Inregistrare Asigurari online +
.
 eugenol.ro    

anduluta and the city

discutie din eugenol.ro : Multumesc mult! Dar ma gandeam sa incep de acum sa dau sfoara in tara, sa nu ma trezesc ca ...

Reveniti   eugenol.ro > Zona de relaxare > Relaxare > Jurnal
Ati uitat parola? Inregistrare

Like Tree649Multumiri

Raspunde

LinkBack Uneltele subiectului
Vechi 13-08-12, 10:08   #1141
Maestru
Medic Stomatolog
practica limitata la protetica
si restaurare odontala

.

Multumesc mult! Dar ma gandeam sa incep de acum sa dau sfoara in tara, sa nu ma trezesc ca sunt mari si ca nu au stapani. Sper sa isi gaseasca pe cineva. Sunt ca niste papusi. O sa postez pe site-urile de care ai zis. Multumesc mult inca o data.
Dentamax a multumit.
Vechi 13-08-12, 11:26   #1142
Fondator eugenol
Medic Stomatolog
namE Eman

.

Pune poza sau link la anuntul cu poze si aici ca sunt curios ... vrem si noi un cutu dar nu acum.
Vechi 13-08-12, 18:27   #1143
Maestru
Medic Stomatolog
si restaurare odontala

.

O sa pun o poza cu tatal. Oricum este extrem de interesant, eu una nu am vazut asa caine lup. Seamana exact cu lupii de stepa de la gradina zoologica, fiind extrem de inalt, cu picioare neobisnuit de lungi, corp subtire, cap, gat si piept extrem de masive. Coada de asemenea este f lunga. Cainele lup nu este in Bucuresti, o sa merg sambata viitoare si o sa fac poze. puilor nici nu le-au dat ochisorii, ma gandeam sa ii pozez peste o saptamana.
Vechi 24-08-12, 08:43   #1144
Maestru
Medic Stomatolog
si restaurare odontala

.
+1 (+1/-0)     

Wow...peste Pacu din Illinois cu dinti umanoizi
Cred ca ar fi o placere sa ai asa ceva in farfurie...mmm...NOT!
Imaginile atasate
Felul fisierului: jpg pacu.jpg (20,7 KB, 7 vizualizari)
Felul fisierului: jpg Pacu-fish-2.jpg (36,5 KB, 7 vizualizari)
Felul fisierului: jpg Pacu teeth.jpg (77,2 KB, 7 vizualizari)
Blue a multumit.
Vechi 24-08-12, 12:02   #1145
Fondator eugenol
Medic Stomatolog
namE Eman

.
+1 (+1/-0)     

Vad ca a luat tetraciclina cand era mic
Vechi 28-08-12, 12:01   #1146
Maestru
Medic Stomatolog
si restaurare odontala

.
+4 (+4/-0)     

Credeam ca nimic nu ma mai surprinde in viata mea, nici macar propriile decizii.
Si iata-ma surprinsa.
Azi ma anunta asistenta mea ca se interneza de urgenta in spital, are o problema de sanatate pe care a neglijat-o si s-a agravat.
Asistenta mea de rezerva tocmai si-a schimbat locul de munca si implicit turele in care poate fi apelatat la nevoie. Poate veni doar marti si joi.
Drept urmare, am ramas luni, miercuri vineri complet descoperita din punct de vedere asistentic. Eu una care sunt obisnuita sa nu ma intereseze nimic in afara de a vedea ca totul e la locul lui si pregatit de lucru, sunt obisnuita cu o asistenta care stie dinainte ce sa imi dea si cum gandesc, , este ultraeficienta si rapida- traiesc cu senzatia ca mayasii au gresit un pic cand au zis ca sfarsitul lumii vine in decembrie. Pentru mine tocmai a venit.
Mi-am scociorat mintea si m-am gandit care e cea mai eficienta persoana dupa asistenta mea la care as putea apela. Sa fie rapida, sa invete rapid lucruri noi,, ultrainteligenta, intuitiva si care sa ma suporte. Si EVRIKA!: mama!
Sursa eugenol.ro : eugenol.ro http://www.eugenol.ro/forum/jurnal/9783-anduluta-and-the-city/
Am sunat-o si a zis ca ma ajuta pana cand iese asistenta mea din spital. Mama fiind profesoara proaspat pensionara, cu toate caracteristicile tipice acestei meserii , o sa imi predea zilnic lectii.
Astfel, o sa am niste dimineti fara tigari (mama nu accepta faptul ca eu fumez) , fara hahaieli cu pacientii (mama nu suporta familiaritatea extrema), fara intarzieri in program (mama nu suporta neseriozitatea) si fara sarirea peste mese sau mese inlocuite cu cafea (mama o sa ia gustari de acasa si o sa imi limiteze cantitatea de cafea). Colac peste pupaza, o sa trec pe la ea sa o iau la cabinet si bineinteles, va trebui sa renunt la muzica data tare in masina, va trebui sa imi setez butonul de selectie a programelor pe Gold FM, viteza sub 50, mers lin fara curbe bruste, si din nou, no smoking.
Da, Armaggedonul se va dezlantui de maine. Ce isi face omul cu mana lui cand zice Evrika.
nico, robbycarlos, Dentamax si alti 6 au multumit.
Vechi 28-08-12, 12:31   #1147
Moderator eugenol
Aspirant la MD
IT-ist de serviciu :)

.
+1 (+1/-0)     

Garantat va fi cea mai tare "cură" pe care ai tinut-o vreodata.
Vechi 28-08-12, 12:45   #1148
Maestru
Medic Stomatolog
si restaurare odontala

.

Oh, jolly me..Si cei care ma cunosc inteleg cu atat mai bine nivelul de tragedie in toata povestea asta. Mama este genul de persoana in fata careia Mata Hari si Ana Pauker ar avea complexe cumplite de inferioritae, precum si un acut simt al incompetentei. Daca este ceva de aflat mama afla, daca este ceva de stiut mama stie, daca nu are nimic de aflat si nici de stiut, mama simte. Deci...
KLMircea, SELENA, dentist4u si alti 1 au multumit.
Vechi 29-08-12, 08:02   #1149
Initiat bine
Medic Stomatolog
Passion is the difference
between having a job or a
career

.

it`s kind of a long strike ,dar intreb oricum apari cumva in promo-ul pt romanii au talent ? te-am vazut o singura data intr-un clip de la o emisiune tv si semeni foarte bine cu persoana care canta newyork newyork in promo..is it possible? ! si scz de oftopic pe jurnatzel
Blue este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 29-08-12, 08:34   #1150
Maestru
Medic Stomatolog
si restaurare odontala

.

Nu, din fericire ,sunt un talent nedescoperit. Intr-adevar cant, dar numai pentru a provoca suferinta celor din jur, si numai daca nu exista oglinzi prin jur. Dar il invidiez pe Gog intens: "Putem noi ca oameni..? "
Jurnalul este un intreg offtopic. Trebuie sa te chinui tare sa fii ontopic, pentru ca nu exista topic. Oricum da-mi linkul cu aia care apare in promo sa vad daca seman. Hai ca o sa fie fun.
Vechi 29-08-12, 14:59   #1151
Mare Maestru
Medic Stomatolog
sence and simplicity

.

Fata ne fierbi cu mama ta... eu vreau sa stiu amanunte

Modificat ultima data de KLMircea; 29-08-12 la 16:09.
KLMircea este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 29-08-12, 15:55   #1152
Maestru
Medic Stomatolog
si restaurare odontala

.
0 (+1/-1)     

Nu stiu despre tine dar eu sunt fiarta deja. Am reusit sa fumez doua tigari cat spala mami instrumentarul, deschizand usa incet si lasand-o deschisa pana m-am intors. Am fumat sub scara blocului sperand ca nu termina de spalat pana termin eu. Si da, am avut noroc. Pentru ca mama nu suporta nici macar sa se uite in gura nimanui, a stat cu aspiratorul dand senzatia ca este un eschimos care da la copca si se uita in alta parte. De cate ori faceam anestezie suferea intens alaturi de pacient. In rest a fost surprinzator de ok.
Sursa eugenol.ro : eugenol.ro http://www.eugenol.ro/forum/showthread.php?t=9783
Minus o chestie: pacienta de pe scaun ma intreaba "Cum incepeti direct, vad ca nu v-ati fumat tigara pe care o fumati intre pacienti." La care raspund " Nu , ca azi nu fumez." Si ma intreaba surprinsa si candida : "Cum nu ati fumat azi, ca simt ca mirositi a tigara." Privirea mamei nu o mai descriu. End of story.
Dentamax, KLMircea si SELENA au multumit.
Vechi 29-08-12, 16:11   #1153
Mare Maestru
Medic Stomatolog
sence and simplicity

.

Citat:
Publicat initial de anduluta81 View Post
Minus o chestie: pacienta de pe scaun ma intreaba "Cum incepeti direct, vad ca nu v-ati fumat tigara pe care o fumati intre pacienti." La care raspund " Nu , ca azi nu fumez." Si ma intreaba surprinsa si candida : "Cum nu ati fumat azi, ca simt ca mirositi a tigara." Privirea mamei nu o mai descriu. End of story.
Acest paragraf e fabulos.
Povestea asta e la fel de interesanta ca Link [Necesita inregistrare pentru acces.].
Iti trebui topic, blog si pagina pe Facebook doar pentru aceste zile si apoi poate se face si film
anduluta81 a multumit.
.
Vechi 29-08-12, 16:44   #1154
Maestru
Medic Stomatolog
si restaurare odontala

.
+1 (+1/-0)     

Da, sa scriem peste tot sa nu existe oameni care nu sunt la curent. NOT!!
KLMircea a multumit.
Vechi 29-08-12, 17:02   #1155
Mare Maestru
Medic Stomatolog
sence and simplicity

.

Da da da daaaaaaaaaaaaaaaaa vreauuuuuuuuuuuuuuuuuu :d
anduluta81 a multumit.
.
Vechi 29-08-12, 17:32   #1156
Maestru
Medic Stomatolog
si restaurare odontala

.

Daca imi pare rau de ceva este ca nu am pastrat un jurnal intre varsta 17-25. Dumnezeule mare! Ala da bestseller! Un adevarat rollercoaster! Si rollercoaster nu de genul pustimii de acum cu cluburi si prostii fade...nu tata, adrenalina suta la suta, reala...Eheee...alea da vremuri de povestit,bineinteles sub pseudonim Acu' gata, m-am facut fata de casa ,cu cozonaci de Paste, cuspal coverage si adaptari la micro. Fuse si se duse...I-am zis prietenei mele cele mai bune sa le povesteasca viata mea fetelor ei cand mai cresc. La care ea a zis repede: "Nu ,nu ca s-ar putea sa le placa".
robbycarlos a multumit.
Vechi 29-08-12, 18:40   #1157
Maestru
MD Endodont
Fara status.

.
+1 (+1/-0)     

Nu e musai sa ai jurnal, poti sa scrii un roman cu perioada aia...sub pseudonim desigur....

Promit sa cumpar primul exemplar. Incognito, desigur...
KLMircea si anduluta81 au multumit.
Vechi 29-08-12, 19:03   #1158
Maestru
Medic Stomatolog
si restaurare odontala

.

....desigur Si va fi un exemplar dedicat tot unui pseudonim cu 23 la sfarsit
robbycarlos a multumit.
Vechi 04-09-12, 12:02   #1159
Maestru
Medic Stomatolog
si restaurare odontala

.

Nu! Nu te trezi!
Dormi in dreapta mea.
Nu! Nu imi zambi!
Sa te trezesti n-as suporta.
Lasa-ma in lumea mea si tu dormi in dreapta mea.
Tu ramai in lumea ta, e minunata lumea ta.

Am obosit sa te alung si sa nu pleci.
Am obosit sa iti faci rau
Sa continui sa ma ierti,
Sa nu-ntelegi...

Lasa-ma in lumea mea si tu dormi in dreapta mea

Dar n-ai putea sa-ncerci sa treci,
Sa-ncepi sa-nveti ca nu alegi de ce te legi
Si negi ca simti atat de multe.
Dar n-as putea sa-ncerc sa trec,
Sa-ncep sa-nvat ca nu aleg de ce ma leg
Si neg ca simt atat de multe.

Da! Mi-e frica sa te am!
Nu as stii sa te pastrez.
Da! Mai bine ai pleca!
De mine sa te salvezi.
Cand cerul si ploaia au sters tot din ea
Din inima mea, daca am asa ceva...
Nu stiu, nici n-as vrea
Vechi 12-09-12, 21:48   #1160
Avansat bine de tot
MD Ortodont
status quo

.

Cum iti merge noul regim igieno-dietetic ebraic?
tiptop este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 12-09-12, 22:40   #1161
Fondator eugenol
Medic Stomatolog
namE Eman

.
+2 (+2/-0)     

Citat:
Publicat initial de tiptop View Post
Cum iti merge noul regim igieno-dietetic ebraic?
Nutritionistul a cedat si a trecut pe mici cu bere
tiptop a multumit.
Vechi 12-09-12, 23:16   #1162
Maestru
Medic Stomatolog
si restaurare odontala

.
+1 (+1/-0)     

Este o experienta f ciudata. Vineri se implinesc doua saptamani de cand il tin , am slabit aprox 6 kg. A fost excelent pentru ca nu mi-a fost deloc foame , chestie de care mi-a fost teama. Asta datorita acupuncturii, inclusa in program. Deja am trecut de la cruditati la cruditati si peste si deja e muult mai bine. Oricum, extrem de original regimul, vineri am din nou consultatie si abia astept sa ii arat rezultatele. Evreii, ca intotdeauna, ca si in stomatologie rule. Sunt tari ma, fac ei cum fac si tot deasupra ajung. Bravo lor! Oricum sincera sa fiu faptul ca era evreu a cantarit mult in decizia de a apela la el. Am eu o fixatie ce vrei.
Pe scurt, incep sa devin schiloada, asa cum am vrut. Sa dea Domnul sa merg tot asa. Ca ambitie am.

Modificat ultima data de anduluta81; 12-09-12 la 23:40.
anduluta81 este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 13-09-12, 10:08   #1163
Maestru
Medic Stomatolog
si restaurare odontala

.

Update evidence based : azi dimineata- minus 6.7 kg. In 13 zile. Uraaa! Inca un piiic, inca un pic si sunt cea din facultate! Sa mai zica cineva ca nu se poate. Nu exista asa ceva. Dupa ce ajung ca in facultate, inca un maraton din asta si poate ajung la greutatea din liceu. Dupa aceea nu mai vreau nimic.
Poate a ajutat si asta in cazul meu:
robbycarlos a multumit.
Vechi 13-09-12, 12:16   #1164
Moderator eugenol
Aspirant la MD

.

Citat:
Sa mai zica cineva ca nu se poate.
Nu cred ca a zis cineva ca nu se poate. Intrebarea este cu ce pret, tinind cont de faptul ca ritmul de slabire sanatoasa este cam de 1 kg pe saptamina (4 kg/luna).

Ma bucur ca ai reusit. E clar că să arati bine te face sa te simti si mai bine. Dar din cind in cind sa te mai gindesti si la tine, asa pe termen lung, bine?
Smilee a multumit.
Vechi 13-09-12, 13:44   #1165
Maestru
Medic Stomatolog
si restaurare odontala

.

Nico, ba da, eu aud mereu in jurul meu ca nu se poate, nu am timp, va fi greu daca nu imposibil, etc...dupa o varsta e si mai greu...tra la la. Scuze.
Pe mine cand ma apuca avantul , trebuie sa am un stimul pe care mi-l da un rezultat rapid, daca nu il am , incep sa imi pierd rabdarea si increderea. I-am spus clar medicului ca nu vreau sa slabesc incet. Avand in vedere ca mananc cruditati, lactate si peste nu cred ca nu ar fi sanatos. Cred ca inainte mancam mai nesanatos. In ritmul asta slabeam si in facultate , ceea ce ma face sa realizez ca modul in care mancam acum era prost si nu varsta pe care tot dadeam vina cand nu slabeam.
Sa arat bine conteaza big time, a contat si in trecut si va conta mereu. Sunt extrem de nefericita cand am perioade de delasare , si de obicei acumulez kilograme cand trec prin perioade mai putin bune din punct de vedere moral. Cand am perioade proaste,imi concentrez forta pe a-mi reveni din punct de vedere moral, ma concentrez sa trec peste si de obicei fac chestii care imi fac placere cum ar fi datul iama in prajituri, chestii gustoase si orice ma face sa ma simt mai bine. Putin imi pasa atunci de kg. Dupa ce imi revin insa, ma uit in oglinda, observ acumularile si iau masurile necesare pentru a scapa de ele.
Nu am o viata liniara, de aceea daca e sa ma gandesc bine pe termen lung, ceva echilibrat si previzibil mi-ar face cel mai bine si ar fi cel mai sanatos. Atunci nu as mai avea nevoie nici de regimuri ci doar de echilibru. Dar tare greu imi e sa cred ca o sa cobor din montagne-rousse pe campie. Probabil pentru ca imi place mai mult asa. Mai intens. Si ori ca il atrag , ori ca imi e destinat, clar este ca imprevizibilul ma iubeste mult.
Oricum, vestea buna este ca exista speranta, si Nico, trebuie sa iti spun ca "imblanzirea scorpiei" este in plina desfasurare. Cred ca am deja jumate de talpa pe campie. Sa vedem daca o pun pe toata si apoi si piciorul celalalt. You never know...Pana la urma exista un ac pentru cojocul fiecaruia...
nico a multumit.
Vechi 13-09-12, 15:58   #1166
Maestru
Medic Stomatolog
si restaurare odontala

.

S-ar cuveni o melodie zic:
Vechi 13-09-12, 19:04   #1167
Avansat bine de tot
MD Ortodont
status quo

.

Citat:
Dupa ce ajung ca in facultate, inca un maraton din asta si poate ajung la greutatea din liceu. Dupa aceea nu mai vreau nimic.
Grija mare la datu' timpului 'napoi, sa n-ajungi ca-n scoala primara
bolodoctoru a multumit.
.
Vechi 13-09-12, 23:59   #1168
Maestru
Medic Stomatolog
si restaurare odontala

.
+1 (+1/-0)     

Nu, ca in scoala primara eram o grasunica cu pampoane si cozi lungi a carei singura grija era sa ia snurul galben si sa nu se prinda doamna ca de fapt cumintica si tocilara Anda era cea care il batea pe colegul ei de banca Cornelus cel firav si micut si plangacios. Hai ma ca s-a mai schimbat ceva de atunci.......acum ca imi aduc aminte, ce placere imi facea sa dau in Cornelus, ii dadeam niste scurte si indesate pe sub banca..se inrosea tot saracul si suporta,plangea mereu, nu m-a parat niciodata...Ma enerva ca mereu era imbracat in costum popular, avea ie mereu, ce parinti idioti comunisti...l-am terorizat tot timpul...as da orice sa il intalnesc acum sa imi cer scuze, dar nu mai stiu nimic de el. Dar daca il vad in ie si acum ,imi cer scuze si apoi ii trag una.
Vechi 14-09-12, 08:27   #1169
Mare Maestru
Medic Stomatolog
sence and simplicity

.

Cata violenta
Iti dai seama ca asta se numeste bullying...
Pun pariu ca Costelus e in America, undeva in California, cu partenerul lui - asta e de la ie si de la bataie
anduluta81 si tiptop au multumit.
.
Vechi 14-09-12, 19:06   #1170
Maestru
Medic Stomatolog
si restaurare odontala

.
+1 (+1/-0)     

Cornelus, nu Costelus.
Mai aveam pe prietena mea cea mai buna, fiica de medici, care era inalta ca o paluga si slaaaba, ciolanoasaaa( acum by the way arata f bine) si cea mai mare placere era sa ne desfacem curelele de pioniere si sa ne invartim tare de tot tinand curelele de capatul care nu avea catarama metalica cu stema socialista. Ne invarteam si vedeam care apuca sa o loveasca pe cealalta cu catarama aia in invarteala.Ea ca era inalta, avea mainile lungi, ,ma cam lovea tare, dar eu compensam cu invartosenia si viteza si ii carpaneam si eu niste catarame din alea de nu se vedea.
Acum ea este un medic f bun in Anglia. O sa o provoc la o batalie din aia ca pe vremuri daca se intoarce in Romania.
Da, cata violenta. Eram f violenta cand eram mica...si acum m-as mai bate din cand in cand.
KLMircea a multumit.
Vechi 14-09-12, 23:00   #1171
Avansat bine de tot
MD Ortodont
status quo

.

Citat:
Mai aveam pe prietena mea cea mai buna ...
si vedeam care apuca sa o loveasca pe cealalta cu catarama aia in invarteala. Ea ca era inalta, avea mainile lungi, ma cam lovea tare, dar eu compensam cu invartosenia si viteza si ii carpaneam si eu niste catarame din alea de nu se vedea.
Pentru mine notiunile astea nu se imperecheaza nicicum: niciodata nu mi-am troznit cu sete prietenii cei mai buni.

Peseu: sa-mi spui de azi in trei luni cate kile ai
.
Vechi 14-09-12, 23:38   #1172
Maestru
Medic Stomatolog
si restaurare odontala

.

Sa speram ca sub 50. I keep counting. Doctorul s-a crucit azi...a zis ca la greutatea mea trebuia sa fi slabit mult mai putin, ca numai la cei supraponderali s-ar fi asteptat la o scadere asa rapida. Mi-a zis o sa ajungi unde vrei, ai mai multa rabdare. Ia-o mai incet. Yeah, right. Daca tot intru in hora, apoi dansez .
Acum e cam tarziu sa intelegi trozneala intre prietenii apropiati..e o chestie de adolescenta. O placere unica.
Apropo, ca tot veni vremea unor amintiri comuniste: in era prescolara ma jucam doua jocuri. In primul, stateam in picioare incepand cu un capat al casei si din 5 in 5 minute mai avansam cate un pas mic , si tot asa pana ajungeam la usa de la intrare. Mama ma intreba " Ce faci? " -"Stau la coada."
Si al doilea , intorceam doua scaune cu picioarele in sus si le lipeam si imi lungeam gatul peste ele si intrebam " Ce se da? Oua, ulei?" Asta avand in vedere ca in spatele blocului sub geamul nostru se aducea marfa pe care noi o cumparam cu cartelele alea de ratie. Era spatele Alimentarei.
Ce amintiri, ce copilarie am avut si noi...a, iar cea mai ciudata ever, era ca eu mereu intarziam la prima ora desi stateam numai la 5 minute de scoala. Si ca sa nu ma simt vinovata, mergeam cu pampoanele alea in cap si de cum se facea opt fix incepeam sa cant, desi eram pe strada: "Trei culoori, cunoosc pe luumee,aamintind de-un brav pooopoor..."" cand ajungeam in clasa, eu intram pe usa cantand imnul , ma duceam la banca cantand in continuare, ca si ceilalti copii care stateau in picioare si cantau, si practic era ca si cum as fi fost in clasa inca de la inceput. =))=))
KLMircea a multumit.

Modificat ultima data de anduluta81; 15-09-12 la 00:16.
.
Vechi 15-09-12, 11:26   #1173
Avansat bine de tot
MD Ortodont
status quo

.
0 (+1/-1)     

Este o teorie: cel care locuieste cel mai aproape, intarzie cel mai des. Explicatia e simpla: cel care locuieste departe, daca porneste cu 5' mai tarziu de acasa, alearga pe drum si le recupereaza. Cel care locuieste aproape, daca porneste de acasa cu 5' mai tarziu, a intarziat deja
Cred ca vreau sa te cunosc mai bine...

Si nu ne-ai spus cum ai combinat in mod atatator acele 4 ingrediente permise...
.
Vechi 15-09-12, 12:14   #1174
Mare Maestru
Medic Stomatolog
sence and simplicity

.
+1 (+1/-0)     

Citat:
Si al doilea , intorceam doua scaune cu picioarele in sus si le lipeam si imi lungeam gatul peste ele si intrebam " Ce se da? Oua, ulei?" Asta avand in vedere ca in spatele blocului sub geamul nostru se aducea marfa pe care noi o cumparam cu cartelele alea de ratie. Era spatele Alimentarei.
Doamna repede ca s-a bagat nechezol la Ciuperca (Ciuperca era o alimentara).
Ce vremuri: Ne cara mamaia pe toti 3 nepotii la coada la portocale ca se dadea in functie de persoane... "Cumparati mai putin sa ajunga la toata lumea."
.
Vechi 15-09-12, 20:43   #1175
Avansat bine de tot
Medic Stomatolog
Fara status.

.

...
sau tot de atunci : "lasati-o in fata pe doamna ca-i gravida!" - raspuns fff rapid si grav, aproape strigat:
"si noi suntem gravizi!!!!" - adica si papa de era, tot nu l-ar fi lasat sa se bage-n fata.
Andu, eu vreau o poza cu pomponelele tale.
Mona Lisa este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 16-09-12, 17:40   #1176
Avansat bine de tot
Medic Stomatolog
prezent discret

.

Citat:
Nu stiu despre tine dar eu sunt fiarta deja. Am reusit sa fumez doua tigari cat spala mami instrumentarul, deschizand usa incet si lasand-o deschisa pana m-am intors. Am fumat sub scara blocului sperand ca nu termina de spalat pana termin eu. Si da, am avut noroc. Pentru ca mama nu suporta nici macar sa se uite in gura nimanui, a stat cu aspiratorul dand senzatia ca este un eschimos care da la copca si se uita in alta parte. De cate ori faceam anestezie suferea intens alaturi de pacient. In rest a fost surprinzator de ok.
esti geniala. nu m-am mai distrat atit de mult timp. intr-adevar ai putea face un film....dar mai bine lasa imaginatia noastra sa creeze scene imaginare cu tine si MAMA>
opreabogdan este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 16-09-12, 21:10   #1177
Moderator eugenol
Aspirant la MD

.
+1 (+1/-0)     

@Andu, uite un banc special pt zilele negre cind nu te poti tine de regim. Banc "motivational".

"Rugamintea unei femei:
Doamne, daca nu poti sa ma faci pe mine mai slaba, fa-le pe prietenele mele mai grase!"

anduluta81 a multumit.
Vechi 16-09-12, 23:26   #1178
Maestru
Medic Stomatolog
si restaurare odontala

.

@ Mircea: hai ca e funny...am stat pe internet si am stat si am stat...si am gasit site-uri dietetice cu retete facute cu ingredientele alese de mine...ma, nu mi-ar fi trecut prin cap asemenea combinatii dar pana la urma au ajutat, au fost bunicele, am trecut hopul. Dar sa vezi, pentru ca m-am tot chinuit sa fac un mic "clasor" de retete pe un folder, am zis poate scot un ban cu asta. Si i-am scris doctorului meu din Israel- ca el nu are o carte de retete si ca ar trebui sa scrie una pe care sa o bage pe gatul dietantelor( a nu se citi diletantelor, desi daca ma gandesc bine nu ar fi un termen total nepotrivit) . Bineinteles, m-am oferit sa fiu coautoare. Nu a raspuns conform asteptarilor mele entuziaste, fiind mai degraba ca o patura uda si rece peste propunerea mea calda.
Ete na , pierderea lui. Omul nu are viziune, ce sa ii fac. E obtuz.
In legatura cu perioada comunista, chiar am poze cu pampoanele. Una sigur am - din aia in care stateam pe banca cu penar si cu un pix in mana...le stiti sigur , toata lumea are o din aia pe acasa. Se facea la inceputul anului parca si era pozitia stas. Tin minte si eu cand am refuzat sa cobor cu tataie sa iau ratia de oua, si s-a intors mama de la servici si mi-a dat o bataie uuuhuuu...din aia cu nervi cumpliti, cu stropi la gura...o tin minte si acum...din aia de dai cu nesat pana te doare mana...asa erau vremurile, na

Scris dupa 28 minutes:

Uite o melodie potrivita pentru poza din clasa intai , cu pampoane si cu penarul si pixul:

O tot ascult la radio cand vin de la drum lung si sunt obosita de condus. Ma distreaza la maxim. Imi trece si oboseala si tot .

Modificat ultima data de anduluta81; 16-09-12 la 23:26.
.
Vechi 20-10-12, 14:55   #1179
Maestru
Medic Stomatolog
si restaurare odontala

.

Ellie imi aduce aminte de mine. Mereu ma distreaza, undeva ma recunosc =))

Vechi 08-11-12, 10:34   #1180
Initiat bine
Medic Stomatolog
Passion is the difference
between having a job or a
career

.

"cu stropi la gura " cat am putut sa rad ))))))

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2
Blue este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 08-11-12, 10:51   #1181
Avansat bine de tot
MD Ortodont
status quo

.

Citat:
Se facea la inceputul anului parca si era pozitia stas.
Se facea de 8 martie
.
Vechi 08-11-12, 11:04   #1182
Maestru
Medic Stomatolog
si restaurare odontala

.

Da? De 8 martie? Nu imi mai aminteam.
Vechi 25-01-13, 19:51   #1183
Ucenic
Student M. Dentara
call me Dea

.

Anduluta, ce rau imi pare ca nu esti in Iasi... tare mi-ar fi placut sa o fac pe asistenta la cabinetul tau

wannabe MD este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 26-01-13, 13:51   #1184
Maestru
Medic Stomatolog
si restaurare odontala

.
+1 (+1/-0)     

Hahaha..mersi. Pe post de eugenolista si anduluta sunt ok, pe post de medic sunt destul de dificil de suportat. Cand ceva nu e ok , nu zic nimic, dar se simte in aer ca e o bomba cu ceas prin jur Saraca asistenta imi zice ca prefera sa o injur decat sa fac asa.
Vechi 26-01-13, 15:16   #1185
Ucenic
Student M. Dentara
call me Dea

.

a, fii fara grija, nu ma asteptam ca aerul tau degajat sa nu se schimbe sub presiunea concentrarii la cabinet, dar nimic nu se compara cu a asista un medic bun in actiune

.
Vechi 26-01-13, 17:37   #1186
Maestru
Medic Stomatolog
si restaurare odontala

.

Am rosit. Multumesc mult. Oricand vii in Bucuresti esti binevenita la o cafea in cabinet presarata cu picanterii si discutii de stoma. Te pup.
Vechi 26-01-13, 17:51   #1187
Ucenic
Student M. Dentara
call me Dea

.

ce fain, chiar am sa tin cont de invitatia ta si am sa imi fac un drum prin Bucuresti anul asta, de cand tot zic

.
Vechi 26-01-13, 19:43   #1188
Maestru
Medic Stomatolog
si restaurare odontala

.

Cand ajungi in bucuresti trimite-mi un PM si facem schimb de numere si te astept cu o solubila aromata.
wannabe MD a multumit.
Vechi 26-01-13, 20:21   #1189
Avansat bine de tot
MD Ortodont
status quo

.

Citat:
Cand ajungi in bucuresti trimite-mi un PM si facem schimb de numere si te astept cu o solubila aromata.
Da-o naibii, Anduluta, tu, o hedonista adevarata, bei cafea solubila la cabinet? Cumpara-ti dracului un aparat de facut cafea ca lumea, mai ales ca bei litri, nu crezi ca meriti?
Ia-ti un filtru, ia-ti o hardughie de facut espresso, sau una mica tot de espresso, cu capsule, cu ceva dar arata-ti putin respect
.
Vechi 26-01-13, 20:45   #1190
Avansat bine de tot
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Ce fain, andu are "fan club"
Tiptop, urla oftica-n tine draga, lasa fata-n pace sa-si bea cafeaua cum vrea

Modificat ultima data de Mona Lisa; 26-01-13 la 23:06.
.
Vechi 26-01-13, 22:55   #1191
Avansat bine de tot
MD Ortodont
status quo

.

Citat:
Publicat initial de Mona Lisa View Post
Ce fain, andu are "fun club"
Tiptop, urla oftica-n tine draga, lasa fata-n pace sa-si bea cafeaua cum vrea
Fun Club sau Fan Club?!
KLMircea si Mona Lisa au multumit.
.
Vechi 26-01-13, 23:09   #1192
Avansat bine de tot
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Am corectat draga.
Eshti de tata gróza tu cum le vezi pe tótie
KLMircea a multumit.
.
Vechi 27-01-13, 02:36   #1193
Maestru
Medic Stomatolog
si restaurare odontala

.

Cred ca daca Denisa traia prin anii 1850 , ar fi devenit o pistolara de ar fi speriat vestul salbatic. Are o privire de vultur. Si daca un element ii scapa privirii, acesta se preda singur nemaisuportand stresul de a fi dibuit intr-un final.
Anduluta , pe langa, cum bine ai vulturit: o hedonista ,(la fel m-am autodiagnosticat si eu acum ceva ani), mai are o caracteristica: este ciudata. Si am in cabinet ditai aparatul cu saptej de functii face espresso, cafea, cappuccino, cafea cu lapte, da in ghioc si iti citeste si in cafea daca esti draguta cu el. INSA mie imi place sa beau cafeaua rece. Nu o suport calda. Nu suport sa o sorb. Cand ma uit cum soarbe cineva incetisor asa cafeaua ma zgarie pe creier. Mie imi place sa iau guri mari si sa le simt bine de tot. Daca e calda nu pot face asta ca ma frige. Cand am chef de cafea, sa stau sa astept sa o vad cu piiiicura , si mai trebuie sa o si astept sa se raceasca...nu. Cand am nevoie de cafea, imi iau o cana mare, o fac taaare de tot, pun un linguroi mare, o frec bine bine si pun apa rece. QED
Si da, e fun club. Numai O ZE are fan club, si cum din nefericire persoane imi gasesc similitudini cu acest specimen, ii las ei fan clubul.
Dentamax, KLMircea si Mona Lisa au multumit.
Vechi 27-01-13, 10:43   #1194
Avansat bine de tot
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Regret incidentul, n-a fost intentionat
.
Vechi 27-01-13, 11:20   #1195
Avansat
Medic Dentist
Fara status.

.
+4 (+4/-0)     

Citat:
o frec bine bine si pun apa rece
nu stiu cum am ajuns sa citesc pe aici dar eu cu asta am ramas din discutia intre fete!
Vechi 27-01-13, 12:03   #1196
Maestru
Medic Stomatolog
si restaurare odontala

.

In niste studii de psihologie se spune ca daca iti faci o lista cu ce iti doresti pe care o ai f clar in minte, vei putea observa numai 5% din ce te inconjoara , in speta vei vedea selectiv doar ceea ce prezinta interes.
E.g. daca vrei sa cumperi o Toyota brusc vei vedea numai Toyote pe strada , pentru ca de fapt nu mai vezi celelate masini

QED?
KLMircea si tiptop au multumit.
Vechi 27-01-13, 12:04   #1197
Avansat bine de tot
MD Ortodont
status quo

.

Citat:
aparatul cu saptej de functii face espresso, cafea, cappuccino, cafea cu lapte, da in ghioc si iti citeste si in cafea daca esti draguta cu el. INSA mie imi place sa beau cafeaua rece. Nu o suport calda. Nu suport sa o sorb. Cand ma uit cum soarbe cineva incetisor asa cafeaua ma zgarie pe creier. Mie imi place sa iau guri mari si sa le simt bine de tot. Daca e calda nu pot face asta ca ma frige. Cand am chef de cafea, sa stau sa astept sa o vad cu piiiicura , si mai trebuie sa o si astept sa se raceasca...nu. Cand am nevoie de cafea, imi iau o cana mare, o fac taaare de tot, pun un linguroi mare, o frec bine bine si pun apa rece. QED
Si da, e fun club. Numai O ZE are fan club, si cum din nefericire persoane imi gasesc similitudini cu acest specimen, ii las ei fan clubul.
Mda, si tu esti genul care manca caviarul cu polonicul Auzi la ea, piiicura... pai piiiicura cam la fel de mult cat iti ia tie sa o freci numai faptul ca faci ceva intre timp iti da iluzia ca nu tre' sa astepti. Aromele te incanta mai mult in forma calda decat rece dar acum, dupa ce te-am citit o vreme pe eugenol, rand cu rand si printre randuri, cand imi declari ca iti place cafeaua rece nu sunt deloc surprinsa. Tu nu faci decat sa stingi valvataia cotidiana, cafeaua ta e ca un dus rece pe dinauntru

Ce e O ZE?
.
Raspunde

Bookmarks

Tag-uri
.., ..., 2014, 36, 3d, activitati, afara, ajutor, ata, bani, buna, cabi, cabinet, determina, endo, familiei, fiu, gasi, gasit, greu, gura, iga, intrebare, legat, liber, lucreze, lucrezi, mesaj, meu, mm, molarii, nevoie, nime, programului, refac, relatia cu pacientii, rtg, salut, stoma, subiecte, tehnician dentar, tura, urgenta, usa, vand, vanzare, vara, zilele

Uneltele subiectului

Timpul (GMT +3) vindeca aproape orice. Da-i timpului (08:22) timp.

Alegeti schema de culori preferata: