Inregistrare Asigurari online +
.
 eugenol.ro    

Sensident in faliment.

discutie din eugenol.ro : Verificat. Este si are dreptul de a posta. Moderatorilor le sunt vizibile clonele , sunt sterse imediat si utilizatorii ...

Reveniti   eugenol.ro > Zona Profesionala Stomatologica > Forumuri profesionale > Aromoterapie
Ati uitat parola? Inregistrare

Like Tree36Multumiri

Raspunde

LinkBack Uneltele subiectului
Vechi 26-01-09, 16:22   #172
Moderator eugenol
Medic Stomatolog
statusless...

.

Verificat. Este si are dreptul de a posta. Moderatorilor le sunt vizibile clonele , sunt sterse imediat si utilizatorii banati.
Vechi 26-01-09, 16:38   #173
Ucenic timid
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Citat:
Publicat initial de florin dediu View Post
Verificat. Este si are dreptul de a posta. Moderatorilor le sunt vizibile clonele , sunt sterse imediat si utilizatorii banati.
Sa inteleg ca i-ati vazut "diploma"?
mih_teo este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 04-02-09, 17:34   #174
vladut83
Vizitator
Fara status.

.

nu mai comenteaza nimeni nimic pe acest subiect?
  Raspundeti cu citat
.
Vechi 06-02-09, 23:34   #175
Ucenic timid
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Incepand din seara asta......,functioneaza negatoscopul! Dupa 6 luni...,era si cazul!

Mai raman niste capace lipsa....
"Un fleac! M-au ciuruit!".....de 28.000 Euro....
"Cumparati aparatura prin Sanident!"...,pardon: "Sensident!"
.
-------------------------------------------------------
.
In seara asta...,asteptand pe cei de la service....,faceam putin ordine prin acte...Am gasit o revista...., nu mai stiu exact numele....,editie 2007...,in care Sensident era "un partener de incredere"!...Dadea si autoturisme la o tombola din timpul expozitiei
Sa zicem ca am avut incredere....,"in cine nu trebuia"?
Oare "partenerul extern"...stia exact care era situatia financiara a Sensidentului? Am motive intemeiate sa cred ca NU!
.
Vechi 11-02-09, 21:16   #176
La primele mesaje
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Desi se pare ca polemica a incetat ma simt obligata sa intervin si asta pentru ca numele meu a aparut o data in acest subiect iar numarul meu de telefon de cel putin 3 ori in postarile lui mediaconect care se pare ca stie mai bine decat mine la ce si la cate firme sunt eu actionar din moment ce isi permite sa ma sune si sa ma ameninte ca "ma va gasi si in gaura de sarpe".Acum ca am inteles care este supararea sa si a sotiei sale vreau doar sa ii sugerez sa se informeze mai bine pe viitor poate asa chiar vor reusi sa rezolve problemele pe care le au cu cei de la sensident.Numele meu este Neacsu Daniela Gabriela, sunt medic dentist si am o cabinet stomatologic care se numeste Sensident Plus dar aici se termina toata "legatura" pe care eu o am cu sensident si cu actionarii de acolo.Domnule mediaconect,va vine sa credeti sau nu,dar este doar o coincidenta de nume si poate ca exista persoane de pe acest forum care ma cunosc si care pot confirma acest lucru.Multumesc.
eugenol man si sico au multumit.
danut este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 11-02-09, 21:24   #177
Fondator eugenol
Medic Stomatolog
namE Eman

.

Multumesc pentru precizari. Din categoria nu trageti in pianist si pistolarii nu au ochelarii la ei.
Daca doresti pot edita (sterge) numarul tau de telefon daca a aparut postat pe eugenol. Trimite-mi un Mesaj privat cu un link catre mesajele in cauza. (apasa pe numele meu, din meniu alegi cel cu mesajul privat)
Vechi 11-02-09, 21:38   #178
Ucenic Sef
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Citat:
Publicat initial de mih_teo View Post
Incepand din seara asta......,functioneaza negatoscopul! Dupa 6 luni...,era si cazul!

Mai raman niste capace lipsa....
"Un fleac! M-au ciuruit!".....de 28.000 Euro....
"Cumparati aparatura prin Sanident!"...,pardon: "Sensident!"
.
-------------------------------------------------------
.
In seara asta...,asteptand pe cei de la service....,faceam putin ordine prin acte...Am gasit o revista...., nu mai stiu exact numele....,editie 2007...,in care Sensident era "un partener de incredere"!...Dadea si autoturisme la o tombola din timpul expozitiei
Sa zicem ca am avut incredere....,"in cine nu trebuia"?
Oare "partenerul extern"...stia exact care era situatia financiara a Sensidentului? Am motive intemeiate sa cred ca NU!
n-am nicio treaba nici cu Sensident ca firma nici cu actionarii sau cei care au lucrat sau lucreaza acolo dar tin sa iti spun ca da, au dat o masina premiu,stiu si cine a castigat-o!
Ford mondeo!!
Vechi 11-02-09, 23:00   #179
Mare Maestru
Medic Stomatolog
Fara status.

.

pt doamna neacsu asteptam scuze din partea celor care i-au denigrat imaginea fara sa se intereseze dinainte.
Daca e adevarat ce zicea doamna neacsu... Imi dau seama de calitatile unor oameni. Daca cei care sustin ca doamna neacsu are legatura cu Sensident(firma de materiale dentare) vor trebui de acum sa sustina cu dovezi apartenenta sa la aceasta firma pentru a avea credibilitate in aceste acuzatii continue.
Vechi 15-02-09, 19:26   #180
Ucenic timid
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Pt. dna Neacsu: Polemica NU a incetat...,doar intocmesc documentatia necesara pt. a actiona Sensident in justitie! In ceea ce priveste legaturile dvs de rudenie cu dnul Neacsu , cel din actionariatul firmei Sensident, acestea nu sunt de natura sa intereseze, asa cum nici asa-zisele mele legaturi de rudenie cu mediaconect nu au nici o relevanta!(Faptul ca nu am postat imediat ce au aparut diferite afirmatii care mai de care mai inexacte, facute de asa-zise "asistente igieniste" -proaspat inscrise pe forum, nu inseanmna ca am aprobat afurmatiile facute, ci pur si simplu ca le-am considerat lipsite de importanta!) Daca aveti semnatura dvs. pe documente ce va pot incrimina, s-ar putea sa aveti probleme! Daca se dovedeste apartenenta dvs la un grup infractional - la fel! Daca nu, nu!(Si asta,indiferent de adresa dvs de domiciliu, stare civila etc)
--------------------------
Citat:
Publicat initial de m_mosu View Post
n-am nicio treaba nici cu Sensident ca firma nici cu actionarii sau cei care au lucrat sau lucreaza acolo dar tin sa iti spun ca da, au dat o masina premiu,stiu si cine a castigat-o!
Ford mondeo!!
Si? Nu inteleg ce vrei sa spui! Stiu ca au "dat" o masina la tombola! Bafta gasitorului! (Pardon: proprietarului!)
Citat:
Publicat initial de sico View Post
pt doamna neacsu asteptam scuze din partea celor care i-au denigrat imaginea fara sa se intereseze dinainte.
Daca e adevarat ce zicea doamna neacsu... Imi dau seama de calitatile unor oameni. Daca cei care sustin ca doamna neacsu are legatura cu Sensident(firma de materiale dentare) vor trebui de acum sa sustina cu dovezi apartenenta sa la aceasta firma pentru a avea credibilitate in aceste acuzatii continue.
Mai...,mai...Sica! Pardon...Sico...Ce grabit(a) esti tu sa dai crezare si sa sustii pe oricine posteaza impotriva mea! De ce oare??? Si crede-ma...ca nu sunt paranoica deloc!!!! Nu "toata" lumea e impotriva mea! Chiar sunt multi care ma sustin! Crede-ma!

Modificat ultima data de mih_teo; 15-02-09 la 19:54.
.
Vechi 15-02-09, 21:16   #181
SUNT BANAT!
MD Implantolog
Fara status.

.

Smile

dupa aproape 1 luna... am reusit sa activez contul....pentru ca sensident si sanident nu raspund la telefoane...sau cand raspund... DALIDA=parole parole. am nevoie urgent de cd-ul cu drivere si soft pentru camere intraorala cu conectare usb marca kavo sau subsidiara coreeana. coreeni nu raspund la mail iar kavo nu furnizeaza decat drivere celor ce NU au efectuat achizitia de echipamente prin linie autorizata kavo (am achizitionat prin sensident). fara soft nu functioneaza pedala. p.s. pentru ursuletul ''danut'' care sustine ca este o doamna pe nume sensident + adica neacsu. in romania nu se poate sa faci sc sensident srl si apoi altcineva, in aceeasi jurisdrictie a C.C.I. altcineva sa faca sensident x pentru ca nu poti fara drepruri de autor si conexe. adica nu pot. spre exemplificare. sa fac maine sc sensident minus in bucuresti si daca ai copyright national cu atat mai mult. dupa 1 ian 2007 la nivel national si UE. asta decat daca am drept conex. adica ruda grad I sau II si accept tacit (minim).mai mult, zilnic suna la mine Putin sa ii fac implant cu microfon lu' Obama sau lu' Osama ca ii incurca... iarl Basescu ca vrea derivatie la el.....cand ati fost amenintata? inainte sau dupa ce au aparut numerele si documentele pe dentistul.net? ce numar era? ati urmat calea legala? p.s.2 pentru mih_teo. eu am rezolvat problema cu alfaleasing depunand plangere penala impotriva doamnei administrator de cont de la alfaleasing si a sensident. cand a primit de la procuratura instiintarea. au trimis prin avocat un document prin care anuntau ca printr-o erroare au intodus echipamentele mele pe lista......
mih_teo a multumit.

Modificat ultima data de dentavox; 15-02-09 la 21:36.
dentavox este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 15-02-09, 23:09   #182
Mare Maestru
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Mih_teo...
Unul din motivele din cauza caruia am plecat din tara sunt oamenii ca tine care se cred persecutati tot timpul... Ti-am mai zis sunt o gramada in situatia ta,dar au reusit sa rezolve totul mult mai legal si mult mai omeneste,in schimb tu dai cu acuzatii in stanga si dreapta si de multe ori in cine nu trebuie.
Pe mine poti sa ma acuzi cat vrei,pana cand am sa cedez...toate mesajele sunt inregistrate si daca ai sa mai inventezi/insinuezi vreo legatura intre mine si Sensident sau sanident am sa iti arat cum trebuia sa procedezi de la inceput.
Vezi-ti de treaba si de problemele legale pe care vad ca avocatul pe care zici ca il ai nu reuseste sa le rezolve si nu mai arunca cu noroi in oameni pe care nu ii cunosti.
Vechi 15-02-09, 23:25   #183
SUNT BANAT!
MD Implantolog
Fara status.

.

Smile

dom' sico !? pe forumuri franceze nu sunteti vizibi sau combatant dar in tara aceasta de produs dulce turcesc, tara asta in care nici maneaua nu este manea, tara pe care cu onor ati parasit linioara o, sunteti foarte activ, deontolog si preacinstit precum Iasim! aveti aplicatia solicitata de mine?eu cred ca aveti atata noroi.... ca nu stiu cum pune linioara ti mana pe pacienti. si u am vazut noroi aruncat de altii decat de prea luminata dumneavoastra persoana care liniuta si cere scuze ilustrei danut
.
Vechi 15-02-09, 23:28   #184
ann
Avansat bine
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Sico,crezi ca aceste persoane merita sa te enervezi?Ar trebui sa ne fie mila de ele si de problemele psihice pe care le afiseaza.Chiar imi pare rau ca pot exista asemenea "medici" intre noi,care dau din gura fara sa gandeasca si fara sa aiba certitudinea ca cei de care se iau au legatura cu problemele care ii macina.

Link [Necesita inregistrare pentru acces.]
Vechi 15-02-09, 23:31   #185
Ucenic timid
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Citat:
Mih_teo...
Unul din motivele din cauza caruia am plecat din tara sunt oamenii ca tine care se cred persecutati tot timpul... Ti-am mai zis sunt o gramada in situatia ta,dar au reusit sa rezolve totul mult mai legal si mult mai omeneste,in schimb tu dai cu acuzatii in stanga si dreapta si de multe ori in cine nu trebuie.
Pe mine poti sa ma acuzi cat vrei,pana cand am sa cedez...toate mesajele sunt inregistrate si daca ai sa mai inventezi/insinuezi vreo legatura intre mine si Sensident sau sanident am sa iti arat cum trebuia sa procedezi de la inceput.
Vezi-ti de treaba si de problemele legale pe care vad ca avocatul pe care zici ca il ai nu reuseste sa le rezolve si nu mai arunca cu noroi in oameni pe care nu ii cunosti.
Este a 4-a oara cand iti spun: NU ma cred persecutata!
TU esti cel care arunca noroi in cine nu trebuie! Eu am postat DOCUMENTE! Si cred ca asta este DESTUL! Ai documente in sprijinul Sensident sau al dnei Neacsu? N-ai decat sa le postezi!
De problemele legale...,stai linistit(a)...ca imi vad si fara sa-mi spui tu! Oricum...,multumesc daca-mi porti de grija!
Stau doar si ma gandesc....,oare de ce sari ca "ala (aia) din baie"...si iei apararea unor ticalosi , hoti etc...,atunci cand...nici macar nu erai vizat(a)...
In concluzie: ai documente? posteaza! Eu am postat! Nu ai? ABTINE-TE!! Nu de alta, dar s-ar putea sa te duci la fund ,alaturi de escrocii pe care ii aperi!
.
Vechi 15-02-09, 23:34   #186
SUNT BANAT!
MD Implantolog
Fara status.

.

mih_teo, in spiritul acestui forum citeste si pe dentistul si accepta scuzele forumistilor de aici pentru faptul ca nici cand au aparut documente cei de aici nu au catadixit sa taca sau sa se scuze ci doar ''pe a ma-ti'', ca trebuia sa-ti ceri scuze ca ai facut achizitii legale
mih_teo a multumit.
.
Vechi 15-02-09, 23:48   #187
Mare Maestru
Medic Stomatolog
Fara status.

.

mih_teo...
Se pare ca ai probleme la nivel de iq.
Daca te uitai ai fi vazut ce am scris despre Sensident si nu era de bine,eu am avut oricum bunul instinct sa nu colaborez cu ei niciodata...
Zi-mi zi mie pe cine am aparat de la Sensident?mai ales avand in vedere ca nu cunosc pe nimeni de acolo.
Te faci de ras si atat,atat pe eugenol cat si pe dentistul,dar acolo sunt si pacienti .
Se vorbeste si se rade in cercuri de stomatologi de tot scandalul asta de "babe" pe care il faceti.
Ai pus acte pe eugenol,foarte bine,ce vroiai sa le analizam noi? Poate cei de pe dentistul sunt ceva zmei un avocatura.
Eu stiu ca daca ai acte si ai dreptate treci la fapte,nu intri pe internet ai scuipi unde unii au incercat sa te ajute...
Vechi 15-02-09, 23:51   #188
SUNT BANAT!
MD Implantolog
Fara status.

.

Wink

[quote=ann;100330]Sico,crezi ca aceste persoane merita sa te enervezi?Ar trebui sa ne fie mila de ele si de problemele psihice pe care le afiseaza.Chiar imi pare rau ca pot exista asemenea "medici" intre noi,care dau din gura fara sa gandeasca si fara sa aiba certitudinea ca cei de care se iau au legatura cu problemele care ii macina.
.
Vechi 15-02-09, 23:52   #189
Ucenic timid
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Citat:
Publicat initial de ann View Post
Sico,crezi ca aceste persoane merita sa te enervezi?Ar trebui sa ne fie mila de ele si de problemele psihice pe care le afiseaza.Chiar imi pare rau ca pot exista asemenea "medici" intre noi,care dau din gura fara sa gandeasca si fara sa aiba certitudinea ca cei de care se iau au legatura cu problemele care ii macina.

Link [Necesita inregistrare pentru acces.]
Ma mir ca nu sunteti inca banata pt. asemenea afirmatii! Probabil ca moderatorii "doarme"....
Tin sa va amintesc ca eu am postat pe acest forum, in acest topic, avand probleme legate de un contract pe care l-am incheiat cu Sensident si in urma caruia se pare ca sunt pe cale sa am un prejudiciu de aproximativ 28.000 Euro!
Am postat aici, intrucat nu sunt numai eu in situatia asta (chiar daca ,cel putin deocamdata, numai eu am postat)! Mai mult decat atat, aceiasi "manageri" care si-au pus semnatura pe contractul meu semneaza alte contracte (cu multe similitudini) din spatele unei ajte firme (SANIDENT)! Am vrut doar sa atrag atentia asupra acestui fapt! Pt. ca nici un coleg sa nu pateasca ce am patit eu cu acesti indivizi, infractori dovediti CU ACTE!
Daca dvs considerati postarile mele nule si neavenite...de ce nu le ignorati?
Am inregistrat indemnul dvs , de a ma adresa OTV-ului! Fiti sigura ca o voi face daca voi considera necesar!
In ceea ce priveste "problemele psihice" pe care afirmati ca le afisez...nu ma puteti face decat sa rad...in HOHOTE! Va urez "noapte buna (si vesnica) si sa cumparati aparatura medicala prin SANIDENT!
CER MODERATORILOR BANAREA USER-ULUI ANN, CARE IMI ADRESEAZA JIGNIRI REPETATE!
.
Vechi 15-02-09, 23:57   #190
ann
Avansat bine
Medic Stomatolog
Fara status.

.

"Doamna" doctor cred ca cel mai bun mod de a nu ne enerva este sa ne ignoram. De acum inainte spor la postat,ca pe mine m-ati plictisit cu acest subiect.O seara placuta!
Vechi 15-02-09, 23:58   #191
Fondator eugenol
Medic Stomatolog
namE Eman

.

Imi cer scuze ca permit sa lamures un lucru:
- persoanele in cauza au o problema cu Sensident
Din pacate comportamentul dansilor (pe forum) este ca si cum ar avea o problema si cu noi, "aparatorii" acestora.

Regretam situatia nedorita dar asta nu inseamna ca trebuie sa improscati cu noroi pe aici. Problema noastra (mea) este cu limbajul folosit si atitudinea ostila fata de multe persoane ce de fapt nici nu au legatura cu problema dvs.

Va sugerez sa reveniti in zona civilizata a discutiilor si pentru utilitate sa ne tineti la curent cu ce se intampla (concret).
Va multumesc pentru intelegere.
Vechi 16-02-09, 00:03   #192
Ucenic timid
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Citat:
mih_teo...
Se pare ca ai probleme la nivel de iq.
Daca te uitai ai fi vazut ce am scris despre Sensident si nu era de bine,eu am avut oricum bunul instinct sa nu colaborez cu ei niciodata...
Zi-mi zi mie pe cine am aparat de la Sensident?mai ales avand in vedere ca nu cunosc pe nimeni de acolo.
Te faci de ras si atat,atat pe eugenol cat si pe dentistul,dar acolo sunt si pacienti .
Se vorbeste si se rade in cercuri de stomatologi de tot scandalul asta de "babe" pe care il faceti.
Ai pus acte pe eugenol,foarte bine,ce vroiai sa le analizam noi? Poate cei de pe dentistul sunt ceva zmei un avocatura.
Eu stiu ca daca ai acte si ai dreptate treci la fapte,nu intri pe internet ai scuipi unde unii au incercat sa te ajute...

Oricum, indiferent de ce spune un user sau altul...,am de gand sa postez toate documentele de care dispun si sa dau sfaturi tuturor celor care imi cer, legat de contracte cu Sensident! (Si credeti-ma ca sunt destui cei care au luat legatura cu mine apropos de asa ceva!)
Va rog sa ignorati daca este, cumva, un subiect care nu va intereseaza! Nu va obliga nimeni nici sa cititi,nici sa postati aici! Si ar trebui sa stiti ca sunteti supus(a) aceluiasi regulament ca toti ceilalti useri!! In consecinta, va rog sa nu ma jigniti!
Moderatorii...tot "doarme"?
.
Vechi 16-02-09, 00:06   #193
Mare Maestru
Medic Stomatolog
Fara status.

.

si eu va urez numai de bine si sa va ajute bunul Dumnezeu sa va rezolvati problemele...de acum va voi ignora posturile,pentru ca posturi profesionale sigur nu o sa postati. Bafta
Pt dentavox:
Stai linistit ca sunt activ si pe forumuri franceze,forumuri cu peste 12000 de inscrisi,dar asa tiganie nu am vazut.
Imi pare rau ca treceti prin ce treceti,dar eu sunt sigur ca cineva vede toate astea.
P.s.
Mai bagati si pe dentistul.net cate ceva ca sa mai rada oamenii.
Spor si bafta.
Vechi 16-02-09, 00:12   #194
Moderator eugenol
Medic Dentist
Fara status.

.

Citat:
Publicat initial de dentavox View Post
pune linioara ti mana pe pacienti
PUNETI, fara linioara, vezi ce usor se intoarce ironia impotriva ta?!

Vechi 16-02-09, 00:13   #195
Ucenic timid
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Citat:
si eu va urez numai de bine si sa va ajute bunul Dumnezeu sa va rezolvati problemele...de acum va voi ignora posturile,pentru ca posturi profesionale sigur nu o sa postati. Bafta
Nu...,nu imi fotografiez fiecare plomba pe care o pun!
Comunicari stiintifice (nu postari pe forumuri) am avut destule si s-ar putea sa mai am!
Inca odata, intreb moderatorii, cat timp voi mai fi jignita fara ca acestia (moderatorii) sa aiba vreo reactie vis-a-vis de cei care imi adreseaza aceste jigniri?
.
Vechi 16-02-09, 00:17   #196
SUNT BANAT!
MD Implantolog
Fara status.

.

Thumbs down

[quote=ann;100330]Sico,crezi ca aceste persoane merita sa te enervezi?Ar trebui sa ne fie mila de ele si de problemele psihice pe care le afiseaza.Chiar imi pare rau ca pot exista asemenea "medici" intre noi,care dau din gura fara sa gandeasca si fara sa aiba certitudinea ca cei de care se iau au legatura cu problemele care ii macina.
.
Vechi 16-02-09, 00:21   #197
SUNT BANAT!
MD Implantolog
Fara status.

.

[Oare "partenerul extern"...stia exact care era situatia financiara a Sensidentului? Am motive intemeiate sa cred ca NU![/quote]

niciun partener extern nu stie realitratea din romania. ei cred ca nu se vinde pe aici pt ca oamenii nu au bani ( desi la raportul pret- incasari medicul romman face eforturi enorme i.e. _ pune pe neamt sa dea munca lui de 5 -7 luni pt un autoclav, sa vedem daca o face).

chestia e ca distribuitorii de aici ( unii dintre ei) sunt bulangii demana 2-a si isi bat joc de medici. situatia nu poate fi remediata decat prin mailuri repetate de la mai multi medici nemultumiti la firma mama.

de ex eu si altii am asteptat flex master 2 ani de la sensident. din mom ce era dealer de felxuri , cererea era mare si ei nu aduceau, era clar ca ceva era negru pe acolo.
mih_teo a multumit.

Modificat ultima data de radualionte; 16-02-09 la 16:44.
drcalinc este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 16-02-09, 00:33   #198
Ucenic timid
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Citat:
Publicat initial de drcalinc View Post
[Oare "partenerul extern"...stia exact care era situatia financiara a Sensidentului? Am motive intemeiate sa cred ca NU!
niciun partener extern nu stie realitratea din romania.

chestia e ca distribuitorii de aici ( unii dintre ei) sunt bulangii demana 2-a si isi bat joc de medici. situatia nu poate fi remediata decat prin mailuri repetate de la mai multi medici nemultumiti la firma mama[/quote]
Eu am luat legatura si cu KAVO-Germany! Din pacate, faptele sunt consumate, iar Sensident...nu prea mai exista! Raman responsabile persoanele semnatare ale contractelor.....
.
Vechi 17-02-09, 09:27   #199
Fondator eugenol
Medic Stomatolog
namE Eman

.

Conturile aceluiasi utilizator (licurici, mediaconect, dentavox) au fost interzise ca urmare a incalcarii repetate a regulamentului in mai multe moduri.
Posibil sa gasiti in acest mesaj referiri la aceste conturi. Mesajele acestora au fost sterse.
Utilizatorul nu mai are ce cauta pe acest forum si va fi banat imediat ce suntem convinsi ca este aceeasi persoana.

Ne pare sincer rau pentru problemele dansului si ii uram succes in recuperarea prejudiciului la fel cum uram acest lucru tuturor celor afectati de falimentul Sensident.
sico si service au multumit.

Modificat ultima data de eugenol man; 12-03-09 la 19:26.
eugenol man este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 12-03-09, 14:45   #200
Ucenic timid
Medic Dentist
Fara status.

.

Intradevar la nr de tel nu raspunde nimeni.... distribuitorul nu mai lucreaza pt ei....slava Domnului k lampa e buna si functioneaza.... in caz k se strica probabil o sa vorbesc cu cei de la ~~~~~ pt k am vazut k si ei comercializeaza aceeasi marca.
Are idee cineva de unde se pot achizitiona pivoti de la vdw ( in afara de ~~~~~~~ pt k la ei am sunat acum 5 luni si de atunci marfa tot pe drum este ) sorry pt offtopic
Vechi 12-03-09, 19:27   #201
Fondator eugenol
Medic Stomatolog
namE Eman

.
0 (+1/-1)     

k k k este pentru messenger si nu pentru forum profesional. Multumesc pentru intelegere.
Vechi 30-03-09, 14:00   #202
SUNT BANAT!
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Citat:
Publicat initial de augustin View Post
PUNETI, fara linioara, vezi ce usor se intoarce ironia impotriva ta?!

Eu am citit ceea ce scrisese si era o referinta legata de liniute cu droguri, dar a disparut si a ramas, in mod intentionat banuiesc, doar ceea ce se numeste "facatura" media.

Referitor la Sensident: aceasta firma cat si fostii angajati, a fost conceputa pentru dat tepe si atat. Acum aceeasi angajati au venit la mine la cabinet sa-mi ofere produse CU PLATA IN AVANS, in cnditiile in care NU AM AVUT SI MU AM vreo datorie la cineva sau firma, mai mult, am prea multi pacienti fata de cat pot lucra, deci nu se pune problema de lichiditati.
Am solicitat sa fac plata prin banca, in ziua livrarii marfurilor, si nu cred ca era vreo problema avand in vedere ca am zid comun cu banca. Puteam sa primesc marfa si sa fac plata in fata agentului sau chiar plata on-line. In momentul in care vor doar cash (sume cuprinse intre 3.500 si 5.000 lei) te gandesti daca au marfa legal sau daca nu cumva au conturile supravegheate.
voi publica mesajul si pe "stomatologic" de pe MyForum, ca sa fie o copie "la proces", daca Sanident-ul spune altfel...
babu este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 30-03-09, 16:26   #203
Moderator eugenol
Medic Dentist
Fara status.

.

babu, daca sustii ca tu ai scris ceea ce a semnat dentavox la noi aici la tara se cheama clona si se traduce cu ban.
sico a multumit.
Vechi 02-06-09, 22:11   #204
La primele mesaje
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Default fie si un lup mancat de o oaie

Cand va aud ce probleme aveti cu astia de la Sensident ma umfla rasul. Da voi nu stiti sa fiti mai damboviteni ? Raspundeti-le cu aceiasi moneda. Si va scrie unu care le-a tras-o bine rau de tot.
mih_teo ... ma poti contacta sa te invat ce sa faci sa nu ai nici cea mai mica problema. Daca o lasi la voia sortii este posibil sa ai si o surpriza la final.,, Nu te baza pe buna ta cuvinta.

Pace voua !
dell_ser este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 03-06-09, 01:12   #205
Moderator eugenol
Medic Dentist
Fara status.

.

Bun venit dell_ser pe eugenol.ro si sa ramii cit mai mult pe aici.

Invata-ne si pe noi cum sa facem sa ne pazim; pina acum am reusit da' orice info nu strica.
Vechi 04-06-09, 19:29   #206
maria0207
Vizitator
Fara status.

.
Default asa este

Eu am lucrat la Sesident si asa este totul s-a terminat pentru sensident de mult si toti oamenii de acolo sau aproape toti au fost cooptati sa Sanident.
Cunosc fost colegi care au lucrat in tara si nu si-au primit nici un ban salariu au fost pusi sa predea tot pe vorbe si promisiuni.

Citat:
Publicat initial de augustin View Post
Agentul care imi aducea de obicei comenzile mi-a zis clar ca sensidentul e in faliment, si nu mi-a mai luat comanda, am crezut ca e doar un zvon, ca s-o fi suparat el pe ei, dar am sunat si pentru cev service si toti tehnicienii lor de fapt nu mai sunt ai lor, ca cica departamanetuld e service e desfiintat.

N-am pus pe forum anuntul. Mie mi-e ciuda ca tocmai achitasem facturi in valoare de vreo mie de euro, probabil ca stateau mai bine la mine decat la o firma in faliment.
[quote=maria0207;115781]Eu am lucrat la Sesident si asa este totul s-a terminat pentru sensident de mult si toti oamenii de acolo sau aproape toti au fost cooptati sa Sanident.
Cunosc fost colegi care au lucrat in tara si nu si-au primit nici un ban salariu au fost pusi sa predea tot pe vorbe si promisiuni.Am fost pur si simplu aruncati in strada.Sensidentul am vazut ca si-a schimbat sediul.Si cred ca tot se vor muta la cati medici au tepuit.\
  Raspundeti cu citat
.
Vechi 04-06-09, 20:22   #207
Avansat
Medic Dentist
Fara status.

.

Maria si atunci ce cauta sensident la Denta 2009 ?? Cn un stand destul de maricel , e adevarat nu ca in alti ani ,dar oricum un stand maricel ptr o firma in faliment !!
Vechi 04-06-09, 21:24   #208
Ucenic Sef
MD Implantolog
Fara status.

.

Citat:
Publicat initial de SebastianF View Post
Maria si atunci ce cauta sensident la Denta 2009 ?? Cn un stand destul de maricel , e adevarat nu ca in alti ani ,dar oricum un stand maricel ptr o firma in faliment !!

pai, poate sanidentul s-a cariat, a fost devitalizat si si-a pus acum coronitza de ceramica (sanident)
Vechi 05-06-09, 15:23   #209
maria0207
Vizitator
Fara status.

.

Am aflat ca au fost la Denta 2009.Dar cine a avut de-a face cu Sensident stie adevarul.
  Raspundeti cu citat
.
Vechi 05-06-09, 18:45   #210
Ucenic timid
Tehnician Dentar
Fara status.

.

Au fost la Denta 2009.Au spus ca au lichidare de stoc.Intr-adevar,unele produse erau la jumatate de pret.
Anonima este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 18-11-09, 14:07   #211
Moderator eugenol
Medic Dentist
Fara status.

.

buuuuuun, a venit timpul sa ma sune si pe mine nu stiu ce firma de leasing sa ma ameninte ca vin sa imi ia autoclavul.

I-am zis ca nu intra in cabinet ca nu le dau voie.....si ca nu prea ma intereseaza ce intelegere au ei cu sensodent....eu am facturi, sunt cumparator de buna credinta....hai in instanta.

O sa reiau la citit topicul....dar a fost careva executat pana acum?
Vechi 18-11-09, 14:48   #212
Mare Maestru
Medic Dentist
de dreapta

.

dezcăpăţânat sau cum?
Vechi 18-11-09, 15:20   #213
Initiat bine de tot
Medic Stomatolog
Fara status.

.

ce bine ca relatia mea cu sensident s-a rezumat la a cere unui produs caruia i-a crescut pretul din catalog pana pe factura si apoi s-a lasat cu anularea facturii. totul a durat cam 7-8 minute. si cand ma gandesc ca mi s-a parut atunci ca tonul meu a fost nepoliticos.
ontopic @ Augustin: din ce am discutat eu cu un jurist, in asemnea cazuri dreptatea e de partea cumparatorului de buna credintza. intrucat insa prima noastra ocupatie e sa traim in .ro, astept totusi sa vad ce rapsunsuri vin la intrebarea lui Augustin.
cu stima si respect,
tudor g.
Vechi 24-11-09, 09:58   #214
Moderator eugenol
Medic Dentist
Fara status.

.

Default update

Am primit somatie oficiala ca in termen de 1 zi ( ) sa predau bunul. Suna de parca l-am furat.

Faza cea mai funny e ca la somatie e atasat contractul de leasing intre Sensident si firma asta de leasing, contract incheiat la peste 2 luni dupa ce am incheiat eu contractul de vanzare cumparare cu sensident.

Chiar ca traim in romania.
Vechi 24-11-09, 21:13   #215
Mare Maestru
Medic Stomatolog
Fara status.

.

augustin du actele la un avocat si fa treaba calumea,fara povesti si telefoane,ce e scris pe foaie aia ramane.
Vechi 24-11-09, 21:26   #216
Fondator eugenol
Medic Stomatolog
namE Eman

.

A facut-o deja Batfa in contiunuare si bafta celor in situatii similare.
Vechi 21-07-10, 14:25   #217
Moderator eugenol
Medic Dentist
Fara status.

.
+2 (+2/-0)     

Citat:
augustin du actele la un avocat si fa treaba calumea,fara povesti si telefoane,ce e scris pe foaie aia ramane.

Asa, intre timp s-a deschis actiune in instanta, mai multe infatisari, si ......................D-na Avocat Carmen N a castigat procesul pt. Augustin.
Tot respectul si multumesc din suflet!
sico a multumit.
Vechi 21-07-10, 15:02   #218
Initiat bine de tot
Medic Stomatolog
Fara status.

.

da detalii !!!!
drShimoN este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 21-07-10, 16:59   #219
Maestru
Medic Stomatolog
practica limitata la protetica
si restaurare odontala

.

incredibil augustine...pe cuvant,asa ceva..felicitari oricum!
Vechi 24-02-12, 00:59   #220
La primele mesaje
Medic Stomatolog
Fara status.

.

si eu am avut probleme de comunicare cu sensident. acuma am inteles ca sunt aceeasi doar ca si-au schimbat numele, parca sanident .
preciado este offline   Raspundeti cu citat
.
Raspunde

Bookmarks

Tag-uri
.., ..., 36, achizitie, activitati, afara, ajutor, avans, banca, banii, bule, buna, cazul, ceara, coleg, drept, endo, forum, iga, important, intampla, interactiune, intrebare, lung, medic dentist, medicina dentara, merge, mesaje, pierde, pierdut, postez, posturi, pricep, publica, raspuns, raspunsuri, rezi, sanident, sensident, site, tau, tehnician dentar, vand, vanzare, vara, zilele

Uneltele subiectului

Timpul (GMT +3) vindeca aproape orice. Da-i timpului (14:47) timp.

Alegeti schema de culori preferata: