Inregistrare Asigurari online +
.
 eugenol.ro    

Rezident dento-alveolara

discutie din eugenol.ro : Hello! Tocmai am devenit rezident pe chirurgie dento-alveolara si mi-ar prinde bine niste sfaturi din partea voastra. Ce carti ...

Reveniti   eugenol.ro > Zona Specialitatilor Stomatologice > Forum specialitati > Chirurgie
Ati uitat parola? Inregistrare

Raspunde

LinkBack Uneltele subiectului
Vechi 25-11-13, 20:53   #1
La primele mesaje
MD Rezident Chirurgie
Fara status.

.

Default Rezident dento-alveolara

Hello! Tocmai am devenit rezident pe chirurgie dento-alveolara si mi-ar prinde bine niste sfaturi din partea voastra. Ce carti credeti ca ar trebui sa citesc? Cum e stagiul? As aprecia cateva sfaturi.
Multumesc.
chiruelena este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 26-11-13, 20:11   #2
La primele mesaje
MD Rezident Chirurgie
Fara status.

.

Felicitari! Mentioneaza unde faci stagiul ca fostii/actualii rezidenti de acolo sa iti spuna cum sta treaba.
al_de_sus este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 26-11-13, 21:09   #3
Initiat bine de tot
Medic Stomatolog
Fara status.

.

daca esti in Buc e mai complicat acum pt ca pacientii platesc acum nu mai e gratis ca acum ceva timp deci nr de pac este ceva mai mic. in rest la chirurgie tb sa fii calit nimeni nu te menajeaza
GELAL este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 27-11-13, 09:46   #4
La primele mesaje
MD Rezident Chirurgie
Fara status.

.

Stiu de problema cu plata pentru era inca de cand eram eu studenta in anul 4. Stagiul din cate stiu e la spitalul Dan Theodorescu. Coordonatorii se vor aloca in zilele de 16 - 19 decembrie asa ca nu stiu inca ce si cum. Am mai auzit ca alegerea coordonatorilor se face de catre rezidenti in ordinea punctajelor ceea ce nu cred ca e adevarat.
Ceea ce mi-ar fi de mare folos ar fi cateva hint-uri in general despre desfasurarea stagiului, sfaturi utile, ce e recomandat si ce nu.
Multumesc frumos si astept raspunsurile voastre!
chiruelena este offline   Raspundeti cu citat
.
Raspunde

Bookmarks

Tag-uri
chirurgie, concurs de rezidenĊ£iat, partea, rezident, sfaturi

Uneltele subiectului

Timpul (GMT +3) vindeca aproape orice. Da-i timpului (22:43) timp.

Alegeti schema de culori preferata: