Inregistrare Asigurari online +
.
 eugenol.ro    

Citate celebre

discutie din eugenol.ro : Gigi Becali crede că se pricepe la orice, indiferent de domeniu Gigi Becali e un tip care cu greu ...

Reveniti   eugenol.ro > Zona de relaxare > Relaxare > Sa ne descretim fruntea
Ati uitat parola? Inregistrare

Like Tree4Multumiri
  • 2 Scris de eugenol man
  • 2 Scris de dentist4u

Raspunde

LinkBack Uneltele subiectului
Vechi 20-03-08, 19:58   #1
Fondator eugenol
Medic Stomatolog
namE Eman

.

Default Citate celebre

Gigi Becali crede că se pricepe la orice, indiferent de domeniu
Gigi Becali e un tip care cu greu îşi poate ţine gura. Iar din acest motiv a oferit de-a lungul timpului numeroase perle. Cele mai amuzante se regăsesc mai jos:

Nici nu ştiţi ce sensibilitate am eu în suflet, dar nu ştiu să mă exprim. Dacă aş şti, aş vorbi mai frumos decât Liiceanu şi Pleşu.

Am citit “Manualul războinicului luminii” cu două markere. Cu galben am subliniat pasajele care mi-au plăcut şi unde m-am identificat cu eroul cărţii, iar cu verde pe cele care nu mi-au plăcut şi nu le-am citit.
Sursa eugenol.ro : eugenol.ro http://www.eugenol.ro/forum/descretim-fruntea/3379-citate-celebre/

Dacă mă respecţi o dată, te respect şi eu tot o dată. Dacă nu mă respecţi o dată, eu nu te respect de cinci ori.

Ştiţi cât de mult scuip eu televizorul la mine acasă? Cum văd un nenorocit care vorbeşte de binele public, cum îi trag un scuipat.

După ce-am văzut filmul Mihai Viteazul, mi-am zis că vreau să fac şi eu pentru România ce-a făcut Mihai Viteazul sau măcar Amza Pellea.

Am vorbit cu văru-meu Giovani şi cu Victor să facem un partid care să fim mai tari ca fraţii Kennedy. Am fi condus România. Dar n-au vrut, fraierii. Partidul Noua Generaţie are o orientare de centru, când la stânga, când la dreapta, de la caz la caz.

Două ore şi jumătate n-a existat nicio secundă în care să nu fiucampion

Eu am ajuns aici pe labele mele de urs şi pe sabia mea.

Eu cu viaţa mea, în fiecare dimineaţă de când mă dau jos din pat, fac istorie.

M-am lăsat de fumat fiindcă dacă fumam însemna că ţigara era mai puternică decât mine, şi-atunci cum mai puteam eu să conduc ţara?

M-am certat şi cu Mitică Dragomir, dar fără jigniri. El m-a făcut oligofren, eu l-am făcut zdreanţă, dar nu ne-am insultat. În schimb, Marian Iancu e obraznic
și umblă cu tot felul de jargoane care nu e bine să le dai la presă.

Steaua va purta zimbrul lui RAFO pe piept pentru un milion de euro. Asta înseamnă că Steaua nu-şi murdăreşte tricourile decât pentru sume care merită.

Dacă marcăm un gol la început, pe urmă putem să jucăm şi la 0-0.

N-are cum să mă bată Copos pe mine în postul Paştelui. El e utecist, eu sunt creştin. Păi credeţi că Dumnezeu nu vede?

Meritul pentru titlul câştigat de Steaua e 50% al lui Olăroiu şi 50% al lui Protasov, dar cel mai mare merit e al meu.

Dacă tot pupă icoanele de dimineaţă până seara, Iordănescu trebuia să se înscrie într-un partid creştin-democrat, nu social-democrat.

Atunci când sunt supărat, mă retrag între oile mele şi mă liniştesc.
augustin si titiluka au multumit.
Vechi 03-02-10, 19:57   #2
Ucenic timid
Medic Dentist
Fara status.

.

Default ... si Marean Vanghelie, un alt personaj de personalitate

Vocea mea se va face auzită oriunde. Şi pe sub apă. Cine nu are loc de mine… nu mă interesează… să se înghesuieşte!
Sursa eugenol.ro : eugenol.ro http://www.eugenol.ro/forum/showthread.php?t=3379

Soarta mea a fost hotărâtă de destin.

Avem nevoie de lideri adevăraţi, nu de maimuţoi implementaţi

Acel tânăr care s-a transformat în 300 este vorba de unul singur.

Eu am să-l scot pe Gigi Becali din politică, pentru că Gigi Becali m-a scos pe mine din sărite.

Sunt atât de nervos şi de supă­rat, încât nu vorbesc decât adminis­trativ

Gigi Becali este un om uman

Deci mănânci, exişti.

Şi-ntr-un pom dacă mă puneţi, eu am puncte de vedere.

Mă simt exact cum n-ar trebui să mă simt

Chiar dacă n-am două sute de kile, când m-apăs, m-apăs rău pe oricine.

Ca şi prieten cu Sorin Oprescu, mă doare vizavi de atitudinea pe care a avut-o Sorin Oprescu.

Pe mine mă recomandă foarte multe calităţi

Numai cine nu lucrează nu poate să i se impute că poate să fie şi mici greşeli, dar nu astea.

Sunt lucruri pe care trebuie făcute

Mai are mult până să aibă punc­te de vedere asupra la ce spun eu.

Sunt oameni tineri, oameni care sunt prezenţi aici în faţă şi pe care vreau să le mulţumesc.

Deci prezenţa mea e datorită stării Bucureştiului în care ne aflăm

M-am bătut pentru aceleaşi principii cum m-am bătut şi pentru principiul de primar general.

De când mă ştiu eu copil, mă urcam în pom şi mâncam corcoduşi.

În ultimii cinci ani este anormal să mergem cu maşinile şi cu transportul în comun care mergem.

S-a tranşat această problemă şi, odată cu tranşarea acestei pro­bleme, s-a rezolvat şi problemele noastre interioare.

Nu există fiinţă umană, fie că locuieşte în Africa, în Asia sau în Rahova, care să nu fi văzut un film, să nu fi rupt o floare, o fată sau un băiat, după cazul care este fiecare.

E o fată tânără care am tot respectul din punctul meu de vedere
Vechi 03-02-11, 23:08   #3
La primele mesaje
Medic Dentist
Fara status.

.

Maximele sunt pastile de bun simt condensat folosite la tratarea bolilor de caracter.
maxpine este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 02-08-11, 19:48   #4
Initiat
Medic Stomatolog
no status at all

.
+1 (+1/-0)     

”A fi liber nu înseamnă să poți face ce vrei,ci să ai dreptul să faci ceea ce trebuie.”
Papa Ioan Paul al II-lea

Ce pacat ca nu se lipeste si de constiinta noastra ideea asta. Nu ne-ar fi, oare, mai bine?
eugenol man si cristaldental au multumit.
Vechi 23-10-11, 19:09   #5
La primele mesaje
Tehnician Dentar
Fara status.

.

aaaa... iarna nu-i ca vara !!! parca-sa era, nu ?
Raspunde

Bookmarks

Tag-uri
.., ..., caz, celebre, citate, citit, color, domeniu, dreapta, dumnezeu, euro, exista, felul, filmul, fiu, fumat, greu, iv, lungul, mele, meu, noua, obraznic, perle, public, roman, seara, size, vara

Uneltele subiectului

Subiecte similare
Subiect Scris de Forum Raspunsuri Ultimul mesaj
Se cauta citate celebre, spirituale .... in format electronic eugenol man Anunturi eugenol 138 17-10-16 08:40

Timpul (GMT +3) vindeca aproape orice. Da-i timpului (12:38) timp.

Alegeti schema de culori preferata: