Inregistrare Asigurari online +
.
 eugenol.ro    

pt cei care vor sa cumpere un sistem

discutie din eugenol.ro : partial sunt de acord cu luis. La spionajul industrial din ziua de azi nu cred ca imitarea unor deseignuri ...

Reveniti   eugenol.ro > Zona comuna Medic Dentist si Tehnician Dentar > Specialitati: medic dentist & tehnician > Implantologie
Ati uitat parola? Inregistrare

Like Tree37Multumiri

Raspunde

LinkBack Uneltele subiectului
Vechi 11-04-09, 23:09   #58
Mare Maestru
Medic Stomatolog
Fara status.

.

partial sunt de acord cu luis. La spionajul industrial din ziua de azi nu cred ca imitarea unor deseignuri si copierea unor procedee de productie este imposibila,dar cine stie ...
Vechi 17-05-09, 06:26   #59
La primele mesaje
MD Asistent Univ.
Fara status.

.

Daca totul e ok ,diferenta se vede in timp . Eu folosesc Straumannn si unul singur a avut retractie osoasa ,am vazut folosite si clone de straumann si retractiile osoase in timp sunt mult mai dese . Mentionez ca partea chirurgicala a fost facuta de aceeasi persoana.
Ca si o concluzie nu este tot una daca implantul rezista 5 ani ,10 ani sau peste 15 ani.
Parerea mea
stoma2000 este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 24-03-11, 11:40   #60
La primele mesaje
MD Implantolog
Fara status.

.

Eu spre exemplu foloseam sistemul Oraltronics german de implante de vreo trei ani pana intr-o zi cand mi-a cerut cineva bont de ziconiu...dau telefon fericit ...300E. In acel moment am inteles de ce trebuie sa mai folosesti un sistem alternativ. Pana atunci nu concepeam schimbare.
Acum folosesc si sistemul Denti. E fsacut in Germania implantul n-au cum sa scrie pe pachet alceva decat realitatea. Trusa e f bine organizata. Partea proasta e la pret cam piperat. Si smecheriile de genu analog separat pentru categoria de diam 3 si 4mm ceea ce mie mi se pare o excrocherie. Daca cei de la alpfa bio reusesc ei nu vor.
O alta mare proble ma la denti si nu de neglijat este CAND SCOTI IMPL DIN AMBALAJ TREBUIE SA-L TII CU O PENSA DE TITAN SI SA-TI INSERI PORTIMPLANTUL ...CEEA CE ESTE DE NECONCEPUT ( STANGACIE E DERANJANTA ) .
Frezele calibrate pe lungimi pentru mine e foarte relaxant. La alfabio trebuie sa tot fiu atent printrte jeturile de racire la marcaje.
Cred ca diferenta o face intre impl conexiunile protetice. Acolo contreaza usurinta si siguranta conexiunilor si plaja de aplicatii.
Treaba cu vanatoarea de oferte mi se pare foarte corecta si oportuna.
In Franta se pun la greu si implante ieftine... cu lacomie chiar. Pretul acolode vanzare e mai mare ca la noi, pentru acelasi produs. Si nu uitati adaosul de 1000% la implant fata de Romania. Deci nu se uita la economii de 30 50 de E ca noi, desi unii o fac si nu putini.
euromedica este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 25-03-11, 11:40   #61
Ucenic timid
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Citat:
Publicat initial de euromedica View Post
Eu spre exemplu foloseam sistemul Oraltronics german de implante de vreo trei ani pana intr-o zi cand mi-a cerut cineva bont de ziconiu...dau telefon fericit ...300E. In acel moment am inteles de ce trebuie sa mai folosesti un sistem alternativ. Pana atunci nu concepeam schimbare.
Acum folosesc si sistemul Denti. E fsacut in Germania implantul n-au cum sa scrie pe pachet alceva decat realitatea. Trusa e f bine organizata. Partea proasta e la pret cam piperat. Si smecheriile de genu analog separat pentru categoria de diam 3 si 4mm ceea ce mie mi se pare o excrocherie. Daca cei de la alpfa bio reusesc ei nu vor.
O alta mare proble ma la denti si nu de neglijat este CAND SCOTI IMPL DIN AMBALAJ TREBUIE SA-L TII CU O PENSA DE TITAN SI SA-TI INSERI PORTIMPLANTUL ...CEEA CE ESTE DE NECONCEPUT ( STANGACIE E DERANJANTA ) .
Frezele calibrate pe lungimi pentru mine e foarte relaxant. La alfabio trebuie sa tot fiu atent printrte jeturile de racire la marcaje.
Cred ca diferenta o face intre impl conexiunile protetice. Acolo contreaza usurinta si siguranta conexiunilor si plaja de aplicatii.
Treaba cu vanatoarea de oferte mi se pare foarte corecta si oportuna.
In Franta se pun la greu si implante ieftine... cu lacomie chiar. Pretul acolode vanzare e mai mare ca la noi, pentru acelasi produs. Si nu uitati adaosul de 1000% la implant fata de Romania. Deci nu se uita la economii de 30 50 de E ca noi, desi unii o fac si nu putini.
domnule, daca dumneata lausi sistemul de implant DENTI inseamna ca nu ai vasut in viata ta cum arata un sistem de implante medium, de cele de top nici nu mai vorbesc.

spune si noua un nume mare in implantolgia care faoloseste denti?
blendahmed33 este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 26-03-11, 19:02   #62
SUNT BANAT!
Medic Stomatolog
Fara status.

.

de acord. sistemul DENti ,,,de toata jena.
goldenrobot este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 26-03-11, 22:28   #63
Maestru
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Default mai

mai baieti, care o fi diferenta aceea mare intre un medium clas si sistemul Denti?

pretul?
faptul ca nu-l foloseste Misch?

sunt niste cuie de titan la urma urmei, voi folositi de Au-Pt?

wellcome in Romania!
Dr. Pantel Marton este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 27-03-11, 20:49   #64
SUNT BANAT!
Medic Stomatolog
Fara status.

.
+1 (+1/-0)     

Citat:
Publicat initial de Dr. Pantel Marton View Post
mai baieti, care o fi diferenta aceea mare intre un medium clas si sistemul Denti?

pretul?
faptul ca nu-l foloseste Misch?

sunt niste cuie de titan la urma urmei, voi folositi de Au-Pt?

wellcome in Romania!

diferentele , inafara de faptul ca nu il foloseste misch si alti mari implantologi ,ar fi

1. design ca in anii 1980
2. tratament de suprafata necompetitiv cu alte implanturi de clasa medie
3. conexiunea PATRAT la implantul de zirconiu- wellcome in epoca de piatra
3.mega gap intre bont si implant. desi strans la torque indicat la unele implanturi bontul protetic "joaca" si cele care nu joaca privit la sistem de marire se vede un mega gap, locul ideal de unde sa inceapa periimplatitele si de acolo vor urma marile bucurii
4. pret exagerat pt un implant fabricat in ungaria si ambalat in germania.
5. nereturnarea implanturilor contaminate
6. fara cursuri de training ( exeptand cele in limba maghiara)
7. delivery foarte greu din cauza stocului mic .
8. majoritatea laboratoarelor refuza sa lucreze pe el ( de ce? intrabati-i pe ei)
9. fara studii de long term succes.

asa ca de ce sa pun un astfel de sistem care are si pret piperat si are inconvenietele de mai sus cand pot sa nu imi complic viata si sa lurcrez cu sisteme exponenetial mai bune si la pret echitabil?
.
Vechi 28-03-11, 12:34   #65
Maestru
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Default pare

Nu doresc sa polemizez punctual cu tine, insa in mare parte din raspunsuri pare ca este inserata o doza consistenta de rea-credinta, incepand cu punctul 1 continuand cu punctul 2, 4, 6 ,7, 8, 9, asta din ceea ce cunosc personal.

Pare sa ai niste interese contrare cu ale Denti, este doar o parere personala sa nu o iei ca o ofensa.
Rares. a multumit.
.
Vechi 29-03-11, 20:47   #66
SUNT BANAT!
Medic Stomatolog
Fara status.

.

nu am nimica de impartit cu denti. am spus niste chestii foarte pertinente, obiective si care se pot constata foarte usor doar vazand si jucandu-te putin cu implantul respectiv.
.
Vechi 29-03-11, 22:16   #67
Maestru
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Default mie

si eu am o colaborare limitata cu ei, insa imi sunt simpatici,
Sursa eugenol.ro : eugenol.ro http://www.eugenol.ro/forum/implantologie/5986-pt-cumpere-sistem/

echipa de vanzare mi se pare extrem de profesionista, disponibila, iar cu partea de stocuri stiu ca stau foarte bine,

legat de design, asta stii si tu ca in anii 80 cum aratau implantele, deci aici ai fost tendentios, in momentul de fata au o multime de profile, este greu sa nu gasesti ceva ce sa-ti convina

cursurile sunt organizate in limba romana, sau traduse in romana, iar lectorii sunt binepregatiti si cu o experienta clinica bogata,

delivery in 24h , asta stiu din experienta personala

sunt printre putinele firme care organizeaza separat cursuri si pentru tehnicieni

legat de studii, cred ca cei 25 de ani de experienta inseamna ceva comparativ cu multimea de firme care fac implante de 5 ani

la punctele pe care nu le cunosc nu imi permit sa te contrazic
Rares. a multumit.
.
Vechi 17-05-11, 22:49   #68
SUNT BANAT!
Tehnician Dentar
Fara status.

.

Post semadoss

Asdori mai multe detalii de la cei care folosesc BEGO SEMADOS , pareri, experiente.
kidsdental este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 10-06-11, 12:55   #69
Ucenic Sef
Medic Stomatolog
Fara status.

.

A utilizat cineva sistemul Implantium?
BONE MONICA este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 11-06-11, 11:25   #70
Ucenic Sef
Medic Stomatolog
Fara status.

.

KlMircea, de ce mi-ai spus ca, sper ca nu l-ai folosit.
BONE MONICA este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 11-06-11, 13:28   #71
La primele mesaje
MD Implantolog
Fara status.

.

Gasesc remarcabila ideea Dr Calinic de a ne prezenta sistemele de implanturi pe care le/le-a utilizat in practica sa .
Fidelitatea-respectiv "fixarea" pe un anumit sistem ,fara a testa si altele m-i se pare la fel de nepotrivita ca si colaborarea cu un singur tehnician , sau utilizarea unui singur sistem de compozit...............
Sigur ca in cazul sistemelor de implanturi pretul truselor e cel ce limiteaza mult versatilitatea noastra, tocmai de aceea schimbul de pareri e atat de binevenit!
brindusa este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 13-06-11, 14:43   #72
Ucenic timid
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Citat:
Publicat initial de BONE MONICA View Post
A utilizat cineva sistemul Implantium?
Eu il folosesc de 4 ani si mi se pare foarte bun, usor de folosit iar raportul calitate-pret foarte bun.Jonctiunea con in con dintre bont si implant este unul dintre motivele pentru care am trecut la acest sistem.Un alt motiv reprezinta intalnirile periodice pe care le organizeaza importatorul in care s-a plecat de la 19 participanti acum 4 ani si s-a ajuns la 80 in februarie anul acesta la Dambul Morii.Mai sunt multe motive dar nu vreau sa se considere reclama.
BONE MONICA a multumit.
drionescucatalin este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 13-06-11, 21:52   #73
Fondator eugenol
Medic Stomatolog
namE Eman

.

Este deja al 3-lea mesaj consecutiv in care vorbesti la superlativ / reclama pt aceasta firma. Cred ca era suficient doar odata pe un singur topic.
Multumesc pt intelegere.
Vechi 14-06-11, 11:26   #74
Ucenic timid
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Scuze.Am raspuns la o intrebare adresata acum de catre alta persoana.
drionescucatalin este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 07-04-14, 00:15   #75
La primele mesaje
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Citat:
Publicat initial de andytzu99 View Post
Eu lucrez cu denti si pot să zic că dpdv al livrării sînt promti.
Ca bonturi sînt un pic ciudati.Nu au bonturi angulate, dar au 2 bonturi frezabile cu corectie de pînă la 20,respectiv 45 de grade.Pe undeva le dau dreptate ...la cîte bonturi angulate am frezat, mai bine asa,că le paralelizez eu cum vreau.
mai folosesti denti? cum sunt? merita sa-mi iau trusa sau mai bine mis? multumesc
cosminagiurgiu este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 07-04-14, 10:28   #76
Initiat bine de tot
Medic Stomatolog
Fara status.

.

concret , care implant de la fiecare producator ? Ca freze au toti ...
drShimoN este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 07-04-14, 11:40   #77
Avansat bine
Tehnician Dentar
Fara status.

.

Citat:
Publicat initial de kidsdental View Post
Asdori mai multe detalii de la cei care folosesc BEGO SEMADOS , pareri, experiente.
pt partea de protetica: profilare f frumoasa a bontului, posibilitate potrivire angulatie-plan hex sau unghi hex, singurele de pe piata in care la frezare simt ca nu intra freza precum in branza. ar fi interesant un studiu de materiale si la nivel de surub, probabil ca diferenta se pastreaza. sunt scumpe.
.
Vechi 25-06-14, 17:35   #78
La primele mesaje
Medic Dentist
Fara status.

.

Citat:
Publicat initial de drcalinc View Post
sunt 3 clase de impl: scumpe ( nobel ,astra,zmmer, 3i,strauman), medii ( alpha bio, mis, sweden & martina, AB) si ieftine .
Daca Alpha bio, mis si restul precizate sunt medii, atunci implanturile Dentium, Megagen unde le mai incadram?
Un implant cu bont Dentium ajunge cam 150 E, pe cand la Alpha bio te costa la jumatate.
So..
Dr.AP este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 25-06-14, 22:18   #79
Moderator eugenol
Medic Dentist
Fara status.

.

era o parere din 2009. Lucrurile au evoluat.
Raspunde

Bookmarks

Tag-uri
.., ..., 36, acord, ani, buna, cilindrice, clinic, colectie, colegilor, conice, cuie, esecuri, esecurile, euro, gasi, gura, implantare, implante, inteleg, intrebare, new, partea, precizare, proba, problema, roma, roman, scumpe, simplu, size, solutie, vand, vanzare

Uneltele subiectului

Subiecte similare
Subiect Scris de Forum Raspunsuri Ultimul mesaj
Sistem Tatum mircea_aunianu Implantologie 1 02-11-08 21:55
cum alegem un sistem de implante? killer Implantologie 3 02-10-08 11:36
SIC implant sistem drcalinc Implantologie 3 21-01-08 13:14
sistem de radiologie digitala cristina_kozak Aparatura stomatologica 7 21-02-07 00:00

Timpul (GMT +3) vindeca aproape orice. Da-i timpului (01:29) timp.

Alegeti schema de culori preferata: