Inregistrare Asigurari online +
.
 eugenol.ro    

Student anul 2 tehnica dentara caut practica

discutie din eugenol.ro : Buna ziua.Incerc sa caut de 1 an aproape un laborator de tehnica dentara in care sa fac practica si ...

Reveniti   eugenol.ro > Zona tehnicienilor dentari > Tehnicieni dentari > Discutii diverse
Ati uitat parola? Inregistrare

.
Like Tree3Multumiri
  • 2 Scris de Misu din laborator
  • 1 Scris de Misu din laborator

Raspunde

LinkBack Uneltele subiectului
Vechi 25-09-10, 11:06   #1
La primele mesaje
Student Tehnica D.
Fara status.

.

Default Student anul 2 tehnica dentara caut practica

Buna ziua.Incerc sa caut de 1 an aproape un laborator de tehnica dentara in care sa fac practica si practica nu 2 saptamani pentru facultate...personal imi doresc sa raman in laborator si sa invat cat mai multe pana la terminarea facultatii si cine stie paote si dupa.Chiar vreau sa invat bine aceasta meserie...daca ma poate ajuta cineva as fi foarte recunoscator.A mentionez ca stau in bucuresti aproape de razoare(daca are vreo relevanta)
Multumesc anticipat
influxed este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 25-09-10, 11:52   #2
Fondator eugenol
Medic Stomatolog
namE Eman

.

Bine ai venit influxed si multa bafta
Vechi 17-10-10, 21:23   #3
La primele mesaje
Student Tehnica D.
Fara status.

.

Citat:
Publicat initial de eugenol man View Post
Bine ai venit influxed si multa bafta
ms
Chiar nu este nimeni care sa ma puna in legatura cu un laborator din bucuresti sa invat si eu
.
Vechi 28-10-10, 08:51   #4
La primele mesaje
Tehnician Dentar
Fara status.

.

La ce scoala esti?
simone este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 28-10-10, 11:54   #5
La primele mesaje
Student Tehnica D.
Fara status.

.

titu maiorescu
.
Vechi 28-10-10, 18:30   #6
La primele mesaje
Medic Dentist
Fara status.

.

Buna.Poti incerca pe piata medicala.ro sau pe site`uri asemanatoare care publica astfel de informatii. Mult succes.
denelysee este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 29-10-10, 09:04   #7
La primele mesaje
Student Tehnica D.
Fara status.

.

multumesc o sa ma uit sa vad ce gasesc
.
Vechi 04-11-10, 08:27   #8
La primele mesaje
Tehnician Dentar
Fara status.

.

am un lab. in zona facultatii Titu Maiorescu
mail: Link [Necesita inregistrare pentru acces.]
tzuky74 este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 05-11-10, 14:43   #9
La primele mesaje
Student Tehnica D.
Fara status.

.

salut!

referitor la subiectul asta,si eu sunt studenta in anul ll la TD in Constanta .Spre ghinionul meu , nu am gasit un laborator in care sa mai invat cate ceva.Sunt colegi(de toate varstele),care,fie au neveste stomatologi,fie au mame tehnicieni,sau surori,cunostiinte.Ei, eu nu am norocul asta dar stiu ca nu vreau sa ma ajunga anul lll si eu sa nu fi facut un model ca la carte sau macar sa vad cum trebuie sa se faca.La facultate ,la practica intr'adevar bagi capul in carte dar dupa parerea mea,este superficial modul in care ni se arata cum derentivizezi bontul,cum faci o cheie distala..sa nu vorbesc de proteze,de punti...

ANYONE???
Vechi 12-11-10, 14:01   #10
Avansat
Medic Dentist
Fara status.

.

Lari, vezi ca ti-am trimis un mesaj privat cu detalii pt ce cauti!
Vechi 16-11-10, 23:35   #11
Ucenic
Tehnician Dentar
Fara status.

.

de ce nu sunteti si voi mai prin centrul Tarii?
zolameister este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 17-11-10, 10:34   #12
Avansat
Medic Dentist
Fara status.

.

Voi care? Ca eu ma consider mai aproape de centru... Putin excentric...
Vechi 17-11-10, 10:55   #13
Ucenic
Tehnician Dentar
Fara status.

.
+1 (+1/-0)     

Citat:
Publicat initial de Dragos Dinulescu View Post
Voi care? Ca eu ma consider mai aproape de centru... Putin excentric...

cauti si tu de lucru.?..
.
Vechi 17-11-10, 11:05   #14
Avansat
Medic Dentist
Fara status.

.
-1 (+0/-1)     

Caut!
...Sa ajut! Pe cine pot!
Tu, cauta sa fii mai explicit. Ca nu vad care ar putea fi relevanta faptului ca voi, cei care cautati de lucru, sa fiti mai prin centrul tarii! Iar daca nu cauti de lucru ci esti "maister", atunci "identifica-te" si spune ca esti dispus sa iei prin "ograda" ta ucenici pe care sa-i inveti meserie!
Deci...coerenta si explicitare, stimabile!
Vechi 18-11-10, 18:12   #15
Ucenic
Tehnician Dentar
Fara status.

.
+1 (+1/-0)     

Citat:
Publicat initial de Dragos Dinulescu View Post
Caut!
...Sa ajut! Pe cine pot!
Tu, cauta sa fii mai explicit. Ca nu vad care ar putea fi relevanta faptului ca voi, cei care cautati de lucru, sa fiti mai prin centrul tarii! Iar daca nu cauti de lucru ci esti "maister", atunci "identifica-te" si spune ca esti dispus sa iei prin "ograda" ta ucenici pe care sa-i inveti meserie!
Deci...coerenta si explicitare, stimabile!

Dragos...nu stiu de ce te-ai suparat...Relevant este.. ca nici din Constanta,si nici din Bucuresti unde au scoala, n-au cum sa ajunga la Brasov sa faca practica .Coerent nu?Si...da daca are cineva nevoie, si dovedeste ca si vrea poate oricand veni in ograda mea

Cu stima
Zoli Elekes
.
Vechi 20-11-10, 18:02   #16
Avansat
Medic Dentist
Fara status.

.

Nu m-am suparat, bre! Acu`, chiar ma bucur ca te-ai "identificat" si ca esti dispus sa iei "puisori" pe langa tine!
Vechi 23-11-10, 19:38   #17
La primele mesaje
Student Tehnica D.
Fara status.

.

Salut!Imi Spune Alex si sunt din Iasi,ma confrunt cu aceeasi problema ca si persoanele care au scris anterior.caut un laborator de tehnica dentara unde as putea sa fac practica fiindca teoria e teorie iar practica e sora intelepciunii.rog cine poate sa ma ajute si pe mine in realizarea scopului meu de a fi un Tehnician Bun.Thanks
kot289 este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 24-11-10, 13:24   #18
La primele mesaje
Tehnician Dentar
Fara status.

.

Smile

sunt in anul 1 la tehnica dentara si ma intrebam cand ar fi bine sa caut sa fac practica intr-un laborator.
corina09 este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 24-11-10, 13:44   #19
Moderator eugenol
Medic Stomatolog
come & go

.

Bine ai venit, corina09!
Incepe de pe-acum...
Vechi 01-12-10, 00:03   #20
Ucenic timid
Tehnician Dentar
arta de a creea zambete

.

da, e bine sa incepi din anul 1 sa mergi intr-un laborator. Eu sunt anul 3 la tehnica in Ct si e foarte greu sa gasesc un laborator unde sa merg sa fac ceva fara a avea pretentii financiare.Daca nu ai vreo cunostinta care sa te bage, e greu, nu te baga nimeni in seama.plus ca deja la mai toate laboratoarele sunt cate 2 studenti care fac practica si deja nu mai e loc si pt un al 3-lea.Am facut practica toate verile, zi de zi, inca din anul 1, doar ca la un laborator din orasul meu.
Daca faci practica inca din anul 1, iti va fi mai usor in anul 2, doar asa vei intelege multe, pe care in facultate n-ai sa le intelegi.
AnaMady este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 18-12-10, 19:49   #21
La primele mesaje
Student Tehnica D.
Fara status.

.

Default practica

Buna ziua. In primul rand , as vrea sa va felicit pentru forumul acesta extraordinar. Sunt si eu ...studenta la tehnica dentara, iar ca si ceilalti colegi de pe aici imi doresc foarteeeeee muuult sa invat mai mult. Sa fac practica , sa torn modele , sa modelez in ceara ( mi a mancat zilele in anul I ) ) , si toate cele. Sunt din Constanta , daca cineva ar vrea sa ma primeasca as fii ff fericita. Va multumesc.
p.s. as sta si 20 de ore in laborator , sambata , duminica , in cursul saptamanii ..oricand , nu conteaza !
Va multumesc mult.
--------------------------
--------------------------
O intrebare daca se poate : de unde pot sa dau comanda de ceara Renfert pentru modelaj? M am tot uitat pe internet dar nu prea gasesc:-? Sau ce alta ceara imi recomandati?
lilyofthevalley este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 18-12-10, 23:19   #22
Ucenic timid
Tehnician Dentar
Fara status.

.

Sfat pt studentii la th dentara:apucati-va cit mai repede de practica intr-un lab(chiar din anul1)pt ca in scolile noastre nu se mai invata nimic.Lasind la o parte faptul ca nu exista materiale sau aparatura pt studenti,nu mai exista nici profesori sau asistenti competenti!

Modificat ultima data de radualionte; 20-12-10 la 10:21. Motivul: orto
iva. este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 18-12-10, 23:39   #23
La primele mesaje
Student Tehnica D.
Fara status.

.

de ce crezi ca ne batem capul cautand un laborator?
.
Vechi 19-12-10, 00:35   #24
Ucenic
Tehnician Dentar
Fara status.

.

Citat:
Publicat initial de muslim View Post
de ce crezi ca ne batem capul cautand un laborator?

...maine vb cu cineva din Constanta....daca vrea ajutoare... va transmit adresa.Ceara o gasesti la Alligator
.
Vechi 19-12-10, 16:31   #25
La primele mesaje
Student Tehnica D.
Fara status.

.

sper sa aiba nevoie ) multumesc . multumesc si lui etty .
.
Vechi 31-12-10, 13:15   #26
La primele mesaje
Student Tehnica D.
Fara status.

.

Chiar asa nimeni nu are nevoie de ajutor?:-s Va inteleg si pe voi intr un fel , e aiurea sa se invarte pe acolo un student care nu stie prea multe ).
.
Vechi 04-01-11, 20:48   #27
Maestru
Tehnician Dentar
No brain, no pain

.

e o mica problema...
E bine sa cautati un loc in care sa faceti practica, dar raspunsurile care v-ar putea fi de folos contin toate datele de contact, devin reclame si nu prea au sanse sa ramana pe forum. In schimb la puteti primi prin mesaje private.
Ar fi foarte util sa fiti atenti la ce restrictii activati si sa permiteti accesul la mesaje private tuturor utilizatorilor. Astfel, cei care doresc sa va ajute va pot trimite informatiile fara a posta reclame pe forum.
ncrstus este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 12-01-11, 00:25   #28
La primele mesaje
Student Tehnica D.
Fara status.

.

Salut sunt Mihai, student la TD in anul 2 si desi vizitez forumul de cca 2 ani nu am postat. Un sfat pentru cei care cauta un laborator pentru practica... cautati laboratoarele mari care lucreaza etapizat. Este foarte putin probabil ca intr-un astfel de laborator sa fie atat de plin incat sa nu mai poata intra inca un om 2-3-4 ore pe zi in sala de ghips sa vada ce si cum. Sper ca am fost macar putin de ajutor
mihi este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 30-01-11, 19:41   #29
La primele mesaje
Student Tehnica D.
Fara status.

.

buna ziua,

Sunt student la T.D Iasi anul 3 si caut laborator de tehnica dentara deocamdata pot sa zic ca la nivel de practica.Am mai fost anu trecut in vara la un laborator unde mi s-a permis sa vad pe o perioada de 2 saptamani ce si cum se lucreaza.Pot sa zic ca doresc foarte mult sa invat,nu m-am nascut talentat dar am rabdare si stiu ca prin sacrificii se poate reusi.Cine e dispus sa ma primeasca sa imi trimita un mesaj sau ceva de genu,va multumesc.
servict este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 11-02-11, 11:59   #30
La primele mesaje
Tehnician Dentar
Fac dinti la oameni,nu
oricui...

.

Salut Alex!Poti veni la noi la laborator sa vezi cam ce-i cu meseria pe care ti-ai ales-o.Cum si pe noi ne-au primit altii la inceput,ne-am zis ca e de datoria noastra sa ajutam la randul nostru pe cineva.Daca tu ai gasit deja,trimite pe altcineva in locul tau.In perioada asta tulbure nu suntem asa de ocupati cu munca,lucrul asta permitandu-ne sa avem timp sa ne "jucam" si sa aratam si la altii....Astept un mesaj de la tine pentru detalii.
ncrstus si DaniToader au multumit.
Misu din laborator este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 11-02-11, 18:47   #31
Ucenic timid
Tehnician Dentar
arta de a creea zambete

.

Studenta, anul 3 TD, Constanta, caut laborator pentru practica.am facut practica inca din anul 1...in fiecare vara, zi de zi in Tulcea.dar as vrea sa raman in Ct dupa terminarea facultatii.Imi place meseria aleasa, invat cu drag de aceea am si reusit sa intru la fara taxa si sa iau si bursa.problema e ca nu gasesc nici un laborator !
.
Vechi 15-02-11, 14:34   #32
La primele mesaje
Student Tehnica D.
Fara status.

.

Salut numele meu este Patrut Petrica sunt si eu student la Tehnica Dentara anul II in Bucuresti la Titu Maiorescu si as dori sa gasesc un laborator unde sa fac practica si daca se poate mai apoi sa fiu angajat contact email ************ tel ************ sunt o fire perseverenta si imi place sa practic aceasta meserie Va Multumesc o zi buna!

Modificat ultima data de ncrstus; 15-02-11 la 15:44. Motivul: rog fara date contact
patrutpetrica este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 19-02-11, 09:50   #33
La primele mesaje
Student Tehnica D.
fara status

.

buna ziua.sunt din Iasi,stundent la TD an 2 si am aceasi problema.am fost cand eram in anul 1 pe la 2 ,3 laboratoare..asa din usa in usa,si m au refuzat pe motiv ca nu au loc ,posibil,dar am fost descurajat si de atunci nu am mai incercat.accept bucuros orice invitatie sa "fur" meseria.multumesc anticipat
alinGI este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 24-02-11, 13:37   #34
La primele mesaje
Tehnician Dentar
Fac dinti la oameni,nu
oricui...

.

Salut alinGI!Vad ca Alex nu mai raspunde,asa ca ai noroc!Te asteptam!Suna-ma la 072******** pentru detalii.
Sinziana S a multumit.

Modificat ultima data de radualionte; 24-02-11 la 17:43.
Misu din laborator este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 24-02-11, 17:44   #35
Moderator eugenol
Medic Stomatolog
come & go

.

Date personale de contact, adrese, nr. de telefon, e-mail, etc. se transmit numai prin mesageria privata, nu pe un forum public. Multumesc pentru intelegere.
Vechi 26-02-11, 17:56   #36
La primele mesaje
Student Tehnica D.
fara status

.

Citat:
Publicat initial de Misu din laborator View Post
Salut alinGI!Vad ca Alex nu mai raspunde,asa ca ai noroc!Te asteptam!Suna-ma la 072******** pentru detalii.
din pacate sunt nou pe forum si nu pot scrie mesaje private.daca imi puteti da dumneavoastra un mesaj cu numarul ar fi super.in alt mod nu mi dau seama cum as putea face rost de datele dumneavoastra de contact.multumesc
alinGI este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 01-03-11, 18:42   #37
Ucenic timid
Tehnician Dentar
Fara status.

.

Buna ziua!

Si eu as dori sa gasesc un laborator unde sa fac practica in Iasi. Eu sunt in anul I doar, dar mi-ar placea sa invat
Sinziana S este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 02-03-11, 17:50   #38
Ucenic timid
Tehnician Dentar
arta de a creea zambete

.

nici un tehnician/tehniciana din Constanta?
.
Vechi 05-03-11, 16:43   #39
La primele mesaje
Student Tehnica D.
Fara status.

.

Buna ziua! Sunt Florina,studenta la TD anul 1 in Iasi si as vrea sa gasesc un laborator pentru a face practica.Sper sa ma contacteze cineva..Va multumesc!
mflorina este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 17-03-11, 12:14   #40
La primele mesaje
Tehnician Dentar
Fara status.

.

Buna ziua, numele meu e Dan, sunt "boboc" la T.D, si locuiesc in Timisoara.M-am apucat de tehnica cu foarte mare entuziasm, dar vad ca se gasesc foarte greu laboratoare unde sa putem face practica.As vrea sa gasesc un laborator in care sa raman, as sta si sambata...chiar vreau sa prind bine meseria de tehnician.As fi recunoscator daca m-ati ajuta...

Multumesc!
hamman este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 23-03-11, 08:16   #41
La primele mesaje
Student Tehnica D.
Fara status.

.

Buna ziua! in acest sens caut si eu un laborator din Oradea sau din jur, sau in Arad ce m-ar putea primi cateva ore de cateva ori pe saptamana! Va multumesc!
Vechi 04-05-11, 09:03   #42
La primele mesaje
Student Tehnica D.
Fara status.

.

Din pacate laboratoarele nu sunt atat de flexibile si deschise pentru a primi studenti in practica...au trecut aproape 2 luni si nici un raspuns....mult succes celor care poate au mai mult noroc... insa vine intrebarea: noi "restul" incotro s-o luam?
Vechi 01-08-11, 22:47   #43
La primele mesaje
Student Tehnica D.
Fara status.

.

Buna, sunt studenta in Tg Mures, am terminat anul 1 TD, am unde sa fac practica la mine in oras( ne find din tg mures) dar mi-as dori sa gasesc un laborator in care sa pot face practica din septembrie octombrie, am facut practica inca din liceu clasa a 12, si stiu deja unele lucruri dar tind sa invat metode noi, tehnici si aparatura noua...sau orice ce ma poate ajuta pe viitor. Vara asta am facut practica si fac practica zi de zi...si ma ajuta foarte mult!Dar din septembie o sa fiu la TG mures si e imposibil sa fac naveta pentru a face practica acasa.Sunt o persoana serioasa, ,modesta, si ii voi respecta pe cei care ma vor "initia'" mai mult in tainele tehnici dentare! Accept orice program de lucru, ma conformez oricarei situatii! Multumesc anticipat!

Modificat ultima data de radualionte; 02-08-11 la 11:12.
Agikad este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 15-08-11, 22:30   #44
Ucenic timid
Tehnician Dentar
Fara status.

.

Citat:
Publicat initial de Misu din laborator View Post
Mai aveti loc de unul? Am trecut anul II la Umf Iasi si sunt foarte interesat de acest domeniu. Doar ca, evident, am nevoie si de practica. V-as fi recunoscator, multumesc!
Dan Amarandei este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 11-04-13, 09:28   #45
La primele mesaje
Student Tehnica D.
Fara status.

.

Default student anul 2 TD UMF Iasi

buna ziua,

Ma numesc Andrei sunt student la T.D UMF Iasi anul 2 si caut laborator de tehnica dentara deocamdata pot sa zic ca la nivel de practica.Am mai fost anu trecut in vara la un laborator unde mi s-a permis sa vad pe o perioada de 2 saptamani ce si cum se lucreaza.Pot sa zic ca doresc foarte mult sa invat,nu m-am nascut talentat dar am rabdare si stiu ca prin sacrificii se poate reusi.Cine e dispus sa ma primeasca sa imi trimita un mesaj sau ceva de genu,va multumesc.
and2507 este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 07-01-16, 18:20   #46
La primele mesaje
Student Tehnica D.
Fara status.

.

Citat:
Publicat initial de Dan Amarandei View Post
Mai aveti loc de unul? Am trecut anul II la Umf Iasi si sunt foarte interesat de acest domeniu. Doar ca, evident, am nevoie si de practica. V-as fi recunoscator, multumesc!
Si euuu,si eu! Sunt dispusa sa fac si curierat! (mentionez ca am terminat TD Iasi si momentan imi doresc sa fac doar voluntariat pentru ca nu am experienta in domeniu) Va multumesc!
Venedict Oana este offline   Raspundeti cu citat
.
Raspunde

Bookmarks

Tag-uri
.., ajutor, anul, bucuresti, buna, caut, caut laborator, dentara, doresc, eugenol, facultate, facultatii, informatii, intrebare, invat, laborator, legatura, maiorescu, nime, personal, piata, practic, practica, rama, stau, student, succes, tehnica, tehnica dentara, terminarea, vara, zilele

Uneltele subiectului

LinkBacks (?)
LinkBack catre acest Subiect: http://www.eugenol.ro/forum/discutii-diverse/11805-student-anul-2-tehnica-dentara-caut-practica/
Publicat de For Type Data
Student anul 2 tehnica dentara caut practica - info Sanatate! This thread Refback 03-10-10 23:08

Timpul (GMT +3) vindeca aproape orice. Da-i timpului (06:35) timp.

Alegeti schema de culori preferata: