Inregistrare Asigurari online +
.
 eugenol.ro    

Criza de anestezice -- zvon sau realitate?

discutie din eugenol.ro : Citat: Publicat initial de amarij Lasati-va plasele la rand pe trotuar. Mai trimiteti cate un parinte, cu scaunel, ziar, ...

Reveniti   eugenol.ro > Zona Profesionala Stomatologica > Forumuri profesionale > Aromoterapie
Ati uitat parola? Inregistrare

Like Tree20Multumiri

Raspunde

LinkBack Uneltele subiectului
Vechi 25-10-17, 23:00   #115
Cer
Ucenic
Student M. Dentara
Fara status.

.

Citat:
Publicat initial de amarij View Post
Lasati-va plasele la rand pe trotuar. Mai trimiteti cate un parinte, cu scaunel, ziar, andrele, sa stea sa astepte sa bage anestezic.
Tu nu te mai plictiseti ?)
Cer este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 25-10-17, 23:04   #116
Ucenic Sef
Medic Dentist
nefandosit

.

Am avut o dimineață liberă. Mi se pare atât de ridicol încât orice înjurătură pare compliment. Nici măcar amabilitate, compliment.
amarij este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 01-11-17, 15:55   #117
Mare Maestru
Medic Dentist
de dreapta

.

raspuns de la Ministerul Sanatatii:
Citat:
Reprezentantul local al deținătorului autorizației de punere pe piață (DAPP), 3 M România SRL, a notificat, în 18.10.2017, Agenția Națională a Medicamentului și a Dispozitivelor Medicale cu privire la necomercializarea acestor medicamente începând cu data de 01.11.2017, din motive de fabricație (probleme de aprovizionare cu substanța activă). Data estimată de DAPP pentru reluarea comercializării: martie 2018.
Vechi 01-11-17, 20:10   #118
Ucenic Sef
Medic Dentist
nefandosit

.

Citat:
Publicat initial de drLouis View Post
raspuns de la Ministerul Sanatatii:
Adica de azi? Ok, dar voi de cand va tot plangeti....
.
Vechi 04-11-17, 00:32   #119
Avansat bine
Medic Stomatolog
gang bang!!!

.

siteuri externe
aratati dovada ca sunteti doctori si va dau ei cata anestezie vreti...vin cu updateuri dupa ce iau...daca iau
Piulitzul este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 04-11-17, 01:17   #120
Mare Maestru
Medic Dentist
de dreapta

.

Citat:
Publicat initial de Piulitzul View Post
siteuri externe
aratati dovada ca sunteti doctori si va dau ei cata anestezie vreti...vin cu updateuri dupa ce iau...daca iau
pai niste coleji mai devreme 'cea ca face iestirpare decat cu acu si o picatura de astenezic. daca nici asta nu inseamna ca esti doctor apoi ce dip.l.omana mea.

ps..tu te-ai pozat cu 'alatu decat in poza d-aia de bolintin si unit in spate? si te-a crezut?

ps2. daca iei d-afara (nu din africa) nu risti sa triplezi costu iestractiei?
Vechi 04-11-17, 10:51   #121
Ucenic Sef
Medic Dentist
nefandosit

.

Nu risti daca faci cu aceeasi carpula 8 anestezii.
.
Vechi 08-11-17, 09:15   #122
Mare Maestru
Medic Dentist
de dreapta

.

Link [Necesita inregistrare pentru acces.]

"Lipsa lor a fost semnalată și pe site-ul oficial medicamentelipsa.ms.ro. Reprezentații Ministerului Sănătății au dat explicații doar despre unul din anestezice, Ubistesin, pentru care producătorul a anunțat probleme de aprovizionare cu substanța activă, estimând reluarea producției în martie 2018"

moi scris pe ms...si v-am dat raspunsu' aici sapt trecuta, dupa care am perseverat si am cerut iesplicatii pentru toate formele, pt ca cine a raspuns n-a inteles din ce am scris ca nu se gaseste NICA anestezic.

Piulitzul a multumit.

Modificat ultima data de drLouis; 08-11-17 la 09:50.
drLouis este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 15-11-17, 10:01   #123
La primele mesaje
Student M. Dentara
Fara status.

.

Default Cine doreste anestezic sa ma contacteze!

Cine doreste anestezic sa ma contacteze! Septanest forte sau simplu!
drcc este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 17-11-17, 17:11   #124
Mare Maestru
Medic Dentist
de dreapta

.

Citat:
Publicat initial de drLouis View Post
dupa care am perseverat si am cerut iesplicatii pentru toate formele, pt ca cine a raspuns n-a inteles din ce am scris ca nu se gaseste NICA anestezic.

a venit si raspunsul pentru toate..de la ms:
Citat:
Măsura: Referitor: anestezice de uz stomatologic
  • medicamente pentru care deținător al autorizației de punere pe piață (DAPP) este SEPTODONT – FRANȚA:
-SCANDONEST 2% SPECIAL (COMBINATII), soluție injectabilă;
-SCANDONEST 3% PLAIN (MEPIVACAINUM), soluție injectabilă;
-SEPTANEST CU ADRENALINA 1/100000 și 1/200000 (COMBINATII (ARTICAINUM+ADRENALINUM)), soluție injectabilă.
După o anumită perioadă de discontinuitate se reia livrarea către România. Se estimează intrarea în țară: la sfârșitul săptămânii 06-10 noiembrie, în săptămâna 13-17 noiembrie și imediat după 20 noiembrie.
  • medicamente pentru care DAPP este 3M DEUTSCHLAND GMBH – GERMANIA:
-UBISTESIN FORTE (COMBINATII), soluţie injectabilă,
-UBISTESIN (COMBINATII), soluţie injectabilă,
-MEPIVASTESIN 30 mg/ml (MEPIVACAINUM), soluţie injectabilă.
S-a notificat discontinuitate temporară, din motive de fabricație, cu estimarea reluării comercializării în martie 2018.
  • medicamente pentru care DAPP este INIBSA DENTAL S.L.U – SPANIA:
-ARTIDENTAL 40 mg/0,005 mg/ml și ARTIDENTAL 40 mg/0,01 mg/ml (COMBINATII (ARTICAINUM+ADRENALINUM)), soluție injectabilă –discontinuitate temporară, cu estimarea reluării comercializării în decembrie 2017.
-MEPIDENTAL 30 mg/ml (MEPIVACAINUM), soluție injectabilă – este în discontinuitate temporară. Se estimează reluarea comercializării în martie 2018.
  • medicamente cu DAPP - SANOFI-AVENTIS:
- pentru Articaina/adrenalina Sanofi-Aventis 40 mg/ml + 0,005 mg/ml și Articaina/adrenalina Sanofi-Aventis 40 mg/ml + 0,010 mg/ml, soluţie injectabilă – DAPP a renunțat la autorizația de punere pe piață, în octombrie 2012.
suntem in 17 deci ar fi al 2-lea transport pentru septodont...si inca nica in magazine.
Vechi 17-11-17, 19:53   #125
Ucenic Sef
Medic Dentist
nefandosit

.

Păi primele sunt de pus bine, eventual de făcut vreun cocktail seara acasă după lucru și/sau frecat menta în cabinet. Apoi dacă mai apar sunt de dat la cunoștințe.
.
Raspunde

Bookmarks

Tag-uri
.., ..., 36, afara, angaja, angajat, asociata, asociatie, buna, cauta, decembrie, diferenta, dori, filmul, firma, fra, franta, inceput, marea, nivel, obosit, problema, produse, produsele, publica, sigur, stent, sticla, stoma, stomatologice, vand, vanzare, zvonuri

Uneltele subiectului

LinkBacks (?)
LinkBack catre acest Subiect: http://www.eugenol.ro/forum/aromoterapie/9944-criza-anestezice-zvon-realitate/
Publicat de For Type Data
Criza de anestezice -- zvon sau realitate? - info Sanatate! This thread Refback 20-06-10 00:38
Criza de anestezice -- zvon sau realitate? - news Today! This thread Refback 13-03-10 18:30

Timpul (GMT +3) vindeca aproape orice. Da-i timpului (02:22) timp.

Alegeti schema de culori preferata: