Inregistrare Asigurari online +
.
 eugenol.ro    

ce masini au medicii dentisti?

discutie din eugenol.ro : platesc 1650 euro pe an full casco si merita, nu o data mi-a fost lovita in parcare, agatata....

Reveniti   eugenol.ro > Zona de relaxare > Relaxare > Loc de joaca
Ati uitat parola? Inregistrare

.
Like Tree67Multumiri

Raspunde

LinkBack Uneltele subiectului
Vechi 24-05-08, 11:22   #58
SUNT BANAT!
Tehnician Dentar
Fara status.

.

platesc 1650 euro pe an full casco si merita, nu o data mi-a fost lovita in parcare, agatata.
Td. Micky este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 24-05-08, 11:22   #59
SUNT BANAT!
Tehnician Dentar
Fara status.

.

bineinteles autor necounoscut ca doar suntem in Romania
.
Vechi 24-05-08, 12:31   #60
Initiat
Tehnician Dentar
Fara status.

.

cineva te intzeapa la cost
TEOfil este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 24-05-08, 12:44   #61
Avansat bine de tot
Medic Stomatolog
Fara status.

.

.
Vechi 24-05-08, 17:38   #62
Initiat
Medic Stomatolog
Fara status.

.

O masina este aceea la care se invirt rotile si nu te ploua in ea .Restul vine sa compenseze daca lipseste ceva in alta parte.......
Iar daca va mai laudati cu 4X4 sa stiti ca vine Captain Planet si va trage la raspundere pentru incalzirea globala.Sau aveti cumva cai de rasa si va trebuie ca sa trageti remorca sau vre-o salupa si trebuie sa o remorcati pina in Delta...atunci va iert.
dumitriu_diana este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 24-05-08, 19:32   #63
Mare Maestru
Medic Stomatolog
Fara status.

.

diana,depinde ce vrei de la o masina si cat timp petreci in ea...
de exemplu...traiesti in germania si faci naveta o ora doua pana la munca in fiecare zi...as prefera un bmw seria 5 decat un fiat seicento...
in masina trebuie sa te simti bine sa fii relaxat.
este foarte important ce masina ai,ce comfort iti ofera,daca iti ofera protectie sau.
asa ca masina nu e doar ceva in care nu te ploua sau in care nu te bate vantul...altfel nu era asa o mare industrie...
la sfarsitul unei zile de munca imi place sa stiu ca ma urc intr-o masina de calitate...
Vechi 24-05-08, 20:59   #64
Initiat
Tehnician Dentar
Fara status.

.

shi de are o herghelie sub capota e shi mai bine.
TEOfil este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 24-05-08, 23:24   #65
Avansat
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Octavia 2 1.6 Mpi,sept 2007
rumbu este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 24-06-08, 17:55   #66
Ucenic timid
Medic Dentist
Fara status.

.

Poze
Imaginile atasate
Felul fisierului: jpg DSC_5444f.jpg (383,0 KB, 12 vizualizari)
Felul fisierului: jpg DSC_5115ff.jpg (233,3 KB, 16 vizualizari)
costin a multumit.
Dr. Anton este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 25-06-08, 19:38   #67
Avansat
Medic Dentist
Fara status.

.

nu o duceti prea rau ..ce pot sa spun
SebastianF este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 02-07-08, 13:35   #68
Ucenic Sef
Medic Dentist
Fara status.

.

Smile

curios !!! dupa cati ani de munca v-ati permis asa avioane?
ati mai cumparat si un apartament?ati mai fost si prin africa,turcia,grecia in vacante,sau poate croaziera pe mediterana???
CAT COSTA TOATE ASTEA???
stomic este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 02-07-08, 13:52   #69
La primele mesaje
Student Tehnica D.
Fara status.

.

AUDI A8...primit cadou
Vechi 02-07-08, 14:01   #70
Maestru
Medic Dentist
Fara status.

.

Astept si eu ...un Maserati..sau Chevrolet Corvette...
Cine se ofera sa ajute un medic amarat???

Kitty1604 este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 02-07-08, 15:02   #71
drsavin
Vizitator
Fara status.

.

Nu stiu cat de important este acest lucru(marca masinii).Eu am Honda CRV si nu am observat o modificare a atitudinii pacientilor dupa schimbarea masinii(dupa Peugeot 307).
  Raspundeti cu citat
.
Vechi 02-07-08, 16:01   #72
Ucenic timid
Medic Stomatolog
Fara status.

.

vw PASSAT 1.9 TDI
Vechi 02-07-08, 16:10   #73
La primele mesaje
Medic Stomatolog
Fara status.

.

ww pasat 2008 cumparat in ianuarie
augusttinn este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 02-07-08, 17:36   #74
Fondator eugenol
Medic Stomatolog
namE Eman

.

Incercati sa evitati serviceul Porshe Romania din Bucuresti ... Va veti schimba parerea despre Passat
Vechi 02-07-08, 17:50   #75
Moderator eugenol
Medic Dentist
Fara status.

.

cat la suta din pacienti vostri striu ce masina aveti? la mine cred ca sub 10%
Vechi 02-07-08, 18:46   #76
Ucenic Sef
MD Conferentiar
Fara status.

.

Mijlocul de transport cel mai popular in Heidelberg e bicicleta. In fata clinicii e o parcare de biclete cu vreo 300 de biciclete in ea, nu se compara cu parcarea de biciclete de la gara unde sint vesnic 4000-5000 de biciclete. Absolut toti colegii mei, inclusiv profesorul, directorul clinicii vin la lucru pe bicicleta sau se deplaseaza in interiorul orasului numai pe bicicleta. Daca careva dintre noi apare cu masina la lucru inseamna ca pleaca dupa munca in alta localitate sau la Bauhaus sa-si cumpere ceva greu de carat si trebuie musai masina. Masina e pentru iesit din oras. E adeavarat ca exista pista de bicicleta pe absolut toate trotuarele si strazile orasului.

Daca stiu pacientii ce masini avem noi? Pai ii doare in cot ce masini avem, nu-i intereseaza.
Toata protipendada universitara, profesori cu renume mondial din toate disciplinele, laureati de premiu Nobel, toata liota de cercetatori sau medici dau de zor la pedale si DA merg la cursuri in pantaloni scurti, tricou si sandale, asa cum au coborit de pe bicicleta. Oameni sarmani, nu se compara ei cu un medic de Calafat care rupe gura tirgului cu un Q7 sau un SUV
martini, vlad, byo78 si alti 4 au multumit.
Zahnfee este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 02-07-08, 18:48   #77
Ucenic Sef
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Citat:
Publicat initial de augustin View Post
man, iti cumperi masina pt pacienti sau pentru confortul si siguranta familiei tale?
Vechi 02-07-08, 19:16   #78
ann
Avansat bine
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Mda...noi tindem sa ne americanizam ,aparentele avand un rol important pt unii dintre noi.Zahnfee frumos ar fi sa fie si in fata universitatilor din Romania astfel de parcari pline de biciclete...nu doar un suport amarat unde se leaga 4-5 biciclete maxim...
Vechi 02-07-08, 19:19   #79
ann
Avansat bine
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Citat:
Publicat initial de Kitty1604 View Post
Astept si eu ...un Maserati..sau Chevrolet Corvette...
Cine se ofera sa ajute un medic amarat???

Ma alatur si eu lui Kitty...ma ajutati si pe mine cu Lamborghini...Gallardo?
Vechi 02-07-08, 20:14   #80
Moderator eugenol
Medic Stomatolog
statusless...

.

si eu prefer sa merg cu bicicleta la munca mai ales primavara si toamna, vara nu pot fiindca ajung transpirat la munca. oricum este preferabil masinii mai ales fiindca ma strecor mult mai usor prin trafic, uneori fac mai putin decat cu masina.
Vechi 02-07-08, 21:04   #81
Avansat bine de tot
Medic Dentist
Dental Clinique by Dr.
Cafadaru

.

eu nu am masina
Vechi 02-07-08, 23:06   #82
SUNT BANAT!
Tehnician Dentar
Fara status.

.

a mea consuma 8,5 /100 km adica nu mult pt. un 4x4 si am ales toyota rav4 tocmai pt. ca-mi place sa merg des la pescuit: e incapatoare, te scoate din teren dificil, siguranta, etc...
.
Vechi 02-07-08, 23:16   #83
Fondator eugenol
Medic Stomatolog
namE Eman

.

Citat:
Publicat initial de "dentista" View Post
a mea consuma 8,5 /100 km adica nu mult pt. un 4x4 si am ales toyota rav4 tocmai pt. ca-mi place sa merg des la pescuit: e incapatoare, te scoate din teren dificil, siguranta, etc...
Ajuta foarte mult cand faci semaforul de 5 ori pana treci

Bicicleta e o solutie pentru orasele mai mici. Intr-un oras mai mare apare problema distantei efective plus a amenajarii pistelor. Nu prea merge sa vii transpirat la munca dupa 6 km de pedalat.
Vechi 02-07-08, 23:20   #84
La primele mesaje
Student Tehnica D.
Fara status.

.

Sa Fim Seriosi!!!mergi Si-n Bucuresti La 40 Grade Pe Bicicleta(oricum Nu Ai Pe Unde Merge Cu Ea),prin Gropi Si Praf...suntem Departe De Civilizatie.da,prefer Sa-mi Urc Fundul In Masina,sa Stau Ore-n Sir In Trafic Pentru A Arata Impecabil Cand Ajung La Destinatie.stiu Ca Ajung Cu Nervii Intinsi La Maxim...dar Asta Este!in Pantaloni Scurti Si Pe Bicicleta Ma Vad Doar Atunci Cand Merg Sa Ma Relaxez.
Vechi 03-07-08, 02:45   #85
Avansat bine
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Citat:
Publicat initial de Zahnfee View Post
Mijlocul de transport cel mai popular in Heidelberg e bicicleta. In fata clinicii e o parcare de biclete cu vreo 300 de biciclete in ea, nu se compara cu parcarea de biciclete de la gara unde sint vesnic 4000-5000 de biciclete. Absolut toti colegii mei, inclusiv profesorul, directorul clinicii vin la lucru pe bicicleta sau se deplaseaza in interiorul orasului numai pe bicicleta. Daca careva dintre noi apare cu masina la lucru inseamna ca pleaca dupa munca in alta localitate sau la Bauhaus sa-si cumpere ceva greu de carat si trebuie musai masina. Masina e pentru iesit din oras. E adeavarat ca exista pista de bicicleta pe absolut toate trotuarele si strazile orasului.

Daca stiu pacientii ce masini avem noi? Pai ii doare in cot ce masini avem, nu-i intereseaza.
Toata protipendada universitara, profesori cu renume mondial din toate disciplinele, laureati de premiu Nobel, toata liota de cercetatori sau medici dau de zor la pedale si DA merg la cursuri in pantaloni scurti, tricou si sandale, asa cum au coborit de pe bicicleta. Oameni sarmani, nu se compara ei cu un medic de Calafat care rupe gura tirgului cu un Q7 sau un SUV
in heidelberg e cu totul alt film
Vechi 03-07-08, 09:00   #86
Avansat bine de tot
Medic Stomatolog
Fara status.

.

A propos de biciclete...In Amsterdam, cand curata canalele raului Amstel cu niste excavatoare speciale, mai scot si biciclete...Le-or fi de prisos! Ori de la prea multa Mary Jane sa fie, si le "parcheaza" din start in canale? Robby poate sa imi comfirme.
.
Vechi 03-07-08, 09:23   #87
Avansat bine
Medic Stomatolog
Fara status.

.

scuter?
dentist este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 03-07-08, 09:23   #88
Avansat bine
Medic Stomatolog
Fara status.

.

nu ca am,dar mi-as lua.
dentist este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 03-07-08, 09:37   #89
Moderator eugenol
Medic Dentist
Fara status.

.

Citat:
Publicat initial de m_mosu View Post
man, iti cumperi masina pt pacienti sau pentru confortul si siguranta familiei tale?

pai aia ziceam si eu.
Vechi 03-07-08, 15:39   #90
Ucenic Sef
MD Conferentiar
Fara status.

.

alin dinca:

Citat:
in heidelberg e cu totul alt film
Da, asta am si vrut sa arat, ca mai sint si alte filme, in unele privinte foarte mult diferite.

Dintre toate contraargumentele cel mai derutant mi s-a parut cel cu transpiratul. Cind pleci la munca dimineata e de regula racoare. Presupun ca toata lumea face dus cind ajunge acasa dupa munca si dimineata dupa ce se trezeste. In conditiile astea transpiratia nu pute. In afara de asta toti colegii mei au in geanta 2-3 tricouri de schimb pentru ca oricum nu-mi imaginez ca vara la 30 de grade sau peste poti sa stai o zi intreaga intr-un singur tricou, si daca ai mers si daca nu ai mers pe bicicleta.

In alta ordine de idei nici eu nu m-as deplasa zilnic cu bicicleta daca as fi intr-un loc care nu are piste si traficul ar fi periculos pentru biciclist pe anumite portiuni, daca ar fi mult praf ca in multe orase romanesti sau daca ar fi ca in multe orase romanesti multi ciini vagabonzi care sa ma latre sau chiar sa ma muste pe traseu.

Am vrut sa transmit doua idei ca altfel nu m-as fi apucat sa scriu la subiectul asta. Un ar fi asta pe care ai sesizat-o ca mai sint si alte filme. Sint convinsa ca si a doua idee au priceput-o toti dar la fel ca si mine din delicatete nu o enunta nimeni.
Zahnfee este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 03-07-08, 15:46   #91
Maestru
Medic Stomatolog
Fara status.

.

eu as fi curios sa stiu citi dentisti romani au bicicleta

raulsiladi este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 03-07-08, 15:47   #92
Ucenic Sef
Medic Dentist
Fara status.

.

raul,eu am.o folosesc doar la sfarsit de saptamana.
tudor craioveanu este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 03-07-08, 17:29   #93
Avansat
Medic Dentist
Fara status.

.

Citat:
Publicat initial de augustin View Post

Eu zic sa va puneti la intrarea in cabinet ce masina aveti

Sa vedeti dupa aia discutii pe "hol" ..ia uite al dracului ce masina are ..... ii merge bine ....2 carii si si-a luat pasat / bmw / s.a.m.d
.
Vechi 03-07-08, 18:04   #94
SUNT BANAT!
Tehnician Dentar
Fara status.

.

am bicicleta dar nu apuc sa merg cu ea, din pacate
.
Vechi 03-07-08, 21:06   #95
Maestru
MD Endodont
Fara status.

.

Din topicul asta pana acum se observa ca in Olanda, Germania si UK nu prea punem pret pe masini si nu prea le folosim, in timp ce in Romania este invers. De altfel acest trend il observ mereu cand compar ce masini sunt parcate pe strada mea din Amsterdam vis a vis de strada casei mele din Bucuresti.
Sursa eugenol.ro : eugenol.ro http://www.eugenol.ro/forum/loc-joaca/2459-masini-medicii-dentisti/

Mi se pare putin deplasata gandirea ca masina sau ma rog, banii investiti in ea, ar reflecta statutul social sau puterea financiara (vezi comentariile vis a vis de ce vad pacientii ca are medicul).

Cred ca fiecare are dreptul sa isi aleaga mijlocul de locomotie care ii convine cel mai mult. Eu nu sunt nici un mare extremist ecologist ca sa nu folosesc masina din asemenea considerente, dar nici un impatimit de masini ( de altfel de cand ma stiu am rau de masina, mai ales cand nu conduc eu).

Daca te simti bine in masina, e mai comod si mai elegant, go for it ! Daca te simti mai bine pe bicicleta in aer liber, asta e calea. Exista loc pt toti pe pamant !

PS1: Vis a vis de ce a zis Zahnfee cu medicii si prof.univ in pantaloni scurti si tricouri e super adevarat. De altfel la cateva intalniri endodontice, asa am observat imediat diferenta de haine intre est si vest: cei din est eram imbracati mai elegant, camasi & cravata, iar cei din vest erau in sandale, tricouri, etc etc....Pt ca haina e ceva sa te simti comod nu sa ateste contul bancar

PS2: in Amsterdam si probabil si in Heidelberg sau UK, vara nu e ce stim noi din Romania, adica soare si caldura zapusitoare....Cand bate vantul si sunt abia 20 grade, nu mai transpiri pe bicicleta asa de tare...sau poate deloc...
Vechi 03-07-08, 21:13   #96
Maestru
MD Endodont
Fara status.

.

Si ca sa va mai conving odata, mai ales pe domnisoare ....

Serile la discoteca sau la teatru sau whatever, aici se iese in 2 pe o bicicleta...Adica printul pe cal alb, nu vine cu caii putere la printesa sa o ia de acasa, ci cu lantul de la bicicleta si doar pe doua roti....Domnisoarele (desi f elegante) se urca frumos in spate pe bicicleta si asa pleaca in oras...

Sau exista si varainta opusa: ea vine si isi ia baiatul de acasa....va atasez o poza copyright DrDream cand m-a vizitat anul trecut in Amsterdam..O tanara olandeza in oras la cumparaturi, mergand cu bicicleta si avandu-l in spate pe prietenul ei.....

Cu un bun amic , tot stomatolog si el aici in Olanda, glumim mereu : auzi , cum o fi sa mergi in Drumul Taberei cu bicicleta sa iti iei prietena sa o scoti la o terasa ????
Imaginile atasate
Felul fisierului: jpg bicla amsterdam.jpg (56,0 KB, 44 vizualizari)
Cosminf, alina grz, nest si alti 2 au multumit.
Vechi 03-07-08, 22:20   #97
Moderator eugenol
Aspirant la MD
IT-ist de serviciu :)

.

Citat:
Publicat initial de robbycarlos View Post
Din topicul asta pana acum se observa ca in Olanda, Germania si UK nu prea punem pret pe masini si nu prea le folosim, in timp ce in Romania este invers.

Mi se pare putin deplasata gandirea ca masina sau ma rog, banii investiti in ea, ar reflecta statutul social sau puterea financiara (vezi comentariile vis a vis de ce vad pacientii ca are medicul).

PS1: Vis a vis de ce a zis Zahnfee cu medicii si prof.univ in pantaloni scurti si tricouri e super adevarat. De altfel la cateva intalniri endodontice, asa am observat imediat diferenta de haine intre est si vest: cei din est eram imbracati mai elegant, camasi & cravata, iar cei din vest erau in sandale, tricouri, etc etc....Pt ca haina e ceva sa te simti comod nu sa ateste contul bancar.
de fapt, asta e diferenta mare intre est si vest: in est oamenii vor sa arate tot ce au, pe cind cei din vest se straduie sa ascunda ceea ce au (ma refer la orice semn de avere: masina, haine, etc)
Vechi 03-07-08, 22:33   #98
Fondator eugenol
Medic Stomatolog
namE Eman

.

Nu cred ca se obosesc sa ascunda cat nu au nevoie sa faca show. Se poarta simplu se imbraca simplu ... sau normal.
Vechi 03-07-08, 22:47   #99
Ucenic Sef
Medic Dentist
Fara status.

.

parerea mea e ca in Romania automobilul propriu e o necesitate. Starea transportului public de la noi nu iti permite sa te deplasezi in conditii civilizate, nici in orase nici in tara.
din cate am vazut pana acum majoritatea dentistilor care au postat aici au masini medii ca pret nu inteleg de ce s-a ajuns sa se discute despre "cel mai tare din parcare"
costin este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 04-07-08, 07:42   #100
Avansat bine de tot
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Erau niste versuri de la Partizan, care oglindeau perfect Romania: "dar mai mult si mai ales, mi-as dori un Mercedes".
E greu sa te detasezi, ca roman, de aceasta atitudine, cand atata amar de vreme, dupa multa truda si imprumuturi la CAR sau CEC, reuseai sa iti iei o Dacie. Care reusea sa aduca de afara un Opel cu 'jdemii de km la bord era deja privit cu alti ochi.
Sursa eugenol.ro : eugenol.ro http://www.eugenol.ro/forum/showthread.php?t=2459
Sa fie oare de la frustrarea acumultata in ani buni de zile, cand mergeai la iarba verde si atat tu, cat si lacatusul de la uzina, aveati Dacie? Ehe, care reusea sa isi ia si un spoiler smecher sau un eleron(aici pitestenii erau tatici), era dat in...
Bine, tot nu rivaliza cu cel cu Opelul!
Realitatea este ca acest aspect a avut si o parte buna: deveniseram experti in Dacii! Orice problema era, stiai sa o rezolvi! Acum sa te vad cum stai sa cauti jigleur-ul sub capota masinii straine, cand te lasa in drum!
Unde e buba mare? Faptul ca romanul, cu 5000 de euro, in loc sa isi ia un Seat sa zicem din 2000 (pretul e pus la oha, habar nu am care este cotatia unui Seat din 2000), isi ia un Audi din 1980. De ce? Cand se aseaja la terasa si pune telefonul si cheia pe masa (aici si telefonul - musai peste 1500 lei), de cheie sa fie agatat un breloc cu sigla Audi...
PS Am vazut ca au aparut nume cromate. In fata mea era un VW. Pe capota, in spate, scria asa:

PASSAT
TDI
NELU
robbycarlos a multumit.
.
Vechi 04-07-08, 09:30   #101
Moderator eugenol
Aspirant la MD
IT-ist de serviciu :)

.

Citat:
Publicat initial de nest View Post
PS Am vazut ca au aparut nume cromate. In fata mea era un VW. Pe capota, in spate, scria asa:

PASSAT
TDI
NELU
am vazut zilele trecute o dacie LOGAN.... anagramata : GOLAN ...
Vechi 04-07-08, 10:49   #102
Avansat
Medic Dentist
Fara status.

.

Mai robby acolo sunt alte conceptii , la noi o tara in curs de dezvoltare , ferrari si-a deschis reprezentanta , ce vrei mai mult de atata ....romanii nu conteaza ca sunt "muritori" de foame , trebuie sa aibe un "bolid" in fata casei , care sa exprime "bogatia" ......
Daca te plimbi pe Magheru sambata seara , este imposibil sa nu vezi 2-3 Lamborghini si 2-3 Ferrarii ..... noi deabia avem niste amarate de strazi , cu gropi si 300 km de autostrada in toata tara , dar "avem" masini de sute de mii de euro .

Mai avem mult pana sa ne schimbam conceptiile ............... si sa lasam frumos masina in fata blocului/casei ...si se urcam pe bicicleta/scooter si sa mergem la servici
.
Vechi 04-07-08, 10:54   #103
Ucenic timid
Medic Stomatolog
Fara status.

.

[

PASSAT
TDI
NELU[/quote]
A trecut si prin fata mea... era un gri metalizat?
Vechi 04-07-08, 13:56   #104
Avansat bine de tot
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Nu am vazut bine culoarea; soarele se reflecta puternic in "L"-ul de la "NELU"!
.
Vechi 04-07-08, 14:08   #105
La primele mesaje
Student Tehnica D.
Fara status.

.

Citat:

Serile la discoteca sau la teatru sau whatever, aici se iese in 2 pe o bicicleta...Adica printul pe cal alb, nu vine cu caii putere la printesa sa o ia de acasa, ci cu lantul de la bicicleta si doar pe doua roti....Domnisoarele (desi f elegante) se urca frumos in spate pe bicicleta si asa pleaca in oras...

Sau exista si varainta opusa: ea vine si isi ia baiatul de acasa....va atasez o poza copyright DrDream cand m-a vizitat anul trecut in Amsterdam..O tanara olandeza in oras la cumparaturi, mergand cu bicicleta si avandu-l in spate pe prietenul ei.....

Cu un bun amic , tot stomatolog si el aici in Olanda, glumim mereu : auzi , cum o fi sa mergi in Drumul Taberei cu bicicleta sa iti iei prietena sa o scoti la o terasa ????
Sincer?Felicitarile mele domnisoarelor care pot fi asa.Eu una nu ma vad pedaland bicicleta imbracta in fusta mini si cu tocuri de 15 cm!Nu cred ca-i nimic rau in asta!
nest a multumit.
Vechi 04-07-08, 15:01   #106
Fondator eugenol
Medic Stomatolog
namE Eman

.

Citat:
Publicat initial de ELENA06 View Post
Sincer?Felicitarile mele domnisoarelor care pot fi asa.Eu una nu ma vad pedaland bicicleta imbracta in fusta mini si cu tocuri de 15 cm!Nu cred ca-i nimic rau in asta!
Noua ne-ar placea sa te vedem asa
Cine mai voteaza ... (folositi multumesc elenei)
Putem stabili un loc pentru vizualizare ...
Vechi 04-07-08, 15:15   #107
La primele mesaje
Student Tehnica D.
Fara status.

.

Citat:
Publicat initial de eugenol man View Post
Noua ne-ar placea sa te vedem asa
Cine mai voteaza ... (folositi multumesc elenei)
Putem stabili un loc pentru vizualizare ...
Da???Eman ,da-mi voie sa te invit intr-o prezentare de-a mea...fete frumoase si tinute pe gustul barbatilor...
eugenol man si radualionte au multumit.
Vechi 04-07-08, 16:00   #108
Avansat bine de tot
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Go, go, go! Biciclismul este un sport foarte sanatos,Elena!
In micul si dement oras in care ma aflu, este suficient sa ai fustita putin mai scurta - sigur unul care si-a scos patratelele (aka dreptii abdominali) la plimbare se apuca de scos sunete pseudoorgasmice!
ELENA06 a multumit.
.
Vechi 04-07-08, 16:06   #109
La primele mesaje
Student Tehnica D.
Fara status.

.

Citat:
Publicat initial de nest View Post
Go, go, go! Biciclismul este un sport foarte sanatos,Elena!
Doamne fereste!N-am negat nicio clipa asta!!!Am spus doar ca nu ma vad pedaland toata ziua...Pe bune!!!Eu chiar fac miscare...dar nu pe bicicleta
Vechi 04-07-08, 16:09   #110
Avansat bine de tot
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Mai tineti minte "City of Angels"? Meg Ryan - chirurg - mergea la spital pe bicicleta...
.
Vechi 04-07-08, 21:22   #111
Maestru
Medic Dentist
Fara status.

.

Citat:

Mai Robby mai..tu ne pacalesti..ceea ce duce fata aceea in spate nu este prietenul ei...este ABS-ul....uite cum sta pregatit de frana..

Kitty1604 este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 05-07-08, 09:12   #112
Ucenic timid
Medic Dentist
Fara status.

.

As vrea sa vad un stomatolog plecand zilnic pe bicicleta din Dr. Taberei spre Voluntari.
Ce zici te bagi ?
In Ro nu exista respect pt motociclisti din partea soferilor si viceversa. Prefer sa circul cu masina. Si la cat de haotica e circulatia in Bucuresti m-as gandi de doua ori daca sa optez pt 2 sau 4 roti.
Sunt situatii si situatii.
Credeti voi ca numai la noi sunt masinii pe care scrie nelu sau alte nebunii ?
Peste tot e asa. Sincer pe mine nu ma deranjeaza atat de tare lucru asta. Mai repede ma deranjeaza asa zisii oameni educati care arunca din masina direct pe strada ce au in masina, aia care injura aiurea, blocheaza intersectiile, capetele de creta care se apuca sa dirijeze circulatia, praful, altele si altele.
Dar lucrurile se schimba. Trebuie doar un ochi fin. Macar sa fie bine.

Citat:
Publicat initial de SebastianF View Post
Mai robby acolo sunt alte conceptii , la noi o tara in curs de dezvoltare , ferrari si-a deschis reprezentanta , ce vrei mai mult de atata ....romanii nu conteaza ca sunt "muritori" de foame , trebuie sa aibe un "bolid" in fata casei , care sa exprime "bogatia" ......
Daca te plimbi pe Magheru sambata seara , este imposibil sa nu vezi 2-3 Lamborghini si 2-3 Ferrarii ..... noi deabia avem niste amarate de strazi , cu gropi si 300 km de autostrada in toata tara , dar "avem" masini de sute de mii de euro .

Mai avem mult pana sa ne schimbam conceptiile ............... si sa lasam frumos masina in fata blocului/casei ...si se urcam pe bicicleta/scooter si sa mergem la servici
.
Vechi 05-07-08, 10:08   #113
Avansat
Medic Dentist
Fara status.

.

->Atata vreme cat nu ne "schimba" atitudinea ....o sa ne intalnim din ce in ce mai des cu asa ceva ........

->Suntem mult prea orgoliosi ca sa lasam masinile acasa , si ne gasim la fel de fel de scuze , nici daca am avea "climatul" perfect tot am gasii noi ceva sa ne motivam .....

->Respect in trafic ...pai atunci mai asteptam 10 ani , cand oamenii oR sa fie mai educati .

->Eu unu` as apela la scooter sau la bicicleta ptr ca DrTaberei - Voluntari ,numai sa am unde sa "parchez" . In tari civilizate , oamenii isi lasa masinile la periferia orasului se urca pe scooter si pornesc spre munca fie ca au barbatii sunt la 4 ace , fie ca fetele sunt pe tocuri .
Imaginile atasate
Felul fisierului: jpg traficbucuresti.jpg (150,6 KB, 23 vizualizari)
robbycarlos a multumit.
.
Vechi 05-07-08, 11:04   #114
Ucenic timid
Medic Dentist
Fara status.

.

Gresesti amarnic. Nu ai cum sa faci comparatie cu tarile civilizate. As vrea sa te vad gatit, si dupa aia dupa 2-3 ore petrecute in trafic.
Hmmm ...interesanta imagine, a unei doamne f bine aranjate, cu fusta scurta si tocuri , mergand pe un scooter. As vrea si eu sa vad asa ceva........macar la altii.
.
Raspunde

Bookmarks

Tag-uri
.., ..., 36, achizitie, afara, bucuresti, buna, capa, dentis, destinatie, dificil, folosi, iga, incercati, loc, mele, merge, mici, munca, nevoie, pedala, pescuit, place, placea, poarta, problema, roma, salut, sigura, siguranta, simplu, solutie, suma, telescoape, teren, vand, vara, zilele

Uneltele subiectului

Subiecte similare
Subiect Scris de Forum Raspunsuri Ultimul mesaj
medicii nostri Christian Kamm Discutii diverse 39 27-01-09 19:10
Diagnoza si sfaturi intretinere masini VW-AUDI.AG Dr. Anton Activitati civice 29 13-06-08 12:21
ce masini au tehnicienii dentari?sic! dentist Loc de joaca 7 22-09-07 11:17

Timpul (GMT +3) vindeca aproape orice. Da-i timpului (07:12) timp.

Alegeti schema de culori preferata: