Inregistrare Asigurari online +
.
 eugenol.ro    

Piesa cu inel rosu

discutie din eugenol.ro : Citat: Publicat initial de drLouis nu sunt facute pentru banii nostri. sunt pentru economii unde salariu mediu placa de ...

Reveniti   eugenol.ro > Zona Recenziilor > Recenzii eugenol > Instrumentar
Ati uitat parola? Inregistrare

Like Tree13Multumiri

Raspunde

LinkBack Uneltele subiectului
Vechi 23-12-10, 00:06   #58
Initiat bine
Medic Stomatolog

.

Citat:
Publicat initial de drLouis View Post
nu sunt facute pentru banii nostri. sunt pentru economii unde salariu mediu placa de la 2000E in sus.

cu 2600$ iei vreo 65 de turbine chinezesti push cu cap mare. cred ca-ti ajung pentru toata viata, aruncand cate 2 pe an asa ca fac ceva pe piesa lor imperialista. mai peste vo 10 ani cand ne mai intremam si noi saracia.
De acord. Dar mi-ar place sa contribui la spill-over. (pardon my french, o sa ma explic: cand marketezi un produs, iti propui un public-tinta, dar mai ai venituri din vanzari si din partea publicului netargetat= spill-over). Sau pe romaneste: ''firimituri de la masa bogatilor'' ... asta e, suntem departe si nici peste 10 ani nu cred vom fi mai ''breji''.
Vechi 19-02-15, 22:40   #59
La primele mesaje
Medic Dentist
Fara status.

.

NSK Ti-Max X95L cu micromotor NSK M40 merge?
GeorgeT. este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 01-08-20, 13:32   #60
La primele mesaje
Student M. Dentara
Fara status.

.

Buna ziua, va urmaresc de mult timp si am citit postari foarte folositoare si va multumesc. La scaunul.meu am schimbat un furtun din 4H in 6H si am procurat un micromotor electric s-max m205 cu FO si o piesa de mana AI X95L din china cu FO. Problema este ca daca setez piesa la 0.2 bari( ca sa nu treaca de 200.000) rotatii atunci nu am nici o putere prea mare si freze se.opreste si in plastic. Daca setez o presiune a aerului la 0.4 bari ca la turbina atunci parca tot nu are destula putere freze si ma feresc sa nu se strice. Ce ar trebui sa fac ca sa pot folosi si eu piesa cu inel rosu pt ablatia lucrarillor cu puterea de 1:5 ? Cu turbina merge foarte greu la ablatia puntilor totale de cr-co.Gresesc eu undeva? Va multumesc.
NotSoFast este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 02-08-20, 13:24   #61
Ucenic timid
Medic Stomatolog
Fara status.

.

micromotorul trebuie sa fie electric
bogdan_dentist este offline   Raspundeti cu citat
.
Raspunde

Bookmarks

Tag-uri
.., ..., afara, buna, cos, costuri, electric, firma, fix, folosesc, folosi, folosit, forta, freza, gresesc, inel, limba, logic, logica, merge, micro, pacat, pacientul, piesa, piesele, pneumatic, rosu, transmisie, tura

Uneltele subiectului

Timpul (GMT +3) vindeca aproape orice. Da-i timpului (03:00) timp.

Alegeti schema de culori preferata: