Inregistrare Asigurari online +
.
 eugenol.ro    

Eurovision Die-Hard Fan

discutie din eugenol.ro : Nu-mi vine sa cred ca amai scris cineva aici Ma bucur ca ne-am calificat in finala pentru a 11-a ...

Reveniti   eugenol.ro > Zona de relaxare > Relaxare > Arta
Ati uitat parola? Inregistrare

Like Tree59Multumiri

Raspunde

LinkBack Uneltele subiectului
Vechi 23-05-12, 16:24   #58
Mare Maestru
Medic Stomatolog
sence and simplicity

.
+1 (+1/-0)     

Nu-mi vine sa cred ca amai scris cineva aici
Ma bucur ca ne-am calificat in finala pentru a 11-a oara consecutiv (e un club ffff select de cateva tari).
Si mie mi-a placut Finlanda cu melodia in suedeza.
Nu imi placea dar am fost pe aproape sa votez cu Austria (melodia cu popoul) - ma enerveaza gemenii din Irlanda care s-au calificat iar in finala, ca si anul trecut
Albania a fost spectaculoasa.
Islanda ramane favorita desi nu cred ca are sanse. Nici Rusia sau alta melodie nu cred ca o sa bata Suedia. O sa fie un record de puncte pentru Suedia.
Sursa eugenol.ro : eugenol.ro http://www.eugenol.ro/forum/arta/12899-eurovision-diehard-fan/
Foarte frumoasa si cu o interpretare fabuloasa este melodia Azerbaijanului.
Romania o sa fie sus (parerea mea desi nu imi place melodia ff mult). HAI ROMANIA!!!

Dar prezentatorii TVR sunt sub orice critica. Leonard Miron e varza. Iar l-au adus sa comenteze si habar nu are nimic. Nici istorie Eurovision, nici geografie, nimic.... e aiurea rau de tot. A distrus tot cu parerile lui dubioase. Auziti ce a spus: Europa se intinde pana la Urali si Marea Caspica... atunci de ce participa Azerbaijan care e de partea cealalta a marii Caspice... <- adevarat daca te uiti din Kirgistan. Sunt plin de nervi. Anul trecut au fost niste comentatori superbi.
.
Vechi 26-05-12, 21:43   #59
Mare Maestru
Medic Stomatolog
sence and simplicity

.
-1 (+0/-1)     

BAFTA ROMANIA Presimt ca o sa fie bine - am spus inainte sa vad cotele la pariuri si sper sa fie asa chiar daca nu sunt fan mare al melodiei (oricum imi place).

Bafta si Suediei ca la anul vreau sa merg la Stockholm la Eurovision. Presimt ca o sa castige cu un record de puncte si la mare distanta de restul.
Elisabeta a multumit.
.
Vechi 27-05-12, 01:12   #60
Avansat bine de tot
MD Ortodont
status quo

.
-1 (+2/-3)     

Se pare ca te paste Stockholm-ul la anu'!
Vad ca ai dreptate pe linie dar cum naiba ajunge Romania sus, nu pot sa inteleg?! Mie melodia lor mi se pare o balacareala ieftina in mai multe limbi europene amestecate, aruncate pe ritmuri musulmane... nu pricep cum au ajuns pana aici.

Preferatii mei erau islandezii, era singura melodie care mi-a ramas in minte dupa prima ascultare...
cristaldental, Smilee si SELENA au multumit.
tiptop este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 27-05-12, 01:52   #61
Mare Maestru
Medic Dentist
de dreapta

.
+5 (+5/-0)     

costi costiţă m-a dezamagit. mai bine se tinea de extractii
k-nin si Dentamax au multumit.
Vechi 27-05-12, 13:09   #62
Mare Maestru
Medic Stomatolog
sence and simplicity

.

Ei hai ca exagerati............ eu ca fan Eurovision nu gandesc ca voi. Melodiile nu sunt arta curata (evident, cu exceptii) dar asta e partea interesanta a showului cel mai urmarit in lume dupa Oscar. E un amestec de orice dar asta e... asa e si melodia Mandinga.

Eu zic ca a fost excelent sa fim pe 12 si nu cum urla la tv DOAR PE 12. In plus, sa nu aud mizerii cu votul politic, regional si altele: suedezii din Norvegia e normal sa voteze Suedia, la fel rusii din Belarus sa voteze Rusia. Totdeauna castiga melodiile cele mai iubite. De aia si Romania s-a clasat de doua ori pe 3 si o data pe 4.

Islanda a fost dezamagitoare. De ce? Ei erau printre favoriti (evident dupa Suedia) dar atunci cand au spus ca o sa cante in Islandeza. La fel a fost cu Italia - super melodie pacat ca a cantat in engleza.

Felicitari Spaniei. Incredibil!!! Compusa tot de suedezul G:Son care a compus si melodia Suediei.

Albania a dovedit ca nu trebuie sa cauti o melodie pentru Eurovision ci sa compui din suflet. Mi-a placut desi nu am inteles versurile. A fost hulita printre fani si vazuta ca ultima si uitati ca a fost pe 5.

Serbia si Rusia oricum erau favorite.

Mie si Marea Britanie mi-a placut. Ghinion ca au fost primii dar in rest melodii ok asa ca concurenta a fost imensa.

Una din fav mele a fost Macedonia si a avut acelasi nr de puncte ca noi.
Azerbaijanul, o alta favorita a mea a fost exceptional. BRAVO si bravo ca au realizat asa ceva, ca au construit sala aia in 7 LUNI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Am avut dreptate cu recordul Suediei:
Sweden, and their representative Loreen are the winners of the Eurovision 2012 which was held tonight in Baku, Azerbaijan. Gathering 372 points, Euphoria won the contest by a landslide achieving an all time record number of 12 pointers with 18, two more than the previous champion Alexander Rybak winner of the 2009 contest.
Sursa eugenol.ro : eugenol.ro http://www.eugenol.ro/forum/showthread.php?t=12899

Da, o sa merg la Stockholm la anul - tocmai au terminat o super sala acolo

PS: cine a dat minus pe topicul meu ???????????

Nici minusurile pentru Denisa nu le inteleg. Chiar va rog pe acest topic sa nu dati minus
.
Vechi 28-05-12, 11:41   #63
Mare Maestru
Medic Stomatolog
sence and simplicity

.
+1 (+1/-0)     

O sa primesc un autograf de la Loreen
.
Vechi 29-01-13, 18:00   #64
Mare Maestru
Medic Stomatolog
sence and simplicity

.

2013

DANEMARCA: EMMELIE DE FOREST: ONLY TEARDROPS

ELVETIA: Heilsarmee: You and Me

On 17 January 2013, The EBU revealed the graphic design, created by Happy F&B for the 2013 contest, featuring a butterfly and slogan "We Are One". The butterfly features an array of colours and textures, it also represents something small which can start powerful and big movements, a phenomenon known as the butterfly effect, indicating that a flap from one butterfly can – at least – start a hurricane.
Imaginile atasate
Felul fisierului: png Eurovision_Song_Contest_2013_logo.png (124,9 KB, 1 vizualizari)
.
Vechi 12-02-13, 00:38   #65
Ucenic
Student M. Dentara
call me Dea

.
-1 (+0/-1)     

va vine sa credeti ca Robert Turcescu s-a inscris la Eurovision?

*no more video*

Modificat ultima data de wannabe MD; 12-02-13 la 10:31.
wannabe MD este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 12-02-13, 09:34   #66
Mare Maestru
Medic Stomatolog
sence and simplicity

.

Am si eu o rugaminte sa se stearga POSTUL DE MAI SUS.
Eram fan Mircea Badea dar e de neurmarit. Imi produce draci, sila si scarba.
In plus in fiecare an comenteaza Eurovisionul... chiar nu ma intereseaza niciodata parerea lui Mircea Badea ca e total neavizata.

Cat sunt de ne-fan Turcescu... daca ai fi ascultat melodia nu ai fi fost asa de mirata.
.
Vechi 12-02-13, 10:24   #67
Fondator eugenol
Medic Stomatolog
namE Eman

.

Nu stergem ca nu e contrar regulamentului dar ignoram copios. Pacat de Badea ca era amuzant.
Vechi 12-02-13, 10:36   #68
Ucenic
Student M. Dentara
call me Dea

.

am sters video-ul, desi, pe langa faptul ca mie chiar mi se pare amuzant, piesa e jalnica si asta am vrut sa arat cu video-ul asta, ce fel de persoane non-talent si fara voce se inscriu la asa un concurs, nu se gandesc oare ca daca ar castiga, prin absurd, ar fi nevoiti sa o cante live in fata a toata Europa, LIVE?!? anyway... :P banuiesc ca puteam sa postez doar un link cu melodia in sine, dar Mircea chiar are perfecta dreptate, dincolo de rivalitatea dintre cei doi.

recunosc ca Mircea in ultima vreme a mai luat-o pe aratura si nu mai e ce era odata, dar pentru mine, e valabil si pentru Eurovision. strict parerea mea, nu vreau sa creez dispute!!
Dentamax si KLMircea au multumit.

.
Vechi 12-02-13, 11:14   #69
Mare Maestru
Medic Stomatolog
sence and simplicity

.

Citat:
Publicat initial de wannabe MD View Post
recunosc ca Mircea in ultima vreme a mai luat-o pe aratura si nu mai e ce era odata, dar pentru mine, e valabil si pentru Eurovision. strict parerea mea, nu vreau sa creez dispute!!
Multumesc ca ai sters videoul. Stiam ca nu e contrar regulamentului dar e topicul unde as putea sa fiu moderator

Nu cred ca Eurovisionul e rasna... Eurovisionul era pe moarte in anii '80 si '90 si a fost inviat de SUEDIA... asta e adevarul... Eurovisionul e plin de prostioare dar si de melodii foarte bune si in fiecare an sunt tot mai multe.

In selectia de anul asta sunt niste melodii frumoase. Favorita mea e Elena Carstea.

DIN EUROPA...

A ales NORVEGIA si deja este una din favorite (pana acum).
Interpreta a castigat ceva concurs de talente... se vede diferenta fata de domnul care a castigat Vocea Romaniei si acum e la rubrica MONDENE cu Mantea.

A ales si FINLANDA o melodie in stilul Katy Perry si ce se asculta acum in State... vezi si Taylor Swift, Carly Rae Jepsen...
nico a multumit.
.
Vechi 12-02-13, 14:29   #70
Ucenic
Student M. Dentara
call me Dea

.

chiar ca cea din Finlanda seamana cu stilul Katy Perry... mai ales coregrafia foarte apropriat, prea apropriat.

stii ca ti-am spus in mesajul privat ca imi place melodia Elenei Carstea. chiar e ok, desi nu sunt fana a ei, m-a surprins placut!

parca citisem pe undeva ca Narcis ar participa la Eurovision. Invata in liceul la care am fost eu, stiu ca erau peste tot postere cu "votati Narcis" cand era pe la Romani. Dupa care (nici chiar eu) n-am mai auzit nimic de el.

.
Vechi 12-02-13, 15:17   #71
Mare Maestru
Medic Stomatolog
sence and simplicity

.

Citat:
Publicat initial de wannabe MD View Post
chiar ca cea din Finlanda seamana cu stilul Katy Perry... mai ales coregrafia foarte apropriat, prea apropriat.
Iar te contrazic Seamana in sensul ca e acelasi stil... nu e copie si nici asemanare in rest.
.
Vechi 12-02-13, 16:00   #72
Ucenic
Student M. Dentara
call me Dea

.
+1 (+1/-0)     

nu am zis ca e copie, ci ca e prea asemanator pentru gusturile mele.

nu mai comentez nimic la topicul asta, pentru ca iei prea personal tot ce e legat de Eurovision
Dentamax si KLMircea au multumit.

.
Vechi 12-02-13, 16:29   #73
Mare Maestru
Medic Stomatolog
sence and simplicity

.
+1 (+1/-0)     

Nu e personal si nici nu ma supar.... Comenteaza ca imi place... Nuuuuuuuuuuuu pleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeca
.
Vechi 10-03-13, 14:42   #74
Moderator eugenol
Aspirant la MD
IT-ist de serviciu :)

.

Citat:
Publicat initial de KLMircea View Post
In selectia de anul asta sunt niste melodii frumoase. Favorita mea e Elena Carstea.
Mie-mi place piesa Luminitei Anghel.
Vechi 10-03-13, 16:02   #75
Mare Maestru
Medic Stomatolog
sence and simplicity

.

Slava Cerului ca s-a terminat mizeria.
Noroc cu Twitter ca am twitterit tot spectacolul si am ras ca prostu singur, adica cu ceilalti nebuni de acolo.
A fost ingrozitor.
Ce sa zic
O dezamagire totala.

Sa va scriu ce se scrie despre melodia noastra
This is awful!
Wow... shockingly bad...
He obviously has a good countertenor voice, but his singing in the verses isn't good, his voice in the chorus doesn't go with the backing music, the act looked messy and the song is rubbish!!
I can't believe it.
Reading the comments in Youtube, some Romanians wonder where they're going to held Eurovision 2014. Do they really believe this song stands a chance? Personally, I think it will fail to make the final.
Is this a joke song ? He reminds me of Snow White when she sings to the woodland animals.this has to finish last
I so wanted to like this but its just weird. Sometimes things like this work but not this time alas.

si se continua la fel si la fel si la fel...............................

NORVEGIA, FINLANDA, SUEDIA, DANEMARCA si ITALIA sunt favorite si iar o sa se zica ca se voteaza intre ele dar aseara a fost si MELODIFESTIVALEN. CE DIFERENTA......................... si iar mi-am amintit de prezentatori si de glumele alea nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu.
Sursa eugenol.ro : eugenol.ro http://www.eugenol.ro/forum/showthread.php?t=12899

Va scriu astea ca de maine LUNI sunt FAN.............. adica devin FAN ROMANIA ORICE AR FI
titiluka a multumit.
.
Vechi 10-03-13, 20:07   #76
Moderator eugenol
Medic Dentist
tmb

.
+1 (+2/-1)     

au dreptate......
dezamagire totala.
KLMircea si Iriss23 au multumit.
.
Vechi 11-03-13, 12:37   #77
Mare Maestru
Medic Stomatolog
sence and simplicity

.

Fresh air from Netherlands... in sfarsit ceva interesant din Olanda care are mari probleme sa se afirme de ani buni la Eurovision. Imi place melodia foarte mult. Felicitari. Asta inseamna sa nu alegi conform "retetei Eurovision". Anouk "Birds".

Link [Necesita inregistrare pentru acces.]

A ales si Suedia... La Melodifestivalen au participat in sala peste 20.000. de spectatori. A fost un show pe cinste. Juriul acolo este international!!! A castigat o melodie OK.

.
Vechi 15-03-13, 16:39   #78
Ucenic
Student M. Dentara
call me Dea

.

chiar nu ma asteptam la asa o melodie sa castige finala

.
Vechi 15-03-13, 16:42   #79
La primele mesaje
Student M. Dentara
Fara status.

.

Si pe mine ma pasioeanza ESC, sunt fan din 1997, cand am vazut prima editie. Acum am fost chiar in camera verde la selectia nationala si pot spune ca sunt foarte dezamagit de rezultat. Luminita Anghel era cea mai buna solutie. Consider ca ce ofera Cezar e prea putin pentru un concurs de tip ESC. Legat de celelalte tari, imi plac mult alegerile Danemarcei, Norvegiei, Olandei si mai ales Austriei.
Sahistul este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 11-05-13, 11:56   #80
Mare Maestru
Medic Stomatolog
sence and simplicity

.

Frati eugenolisti a inceput
Nu mai am rabdare. Mai e un pic... marti prima semifinala, joi a doua se termina cu Romania (hate the song) and sambata FINALA...

Pariul meu in engleza ca la Eurovision:
12 points: Norway

10 points: Italy

8 points: Denmark (marele favorit la casele de pariuri)

7 points: Netherlands (celebra Anouk)

6 points: Finland
5 points: Sweden
4 points: Switzerland
3 points: Greece
2 points: France
1 point: Ireland

Toate melodiile pe scurt:
radualionte a multumit.
.
Vechi 11-05-13, 13:07   #81
Avansat
Medic Dentist
Fara status.

.

Si noi reusim performanta de a castiga ultimul loc?
Dentamax este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 15-05-13, 16:49   #82
Mare Maestru
Medic Stomatolog
sence and simplicity

.
+2 (+3/-1)     

Frati (hashtag)Eugenolisti (ca tare as vrea sa fiti pe Twitter) a fost prima Semifinala... WOW... Twitterul a explodat... nu puteam sa urmaresc cat de multe postari erau si inca sunt si e nebunie curata. Hashtaguiti acolo cu #Eurovision #Romania si orice vreti voi.

Sa va povestesc.

A inceput si au aparut fluturii... draguti foc si colorati si nebunie si "postcarduri" facute in tarile participante super fain montate... de aia e Suedia.

Si glumele prezentatoarei mi-au placut: Mi-a placut cand a spus ca se putea si mai rau asa ca sa nu ne plangem ca e in Suedia ca in Norvegia e chiar mai scump.

Si spectatorii au primit lumini si au fost fff bine dresati sa le foloseasca asa ca atmosfera a fost delish.

Cand a venit randul Danemarcei totul a luat foc... au trecut micutii danezi podul la Malmo si au facut atmosfera. Danemarca e marea favorita si s-a vazut si de ce e asa. In 2000 Eurovisionul a fost la Stockholm si a castigat Danemarca... e posibil sa se repete.

Rusia si Ucraina au fost foarte dragute si simple.

Olanda s-a calificat IN SFARSIT... mie imi place tare mult Anouk si melodia ei Birds.

Dar cel mai mult si mai mult mi-a placut Moldova... sunt fan... o sa vedeti joi ce nenorocire de aglomerare kitsch e la Romania si o sa comparati cu "less is more" de la Moldova... foarte frumos si fff original imbracata, coafata,... si melodia e ff frumoasa.

Si nu in ultimul rand APP... mergeti in Appstore si cautati Eurovision ca aplicatia e foarte bine facuta.

Si nu va panicati caci e si in Android Google Play, am verificat acum... Nu stiu pentru Windows 8.

Pentru #eurovision #romania pe Twitter sunt reviewuri bune daca va puteti imagina:
Can't wait next semifinal to cheer up for #romania #eurovision. ♥

The #romania entry is something else, must be seen to be believed. #eurovision @bbceurovision @Eurovision

#Eurovision #Romania Depending on the draw in the final @CEZARTHEVOICE looks like a potential winner for me. The performance is stunning.

OMFG I've just seen #romania first rehearsal. I'm lost for words. And not in any good way. #esc2013 #eurovision Wait til you see the pics...

Scris dupa 21 minutes:

Last year I was convinced that Romania had a fighting chance of winning Eurovision with "Zaleilah". This year I am convinced that Romania are not only going to fail to qualify, they will fail badly. Cazar's vocals, whilst impressive, are also downright freaky. The song "It's My Life" doesn't do much for me either. I full expect people at my preview party tomorrow night to be falling around laughing when this comes on. Still, it's memorable, for all the wrong reasons. If Europe is having a bit of a laugh then this might just sneak through but I'm sticking to my guns. For now. (dr.eurovision)
Dentamax a multumit.

Modificat ultima data de KLMircea; 15-05-13 la 16:49.
KLMircea este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 15-05-13, 20:45   #83
Maestru
Medic Stomatolog
practica limitata la protetica
si restaurare odontala

.
+2 (+2/-0)     

Link [Necesita inregistrare pentru acces.]!

DEMENTIAL

..si pentru fanii Badea..comentariile lui..mi-au dat lacrimile de ras

reif_felicia si Iriss23 au multumit.
Vechi 16-05-13, 17:49   #84
Moderator eugenol
Aspirant la MD

.
+2 (+2/-0)     

Ups!
Imaginile atasate
Felul fisierului: jpg eurovision.jpg (33,2 KB, 4 vizualizari)
Vechi 19-05-13, 00:40   #85
Maestru
Medic Stomatolog
si restaurare odontala

.

Mie imi place Danemarca,Irlanda, Azerbaijan, Ucraina si Grecia.
Si ...HAI ROMANIA! Tin pumnii!
Vechi 19-05-13, 01:50   #86
Avansat
Medic Dentist
AC/DC forever B-)

.

Politichie
Mie mi-a placut Moldova, Azerbaïdjan, Spania. De roman, am crezut ca face misto. Eu m-am gandit automat la Luminita Anghel - Let me try- -cum draq pot pune la un loc 2 ca ei, pt acelasi concurs ?!
In fine... La numaratul voturilor am ascultat ABBA, apoi la nani.
k.Adina este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 19-05-13, 18:08   #87
Mare Maestru
Medic Stomatolog
sence and simplicity

.

Citat:
Publicat initial de k.Adina View Post
Politichie
Bai dar ce influenta are presa asta tampita asupra oamenilor.
Nu e nicio politica si ma si enervez ca citesc asta aici.
Orice om normal la cap sustine pe cineva apropiat.
Daca Norvegia, Suedia, Danemarca se inteleg atat de bine si in plus practic nu au granite si sunt super amestecati nu e normal ca suedezii din Danemarca sa voteze cu Suedia? E asa de greu?
Se aplica si la multe alte zone...
Inclusiv la NOI care votam cu MOLDOVA si cerem voturile diasporei.
Pana se gaseste altceva e fff bine asa cum se voteaza (o spun eu, un fan care urmareste concursul din 1990).

E normal de asemeni sa tinem cu tara noastra chiar daca nu ne place cine ne reprezinta!!! (bravo Ando...) (eu consider ca Cezar e nesuferit si melodia ingrozitoare dar ca si anul trecut am tinut cu Romania chiar daca nu mi-a placut).

Totdeauna de cand ma uit si e televoting a castigat tara care a meritat cel mai mult indiferent de voturile de vecinatate (NU POLITICE) sau de aranjamentele dintre jurii (MULT MAI GRAV - inainte erau astea!!!).

Danemarca a castigat si a fost marea favorita de muuuuuuuuuuuuult indiferent ce MINT astia in pressa si la tv si incearca sa ne convinga ca Romania a crescut de la nefavorita la mare favorita. Danemarca a fost marea favorita!!! Anul trecu am fost sigur 100% ca Loreen o sa castige si asa a fost toata Europa. Acum Danemarca a fost data drept castigatoare cam 70%. Ne asteptam (fanii) sa fie o lupta cu Norvegia, Italia, Olanda, Rusia, Ucraina, Azerbaijan si asa a fost!!!

GOOOOOOOOOOOD JOB Denmark!!!

Stiti unde se zvoneste ca o sa fie Eurovision 2013?
Intr-un orasel cu 40.000. locuitori. Jumate din Focsani.
Au o sala de vis, noua in Herning, arena Boxen. Construita in 2010 si are 15000 de locuri. A gazduit Finala selectiei nationale din Danemarca. O sa fie gazda finalei Campionatului Mondial de Handbal in 2014. Deci se poate si in orase mici.
FYI: Eurovision 1993 a fost la Millstreet in Irlanda. Un sat cu 1500 locuitori. O sala de 8000 locuri (Green Glens Arena) folosita pentru concursuri hipice.
PS: Vreau Eurovision aici la Focsani. Daca nu la Golesti

PS2: Sper ca Danemarca sa fie o gazda faina. Eurovision 2001 nu mi s-a parut o incantare organizatorica si, cinstit nici 2013. FFF bine a fost la Stockholm 2000 cand s-a revolutionat/modernizat mult la Eurovision si mi-a placut Olso 2010 cand nu cu foarte multi bani au organizat fabulos (era o editie dupa Moscova 2009 unde s-au bagat enorm de multi bani si inainte de Dusseldorf 2011 unde a fost la fel). Ca sa va imaginati ce a fost la Moscova: stage consisted of about 30% of the world's LED-screens!

PS3: Romanii habar nu au sa pronunte numele orasului Malmö. M-au inebunit astia de la TVR cu Malmoooooooooooo. Si era usor nu ceva de genul Nyhavn.
PS4: M-am bucurat enorm sa aud ca Liana Stanciu o sa traduca/comenteze si am fost total dezamagit. FFF nepregatita, nu a stiut nimic despre concurs (cred ca a citit de pe aplicatie atunci), nu a tradus bine aproape nimic, a incurcat concurentii, tarile, punctele... A mai comentat o data in 2011 si a fost mare diferenta. NESIMTIRE!!!
Imaginile atasate
Felul fisierului: jpg 640px-Jyske_Bank_Boxen.jpg (43,7 KB, 1 vizualizari)
nico si Smilee au multumit.

Modificat ultima data de KLMircea; 19-05-13 la 22:23.
KLMircea este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 19-05-13, 18:30   #88
Moderator eugenol
Aspirant la MD

.

Citat:
M-am bucurat enorm sa aud ca Liana Stanciu o sa traduca/comenteze si am fost total dezamagit.
Nu stiu daca m-am uitat chiar la toate editiile din ultimii 15 ani, dar nu tin minte nici macar un singur comentator roman care sa fi fost ok la Eurovision. Toti, fara exceptie, au fost de la penibili la foarte penibili, cel putin dpdv al comentariilor (caci partea informativa e oricum usor de citit de pe prompter).

ps: mie melodia Olandei mi-a placut cel mai mult.
KLMircea a multumit.
Vechi 19-05-13, 20:15   #89
Avansat
Medic Dentist
AC/DC forever B-)

.
-1 (+0/-1)     

pt KL - bai, da' eu n-am citit absolut nimic referitor la info din presa... stiam doar cand e finala.
Politichie - voturi aiurea, fc de e sau nu vecin cu noi etc - asta m-a enervat intotdeauna; eu nu sunt partinitoare - daca imi place o melodie, o votez, indiferent de cine o canta. Patriotismul il pun in practica actionand cu picioarele pe pamant - de faza cu Lum Anghel mi-am amintit si pt ca ungurii erau pe spate de la ce prestatie beton a avut - asta cum o numesti? tradare de tara din partea lor? N-am fost pasionata de Eurovision, dar, ma uit si am preferintele mele- stii tu, gusturi si gusturi, dar, nu sunt absurda. Subliniez, aiuritul asta fara voce , de care a ras toata lumea e o alta alegere proasta.
Treaba cu nordicii e ca, au ei granite, dar tot frati sunt - nu m-am referit deloc la faptul ca s-au votat ca buni vecini. Si faza cu ' orice om normal la cap' e suparatoare. Sper ca mai sunt descreierati ca mine, care au si alte intentii legate de vecini - poa' sa-mi fie vecin, daca nu e ok in domeniul X, o spun.
.
Vechi 19-05-13, 21:46   #90
Maestru
Medic Stomatolog
si restaurare odontala

.

Mie imi pare bine ca macar grecilor le-a placut melodia noastra..
Am avut emotii asa cand ne-am vazut steagul alaturi de ceilalti finalisti..ce m-a mirat in prezentarea lui Cezar ca a aparut in vreo 2-3 cadre reclama salonului la care merg eu MIKO..deci chiar nu inteleg..asta e emblema Romaniei?
Ma rog..uatever, cum ar zice Badea.
Mie mi se pare ca a cantat bine, insa melodia a fost aleasa prost..ceva nu se lega..a fost o chestie chinuita. Insa Ouatu a aratat bine, mi-a placut freza lui, si imi place genul ala de par negru mult si dat pe spate..sa inteleg ca a fost meritul MIKO. )))
PS: cantaretele au aratat superb, cred ca inaltime minus 20 kg a fost proba eliminatorie.
Vechi 19-05-13, 22:28   #91
Mare Maestru
Medic Stomatolog
sence and simplicity

.

K.Adina "Si faza cu ' orice om normal la cap' e suparatoare....." Nu ma refeream la tine.... Explicam in general.
k.Adina a multumit.
.
Vechi 19-05-13, 22:51   #92
Avansat bine de tot
MD Ortodont
status quo

.

Citat:
Publicat initial de anduluta81 View Post
Insa Ouatu a aratat bine, mi-a placut freza lui, si imi place genul ala de par negru mult si dat pe spate..sa inteleg ca a fost meritul MIKO. )))
Mda, Ouatu e unul dintre romanii sadea cu mutra tipica de Dracula iar freza aia data peste cap ajuta. Ceilalti tipici sunt popa ortodox din Malmö, printul Radu de Romania si Robert Turcescu... zici ca tocmai s-au intors de la supt sange. Ca show-ul sa fie complet, la sfarsit, Ouatu putea sa dispara fal-fal de pe scena in chip de liliac.
La interviul din deschidere, gagica intervievatoare i-a spus ''you look like a Dracula queen''... asta e, nothing more to say, no more ace to play...
tiptop este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 20-05-13, 20:02   #93
Guru eugenol
Medic Stomatolog
dreamy'

.

Mie mi-a plăcut muuuult belgia.
drdream este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 13-03-15, 18:58   #94
Mare Maestru
Medic Stomatolog
sence and simplicity

.

Anul asta participa in concurs pentru prima data si AUSTRALIA!!!
Anul asta la Viena este a 60-a editie Eurovision si au hotarat sa invite oficial in concurs tara care urmareste cu sufletul la gura anual duminica dimineata (la ei) acest concurs.

SIGUR O SA CASTIGE SUEDIA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

.
Vechi 23-05-15, 23:28   #95
Avansat
Medic Dentist
AC/DC forever B-)

.
-2 (+0/-2)     

Mircea ! E muzicã din spatele blocului, de genul " cine pierde meciul la ping-pong, cântã ceva ; pe lângã asta, mi-e greatã la 10 minute, când bagã politica drepturilor homalãilor si mi-i aratã lingându-se
.
Vechi 23-05-15, 23:53   #96
Moderator eugenol
Aspirant la MD

.

Adina!
?
?
?
?
..................
Mie asta mi-a placut anul asta (Letonia). Un pic ciudata piesa, dar poate tocmai de-aia imi place.
Mircea, nu stiu de ce zici ca o sa cistige Suedia. Pe mine nu m-a impresionat deloc. As zice ca e pe locul 2 din coada, dupa Israel.

Modificat ultima data de nico; 24-05-15 la 00:34.
nico este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 24-05-15, 02:06   #97
Avansat
Medic Dentist
AC/DC forever B-)

.

Nico !
si mie asta mi-a placut
in rest, sustin ...
.
Vechi 24-05-15, 18:00   #98
Mare Maestru
Medic Stomatolog
sence and simplicity

.
0 (+3/-3)     

Eu sunt fan Suedia de cand am auzit melodia in selectia lor nationala (Melodifestivalen) si chiar eram in camera de hotel la Stockholm cand am auzit si am zis de atunci ca melodia asta o sa castige si asa a fost.

Si mie mi-a placut foarte mult Letonia, dar si Georgia, Italia, Rusia, Israel, Estonia, NORVEGIA........

Citat:
Publicat initial de k.Adina View Post
pe lângã asta, mi-e greatã la 10 minute, când bagã politica drepturilor homalãilor si mi-i aratã lingându-se
Nu inteleg comportamentul asta
Esti medic, esti o persoana educata... nu mai vorbi asa (macar atat) ca sa nu zic SA NU MAI GANDESTI ASA!!!

VREAU SA TE GANDESTI ASA: fiul sau fiica ta vin acasa si iti spun MAMA SUNT GAY.... ce faci? Ii spui ca mai sus?

Deci WTF.... am luat MINUS... pentru ce? Ca sunt o persoana toleranta??? Helllllooooo.... Nu stiu unde traiesc dar nu imi place.
nico a multumit.
.
Vechi 24-05-15, 18:05   #99
Moderator eugenol
Aspirant la MD

.
+1 (+1/-0)     

Citat:
Nu inteleg comportamentul asta
Esti medic, esti o persoana educata... nu mai vorbi asa (macar atat) ca sa nu zic SA NU MAI GANDESTI ASA!!!
Subscriu.
Si semnele mele de intrebare pt Adina erau in principal tot pt aceeasi parte din mesajul ei. N-am insistat pt ca am fi fost offtopic aici.

Estonia si Norvegia mi-au placut si mie. Dar Suedia categoric NU.
KLMircea a multumit.
Vechi 30-05-15, 01:36   #100
Ucenic
Tehnician Dentar
Fara status.

.

Voltaj
nickelblack este offline   Raspundeti cu citat
.
Raspunde

Bookmarks

Tag-uri
.., ..., 2014, cas, celebre, color, con, contest, data, deschidere, drum, englezii, europa, exista, extrem, fan, final, fra, general, hard, iga, incercat, intrebare, lung, luni, melodii, noastra, oscar, supra, test, transmisie, vara

Uneltele subiectului

Timpul (GMT +3) vindeca aproape orice. Da-i timpului (22:45) timp.

Alegeti schema de culori preferata: