Inregistrare Asigurari online +
.
 eugenol.ro    

Donatie carti si cursuri pentru stoma si/sau tehnica dentara

discutie din eugenol.ro : Salutare natiune! M-am apucat sa fac curatenie prin biblioteca, si sa scap de maculatura care acum mi-este inutila. In ...

Reveniti   eugenol.ro > Zona Studentilor la Medicina Dentara > Forumuri Studenti
Ati uitat parola? Inregistrare

.
Like Tree7Multumiri
  • 1 Scris de Dragos Dinulescu
  • 2 Scris de tiptop
  • 4 Scris de Dragos Dinulescu

Raspunde

LinkBack Uneltele subiectului
Vechi 25-09-11, 16:53   #1
Avansat
Medic Dentist
Fara status.

.
0 (+1/-1)     
Default Donatie carti si cursuri pentru stoma si/sau tehnica dentara

Salutare natiune!

M-am apucat sa fac curatenie prin biblioteca, si sa scap de maculatura care acum mi-este inutila. In concluzie, cine este interesat, ii ofer GRATUIT toate cursurile pe care le-am mai pastrat pana acum, si chiar si carti de specialitate. Si, daca stau bine sa ma gandesc, cred ca pun la bataie si colectiile revistelor "Actualitati stomatologice", "Dentis", "Tehnica dentara" si mai era una, da` am un lapsus acum...

Cel/cea care le doreste, nu trebuie decat sa ma sune (0722.69.66.18), si sa suporte costul de livrare al coletului.

Oferta e limitata! Daca in...2-3 saptamani de ACUM (25 septembrie 2011) nu se iveste vreun doritor, le arunc la maculatura.
Vechi 25-09-11, 17:24   #2
Initiat bine de tot
Medic Stomatolog
Fara status.

.

ce carti ?
drShimoN este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 26-09-11, 11:00   #3
Avansat
Medic Dentist
Fara status.

.

Diseara o sa fac un inventar al cartilor.
Vechi 26-09-11, 22:28   #4
Avansat bine de tot
MD Ortodont
status quo

.
0 (+1/-1)     

Citat:
Publicat initial de Dragos Dinulescu View Post
Salutare natiune!
Sa intelegem ca te reorientezi profesional?
tiptop este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 27-09-11, 18:42   #5
Avansat
Medic Dentist
Fara status.

.
+3 (+4/-1)     

Citat:
Publicat initial de tiptop View Post
Sa intelegem ca te reorientezi profesional?
Rrrautate! Da, ma gandeam sa ma fac frizer! Munca mai putina, castiguri mai mari, daca gresesc ceva nu ma da nimeni in judecata... paru` creste!
Am o gramada de maculatura, si ma enerveaza. Nu mai am loc de ea. Ia gandeste-te oleaca... Fac tehnica de aproape 19 ani. Stiu tot ce ar trebui sa stiu despre tehnica. Ce sa mai fac cu niste manuale si cu niste cursuri? Alea sunt pentru incepatori. Pentru cei care sunt la inceputuri.
Si-apoi, mai sunt cursurile pe care le am de la stoma. Si cu alea ce sa fac? Le-am folosit la vremea lor, am bagat o carca de bani in ele, sa le cumpar sau sa le copiez, si acum gandesc ca or folosi cuiva... Altcuiva!
Uite, de exemplu, in anul 4 am cumparat cu 2 milioane, cartea de protetica fixa a lui Randasu. Un ceaslov de 750 de pagini. Crezi ca mi-a trebuit? Nici macar n-am deschis-o. Dar a trebuit s-o cumpar, pt ca altfel...ma puneam rau cu cine nu trebuie Dar poate ca unui student care n-are bani gramada, o sa-i trebuiasca!
Si pentru ca tot am zis ca fac un inventar, iata:

"Tehnologia protezelor partiale mobilizabile" - Donciu, David, Patrascu, curs pentru colegiile de tehnica dentara, Editura Didactica si Pedagogica,1994

"Proteza totala" - Donciu, David, Serb, Patrascu, manual pentru liceele sanitare, Editura Didactica si Pedagogica, 1994

"Tehnica executarii protezelor mobilizabile si mobile" - Randasu, Donciu , manual pentru clasa a XI-a, licee sanitare, Editura Didactica si Pedagogica,1989

"Instrumente si aparate folosite in laboratorul de tehnica dentara" - Donciu, curs pt colegiile de tehnica dentara, Editura Didactica si Pedagogica, 1996

"Restaurari protetice dentare fixe", Randasu, Stanciu, Editura Meteor Press, 2006 (asta e ceaslovul de care vorbeam)
tiptop a multumit.
Vechi 28-09-11, 00:52   #6
Avansat bine de tot
MD Ortodont
status quo

.

Citat:
Publicat initial de Dragos Dinulescu View Post
Rrrautate!
Si crezi ca studentului amarat ii va trebui sa o deschiza? Tot cumparata ii va trebui, noua-nouta, revizuita si adaugita, c-ar trece si el clasa, nu numai tu...
Cunosc sindromul, e vechi si se perpetueaza... Gen:''doamna profesor tocmai a scos o carte noua si se asteapta sa o cumparati in numar cat mai mare''; un coleg: ''eu vreau trei''...
Dragos Dinulescu si KLMircea au multumit.
tiptop este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 30-09-11, 22:09   #7
Avansat
Medic Dentist
Fara status.

.
+1 (+2/-1)     

Cele 28 de kg de "maculatura" au ajuns azi la Craiova, la nou infiintata biblioteca a medicinistilor de acolo. Sper sa le foloseasca!

Felicitari Andreea Nicoli pentru ca te-ai implicat!

Cu ocazia asta, va indemn pe toti cei care aveti prin biblioteca carti peste care s-au pus praful, si peste care nu v-ati mai uitat de ani buni (dat fiind ca le stiti continutul poate pe de rost) sa le donati studentilor! Voua oricum nu va mai folosesc! Nu aveti idee ce bine e sa ai de unde cauta informatii. Mai vechi, mai noi...
Raspunde

Bookmarks

Tag-uri
cursuri, dori, pun, stoma, tehnica

Uneltele subiectului

Timpul (GMT +3) vindeca aproape orice. Da-i timpului (16:16) timp.

Alegeti schema de culori preferata: