Inregistrare Asigurari online +
.
 eugenol.ro    

bursa pacientilor in cluj-napoca

discutie din eugenol.ro : buna..sunt studenta in anul 5 si eu si colegii mei ducem lipsa de pacienti.. avem stagiu de protetica-proteza totala ...

Reveniti   eugenol.ro > Zona Studentilor la Medicina Dentara > Forumuri Studenti > Bursa pacientilor
Ati uitat parola? Inregistrare

Raspunde

LinkBack Uneltele subiectului
Vechi 04-11-07, 01:38   #1
La primele mesaje
Student M. Dentara
Fara status.

.

Default bursa pacientilor in cluj-napoca

buna..sunt studenta in anul 5 si eu si colegii mei ducem lipsa de pacienti..
avem stagiu de protetica-proteza totala dar putem rezolva in cadrul stagiului si cazuri de endo..terapie...ppf...dcr-uri...prot unidentare...in special prot totala...avem materiale proprii de la lampa foto..compozite.. freze..turbine...matrici..mat de amprenta(asta pt ca nu ne prea ''ofera'' mai nimic facultatea)...cu experienta in terapie de peste 1 an ...in protetica nu prea dar suntem dornici sa invatam ...(cred ca si voi ati fost in situatia asta...nu totul se invata peste noapte )
daca e cineva interesat sa ne trimita pacienti care nu isi permit tratament la cab privat sa ma contacteze la Link [Necesita inregistrare pentru acces.]...
stagiile sunt marti si joi de la 15 la 17 pe str clinicilor la catedra de protetica etajul 2 cab 6..dar trebuie sa fiu contactata inainte pt ca pacientii se programeaza pe stagii
preturile sunt accesibile...10 ron fisa+consult(astea se mai negociaza )..intre 10 ron si 15 ron obt si trat de canal..iar lucrarile prot depind de tip de mat si de planul protetic(nu stiu exact ca e o lista lunga ...dar se plateste doar mat si tehnicianul)

asa ca daca e cineva interesat va rog contactati-ma ca ne-am saturat sa ''spijinim peretii cabinetelor'' si vrem si noi sa invatam ceva pana iesim din facultatea asta ..ca de cursuri interminabile care se tot repeta ne-am saturat...
Sursa eugenol.ro : eugenol.ro http://www.eugenol.ro/forum/bursa-pacientilor/2728-bursa-pacientilor-clujnapoca/
multumesc mult de tot
teo10dora este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 04-11-07, 03:09   #2
Fondator eugenol
Medic Stomatolog
namE Eman

.

Bafta teo!
Nu te pot ajuta decat cu urarile. Sper sa fie destui sa te ajute si cu pacienti.
Nu de alta dar mi-ar fi prins si mie bine asa niste pacienti in studentie...
Vechi 04-11-07, 15:21   #3
Mare Maestru
Medic Dentist
Fara status.

.

Default Re: bursa pacientilor in cluj-napoca

Citat:
Publicat initial de teo10dora
buna..sunt studenta in anul 5 si eu si colegii mei ducem lipsa de pacienti..
avem stagiu de protetica-proteza totala dar putem rezolva in cadrul stagiului si cazuri de endo..terapie...ppf...dcr-uri...prot unidentare...in special prot totala...avem materiale proprii de la lampa foto..compozite.. freze..turbine...matrici..mat de amprenta(asta pt ca nu ne prea ''ofera'' mai nimic facultatea)...cu experienta in terapie de peste 1 an ...in protetica nu prea dar suntem dornici sa invatam ...(cred ca si voi ati fost in situatia asta...nu totul se invata peste noapte )
daca e cineva interesat sa ne trimita pacienti care nu isi permit tratament la cab privat sa ma contacteze la Link [Necesita inregistrare pentru acces.]...
stagiile sunt marti si joi de la 15 la 17 pe str clinicilor la catedra de protetica etajul 2 cab 6..dar trebuie sa fiu contactata inainte pt ca pacientii se programeaza pe stagii
preturile sunt accesibile...10 ron fisa+consult(astea se mai negociaza )..intre 10 ron si 15 ron obt si trat de canal..iar lucrarile prot depind de tip de mat si de planul protetic(nu stiu exact ca e o lista lunga ...dar se plateste doar mat si tehnicianul)

asa ca daca e cineva interesat va rog contactati-ma ca ne-am saturat sa ''spijinim peretii cabinetelor'' si vrem si noi sa invatam ceva pana iesim din facultatea asta ..ca de cursuri interminabile care se tot repeta ne-am saturat...
multumesc mult de tot
ete faza cu cerutul banilor pentru tratamente in timpul scolii eu nu o am prea mult la suflet... bafta oricum
aurelian este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 04-11-07, 18:52   #4
La primele mesaje
Student M. Dentara
Fara status.

.

Default :(

da stiu...ca nici noua nu ne prea convine...de aceea ducem lipsa de pacienti...nimeni nu vine la noi daca stiu ca trebuie sa mai si plateasca...dar oricum toate materialele sunt din buzunarul nostru nu al scolii ....si de platit se platesc tehnicienii dentari doar la lucrari protetice ..in rest terapie si endo e gratuit ...asta daca punem o vorba buna la profa de la stagiu...oricum sa fim seriosi ca nici nu am cere 60-80 ron pe un trat endo ci 10...iar pt veterani si naufragiati e totul gratuit...si oricum faza cu platitul e de un an numai...desi am scos peste 500 ron din buzunar ca sa imi iau materiale..macar sa ne ajute sa facem rost de pacienti..
mersi mult de tot de raspuns
.
Vechi 04-11-07, 18:59   #5
La primele mesaje
Student M. Dentara
Fara status.

.

si inca ceva...sa nu va imaginati ca banii de pe trat intra la mine in buzunar...nici vorba....intra in pusculiza facultatii.....
.
Vechi 04-11-07, 23:37   #6
Avansat bine
Medic Stomatolog
Fara status.

.

decat sa se practice asemenea pretzuri intr-o facultate de stoma mai bine s-ar face gratis ...
Vechi 04-11-07, 23:43   #7
Mare Maestru
Medic Dentist
Fara status.

.

pai da cum, tu iti cumperi ce=ti trebuie si facultatea cere banii??? eu nu pricep??? pai pentru aerul comprimat pe care=l primesti se dau bani destui de la minister... naiba... nici macar atat???? plus ca tu ai zis, 10-15 ron tratamentul endo si obturatia, pretul tehnicianului imi pare corect sa fie platit de pacient, nu poti cere munca altuia gratis, dar restul gratis... cum naiba vine asta???
.
Vechi 14-11-07, 21:37   #8
La primele mesaje
Student M. Dentara
Fara status.

.

Default bursa pacientilor,

draga mea sa sti ca si la CRAIOVA e aceeasi probleme cu lipsa de pacienti...dar cu banii sa sti ca nici eu nu-s de acord! in plus nici de oferit materiale nu ni se ofera,toate le cumparam noi..dar ac e sistemu noi ne-am ales cu mana noastra ac facultate si ac meserie...oricum multa bafta
ionelina este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 15-11-07, 09:02   #9
Mare Maestru
Medic Dentist
Fara status.

.

bine ai venit ionelina!!! un pic de activitate si la craiova daca se poate
.
Vechi 15-11-07, 20:57   #10
Mare Maestru
Medic Stomatolog
Fara status.

.

cautati pacienti prin camine, eu am avut multi de la facultatea de medicina.
cu platitul am rezolvat cu asistenta sa nu platesc daca am pacienti si sa nu-i treaca,dar aveam si pacienti care lasau bani mai multi chiar daca le ziceai ca e 150 de mii.
spor si...cauta studenti
Vechi 19-06-08, 21:17   #11
La primele mesaje
Student M. Dentara
Fara status.

.

eu sunt la CJ in anul 4, si pentru stagiile de endo am gasit pacieti la o casa de copii. am aduc 18 pacieti....nu stiu insa ce ma fac la anul.
StefanCJ este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 19-06-08, 22:41   #12
Initiat bine de tot
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Asta cu studentii care iau materialele si pacientii care platesc facultatii a aparut mai recent la cluj; deh, amarati astia de la facultate. Sa vezi ce sediu de 20 de miliarde isi trage UMFul pt decanat, zici ca e multinationala.
Eu nu am luat bani cand eram student, desi uneori imi trageam singur palme in oglinda cand vedeam colegi care castigau binisor. E drept ca nici nu am investit chiar asa de mult, pt ca pe vremea mea erau toate f scumpe, nici medicii nu aveau- unii - decat eugenat si evicrol si amalgam .
Bafta la pacienti, desi acum e cam tarziu ca se termina anul.
.
Vechi 20-06-08, 18:11   #13
La primele mesaje
Student M. Dentara
Fara status.

.

nici mie nu nu-mi place deloc situatia de la Cluj. Dar poate nu inteleg planul de dezvoltare. Eu am mai multe probleme cu organizatia studentilor stomatologi, in sensul ca-mi pare lipsita de orice vlaga. Dar din nou asta e numai parerea mea si nu e o acuza, caci poate nu privesc eu problema in intregime.
Am sa incerc sa misc ceva de la anul. Atunci sigur am sa am voie sa comentez, fiind mai in cunostinta de cauza
StefanCJ este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 20-10-08, 20:17   #14
La primele mesaje
Student M. Dentara
Fara status.

.

Na, cu un cont nou, revin asa cum am si zis - "la anul".
Cine e de la Cluj si s-ar baga in ceva de genul "cerc de stomatologie"?
StefanJitaru este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 20-10-08, 20:27   #15
Moderator eugenol
Aspirant la MD
IT-ist de serviciu :)

.

Link [Necesita inregistrare pentru acces.]
wellcome
Vechi 15-11-08, 22:27   #16
La primele mesaje
Medic Dentist
Fara status.

.

salut colegu'...te gasesc pe eugenol...cum adica "cerc de stomatologie?"
Anyana este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 06-12-08, 22:31   #17
La primele mesaje
Student M. Dentara
Fara status.

.

pai cum e la cenaclu . mai bem o bere mai o lucrare. mai o bere...)
de fapt ma gandesc cum sa facem sa convingem profii sa ne lase sa incercam sa lucram ergonomic, cu diga, hipo, etc. problema e ca nu sunt multi colegi care inteleg care ar trebui sa fie nivelul practicii in secolul nostru. Daca numai eu ma plang nu se schimba nimic; poate daca suntem mai multi. De aia zic, ca OSS e pe probleme organizatorice si de dat mare, pe mine m-ar interesa un for care sa creasca nivelul universitatii. Ca nu ma intereseaza daca OSS face chefuri in Karma, regulile lor de cazare si alte prostii. Eu vreau ergonomic si asa cum invat de prin carti.
StefanJitaru este offline   Raspundeti cu citat
.
Raspunde

Bookmarks

Tag-uri
.., ..., amalgam, anul, buna, cas, club, cluj, colegi, dental, drept, endo, eugenol, facultate, facultatii, forum, medicii, mie, oglinda, pacienti, pacientii, palme, platesc, rece, recent, salut, sediu, studentie, studentii, termina

Uneltele subiectului

Subiecte similare
Subiect Scris de Forum Raspunsuri Ultimul mesaj
Bursa pacientilor din Bucuresti eugenol man Bursa pacientilor 60 19-01-15 20:55
Bursa pacientilor din Sibiu AndreeaC Bursa pacientilor 6 18-01-14 19:13
Bursa pacientilor din Iasi Stefan Z Bursa pacientilor 1 05-03-07 22:14
Curs CMDR Cluj Napoca 14.10.2006 eugenol man Perfectionare 0 07-10-06 22:39

Timpul (GMT +3) vindeca aproape orice. Da-i timpului (05:45) timp.

Alegeti schema de culori preferata: