Inregistrare Asigurari online +
.
 eugenol.ro    

Alveolar distraction osteogenesis

discutie din eugenol.ro : Ce parere aveti despre asta? Am gasit pe Link [ Necesita inregistrare pentru acces. ]...

Reveniti   eugenol.ro > Zona comuna Medic Dentist si Tehnician Dentar > Specialitati: medic dentist & tehnician > Implantologie
Ati uitat parola? Inregistrare

Raspunde

LinkBack Uneltele subiectului
Vechi 20-01-07, 14:36   #1
Ucenic
Medic Dentist
Fara status.

.

Default Alveolar distraction osteogenesis

Ce parere aveti despre asta? Am gasit pe Link [Necesita inregistrare pentru acces.]
darian este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 21-01-07, 12:04   #2
SUNT BANAT!
MD Implantolog
Fara status.

.

dap. linkul ala l-am vazut acum cateva luni.este vorba depre distractie ososasa.poti sa ii mai zici tehnica sandwich.se refera la deficientele de inaltime ale crestelor alveolare.dupa cum ai vazut , tehnica este destul de dificila daca nu ai tot ceea ce iti rebuie si imposibila daca pacientul nu are bani.iti trebuiesc piezo,suruburi, placi de osteosinteza,oase si membrane.pacientului ii trebuie in primul rand sa fie sanatos si sa aibe bani.in w ,o interventie genul acesta, fara implanturi se ridica cam la 2000,in timp ce un sinus lifting este cam 4000-5000 $.daca as putea face upload mai usor pe forum,ti -as arata vreo 2 cazuri de sandwitch.dar uploadul fiind destul de dificil aici, ma las pagubas.

"Divorce means nothing left for man in Europe."
drcalinc este offline   Raspundeti cu citat
.
Raspunde

Bookmarks

Tag-uri
alveolara, bani, cazuri, concurs de rezidenĊ£iat, dificila, distractie, europe, forum, genul, implanturi, las, lifting, linkul, luni, membrane, oase, pacientul, pacientului, piezo, placi, primul, sanatos, sinus, tehnica, us

Uneltele subiectului

Subiecte similare
Subiect Scris de Forum Raspunsuri Ultimul mesaj
tehnici alternative de anestezie la alveolar inferior,URA drdream Anestezie 65 29-01-14 14:44
traumatizarea nervului alveolar inferior gabib Chirurgie 47 16-02-12 23:09
Distraction osteogenesis Razwan Implantologie 23 23-09-07 01:30

Timpul (GMT +3) vindeca aproape orice. Da-i timpului (08:18) timp.

Alegeti schema de culori preferata: