Inregistrare Asigurari online +
.
 eugenol.ro    

coroane numai pe implant sau...

discutie din eugenol.ro : Citat: Publicat initial de florinb probabil ca n-ai lucrat cu medicul care trebuie! imi pari destul de revolutionar asa ...

Reveniti   eugenol.ro > Zona comuna Medic Dentist si Tehnician Dentar > Specialitati: medic dentist & tehnician > Implantologie
Ati uitat parola? Inregistrare

.
Like Tree31Multumiri

Raspunde

LinkBack Uneltele subiectului
Vechi 18-11-09, 23:35   #58
Avansat
Medic Dentist
Fara status.

.

Citat:
Publicat initial de florinb View Post
probabil ca n-ai lucrat cu medicul care trebuie! imi pari destul de revolutionar asa de felul tau. de ce nu te tii tare si la chestii de genul asta? sa nu mai iei amprente daca nu iti slefuiesc cu prag.
tin minte cum ai descris ca ai recuperat odata niste bani de la un medic. de ce nu l-ai amenintat si cu "daca nu slefuiesti cu prag iti rup mina sau iti zgirii masina"? nu lua in serios prea tare a doua parte din mesajul meu e o gluma proasta, dar la prima parte mai reflecteaza putin.
Probabil ca daca as avea laboratorul in Bucuresti, sau intr-un oras mare, m-as fi gandit la ce zici tu! Dar trebuie sa ma raportez la "tarlaua" mea. Da-mi tu bonturi slefuite cu prag, si amprente luate cu fir! Na! Eu m-am bucurat ca pana acum, i-am dezobisnuit sa mai ceara Gaudent, si fatete de acrilat! Si, uite ca de mai bine de 1 an... poate chiar 2, aproape in exclusivitate, fatetele sunt din ceramica! Doar o singura doctorita se incapataneaza sa mai imi ceara Weissere cu fatete din RoyalDent. Si, aproape de fiecare data ii "trantesc" niste fatate de ceramica, chit ca nu mi le plateste... Nu fac eu paguba dintr-atata!
In concluzie, cred ca "stau" bine, nu crezi?

@Raul Multumesc! Am incercat cu paintul , selectez tot ecranul! Dar uite ca , dar daca fotografia e f mare, iar rezolutia ecranului mica, tot nu e suficient!

Modificat ultima data de Dragos Dinulescu; 18-11-09 la 23:45. Motivul: completari
Dragos Dinulescu este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 26-11-09, 09:51   #59
Ucenic timid
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Citat:
Publicat initial de dr.Aurora View Post
cum este mai indicat 2 implante si lucrare protetica exclusiv pe ele sau un implant si lucrare protetica implant- dintele(ii) pacientei?
Indicat este sa se faca lucrare numai pe implanturi.Daca se face un compromis si se face lucrare implant-dinte, atunci trebuie pus un ruptor de forta pe coroana de pe implant.
drionescucatalin este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 06-02-10, 00:20   #60
Ucenic Sef
MD Chirurg Oral
Fara status.

.

Citat:
Publicat initial de drionescucatalin View Post
Indicat este sa se faca lucrare numai pe implanturi.Daca se face un compromis si se face lucrare implant-dinte, atunci trebuie pus un ruptor de forta pe coroana de pe implant.
ai incercat si ti a iesit?
DR.S2008 este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 06-02-10, 20:33   #61
Ucenic timid
Medic Dentist
Fara status.

.

Cool Amin!

Citat:
Publicat initial de DR.S2008 View Post
Nu iese in veci! Mai bine il lasi asa!
DR.S2008 a multumit.
Vechi 09-02-10, 10:35   #62
Ucenic timid
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Citat:
Publicat initial de DR.S2008 View Post
Da.O singura data am facut pentru ca eu nu fac lucrari pe implant+dinte.Ori numai implanturi, ori numai dinti.
drionescucatalin este offline   Raspundeti cu citat
.
Raspunde

Bookmarks

Tag-uri
.., ..., 36, absolventi, afara, ajutor, ajutor ..., buna, cas, castellucci, cursuri, endo, endodontie, extensii, forta, fra, franceza, gura, iga, incepe, intalnit, intrebare, invata, lasa, lucrarile, lumea, mm, munca, natural, pacienta, perfect, proba, proteze, pun, rezi, stiam, termina

Uneltele subiectului

Timpul (GMT +3) vindeca aproape orice. Da-i timpului (02:11) timp.

Alegeti schema de culori preferata: