Inregistrare Asigurari online +
.
 eugenol.ro    

Jurnalu' lu' Scubi'

discutie din eugenol.ro : Buna idee a avut eugenol man cu jurnalu' asta.O sa incep eu. Mai intii spun ca probabil ma simt ...

Reveniti   eugenol.ro > Zona de relaxare > Relaxare > Jurnal
Ati uitat parola? Inregistrare

Raspunde

LinkBack Uneltele subiectului
Vechi 19-09-06, 14:07   #1
Scubidu
Vizitator
Fara status.

.
Default Jurnalu' lu' Scubi'

Buna idee a avut eugenol man cu jurnalu' asta.O sa incep eu. Mai intii spun ca probabil ma simt cam singur din moment ce simt nevoia sau , ma rog, mi-e confortabil, sa zicem, sa scriu asa ceva si sa-i dau drumul... in spatiul virtual. Am mai scris intr-un jurnal parca prin liceu, daca nu ma insel, ca eram cam timid la vremea aia, si jurnalul era prietenul meu cel mai apropiat sa zicem, lui ma confesam. Pina cind s-a gasit cineva in carne si oase sa-mi tina " inventaru'".Dar a trecut un secol de atunci.
Sursa eugenol.ro : eugenol.ro http://www.eugenol.ro/forum/jurnal/456-jurnalu-lu-scubi/

Ce ma face sa am nevoie de un nou jurnal? Hmmm... nu, nu e vorba despre secrete intime care sa zicem ca m-ar apasa si ca in felul asta mi-as deschide sufletul- pentru asta poti sa-ti iei un duhovnic-nu... nici vorba , n-as face asa ceva.

De curind se pare ca s-a ivit o oportunitate de a-mi mai deschide un cabinet- propriu si personal, si nu oriunde, ci f bine pozitionat. Evident, e nevoie de investitie. E nevoie sa ma misc repede, pentru ca zvonurile spun ca e bine sa autorizezi in 2006 , ca nu se stie ce va fi pe urma. Is multe chestii care ma grabesc si altele care ma tin pe loc.

In general cred ca lucrez cu lucruri cunoscute- am mai infiintat unul, deci drumul e oarecum batatorit( oarecum, deoarece forma de organizare a celui existent deja e alta si mai exista destule lucruri care-l diferentiaza de cel pe care urmeaza sa-l deschid).

Impulsul si toate planurile mele is foarte puternice si puse la punct in directia asta. Probabil ca or mai fi trecut si altii prin ceea ce trec eu acum. Si anume de frica de a investi.

Nu am fricile de care vorbea eugenol man ieri, mie nu-mi pasa cite cabinete am in jur( niciodata nu mi-a fost, pe bune, habar nu am ce preturi se practica in jurul meu, am auzit de la unii si altii ca unele ar fi mai mici decit ale mele, altele mai mari, dar concret nu stiu).

Mie mi-e frica sa nu cumva sa il deschid si sa nu-mi intre nimeni din cauza ca e central si ca imediat te duce gindul ca is preturile cit casa.
Imi vine sa-mi trag pumni ca gindesc asa, dar, pe bune, gindul asta e independent de mine, nu-l pot controla.Pe de alta parte imi zic ca toti trec prin asta la inceput, si ca, oricum, cind am venit sa lucrez in Bucuresti la 26 de ani aveam zero pacienti si toti colegii mei din policlinica aveau douazeci de ani de experienta inaintea mea, si tot nu a fost asta un handicap pentru mine.
E important sa gasesti nisa pe care esti tu bun( un fel de studiu de piata) si sa te plasezi acolo.
De aceea ii admir pe oamenii care si-au gasit rostul in stoma, si nu pot sa nu ma uit la robbycarlos sau la camil ianes cu endodontia lor si sa nu-i felicit din toata inima.Mi se pare ca am in fata un munte de trecut, un fel de a-mi gasi rostul, fapt care cere timp, studiu, lucru pe pacienti... si in timpul asta eu mai vreau sa investesc...
Cert este ca probabil ca etapele de pina acum , profesional vorbind, nu m-au multumit, ca vreau si ca pot mai mult si ca trebuie sa fac tot ce pot pentru asta.
Nu vorbesc numai de bani, ci de mult mai mult. De calitate, de rezultate in timp, de responsabilitate si de recunoasterea importantei noastre ca statut al profesiei in societate.
Nu promit sa scriu constant aici, cred ca voi scrie daca voi avea timp si daca voi mai simti acest impuls. In orice caz, as vrea sa va tin la curent cu pasii pe care ii voi urma si daca si cind ei se vor concretiza cu ceea ce mi-am propus.
  Raspundeti cu citat
.
Vechi 19-09-06, 16:25   #2
Fondator eugenol
Medic Stomatolog
namE Eman

.

Iti copiez textul tau din jurnalul meu aici, ca sta mai bine aici

Pe bune, eu nu am nici una din fricile enumerate mai sus! Dar nu fiindca is eu mai curajos sau mai altfel, nu.Pur si simplu am o frica atit de mare, care le acopera pe celelalte, care nu-mi da pace, ma roade.
Sursa eugenol.ro : eugenol.ro http://www.eugenol.ro/forum/showthread.php?t=456

Frica mea cea mai cea este ca ceea ce fac azi cu ceea ce dispun, ca si cunostinte si tehnici, ca si posibilitate de acces, sa nu fie miine depasit. "Mai intii sa nu faci rau" am in minte mereu si am avut in minte tot amarul asta de timp de cind am depus juramintul ala in care eu chiar cred.
M-au chinuit mereu intrebari ca : daca dintii tratati endodontic de mine au fost bine tratati, daca am restabilit relatiile ocluzale corect pentru pacient, cit la suta din munca mea va conta si cit din toleranta organismului , in adaptarea unei proteze...etc
Experienta mi-a aratat ca s-au facut progrese fantastice, ca mie cel putin imi este foarte greu sa tin pasul cu ele. Nu mai stiu de unde am plecat( ma rog, daca stau nitel sa ma gindesc, mi-aduc aminte, dar n-am timp de asta), dar ma uimeste sa vad cu ce viteza uimitoare aflu informatii . Is avid dupa ele, si din pacate simt cum trece timpul parca prea repede. Aflu azi lucruri noi pentru ca miine deja ele sa fie "istorie". Incerc sa tin pasul si uneori imi place sa cred ca reusesc, insa is foarte departe de ceea ce as vrea sa fiu. Ca sa ma echilibrez ma analizez si-mi spun ca am facut pasi destul de mari... Dar... in obiectivitatea mea... subiectiva... imi dau totusi seama ca mai am foarte foarte mult de parcurs... si asta imi produce frica. Singura frica reala.
Vechi 31-10-06, 15:51   #3
Scubidu
Vizitator
Fara status.

.

Miine fac 10 ani fix de cind am calcat ( cu dreptul) in actualul cabinet. De fapt nu in actualul, ca nu mai seamana nimic cu ce a fost.

Ma apucara nostalgiile si mi-am amintit de exemplu cum puneam eu la inceput plombe cu evicrol si concise si mama ce bucurosi erau oamenii ca le pun plombe la culoare!
Am lucrat citiva ani cu amalgam pina cind mi-am amalgamat verigheta... pe vremea aia nu gaseai decit exceptional de rar manusi . Amprente cu stentz si stomaflex...gaudent...proteze acrilice... acrilat...

Garzi! Mafia garzilor: batalie pentru cine face simbata!Din fericire am prins o singura garda!In orice caz, nu am nimic cu garzile, numai ca ar fi trebuit sa stiu si eu sa-mi iau cu mine instrumentarul MEU!

Doamne, parca am trait un cosmar!

Schimbarea sta in fiecare din noi si putem sa o facem.

Intr-o zi( incepusera expozitiile Denta- sau atunci aflasem eu de ele) am zis: imi iau lampa! Ce daca colega mea care intre timp s-a pensionat mi-a zis " binevoitoare"cu un zimbet batjocoritor: " cui pui tu plombe foto?" ... pentru ca anul urmator sa-si cumpere si ea...E bine cind poti sa schimbi in jur cu puterea exemplului si parca te simti un pic mindru de asta!

Tineretea nu a fost pentru mine un handicap, dimpotriva. Am avut in jur exemple de asa nu.Exista insa un risc in treaba asta, acela ca din greseala sa nu aluneci pe panta cu asa nu.

Practic, la un moment dat am inceput un lung sir de schimbari si tot profitul l-am reinvestit in cabinet. Unit, compresor, autoclav...Acum ne aflam in situatia ca eu am totul schimbat in cabinet, iar in afara cabinetului meu totul arata ca acum 10 ani...20, 30...50? Lucrul asta ma intristeaza si macina deopotriva dar nu am cum sa le fac pe ele, colegele care mai au putin si se pensioneaza, sa-si schimbe mentalitatea. Nici macar usa de la intrare nu au vrut sa o schimbam. Atita conservatorism... noroc ca viata merge inainte si ca exista si alte oportunitati... dar locul asta de care poate m-am legat cred ca merita mai mult. Rabdare... vorba aia, ne trebuie ceva timp ca sa scapam de comunism... si asta se va intimpla cumva si pe cale naturala...

In sinea mea ma bucur de astia 10 ani. Chiar daca a fost o lupta continua cu mentalitatile. Diga? "A, da. Diga e scumpa si se monteaza greu". Autoclav cu pre si postvacuumare? " A, pai te-a costat juma' de masina". etc, etc.
10 ani de ficati mincati. Probabil ca vor fi minus x la sfirsit, dar nu am mie ce sa-mi reprosez. Si noaptea am somnul linistit.
  Raspundeti cu citat
.
Vechi 10-02-07, 00:01   #4
Ucenic Sef
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Scubi asta, mare pishicher.

I-a pacalit pe toti.

Intr-o zi, pe cind se suparase pe eugenolman et comp, precum vacaru' pe sat 8) , ce se gindi el? lasa ca le arat io lor! ce-mi sterg mesajele? ce se dau rotunzi cu fonctziile lor virtuale? ce, lasa ca le arat io lor! si baga scubi mesaj de adio in care ii amenintza pe toarashi ca-i paraseste.

si ce face? se duce in profil si-si schimba meilu cu unu inexistent.moment in care contu s-a blocat. bun. da' ce se face scubi, ca lui ii place acilea pe forum? si apoi sunt atitea chestii de invatat...

pai ce-i tuna lui? hai sa-si faca un alt user.unu serios, asa, constipat de serios .nu stia atunci scubi ca incalca regulamentu' de forume.cum ar veni, devenise "infractor", da' el nu stia.

buuun. si timpu trece asa cam siktirit, pina cind, de bligdizeala, intr-o zi, hai sa intre si cu noul user pe biblioteca... sa se mai cultive nitzel

acilea cind intra jar, tzac si pac, scintei in toate partzile cu luizul nostru drag si fiindca se lasa cu injuraturi de la luiz, il pune draku pe scubi si solicita pe tonu constipat de user nou feminin, banarea luizului. asta, nestiind cu cine are de-a face, pac, incepe cu "cucoana", "tanti" si "fato"...termeni nepermisi pentru o asa useritza "rafinata"si "delicata".

acuma, pe bune, din cauza ca nici un moderator nu a intimpinat cu bun venit noul nick, eu am crezut ca moderatorii stiu toti in bloc cu adminu- deh, teoria conspiratziunii - corespondenta userilor.pentru ca atunci cind ai botoane de comanda se vede aipiu. si poti sa-ti dai seama ca doi useri diferiti folosesc acelasi ip.

ei bine, se pare ca lucrul asta nu s-a intimplat .no problem pentru inceput.
intre timp, luizu blocat ca injurase, da' toata lumea isi iesprima dragostea si simpatia fata de mnealui...
in culise, un moderator mai ager a vazut cum sta treaba cu userul cel galagios...i-a informat pe ceilalti... si ce si-au propus ei?

hai sa i-o coacem lui scubi. cind vine luizu, il banam pe scubi.adica il pedepsim cu aceleasi arme cu care a vrut sa-l puste pe luisica.

in acelasi timp, scubi deghizat, doreste sa-si reactiveze clona cea simpatica si cu aceasta okazie afla ca a incalcat regulamentu.

bah, satz batzi nevasta, si copkiii, daca nu-i ca la telenovela bate forumu
intre timp, discutii private despre imoralitatea userului respectiv care a vrut sa se delimiteze de nush ce fapte penale intimplate pe mediul virtual al forumului....acuzatii, supuneri la vot in culiseeeee

gata, precis cind o veni luizul, capul lui scubi vrem. sau nu, decapitam gabriele si aducem scubi napoi.
inca nu prea stiu exact deznodamintul.sau decapitam tot ce prindem si necesita decapitari. adica si scubi si gabriela.

acum as mai avea ceva de adaugat.

nu stiu la ce bun tot circul asta.

ma rog, corect este, din cauza ca am incalcat regulamentul( desi nu prea l-am incalcat, fiindca nu am scris in acelasi timp cu ambele amindoua clonele, prima fiind deja desfiintzata la apritia celei de a doua )...din cauza ca dragul nostru luiz, " fara de care lumea e mai rea fara el"- citat aproximativ a fost iritat si s-a enervat utilizind cuvinte injurioase la adresa unei potentiale gospodine, drept pentru care a fost banat conform regulamentului, corect ar fi sa fie aplicat din nou regulamentu si sa-i dati ban si userului nesimtzit care a indraznit sa faca asa ceva!
deci imi fac mea culpa si-mi pun cenusa in cap cita vreti voi.
Scubi este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 10-02-07, 00:06   #5
Guru eugenol
Medic Stomatolog
dreamy'

.

hai mah savarinah ca esti cam ofhticoasa.......
drdream este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 10-02-07, 00:14   #6
Ucenic Sef
Medic Stomatolog
Fara status.

.

stimabilelor, stimabililor

in primul rand sunt io, scubi, no more games. si am venit pur si simplu sa-mi fac mea culpa. si-o s-o fac atat in termeni generali, cat si in termeni particulari. s-o luam pi rand.

generalmente vorbind, tutror celor care personaju' scubidesc le-a cauzat nervi/sictir/orice sentiment negativ le cer scuze si iertare.

precizez ca nu-mi cer scuze pentru opiniile mele contrarii/extreme.

imi cer scuze pentru magariile spuse, pentru ca am intrat uneori la rupere, pentru scandalurile pe care le-am facut cu scopul de a face scandal. am venit sa va spun unde duc toate astea: nicaieri.

am incercat sa elimin sistematic prin atacuri dure pe toti care au "spus altfel" decat mine. mare tampenie. o societate virtuala monocolora e o mare stupizenie.

genetic vorbind, e demonstrat faptul ca pentru ca o specie sa supravietuiasca, e nevoie de o diversitate genetica.

acolo unde exista pareri divergente si oameni din diverse medii sociale si culturi, acolo vor exista conflicte si dispute. sa nu uitati ca din asta se naste progresul.
si indiferent ce mi se va arunca in cap de aici inainte, promit sa nu ridic piatra de jos.

asta a fost general
acum particular:

1. ii cer scuze lui eugenolman pentru ca m-am contrat cu el de dragul contrarii dar fara nici un rost - pe vremea cind eram ciine
2. ii cer scuze lui luiz ca a crezut ca-s proasta. nu, nu-s nici nebuna, sa stii.ca am cerut aplicarea regulamentului si a fost banat. de restul e el raspunzator, ca nici fulgushor nu prea e el...
3. ii cer scuze lui dr dream ca i-am consumat timpul pentru a-mi muta aceste mesaje- fiindca is sigura ca le va muta . iar daca nu, pentru timpul pe care l-a pierdut incercind sa stea de vorba cu mine
4. lui nico ii cer scuze ca i-am zis ca ma enerveaza- asta e, daca suntem diferiti, ne mai si enervam uneori reciproc.
5. lui pantel martel ca am zis ca-i arogant si sef de trib- la fel, fiindca m-a enervat cu pretziozitatea pe care o afiseaza .

acestea fiind zise, daca ele ajung la forumisti, va multumesc pentru atentie si va propun banarea ambelor usere, pina cind o sa-mi treaca rusinea si probabil ca o sa intru cu altul.
pentru aceasta o sa imi schimb probabil providerul de internet cind oi avea timp.

ramine valabil ce am scris cui toate userele posibile de pina acum, adica imi place forumu asta dar nu stiu de ce parca nu ma simt in apele mele.
asa ca m-am bagat si eu in seama

cele bune va doresc
.
Vechi 10-02-07, 00:49   #7
Guru eugenol
Medic Stomatolog
dreamy'

.

asha da domne

io accept scuzele.

deci
vrei sa redevii scubi au ba?
sau te lasam dr.rox?
.
Vechi 10-02-07, 22:37   #8
Ucenic Sef
Medic Stomatolog
Fara status.

.

nu-s eu dr rox, nu stiu cine e.

vreau inapoi scubi.

scris chiar asa: Scubi, nu scubidu.

Scubi
.
Vechi 11-02-07, 02:11   #9
Ucenic Sef
Medic Stomatolog
Fara status.

.

ma duc in elvetia.
.
Vechi 11-02-07, 20:18   #10
Ucenic Sef
Medic Stomatolog
Fara status.

.

azi am iesit in cismigiu cu rolele. fain. va pun poze, iar daca nu e voie pe motiv ca ocupa serverul de pomana, sa spuneti si ma opresc.
.
Vechi 11-02-07, 20:26   #11
Ucenic Sef
Medic Stomatolog
Fara status.

.

am gasit ghiocei care erau deja trecuti... gugustiuci doi cite doi ...

Link [Necesita inregistrare pentru acces.]
.
Vechi 11-02-07, 20:43   #12
Mare Maestru
Medic Dentist
Fara status.

.

scubi, scuze ca scriu aici, dar aia sunt proumbei..................
aurelian este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 11-02-07, 20:45   #13
Ucenic Sef
Medic Stomatolog
Fara status.

.

pai nu-i problema ca scrii aici. porumbei, gugustiuci, tot una. mie mi-au placut si de aiai i-am pozat. stai ca mai pun poze, a fost superb azi in cismigiu
.
Vechi 11-02-07, 20:50   #14
Ucenic Sef
Medic Stomatolog
Fara status.

.

astea cred ca-s brinduse

.
Vechi 24-07-07, 17:21   #15
Ucenic Sef
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Ma intorsei de pe unde umblai. Aici e piscina. Normal ca am inceput cu ea.

.
Vechi 24-07-07, 17:25   #16
Ucenic Sef
Medic Stomatolog
Fara status.

.

vreau inapoi

.
Vechi 24-07-07, 17:29   #17
Ucenic Sef
Medic Stomatolog
Fara status.

.

pe mine acolo m-a frapat faptul ca ficusii erau cum is la noi... nucii
m-a obsedat chestia asta mai rau decit ca palmierii erau foarte inalti si de o parte si de alta a drumului precum plopii de la noi .
frate, adica io de-o vaita cresc in ghiveciu de aprtament ficusu, si de-abia e de-un metru... si aia au acolo copaci grosi de ficus...da' sa nu-i aratati poza asta lu dream, ca o sa zica ca nu stiu sa fac poze. asa e, nu stiu
.
Vechi 24-07-07, 17:32   #18
Ucenic Sef
Medic Stomatolog
Fara status.

.

.
Vechi 24-07-07, 17:35   #19
Ucenic Sef
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Asta e catedrala in stil gotic din Palma. aici e fotografiata din masina, mai incolo o am si mai de aproape.
.
Vechi 24-07-07, 17:38   #20
Ucenic Sef
Medic Stomatolog
Fara status.

.

iaca si plopii de pe marginea drumului de la ei
.
Vechi 24-07-07, 17:43   #21
Ucenic Sef
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Aici e la Aqualand
.
Vechi 24-07-07, 17:46   #22
Ucenic Sef
Medic Stomatolog
Fara status.

.

.
Vechi 24-07-07, 17:49   #23
Ucenic Sef
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Aici e un bar din Magaluf, un fel de casa cu fundu-n sus.in principiu poate ca e cam chich, da' mi s-a parut interesanta ideea 8) si in orice caz, n-am mai intilnit asa ceva pina acum.
.
Vechi 24-07-07, 17:53   #24
Ucenic Sef
Medic Stomatolog
Fara status.

.

.
Vechi 24-07-07, 17:59   #25
Ucenic Sef
Medic Stomatolog
Fara status.

.

asta e la intrarea intr-o pestera cuevas del Hams.

.
Vechi 24-07-07, 18:13   #26
Ucenic Sef
Medic Stomatolog
Fara status.

.

si aici in pestera. dar mai multe minunatii despre pesterile astea doua, Cuevas del Halms si Cuevas del Drach din Porto Cristo, le gasiti aici:

is cele mai romantice locuri de pa fata pamintului, ba nu, de fapt de sub pamint.
.
Vechi 24-07-07, 18:16   #27
Ucenic Sef
Medic Stomatolog
Fara status.

.

asta-i un ficus imens din curtea de la Marineland, un fel de delfinariu cu gradina zoologica.
.
Vechi 24-07-07, 18:21   #28
Ucenic Sef
Medic Stomatolog
Fara status.

.

aici e un animal
.
Vechi 24-07-07, 18:23   #29
Ucenic Sef
Medic Stomatolog
Fara status.

.

.
Vechi 24-07-07, 18:25   #30
Ucenic Sef
Medic Stomatolog
Fara status.

.

.
Vechi 24-07-07, 18:31   #31
Ucenic Sef
Medic Stomatolog
Fara status.

.

si asta e tot de la Marineland
.
Vechi 24-07-07, 18:36   #32
Ucenic Sef
Medic Stomatolog
Fara status.

.

.
Vechi 24-07-07, 18:39   #33
Ucenic Sef
Medic Stomatolog
Fara status.

.

dupa cum ma stiti, is maestru la pozat pasarici
iaca un... stol
.
Vechi 24-07-07, 18:42   #34
Ucenic Sef
Medic Stomatolog
Fara status.

.

.
Vechi 24-07-07, 18:44   #35
Ucenic Sef
Medic Stomatolog
Fara status.

.

.
Vechi 24-07-07, 18:47   #36
Ucenic Sef
Medic Stomatolog
Fara status.

.

.
Vechi 24-07-07, 18:50   #37
Ucenic Sef
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Asta e Dimbovita care trece prin Palma de Mallorca.

.
Vechi 24-07-07, 18:52   #38
Ucenic Sef
Medic Stomatolog
Fara status.

.

.
Vechi 24-07-07, 18:54   #39
Ucenic Sef
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Straduta din orasul vechi+ se circula pe jos sau cu motocicleta. :wink:

.
Vechi 24-07-07, 18:56   #40
Ucenic Sef
Medic Stomatolog
Fara status.

.

.
Vechi 24-07-07, 18:59   #41
Ucenic Sef
Medic Stomatolog
Fara status.

.

.
Vechi 24-07-07, 19:01   #42
Ucenic Sef
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Catedrala de care spuneam mai devreme, dar mai de aproape.

.
Vechi 24-07-07, 19:06   #43
Ucenic Sef
Medic Stomatolog
Fara status.

.

.
Vechi 24-07-07, 19:09   #44
Ucenic Sef
Medic Stomatolog
Fara status.

.

.
Vechi 24-07-07, 19:12   #45
Ucenic Sef
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Spania nu se poate fara castele de nisip. Doar ca+s facute de niste romani de prin Arges

.
Vechi 25-07-07, 10:44   #46
Ucenic timid
Medic Dentist
Fara status.

.

Da-mi voie sa-mi exprim jalea in jurnalul tau: Vreauu si euuuuu
Cristinuta este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 25-07-07, 12:46   #47
Maestru
Medic Dentist
Fara status.

.

Scubi....gata cu distractia...acum...la munca...

Frumoasa vacanta..ce sa zic... :P

Kitty1604 este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 25-07-07, 22:22   #48
Ucenic Sef
Medic Stomatolog
Fara status.

.

mda, renovam. a venit rindu sa inlocuim vechiul linoleum comunist cu gresie spaniola de pa valea cascadelor. nu punem tarket ca ie scump. azi la ora 14 caram gresia . da' dupa cum se vede inca mai traiesc.
.
Vechi 17-08-07, 01:46   #49
Guru eugenol
Medic Stomatolog
dreamy'

.

te prinsai cu poza-n blur, nah
hai sa ai spor la munci si sa iti iasa cabinetu frumos.
.
Vechi 21-08-07, 16:15   #50
Ucenic Sef
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Aici fuse consoarta in Phoenix-Arizona- pe mine ma lasa la munci .
Vizita Phoenix si facu nishte poze ca sa vedem cum a pus omu osu la treaba si a reusit sa transforme un pamint arid in ceea ce veti vedea in continuare. Iarba e plantat sub forma de covorashe care vin cu pamint cu tot, lacul e artficial- deci retineti ca vorbim de o zona de deshert- temperatura in timpul asta din an is de 40-45 de grade si aer uscat. Deasupra oraselor se formeaza o bula care impiedica norii sa vina sa se verse aici, deci nema ploi decit cind vin norii si alunga bula
Se circula numai cu masina, e imposibil altfel, aerul conditionat functioneaza permanent zi si noapte tot timpul anului...

Ca sa joci golf trebuie sa te scoli dimineata la 6 si mai mult de 8 nu se poate sta.

Si in aceste conditii ia sa vedeti voi ce-au facutara baietii aia acolo :wink:

P.S. Iepurii is naturali Dealtfel doar ei si "limba soacrei"- specia aia de cactus care creste in continuarea covorului de iarba verde. Restu tot e pus de om.
.
Vechi 23-08-07, 12:55   #51
Ucenic Sef
Medic Stomatolog
Fara status.

.

de azi ma las si de cafea
.
Vechi 23-08-07, 22:06   #52
Initiat bine
Medic Stomatolog
Fara status.

.

.
Vechi 23-08-07, 22:14   #53
Mare Maestru
Medic Stomatolog
Fara status.

.

nu nu nu
nu cafeaua...
da,lasa tigarile,alcoolul in cantitati ciudate(adica prea putin sau prea mari)
dar nu cafeaua
Vechi 24-08-07, 09:40   #54
Ucenic Sef
Medic Stomatolog
Fara status.

.

pai de fumat m-am lasat de mult iar alcool... in toata vara asta poate in total vreo 3 beri

pe caldurile alea de data trecuta nu puteam sa mai beau cafea, dupa aia ajm inceput iar. acum a ajuns sa-mi faca rau. asa ca iau pauza.desi sa mor io daca in momentul asta nu as bea o cafelutza mica cum e aici:
.
Vechi 25-08-07, 16:27   #55
Initiat bine
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Ei Scubi una din asta chiar si eu as vrea sa beau,chiar daca ptr mine cafeaua dintotdeuna a fost ceva ocazional. :P
cgcorina este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 27-08-07, 01:25   #56
Ucenic Sef
Medic Stomatolog
Fara status.

.

vrei sa te invit la o cafea?
.
Vechi 27-08-07, 10:34   #57
Initiat bine
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Scubi, noroc ca te cunosc. :wink:
Nu ne-ar strica sa mai stam la povesti.
cgcorina este offline   Raspundeti cu citat
.
Raspunde

Bookmarks

Tag-uri
.., ..., 36, afara, buna, cabi, caz, central, chestii, drumul, evident, gasit, general, inima, loc, mele, mici, mie, nou, oamenii, organizare, pare, parte, profesiei, recunoasterea, repede, spa, stoma, studiu, tea, vara

Uneltele subiectului

Subiecte similare
Subiect Scris de Forum Raspunsuri Ultimul mesaj
Jurnalu lu Lu drLouis Jurnal 411 28-02-16 10:43
jurnalu' lu' nico nico Jurnal 28 24-03-10 19:34
Jurnalu' lu' Fane Chioru' Stefan Z Jurnal 5 23-05-07 12:26
Jurnalu lu' Denta de toamna 2006 drLouis Jurnal 25 26-11-06 12:30

Timpul (GMT +3) vindeca aproape orice. Da-i timpului (05:29) timp.

Alegeti schema de culori preferata: