Inregistrare Asigurari online +
.
 eugenol.ro    

Tehnicieni dentari in U.K?!

discutie din eugenol.ro : Pareri si impresii de la cei care au practicat tehnica dentara in U.K! Orice informatie este de un real ...

Reveniti   eugenol.ro > Zona tehnicienilor dentari > Tehnicieni dentari > Discutii diverse
Ati uitat parola? Inregistrare

Raspunde

LinkBack Uneltele subiectului
Vechi 17-01-11, 13:18   #1
La primele mesaje
Tehnician Dentar
Fara status.

.

Default Tehnicieni dentari in U.K?!

Pareri si impresii de la cei care au practicat tehnica dentara in U.K! Orice informatie este de un real ajutor! Multumesc!
horeatech este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 17-01-11, 19:02   #2
Maestru
Tehnician Dentar
No brain, no pain

.

n-am auzit de recrutari in tehnica dentara. Doar medici si asistente. Se lucreaza cam ca la noi, pe faze intr-o anumita masura. Trebuie sa ai studii sa poti profesa. Nu stiu daca diplomele romanesti sunt acreditate. Cred ca scapi cu niste diferente. Nu ti se asigura nici un fel de facilitati, spre deosebire de medici si asistente care pleaca prin firme de recrutare. Esti pe cont propriu, ca orice alt emigrant de orice alta profesie. Tehnican dentar, instalator sau expert IT, dpdv legal pentru ei e acelasi lucru: emigrant pur si simplu, specializat intr-un domeniu in care au deja destula forta de munca. Deci nu se inghesuie sa te ajute sa gasesti cazare, loc de munca.
Sursa eugenol.ro : eugenol.ro http://www.eugenol.ro/forum/discutii-diverse/12885-tehnicieni-dentari/
Daca alegi sa pleci, alege o zona si contacteaza direct laboratoare. Sunt sanse sa fie ţeapă, dar riscul asta exista peste tot in lume.
ncrstus este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 17-01-11, 22:15   #3
La primele mesaje
Tehnician Dentar
Fara status.

.

Intradevar,esti pe cont propriu!Am deschis subiectul asta in ideea ca cineva o sa posteze aici experienta care a avut-o dincolo,cu bune si cu rele!Pe forumul medicilor sunt 1000 si 100 de topic-uri pe tema asta,cu la fel de multe pareri si raspunsuri!Stiu ca si in randul nostru,al tehnicienilor dentari,sunt persoane care au incercat sa plece si au reusit!Vreau sa aflu punctul lor de vedere!
Noroc tuturor!
horeatech este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 31-05-12, 15:57   #4
La primele mesaje
Tehnician Dentar
Fara status.

.

Sunt in Londra de 10 luni si am reusit doar sa obtin blue card,adica am drept de munca ca si angajat.Am luat legatura cu cativa medici romani ca sa ma indrume ce pot sa fac ca sa muncesc intr-un laborator si mi-au raspuns ca este foarte greu si ca va trebui sa fac cursul pt dental nurse iar dupa 1an jum 2 sa incerc in laboratoare(inafara Londrei pt ca aici este foarte mare concurenta si nu o sa am sanse).De cand sunt aici am muncit si altceva pt ca viata e scumpa.In momentul de fata diploma mi-am trimis-o la tradus si legalizat cu studiile de aici pt ca am auzit sute de pareri cum ca sunt sau nu sunt recunoscute studiile de acasa.
Sursa eugenol.ro : eugenol.ro http://www.eugenol.ro/forum/showthread.php?t=12885
Mi-am pus anunturi pe site-urile de aici ca vreau sa muncesc in lab si intr-o zi am primit un tel de la un doctor roman care m-a trimis in Manchester(Bolton) ca acolo poti sa muncesti daca ai drept de munca.Nu inteleg care e diferenta acolo pot si in Londra nu!!?
Daca mai e cineva in Londra cu aceiasi problema va rog sa imi raspundeti.Multumesc!

Modificat ultima data de radualionte; 31-05-12 la 16:17.
Muresan Ioana este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 01-09-12, 20:31   #5
La primele mesaje
Tehnician Dentar
Fara status.

.

Salut, sunt in Uk de 4 luni si lucrez la un laborator de tehnica dentara dar fara acte. Cred ca ar trebui sa cauti pe internet mai multe adrese de laboratoare si sa mergi pur si simplu sa le bati la usa. Am gasit niste anunturi de joburi pe net si majoritatea erau in Londra dar eu nu pot aplica pentru ca nu am acte. Mi-ar placea sa mai discutam. Bafta
Laly este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 04-11-14, 10:20   #6
La primele mesaje
Tehnician Dentar
Fara status.

.

Ceva actualitati legate de lucrul ca tehnician in Anglia? Necesita inscriere in OTDR? Doar in GDC? Ce Specializari se cauta? Ce salarii se ofera?
alexc este offline   Raspundeti cu citat
.
Raspunde

Bookmarks

Tag-uri
ajutor, asistenta, ati, cont, dentara, dentari, direct, domeniu, exista, forma, impresii, legal, loc, lume, medici, practica, profesie, real, recrutare, riscul, sanse, simplu, tehnica, tehnica dentara, tehnicieni, tehnicieni dentari

Uneltele subiectului

LinkBacks (?)
LinkBack catre acest Subiect: http://www.eugenol.ro/forum/discutii-diverse/12885-tehnicieni-dentari/
Publicat de For Type Data
Tehnicieni dentari in U K?! - info Sanatate! This thread Refback 22-01-11 13:32

Timpul (GMT +3) vindeca aproape orice. Da-i timpului (06:55) timp.

Alegeti schema de culori preferata: