Inregistrare Asigurari online +
.
 eugenol.ro    

regenerare cu sulfat de calciu

discutie din eugenol.ro : am si eu o intrebare.A folosit cineva sulfatul de calciu in regenerare? Am vazut ca in state se foloseste ...

Reveniti   eugenol.ro > Zona comuna Medic Dentist si Tehnician Dentar > Specialitati: medic dentist & tehnician > Implantologie
Ati uitat parola? Inregistrare

.
Raspunde

LinkBack Uneltele subiectului
Vechi 13-06-10, 20:09   #1
Ucenic Sef
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Default regenerare cu sulfat de calciu

am si eu o intrebare.A folosit cineva sulfatul de calciu in regenerare?
Am vazut ca in state se foloseste destul de mult in special in socket preservation pentru ca iti permite sa nu faci inchidere primara a plagii si se pare ca tesutul moale iubeste sulfatul de calciu si creste peste el .Se pune peste materialul de grefa si se sutureaza.
Interesanta mi se pare insa si folosirea ca memebrana si mentinator de spatiu .Se intareste in 1-2 minute si te lasa sa faci o supraconturare peste grefa .Am inteles ca se resoarbe cam in 2 luni.

Are cineva o experienta cu acest material? Multumesc
cristescu dragos este offline   Raspundeti cu citat
.
Raspunde

Bookmarks

Tag-uri
calciu, creste, experienta, foloseste, folosi, folosirea, folosit, grefa, interesanta, intrebare, lasa, luni, materialul, mentinator, minute, moale, pare, permite, preservation, primara, pune, regenerare, socket, spa, spatiu, sulfat

Uneltele subiectului

LinkBacks (?)
LinkBack catre acest Subiect: http://www.eugenol.ro/forum/implantologie/11046-regenerare-sulfat-calciu/
Publicat de For Type Data
regenerare cu sulfat de calciu - info Sanatate! This thread Refback 18-07-10 11:39
regenerare cu sulfat de calciu - RSShunt.ro This thread Refback 16-06-10 23:11

Timpul (GMT +3) vindeca aproape orice. Da-i timpului (18:45) timp.

Alegeti schema de culori preferata: