Inregistrare Asigurari online +
.
 eugenol.ro    

Ce telefoane avem?

discutie din eugenol.ro : Citat: Publicat initial de sico Sunt topicuri de relaxare de socializare. Daca e forum stomatologic nu inseamna ca toata ...

Reveniti   eugenol.ro > Zona de relaxare > Relaxare > Loc de joaca
Ati uitat parola? Inregistrare

.
Like Tree5Multumiri

Raspunde

LinkBack Uneltele subiectului
Vechi 01-04-09, 17:17   #58
Ucenic
Tehnician Dentar
Fara status.

.

Citat:
Publicat initial de sico View Post
Sunt topicuri de relaxare de socializare. Daca e forum stomatologic nu inseamna ca toata lumea trebuie sa se laude cu nu stiu ce scheletata sau obturatie. In viata de zi cu zi tu ai numai stoma si tehnica dentara in cap?
Mai avem si altele pe langa.
sunt perfect de acord cu tine,dar sunt atatea subiecte in lumea asta!!orice altceva dar nu telefoane,masini si alte cele!!mi se pare o mare tampenie si MITOCANIE,sincer!!asta este tipic Romania!!
LELi este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 01-04-09, 17:20   #59
Ucenic
Tehnician Dentar
Fara status.

.

Citat:
Publicat initial de vicmac View Post
cum spuneam,telefonu il face pe om!!!
E de mirare ca cineva care este in stare sa elaboreze o maxima de asemenea profunzime,ar putea sa nu inteleaga ceva.Si totusi tu nu intelegi legatura.Ba chiar vezi si o paralela pe acolo.De regula,un baiat destept,asa ca tine,are doua variante cand nu intelege ceva.Prima ar fi sa incerce sa se concentreze mai mult si poate va reusi sa inteleaga.Iar a doua si cea mai simpla,e sa renunte si sa-si vada de treaba lui.Sa stii ca varianta a doua nu e o rusine.Poti s-o incerci ca e mai comoda.

Din curiozitate,da si tu o tasta prin subiectele forumului si ai sa ramai surprins de cate topicuri vei vedea care n-au nicio legatura cu dintii.

Am raspuns ca sa-mi mai maresc si eu numarul mesajelor pe forum.(cam cum ai facut si tu)[/quote]

ai auzit de expresia Mitocanie???
LELi este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 01-04-09, 19:05   #60
Mare Maestru
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Nu va mai certati degeaba...
Leli,sunt si alte topicuri, nu trebuie sa il citesti daca nu iti place.
Sunt oameni si oameni cu diferite pasiuni:,motociclete,masini,telefoane,calculatoare...
Nu suntem masinarii ca sa avem numai un lucru in cap.
Mie imi plac telefoanele mobile,dar nu cum crezi tu ca s ma dau mare.
De ex cand vb cu cineva la distanta mare poate vreau sa il vad sau sa ma vada( imi trebuie 3G) poate vreau sa intru pe internet si sa am un oarecare confort cand o fac(imi trebuie un ecran mare si untelefon dedicat acestui lucru) . Nu as putea sa fac asta cu un nokia 3610 sau cu ceva mai ieftin. Ce vina am eu ca caracteristicile pe care le cer de la un telefon il fac in unele locuri sa fie un telefon de fite?
In romania este probabil considerat de fite dar in Franta iphone au o gramada de oameni.si costa 100 si ceva de euro,blackberry cu touchscreen la abonament e 99 de euro. Eu am fitze ca dau 100 euro? Sau unul care da 20 milioane pe nokia 95?
Sursa eugenol.ro : eugenol.ro http://www.eugenol.ro/forum/loc-joaca/3718-telefoane/

Mitocan=
Vechi 01-04-09, 19:13   #61
Mare Maestru
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Mitocan = om cu comportament grosolan,vulgar,nepoliticos,cu lipsa de educatie,mahalagiu...
Eu nu vad legatura...
Vechi 02-04-09, 02:01   #62
Ucenic
Tehnician Dentar
Fara status.

.

ai auzit de expresia Mitocanie???[/quote]

De ce? Tu nu ai auzit?!
Poti sa cauti in DEX. E simplu..
--------------------------
--------------------------
Eu nu vad legatura...[/quote]

Pai nici nu exista vreo legatura,dar ce conteaza.. Ideea e sa mai punctam cate un mesaj.
Si nu-ti face griji ca nu se cearta nimeni.Incercam doar sa facem `legatura paralela` dintre: dinti,telefoane mobile,mitocanie si faptul ca unii se baga in seama doar ca sa incerce un fel de dialog.Infantil ce-i drept,dar totusi un dialog..

N-am sa mai ma `cert` cu LELI. Promit ca n-am sa-i mai raspund la `dialog`.
Vechi 02-04-09, 16:06   #63
Ucenic timid
Medic Stomatolog
Fara status.

.

imi place sa nu car 7-8 device-uri in buzunar. deci mi s-a parut ok un c902 care are 5 mp camera. mai pozez cate ceva. is fun the west.ro, ma duelez cu aia. is marlan ca am luat un tel cu mai multe functiii?

cu oamenii care au in cap numa stomatologie prefer sa nu conversez. ii consider limitati si oamenii limitati nu is buni in nici un domeniu

Modificat ultima data de dr. vladyk; 02-04-09 la 16:08. Motivul: de aia
dr. vladyk este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 24-04-09, 16:44   #64
Initiat
Medic Dentist
tks

.

Posed un nokia n73, si unul mai greoi cam neuazit din Sua cu Windows mobile, in speranta de a-mi pune cursuri, documente pe ele pt a mai invata.
greu a fost pana am facut rost de ele si greu va mai fi pana ma voi apuca de invatat.
Vechi 24-04-09, 22:39   #65
Ucenic Sef
Medic Stomatolog
www.medicul.dentist

.

Sony Ericsson K810i. F. multumit de el. Are ceva functii pe el si bateria tine destul de mult.
crazyleaf este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 27-04-09, 18:37   #66
La primele mesaje
Medic Stomatolog
Nihil Sine Deo

.

e51
Sabin FOTA este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 14-07-11, 19:25   #67
La primele mesaje
Medic Dentist
Fara status.

.

a cam murit topicu' asta de ceva timp, dar here goes: sony e k800 de ani de zile, scapat de multe ori, n-are probleme. la poze chiar daca are numai 3,2 mpx face niste poze beton cu autofocus si blit cu xenon. l-am schimbat cu un nokia pe sine, dar au inceput sa i se blocheze butoanele, sa se stinga singur (avea personalitate proprie ) si am revenit la sony cel vechi.
Vechi 22-07-11, 16:36   #68
Initiat
Medic Dentist
tks

.

now nokia e72 , merge struna , fara pb,camera, symbian,baterie 3 zile vorbit, wi-fi , gps .. cam cel mai rezistent tel din generatia asta ''care sunt facute sa traiasca max 2 ani ''
Vechi 02-01-12, 05:23   #69
Ucenic timid
Student M. Dentara
MD3

.

un nokia n73 vechi de 4 ani,care inca merge,desi mai greoi,dar m-am adaptat,probleme prea mari nu are asa,desi mi s-a stricat un buton de volum,dar il tin...desi as vrea ceva cu android,stau cuminte pana la vara sau toamna,sa lucrez si eu sa imi strang niste bani.
pe langa n73 mai posed un vodafone 543,cu touchscreen care este penibil,de aceea nici nu il folosesc,cred ca nu mai are bateria incarcata de vreo 15 zile....
CobraRB este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 17-01-15, 09:46   #70
Moderator eugenol
Medic Stomatolog
come & go

.

Telefonul mobil
Când vine momentul să ne alegem un nou telefon mobil, luăm în calcul toate criteriile: memorie, procesor, cameră foto, display, sistem de operare etc. Un lucru ne scapă, însă: nivelul de radiaţii pe care celularele le emit şi care ne afectează creierul. Iată care sunt cele mai nocive telefoane din acest punct de vedere:
Sursa eugenol.ro : eugenol.ro http://www.eugenol.ro/forum/showthread.php?t=3718
Veşti proaste pentru fanii Apple: iPhone 6 este cel mai nociv telefon din lume, din punctul de vedere al radiaţiilor emise! Nivelul SAR (Specific Absorption Rate = Rată specifică de absorbţie) este de 1.59 W/kg. Acesta măsoară rata de absorbţie a radiaţiilor de către ţesutul uman.
Motorola Droid Maxx este pe locul 2 în topul celor mai periculoase telefoane mobile (la egalitate cu Motorola Droid Ultra). Nivelul SAR este de 1.54 W/kg, în cazul ambelor modele.
Fanii BlackBerry trebuie să fie atenţi la modelele Z10 şi Z30! Acestea au un nivel SAR de 1.42, respectiv 1.41 W/kg.
Nici Nokia nu este departe! Lumia 925 şi Lumia 928 au fiecare câte un nivel SAR de 1.4 W/kg.
La polul opus, telefonul cu CEL MAI MIC indice de radiaţii din lume este Verykool Vortext RS90. Acesta are un nivel SAR de numai 0.18 W/kg!
Firma Samsung stă şi ea bine la acest capitol. Galaxy Note are un nivel de absorbţie a radiaţiilor de numai 0.19 W/kg.
Dacă eşti fan HTC, află că cel mai ,,inofensiv” model este ONE V, cu o valoare SAR de 0.455 W/kg.

Dacă citeşti acest articol de pe un Samsung Galaxy S5, lucrurile nu sunt tocmai roz. Nivelul SAR este relativ ridicat, anume 1.28 W/kg.
Vechi 17-01-15, 11:13   #71
Moderator eugenol
Aspirant la MD
IT-ist de serviciu :)

.

Ha, ha, haaaaa, ce tareeeee! Topicul asta e de dinainte de aparitia smartfoanelor.
Vechi 17-01-15, 13:56   #72
Avansat
Medic Dentist
Fara status.

.

Apropos de SAR... uitati ce diferente sunt la majoritatea telefoanelor intre EU si US:

SAR US 0.85 W/kg (head) 1.55 W/kg (body)
SAR EU 0.42 W/kg (head) 0.54 W/kg (body) (aici e vorba despre un Samsung S4, ca exemplu)

Retelele americane sunt de circa 2-3 ori mai "potente" decat cele europene, implicit nivelul de radiatii captate de organism.
Dentamax este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 21-05-15, 11:06   #73
Moderator eugenol
Aspirant la MD
IT-ist de serviciu :)

.

Default Just perfect!!!!!!

Anti-smartfonu'.
Link [Necesita inregistrare pentru acces.]
Imaginile atasate
Felul fisierului: jpg light ph.jpg (9,8 KB, 19 vizualizari)
radualionte a multumit.
Vechi 15-10-18, 13:16   #74
La primele mesaje
Student M. Dentara
Fara status.

.

Samsung Galaxy J5
Zamolxis, care este şi un zeu, ne învăţa că după cum nu trebuie să încercăm a trata ochii, fără să ţinem seama de cap, nici capul nu poate fi tratat, neţinându-se seama de corp, tot astfel trebuie să-i dăm îngrijire trupului dimpreună cu sufletul.
MD25 este offline   Raspundeti cu citat
.
Raspunde

Bookmarks

Tag-uri
.., ..., 36, achizitie, afara, ani, buna, camera, culoare, domeniu, ecran, fapt, foto, gps, intrebare, liber, luni, materie, merge, nokia, noroc, nostru, perfect, poze, primul, repara, seria, service, subiecte, telefoane, telefon, trat, vand, vara, zona

Uneltele subiectului

Subiecte similare
Subiect Scris de Forum Raspunsuri Ultimul mesaj
Acum eugenol vine si pe telefoane ! eugenol man Anunturi eugenol 50 28-12-13 17:40
ce biciclete avem? tudor craioveanu Loc de joaca 122 22-10-12 22:40
Avem Puterea ! costin Activitati civice 0 11-12-08 01:08

Timpul (GMT +3) vindeca aproape orice. Da-i timpului (05:25) timp.

Alegeti schema de culori preferata: