Inregistrare Asigurari online +
.
 eugenol.ro    

Help pentru cazuistica lucrarii de diploma

discutie din eugenol.ro : Am ales ca tema pentru lucrarea de diploma Restaure prin punti metalo-ceramice in zona laterala. Partea teoretica este gata ...

Reveniti   eugenol.ro > Zona Studentilor la Medicina Dentara > Forumuri Studenti > Babilon
Ati uitat parola? Inregistrare

Raspunde

LinkBack Uneltele subiectului
Vechi 28-07-10, 21:59   #1
Ucenic
Medic Dentist
Fara status.

.

Default Help pentru cazuistica lucrarii de diploma

Am ales ca tema pentru lucrarea de diploma Restaure prin punti metalo-ceramice in zona laterala. Partea teoretica este gata , dar la partea clinica imi mai lipsesc 4-5 cazuri . Eu am facut rost de la un prieten doar de 2 cazuri . D-na doctor care imi este coordonator ma sfatuieste sa am 7 cazuri in prezentare . Va rog frumos daca ma poate ajuta cineva .

Pozele de care am nevoie :

- pacientul la prezentarea in cabinet
- la finalul fazei preprotetice
- amprenta
- proba metalului pe model si la pacient
- lucrarea la gata pe model, pe cimp si in ocluzie

Multumesc
Vechi 11-08-10, 09:45   #2
Ucenic
Medic Dentist
Fara status.

.

va rog frumos ..nu e nimeni dispus ?
Vechi 11-08-10, 10:48   #3
Initiat bine de tot
Medic Stomatolog
Fara status.

.

d-na exagereaza cu 7 cazuri.
2-3 sunt suficiente
drShimoN este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 11-08-10, 12:09   #4
Ucenic
Medic Dentist
Fara status.

.

la inceputul anului universitar stiam de 3-5 cazuri , acum cand am predat lucrarea pentru a o corecta , d-na doctor mi-a spus ca trebuie sa am intre 5-10 cazuri iar ea imi recomanda sa am 7 cazuri , 5 ar fi prea putin iar 10 prea multe si cei din comisie s-ar plictisii .
Vechi 11-08-10, 12:48   #5
Avansat bine de tot
Medic Stomatolog
prezent discret

.
+1 (+2/-1)     

si ati asteptat ceasul al 12lea???
nu va suparati dar eu consider lipsa de dezinteres din partea voastra. de cind ati aflat cite cazuri aveati nevoie trebuia sa cereti ajutor pe eugenol si sunt convins ca acum aveati fiecare 20 de cazuri de unde sa alegeti, ca lumea e darnica pe aici.
dar asa, sa ceri ajutor in 11 august 2010 pt. o teza care o sustii in sept 2010 mi se pare jignitor pentru mine, cel putin, care consider ca ar fi trebuit sa te ocupi de teza ta cel putin 1 an.
la noi, din pacate porcu se ingrasa in ajun.
poate sunt cam rau dar nu am ce face. eu inca visez la o teza de diploma care sa reprezinta intr-adevar MUNCA DE 1 an al studentului si indrumatorului.
opreabogdan este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 11-08-10, 14:07   #6
Ucenic
Medic Dentist
Fara status.

.
+1 (+1/-0)     

da aveti dreptate totul trebuie pregatit din timp

Eu asa si am facut ...partea scrisa am avut o gata de prin martie .

Am avut in plan sa pun 3 cazuri ... Aceste 2 cazuri care le am , am fost la un prieten la cabinet unde eu am facut pozele. Cu 2 zile inainte de a cere aici ajutorul pe eugenol (adica pe 28 iulie , atunci am deschis postul) am trimis prin mail cazurile d-nei doctor , iar la telefon mi a spus ca trebuie sa am intre 5-10 cazuril. Chiar nu sunt genul de om care sa lase treaba in ultima suta de metrii . Cand am vorbit prima data cu d-na doctor mi a spus sa am asa intre 3 si 5 cazuri .
Daca este cineva care ma poate ajuta , ii multumesc .
Vechi 06-05-11, 16:02   #7
La primele mesaje
Student M. Dentara
Fara status.

.

Default Buna

Am un prieten care are ca tema exact ce ai avut tu. Din greseala am dat peste mesajul tau, cautand ceva de lucrarile metalo-ceramice.Vreau sa discutam ceva legat de lucrarea ta de licenta. Poti sa-mi dai un mesaj privat cu numarul tau de telefon si sa te sun eventual...Mersi mult.
dumyc este offline   Raspundeti cu citat
.
Raspunde

Bookmarks

Tag-uri
.., ajutor, amprenta, cabi, cazuri, ceramice, clinica, coordonator, diploma, doc, doctor, frumos, gata, help, laterala, lucrarea, model, nevoie, pacientul, partea, prezentare, prieten, proba, pun, punti, rost, zona

Uneltele subiectului

Timpul (GMT +3) vindeca aproape orice. Da-i timpului (13:03) timp.

Alegeti schema de culori preferata: