Inregistrare Asigurari online +
.
 eugenol.ro    

Bursa Pacientilor din Targu Mures

discutie din eugenol.ro : Buna , si Targu Mures-ul ar avea nevoie de pacienti . E foarte greu sa gasesti . Sunt Anul ...

Reveniti   eugenol.ro > Zona Studentilor la Medicina Dentara > Forumuri Studenti > Bursa pacientilor
Ati uitat parola? Inregistrare

Like Tree2Multumiri
  • 2 Scris de bernythefly

Raspunde

LinkBack Uneltele subiectului
Vechi 04-10-07, 14:31   #1
La primele mesaje
Medic Dentist
Fara status.

.

Default Bursa Pacientilor din Targu Mures

Buna , si Targu Mures-ul ar avea nevoie de pacienti . E foarte greu sa gasesti . Sunt Anul IV , acuma incepem cu adevarat sa lucram . Cine poate sa ne ajute , va rog sa ma contacteze la adresa de e-mail :andofree@yahoo.com
Multumesc
andofree este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 13-10-08, 23:50   #2
Ucenic timid
Medic Dentist
Fara status.

.

Default mdaa...

pentru proteza totala avem pacienti , dar penrtu altceva nu prea, laboratorul facultatii lasa de dorit din pacate..daca slefuim cu prag nu fac lucrarea...
Vechi 14-10-08, 00:02   #3
La primele mesaje
Medic Dentist
Fara status.

.

da anunt in Evenimentul
maty este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 28-01-11, 18:23   #4
Ucenic timid
MD Rezident Endodontie
Fara status.

.

din pacate si eu am aceeasi problema, sunt studenta in anul 4 si sem. viitor avem nevoie de pacienti pentru extractii !!!..........chiar as avea nevoie de ajutor
28geo04 este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 26-08-11, 14:50   #5
La primele mesaje
Medic Stomatolog
Fara status.

.
+2 (+2/-0)     

Vreau sa dau niste indicii celor din tg mures, fiind "cadavru didactic"al UMF-ului, cu privire la recrutarea pacientilor. Nu vreau sa starnesc zambete, am fost si eu student si stiu ce greu era.
Sursa eugenol.ro : eugenol.ro http://www.eugenol.ro/forum/bursa-pacientilor/2525-bursa-pacientilor-targu-mures/
1. Facultatea si-a mutat sediul si din pacate extractiile se fac in sediul nou. Dureaza un pic pana pacientii invata drumul spre noua locatie pentru extractii. Vorbiti cu colegii de anul 5 si 6 pentru a va directiona pacientii pe care ei ii au la odonto sau protetica pentru a le realiza extractiile. Din pacate e de vina si programul (extractiile se fac doar dupa amiaza), dar ce sa-i faci...
2. Cat priveste laboratorul facultatii, anul 4,5,6 care beneficiaza de serviciile laboratorului insumeaza cam 300 de studenti, laboratorul are 4 tehnicieni. Faceti si voi calculul...reprosurile adresati-le rectorului si inteligentilor care au blocat posturile, neputandu-se face angajari.
3. Pacientii se atrag prin seriozitate inprimul rand. Un pacient multumit iti va mai aduce alti doi, unul nemultumit iti va alunga 10. Din pacate studentul muresan este foarte bine pregatit, utilat si invatat, dar neserios pana in panzele albe...un pic de seriozitate nu strica...o sa vedeti diferenta
4. Eu majoritatea pacientilor de protetica mi i-am recrutat in cele mai bizare locuri, inclusiv la biserica. Am recrutat maxim 3...am avut cel putin 20...respectand insa punctul 3.
Ce pot sa spun...succes tuturor studentilor MD mureseni. Va astept la Protetica Dentara sa vedem ce e cu slefuirea cu prag. Tin minte o vorba spusa de un "maestru"al meu din facultate: "Festina lente copile"! Tot el spunea insa si "Daca ar face toate mustele miere...
Hai noroc!!!
28geo04 si Z.Smth au multumit.
bernythefly este offline   Raspundeti cu citat
.
Raspunde

Bookmarks

Tag-uri
.., ..., adresa, ajutor, anul, anunt, buna, bursa, con, dori, facultatii, greu, iv, laboratorul, lasa, lucram, lucrarea, mail, nevoie, pacate, pacienti, pacientilor, prag, pro, proteza, size, slefuim, totala

Uneltele subiectului

Subiecte similare
Subiect Scris de Forum Raspunsuri Ultimul mesaj
Bursa pacientilor din Bucuresti eugenol man Bursa pacientilor 60 19-01-15 21:55
Bursa pacientilor din Sibiu AndreeaC Bursa pacientilor 6 18-01-14 20:13
bursa pacientilor in cluj-napoca teo10dora Bursa pacientilor 16 06-12-08 23:31
Bursa pacientilor din Iasi Stefan Z Bursa pacientilor 1 05-03-07 23:14

Timpul (GMT +3) vindeca aproape orice. Da-i timpului (08:47) timp.

Alegeti schema de culori preferata: