Inregistrare Asigurari online +
.
 eugenol.ro    

Topic despre nimica ( sau unde dai si unde creste )

discutie din eugenol.ro : Pt. ca ma simt cu musca pe caciula off-topicind pe ici, pe colo, si gandindu-ma si la goana perpetua, ...

Reveniti   eugenol.ro > Zona Studentilor la Medicina Dentara > Forumuri Studenti > Babilon
Ati uitat parola? Inregistrare

.
Like Tree1Multumiri
  • 1 Scris de eugenol man

Raspunde

LinkBack Uneltele subiectului
Vechi 25-01-11, 12:28   #1
Avansat bine de tot
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Smile Topic despre nimica ( sau unde dai si unde creste )

Pt. ca ma simt cu musca pe caciula off-topicind pe ici, pe colo, si gandindu-ma si la goana perpetua, cu fluierul in gura, a moderatorilor, in dorinta de a tine toti copiii in clasa, am deschis subectu' ista. Cata vreme fuga de idei se muta din patologic in cotidian, ii prevad viata lunga prin vesnica si alandala emulatie. Sa fie primit.
Care cum are ceva, pe undeva, de zis, si simte ca-i inafara subiectului respectiv, ia citatu' de unde-i postat, il baga aici si-si zice off-u'.
I-am zis "unde dai si unde creste" pt. ca "unde dai si unde crapa" era adjudecat. Vorba bancului .

Si bag intr-a-ntaia (de pe " Link [Necesita inregistrare pentru acces.] ":
Citat:
Publicat initial de tiptop View Post
Ziarul ce a publicat vestea era gratuit si pentru cercetarea ceea s-au alocat fonduri! Asta sa ne cutremure!
Si zi asa! Aveti si voi amatorii vostri de fondue-uri. Mai un vernisaj, mai o lansare de carte, mai o pleasca european comunitara cu bufet suedez la intrare... Si eu care credeam ca rumanu' e al mai iubitor de foale umplute pe de-a moaca.
Radu Tepordei este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 25-01-11, 12:40   #2
Moderator eugenol
Medic Stomatolog
come & go

.

Radu, exista un topic asemanator "loc pentru off-topice" (parca asa se numeste)...
Vechi 25-01-11, 12:45   #3
Avansat bine de tot
MD Ortodont
status quo

.

One thing leads to another si de-acolo...
Nici topicu' asta n-o sa faca rating mare, ca pacatul nu mai are farmec daca nu e interzis.
Mai era: Link [Necesita inregistrare pentru acces.] dar nici acolo nu s-au inghesuit multi sa dea cu off-topicu'.
tiptop este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 25-01-11, 12:47   #4
Avansat bine de tot
MD Ortodont
status quo

.

Citat:
Publicat initial de Radu Tepordei View Post
Si zi asa! Aveti si voi amatorii vostri de fondue-uri. Mai un vernisaj, mai o lansare de carte, mai o pleasca european comunitara cu bufet suedez la intrare... Si eu care credeam ca rumanu' e al mai iubitor de foale umplute pe de-a moaca.
Pentru ca aici nu pot fi off-topic, pentru ca am pauza de masa pan' la unu (la mine): ce foale umplute?
Am zis de-un ziar si de o asa-zisa ''cercetare''.
La suedez psihologia e alta: el plateste impozit gras si daca poate ''salva'' o cheltuiala, o va face negresit
tiptop este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 25-01-11, 13:20   #5
Avansat bine de tot
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Pai daca plateste impozit gras cum de accepta sa se-ngrase unii din osanza publica cautand corelari fara corelatie?

Probabil eu nu pot sterge topicul, asa ca rog moderatorii sa nu se sfiasca sa puna mana pe radiera.
.
Vechi 25-01-11, 13:41   #6
Fondator eugenol
Medic Stomatolog
namE Eman

.

Eu sunt pe princpiu ca studiile nastrusnice pot duce la progres. Multe lucruri folosite zilnic de noi au fost descoperite accidental cand faceu cu totul altceva.
De ex un chimist a uitat mixerul la un amestec pt un adeziv. A iesit un adeziv care lipea f slab dar nu lasa urma. Asa a aparut post-itul
Sursa eugenol.ro : eugenol.ro http://www.eugenol.ro/forum/babilon/12967-topic-nimica-dai-creste/

Diversitatea naste creativitate (sau invers) si de aici vine si progresul.
Si e adevarat ca trebuie sa arzi 10.000 de becuri sa afli care e ala care merge dar e si asta o metoda.

Am citit o nuvela SF in care rusii faceau statistici la orice si din supravegherea lor puteau sa traga niste concluzii f interesante. Si eu m-as amuza cu studiul unor astfel de statistici.

De ex as studia cum evolueaza tratamentele / convalescenta in functie de fazele lunii pt ca sunt unii care sustin ca luna plina afecteaza cel mai mult succesul (in sens negativ).

Subiectele oftopice anuntate nu au farmec. Mai bine faci off pe un subiect profesional. Dar iti sustin ideea
tiptop a multumit.
Vechi 25-01-11, 17:30   #7
Ucenic
Medic Dentist
dinte peste dinte si deasupra
inca un dinte...

.

Eu stiam ca unde da mama, creste
.
Vechi 26-01-11, 03:14   #8
Avansat bine de tot
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Si cand ai sa fii mama unde-ai sa dai mai degraba?
Sau esti deja si te-a surprins efectul?
.
Vechi 26-01-11, 06:38   #9
Ucenic Sef
Medic Stomatolog
Nu poti raspandi lumina daca
nu arzi

.

LA multi ani Raduuuuuuuuu, iti serbezi ziua printr-o insomnie pe euglena? Insomnii doar eu prestez deocamdata, cineva are grija sa imi dea trezirea cand ii e foame
Cred ca eu sunt off topic aici
Raspunde

Bookmarks

Tag-uri
.., ..., aveti, bucuresti, carte, cauta, clasa, copiii, crapa, deschis, dori, dorinta, eugenol, european, fonduri, forum, gratuit, gura, idei, intrare, iv, lunga, posta, publica, rare, sare, topic

Uneltele subiectului

Timpul (GMT +3) vindeca aproape orice. Da-i timpului (07:44) timp.

Alegeti schema de culori preferata: