Inregistrare Asigurari online +
.
 eugenol.ro    

Medic Stomatolog stangaci care lucreaza mana dreapta - sfat

discutie din eugenol.ro : Va salut cu respect! As dori sa vorbesc cu ceva doctori care sunt stangaci "din fabrica" , dar lucreaza ...

Reveniti   eugenol.ro > Zona Profesionala Stomatologica > Forumuri profesionale
Ati uitat parola? Inregistrare

Raspunde

LinkBack Uneltele subiectului
Vechi 28-08-18, 00:37   #1
La primele mesaje
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Default Medic Stomatolog stangaci care lucreaza mana dreapta - sfat

Va salut cu respect!
As dori sa vorbesc cu ceva doctori care sunt stangaci "din fabrica" , dar lucreaza cu mana dreapta. Sunt la inceput de drum si mi-ar prinde extrem de bine sa stau de vorba cu medici care fac asta. *Sau daca aveti cunostinta de medici, va rog sa-mi spuneti. M-ar ajuta mult. Multumesc anticipat
drvararu este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 28-08-18, 08:08   #2
Moderator eugenol
Medic Stomatolog
come & go

.

Am avut un coleg de facultate stangaci dar, deoarece in acea vreme, nu se faceau uunituri pentru stangaci, a trebuit sa invete sa lucreze cu drapta si s-a descurcat foarte bine.
La ora actuala, din cate stiu, exista unituri pentru stangaci, adica totul este montat invers. Daca nu ai aceasta posibilitate, iti recomand sa inveti sa faci acelesi lucruri cu dreapta (ca si colegul meu din facultate). Spor!
Vechi 28-08-18, 12:11   #3
La primele mesaje
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Citat:
Publicat initial de radualionte View Post
Am avut un coleg de facultate stangaci dar, deoarece in acea vreme, nu se faceau uunituri pentru stangaci, a trebuit sa invete sa lucreze cu drapta si s-a descurcat foarte bine.
La ora actuala, din cate stiu, exista unituri pentru stangaci, adica totul este montat invers. Daca nu ai aceasta posibilitate, iti recomand sa inveti sa faci acelesi lucruri cu dreapta (ca si colegul meu din facultate). Spor!
multumesc radualionte!
Eu deja lucrez de cateva luni cu dreapta, lucrurile zic eu ca merg inspre foarte bine, cu mult exercitiu evident,dar sunt spre exemplu manopere pe care nu le-am prea facut. Am facut profilaxie,cariologie,endo si ceva extractii. De exemplu nu am prea slefuit intraoral si voiam sa vorbesc cu cineva care a a facut acelasi lucru ca si mine, si-a educat mana. Voiam sa vad evolutia in timp. Daca ai un nume sau nr de contact, mi-ar fi de folos.
drvararu este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 29-08-18, 08:23   #4
Moderator eugenol
Medic Stomatolog
come & go

.

Nume am dar nu este inscris pe eugenol, sorry.
Vechi 24-09-18, 02:20   #5
La primele mesaje
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Sa traiti!

Eu sunt stangace din fabrica si lucrez la un scaun de drepta dar ca sa spun sincer, tot mana stanga o folosesc pentru chestiile de finete (orice implica turbina sau contraunghiul, detartraje etc). Dreapta este strict pentru extractii.

Oricum trebuie sa faci practica. Multa muuuuuulta practica. Dupa care vei vedea ca iti "dai drumul" incetul cu incetul.
Andrushk este offline   Raspundeti cu citat
.
Raspunde

Bookmarks

Tag-uri
doc, doctori, dori, medic, stangaci ambidextru, stoma

Uneltele subiectului

Timpul (GMT +3) vindeca aproape orice. Da-i timpului (10:44) timp.

Alegeti schema de culori preferata: