce stiti despre parfumul cu feromoni, si daca are ceva efect? msk anticipat.
ba4oi este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 09-07-13, 00:49   #59
Avansat
Medic Dentist
AC/DC forever B-)

.

na, a dat peste mine interesul pt parfumuri - deci, speranta alor mei ca ma voi feminiza " petit à petit" incepe sa prinda contur . Primul meu parfum a aparut cu ocazia absolvirii liceului - Sabatini _ Magnetic - si acum mai am o treime va ajunge sa-l razui, ca pe vin unii in antichitate..
Apoi mi-am luat Calvin Klein -One - din asta mai am 1 cm - de-abia astept sa iau altul. In ultima vreme m-am trezit in sertarul fermecat cu - Guerlain - La petit robe noire, Chanel no 5, Thierry Mugler - Angel aqua chic, Kenzo - Flower, Diesel - The fuel for life; urmeaza Armani - Aqua di gio, D&G - Light blue.
E un site super - Fragrantica.com

Stau si ma gandesc - sunt pe calea cea buna ? hihihi - ca dulapurile nu mai au loc de blugi ...
KLMircea a multumit.
k.Adina este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 09-07-13, 01:17   #60
Avansat
MD Chirurg Oral
Fara status.

.
+1 (+1/-0)     

sa ascund topic-ul de nevasta... cum fac? :-))) deja e curioasa ce tot postez eu pe aici, daca vede .... nu mai scap :-), viseaza la un dulap numai al ei plin de parfumuri.:-)))

Acuma ca ne mutam poate ar fii cazul sa-i indeplinesc visul... hihihi... vre-o sugestie de-o lista cu ce sa incep? un "must-have"

As vrea eu sa tin minte tot ce-i place... deh...Nico... cum era treaba cu "listen particle"?? :-)))
nico a multumit.
Dr.dre este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 09-07-13, 09:57   #61
Mare Maestru
Medic Stomatolog
sence and simplicity

.
+1 (+1/-0)     

Citat:
Publicat initial de k.Adina View Post
Chanel no 5
Ma topeste acest parfum... l-am mirosit de curiozitate si am fost fermecat... mie personal mi se pare adorabil dar e un parfum clasic si fff greu... cred ca trebuie purtat doar cand e frig, iarna, seara... nu merge la 40 grade Celsius. Stiu oameni care urasc parfumul... eu ador parfumul. Sti ca e cel mai vandut din lume si in continuare se vinde... se pare ca se vinde o sticluta la fiecare 30 secunde (am verificat!!!).

Am folosit si sunt mare fan Aqua (Kenzo), Farenheit (Dior)........
Acum am si imi place fff mult Eau Sauvage de la Dior (si am mai descoperit cateva de la ei care imi plac - sunt mare fan Dior) - a fost primul parfum barbatesc al casei Dior si se vinde si acum din 1966.
.
Vechi 09-07-13, 15:08   #62
Moderator eugenol
Aspirant la MD
IT-ist de serviciu :)

.

Citat:
Publicat initial de Dr.dre View Post
vreo sugestie de-o lista cu ce sa incep? un "must-have"
In materie de parfumuri nu cred ca exista un "must have".

@Mircea, Chanel no 5 e un parfum de toata ziua.... si e potrivit cam pt orice ocazie si aproape orice tinuta. Un parfum deosebit dar nepretentios. Eu nu am avut, dar l-am mirosit... si mi-a placut.
Vechi 09-07-13, 17:00   #63
Mare Maestru
Medic Stomatolog
sence and simplicity

.

Zici tu nico... de aia avem nasuri diferite... multi zic ca e prea dulce. Oricum e adorabil.
Ei zic ca si tine ca e usor si floral dar na...
.
Vechi 09-07-13, 18:58   #64
Ucenic timid
Medic Dentist
Fara status.

.

Doamnele mai aprige pot încerca Kelly Kalesh - de la un producător pe care văd că nu am voie a-l scrie, deși pe topic apar Dior, Kenzo și altii. Oricum, e o nebunie de parfum!
matei_e este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 09-07-13, 19:05   #65
Moderator eugenol
Medic Stomatolog
come & go

.

@Mircea: topicul e pentru doamne, nu pre inteleg cum de te-ai ratacit pe aici (parca era si un topic pentru barbati ).
Vechi 09-07-13, 19:33   #66
Avansat bine de tot
MD Ortodont
status quo

.

Citat:
Publicat initial de matei_e View Post
Doamnele mai aprige pot încerca Kelly Kalesh - de la un producător pe care văd că nu am voie a-l scrie, deși pe topic apar Dior, Kenzo și altii. Oricum, e o nebunie de parfum!
Haha, eujenolu' ti-a cenzurat mirozna Trebe ca e ceva tare amenintator-ametitor...

Pe langa diverse efemeride, prin viata trec cu doua: Premier Jour de la Nina Ricci si Noa de la Cacharel. Am pierdut numarul damigenelor ramase in urma... Nici unul nu e glam dar le iubesc deopotriva.

Dintre cele pentru domni, doar Fahrenheit! De 20 de ani

Scris dupa 19 minutes:

Acuma m-am prins ca a ta Kelly vine de la Caleche, initial crezusem ca e in cardasie cu Kardashian
KLMircea si matei_e au multumit.

Modificat ultima data de tiptop; 09-07-13 la 19:33.
tiptop este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 09-07-13, 19:52   #67
Mare Maestru
Medic Stomatolog
sence and simplicity

.

Alionte: uite ca si doamna Denisa de Suedia scrie de Farenheit --- @Denisa: fain parfumul.

Si am scris de Chanel No 5 si apoi am scris si despre mine

Daca e si un topic pentru barbati de care evident nu stim mai bine le unesti si facem unul mai vizionat decat 2 obscure.

PS: azi toti se iau de mine... bine ca imi merge bine in alte parti
.
Vechi 09-07-13, 22:12   #68
Avansat bine de tot
MD Ortodont
status quo

.

Aaa, acu' vazui postu' corector: eu n-am inteles daca e voie numai parfum de dame (sau de dama) sau daca numai damele au voie sa posteze... Ca eu ma astept sa fie mai degeaba un t(r)opic pentru doamne, intretinut de domni, ca doar mie cine-mi cumpara parfum??
.
Vechi 09-07-13, 22:19   #69
Avansat
MD Chirurg Oral
Fara status.

.
+2 (+2/-0)     

eu... ca te-am suparat cu caninul ;-)!
tiptop a multumit.
Dr.dre este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 09-07-13, 23:07   #70
Moderator eugenol
Aspirant la MD
IT-ist de serviciu :)

.
+1 (+1/-0)     

Citat:
Publicat initial de tiptop View Post
eu n-am inteles daca e voie numai parfum de dame (sau de dama) sau daca numai damele au voie sa posteze
Cred ca titlul topicului este suficient de sugestiv.

Citat:
Publicat initial de KLMircea View Post
Daca e si un topic pentru barbati de care evident nu stim mai bine le unesti si facem unul mai vizionat decat 2 obscure.
Initial a fost un singur topic. N-as zice ca a fost buna ideea, de aceea le-am si separat.
Link [Necesita inregistrare pentru acces.]
Vechi 10-07-13, 01:19   #71
Initiat bine de tot
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Ceva ce nu se mai face Organza -First Light de la Givenchy, Chance de la Chanel, Allure tot Chanel si daaa, Denisa, Noa de la Cacharel, Tresor In Love -Lancome ... in tinerete Envy de la Gucci si sa vedem ce-o mai urma :-))
Vechi 10-07-13, 01:33   #72
Avansat bine de tot
MD Ortodont
status quo

.

Apropo de ce nu se mai face... sau nu se mai gaseste: Sensi White Notes de la Armani... mmmm.
Mult imi placea Salvador Dali, am uitat care... Dalissime

Am cumparat intr-un avant Addict de la Dior (vad ca nu zice nime-nimic de el) si nu l-am inteles niciodata. Drept e ca eram insarcinata cand l-am incercat intaiasi data si iac'asa am capatat o retinere fata de el. Tot asa am cumparat Escada Especially, dar la alta sarcina Si ala a ramas neinteles si neagreat.
N-am avut nici o revelatie olfactiva in ultimii zece ani desi o astept cu narile frematand
.
Vechi 10-07-13, 21:38   #73
Ucenic timid
Medic Dentist
Fara status.

.

Citat:
Publicat initial de tiptop View Post
Acuma m-am prins ca a ta Kelly vine de la Caleche, initial crezusem ca e in cardasie cu Kardashian
Da, doamna, corect, m-au luat nervii că nu pot scrie ~~~~~~ și am încurcat cîurile Mulțam de drăgălășenia corecturii

Ete că nici acu nu am putut scrie Da' -ermes e ok?
Puneți voi un H în locul liniuței
Am reușiiiiiiiit!
matei_e este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 12-08-13, 11:27   #74
Fondator eugenol
Medic Stomatolog
namE Eman

.

Protectia consumatorului UE vrea sa interzica toate uleiurile naturale din parfumuri (lavanda, iasomie ... ) pentru ca pot produce reactii alergice!
Multe parfumuri vor trebui sa isi schimbe formula ...

Devenim alergici pentru ca ne separam de mediul natural plin de alergeni si ne spalam asiduu. Ca sa ne protejam ne separam si mai tare de mediul natural.
Vechi 12-08-13, 11:44   #75
Avansat bine de tot
MD Ortodont
status quo

.

Hermès Calèche... pe mine de ce ma lasa?!

Citat:
Publicat initial de eugenol man View Post
Protectia consumatorului UE vrea sa interzica toate uleiurile naturale din parfumuri (lavanda, iasomie ... ) pentru ca pot produce reactii alergice!
Multe parfumuri vor trebui sa isi schimbe formula ...

Devenim alergici pentru ca ne separam de mediul natural plin de alergeni si ne spalam asiduu. Ca sa ne protejam ne separam si mai tare de mediul natural.
Da' nu mai bine le interzice alergicilor sa cumpere parfumuri??
k.Adina a multumit.
.
Vechi 12-08-13, 12:31   #76
Fondator eugenol
Medic Stomatolog
namE Eman

.

La un moment dat isi puneau problema sa interzica alunele pentru ca sunt alergice ... wow trafic cu alune, cumperi alune de la dealerii din coltul strazii.
Poate ca si cu parfumurile vor fi la fel ...
Abia astept o melodie de la Parazitii cum mananca alune si se dau cu Channel 5 original cu alergeni
Vechi 12-08-13, 12:31   #77
Mare Maestru
Medic Stomatolog
sence and simplicity

.

Ma bucur ca s-a adus in discutie asta ca am avut discutii pe aceasta tema cu diversi... uleiurile alea esentiale sunt fff faine doar daca se respecta regulile si cantitatile si multe altele ca altfel sunt fff periculoase si nu doar la alergici. In Romania este o firma foarte serioasa care vinde astfel de uleiuri ale unei firme mari din Franta DAR spre deosebire de altii scrie la fiecare ulei cantitatea de folosit, riscurile, problemele, calitatile....
.
Vechi 12-08-13, 23:58   #78
Avansat
Medic Dentist
AC/DC forever B-)

.

apai, mi-am adus aminte de o faza cu una de zicea ca sunt multe lucruri periculoase pe piata; eu i-am zis ca daca n-are noroc, poate muri si de la un pix, daca si-l baga in creieras, adormind cu agenda sub mustata

parfumul de selectie pt vara asta a fost Light blue de la Dolce & Gabanna, apoi Aqua di Gioia, sticla transparenta, ca aia verde pute de te-ndoaie.
.
Vechi 12-10-13, 02:54   #79
Avansat
Medic Dentist
AC/DC forever B-)

.

am Mademoiselle Ricci, Boss - Nuit pour femme, Kenzo -Indian Holi

si am pus tinta pe Gucci - Premiere
.
Raspunde

Bookmarks

Tag-uri
.., ..., achizitie, afara, baie, cerere, cumpara, cunosc, doc, doctori, evidenta, femeie, fete, firma, folosesc, gagice, iv, manusa, mie, modul, motiv, necesar, nou, persoana, personal, place, pune, sigur, usa, vara

Uneltele subiectului

LinkBacks (?)
LinkBack catre acest Subiect: http://www.eugenol.ro/forum/loc-joaca/8063-parfumuri-femei/
Publicat de For Type Data
Ultimii refereri - - www.comanda-parfum.com Post #0 Refback 08-12-09 08:29

Timpul (GMT +3) vindeca aproape orice. Da-i timpului (06:20) timp.

Alegeti schema de culori preferata: